آموزش ردیم گیفت کارت گوگل پلی

آموزش فعال سازی گیفت کارت گوگل پلی

فروشگاه گوگل پلی (Google Play) به‌عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اپلیکیشن و بازی برای سیستم‌عامل اندروید است. البته گوگل پلی تنها یک فروشگاه برای اپلیکیشن ها نیست، بلکه شما می‌توانید در آن اقدام به خرید کتاب، فیلم، بازی و… کنید. تمامی محتواهای موجود در گوگل پلی رایگان نیستند و برای استفاده از برخی محتواهای این فروشگاه نیاز است تا از کارت اعتباری (پی پال، مستر کارت و…) استفاده کنید. که با توجه به شرایط تحریم کشور ایران، امکان خرید مستقیم از فروشگاه گوگل پلی وجود ندارد و باید از طریق فعال سازی گیفت کارت گوگل پلی نسبت به پرداخت در این فروشگاه اقدام کنید. و در این مقاله ما به آموزش ردیم گیفت کارت Google Play می‌پردازیم، تا بتوانید از امکانات این پلی استور محبوب اندروید، نهایت استفاده را ببرید.

چگونه کد گیفت کارت گوگل پلی را وارد کنیم؟

اگر قصد دارید تا از گیفت کارت گوگل پلی خود استفاده کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا هم اعتبار آن را به حساب خود اضافه کنید و هم از طریق آن به‌صورت مستقیم محتوای مورد نظر خود را خریداری کنید. در صورتی که قصد دارید تا از طریق ردیم کردن گیفت کارت گوگل پلی اعتبار حساب خود را افزایش دهید نیاز است تا در گام اول پس از خرید گیفت کارت گوگل پلی، فروشگاه گوگل پلی را باز کنید. سپس باید بر روی آیکون اکانت خود که در گوشه سمت راست بالا وجود دارد بزنید. همچنین توجه داشته باشید که کشور اکانت گوگل پلی شما باید با کشور گیفت کارت خریداری شده، یکسان باشد.

منو اکانت در گوگل پلی

در لیست باز شده باید روی گزینه Payments & subscriptions بزنید و در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود، گزینه Redeem gift code را انتخاب کنید.

صفحه Payments & subscriptions در گوگل پلی

حال نیاز است تا در فیلد مشخص شده کد گیفت کارت گوگل پلی را وارد کرده و سپس روی دکمه Redeem در پایین صفحه بزنید. با انجام این کارت موجودی گیفت کارت به موجودی اکانت گوگل پلی شما اضافه می‌شود و می‌توانید هر زمانی که علاقه‌مند هستید از آن استفاده کنید.

صفحه وارد کردن کد گیفت کارت گوگل پلی

نحوه وارد کردن گیفت کارت فیزیکی گوگل پلی

در صورتی که گیفت کارت‌های فیزیکی گوگل پلی را خریداری کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا فرایند ردیم را با سرعت بالاتری انجام دهید. برای انجام این کار باید به فروشگاه گوگل پلی بروید. سپس باید روی عکس پروفایل خود در بالای صفحه بزنید. در لیست باز شده باید گزینه Payments & subscriptions را انتخاب کرده و گزینه Redeem gift code را بزنید.

منو تنظیمات گوگل پلی

سپس صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود. در این صفحه به جای آن که کد گیفت کارت را به‌صورت دستی وارد کنید، می‌توانید روی دکمه Scan gift card بزنید. سپس باید لایه‌ای را که کد روی گیفت کارت فیزیکی را پوشانده است خراش دهید و آن را جدا کنید. سپس می‌توانید کد را با گوشی خود اسکن کرده و دکمه Confirm را بزنید.

در صورتی که فرایند اسکن به‌درستی انجام شود، موجودی کارت هدیه به حساب گوگل پلی شما اضافه خواهد شد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

طریقه استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در زمان خرید

نحوه استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در زمان خرید

برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا به جای آن که گیفت کارت گوگل پلی را در حساب خود ردیم کرده و آن را به اعتبار حساب خود اضافه کنند، در هنگام خرید از کارت هدیه برای تسویه‌حساب استفاده کنند. در صورتی که قصد دارید تا از این طریق از گیفت کارت گوگل پلی استفاده کنید، نیاز است تا برنامه گوگل پلی را در تلفن یا رایانه خود باز کنید. سپس باید به سراغ محتوایی بروید که قصد دارید تا آن را خریداری کنید.

برای خرید از گوگل پلی ابتدا باید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سپس باید روی دکمه‌ای که قیمت را نشان می‌دهد بزنید. با انتخاب این گزینه لیستی از روش‌های پرداخت به شما نمایش داده می‌شود. برای استفاده از گیفت کارت باید روی دکمه Redeem code بزنید.

صفحه شیوه پرداخت در گوگل پلی

سپس می‌توانید در فیلد مشخص شده کد گیفت کارت را وارد کرده یا اگر گیفت کارت فیزیکی دارید، کد آن را اسکن کنید تا از فرایند خرید به‌صورت کامل انجام شود.

چگونه موجودی گوگل پلی خود را چک کنیم؟

یکی از سؤالات مهمی که کاربران مطرح می‌کنند این است که چگونه پس از استفاده از گیفت کارت گوگل پلی، موجودی اکانت گوگل پلی را چک کرده و ببینیم چقدر پول در حساب گوگل پلی وجود دارد. برای انجام این کار باید برنامه گوگل پلی موجود در تلفن خود را باز کنید. سپس باید روی عکس خود در گوشه بالا سمت راست بزنید تا پروفایل شما باز شود. از بین گزینه‌های مختلف باید روی Payments & subscriptions  بزنید. سپس باید بر روی Payment methods  بزنید.

صفحه شیوه پرداخت در گوگل پلی

با انتخاب این گزینه لیستی از اعتبارهای شما نمایش داده می‌شود. در این بخش می‌توانید موجودی گوگل پلی خود را در بالای صفحه مشاهده کنید.

چگونه با گیفت کارت گوگل پلی خرید کنیم؟

آموزش خرید بازی و برنامه از گوگل پلی

پس از ردیم گیفت کارت Google Play، حال اعتبار حساب شما افزایش پیدا می‌کند و می‌توانید سپس اقدام به خرید یک برنامه یا بازی کنید. برای استفاده از موجودی داخل حساب نیاز است تا فروشگاه گوگل پلی را در دستگاه یا رایانه اندرویدی خود باز کنید. سپس باید به سراغ برنامه یا بازی بروید که قصد خرید آن را دارید. موضوع مهمی که باید بدانید این است که باید به سراغ برنامه و بازی بروید که رایگان نیست. سپس باید دکمه‌ای که قیمت را نشان می‌دهد را انتخاب کنید.

برای خرید بازی یا برنامه از گوگل پلی ابتدا باید به صفحه محصول در گوگل وارد شوید.

سپس صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در آن مشخص می‌کند که هزینه خرید این برنامه یا بازی از چه حسابی پرداخت می‌شود. مطمئن شوید که در پایین عبارت Google Play balance را نوشته باشد تا از موجودی گوگل پلی شما مبلغ را کم کند.

مرحله ثبت خرید در فروشگاه گوگل پلی

اگر این عبارت وجود ندارد، باید روی روش پرداختی که به شما نمایش داده شده است بزنید و سپس از بین گزینه‌های مختلفی که به شما نمایش داده می‌شود Google Play balance را انتخاب کنید. سپس باید روی دکمه 1-tap buy بزنید تا فرایند خرید انجام شود.

شیوه های پرداخت در Google Play

چگونه با گیفت کارت گوگل پلی کتاب یا فیلم بخریم؟

راهنمای خرید کتاب یا فیلم از فروشگاه گوگل پلی

همانطوری که بیان کردیم، فروشگاه گوگل پلی تنها مخصوص بازی و اپلیکیشن نیست، بلکه شما می‌توانید از طریق آن کتاب یا فیلم را نیز خریداری کنید. در صورتی که قصد دارید تا با استفاده از موجودی حساب خود یک فیلم یا کتاب خریداری کنید نیاز است تا در تلفن یا رایانه خود به سراغ برنامه گوگل پلی بروید. سپس باید روی تب Books برای خرید کتاب یا روی تب Movies & TV برای خرید فیلم و سریال بزنید.

فروشگاه کتاب گوگل پلی

در گام بعد باید محتوای مورد نظر خود را که رایگان نیست انتخاب کنید. در صفحه مربوط به محصول باید روی دکمه‌ای که قیمت در آن نمایش داده شده است بزنید.

صفحه جزئیات کتاب در Google Play

سپس پاپ‌آپی به شما نمایش داده می‌شود که در آن بیان شده است که هزینه خرید این فیلم یا کتاب از کدام حساب شما انجام می‌شود. مطمئن شوید که در پایین عبارت Google Play balance  نوشته شده باشد تا مبلغ از موجودی گوگل پلی شما کم شود. اگر این عبارت وجود ندارد، باید روی روش پرداختی که به شما نمایش داده شده است بزنید و سپس از بین گزینه‌های مختلفی که به شما نمایش داده می‌شود Google Play balance  را انتخاب کنید. سپس باید روی دکمه 1-tap buy  بزنید تا فرایند خرید انجام شود.

صفحه خرید کتاب در گوگل پلی

جمع‌بندی

فروشگاه گوگل پلی (Google Play)، منبعی کامل از بازی ها و برنامه های اندروید است که علاوه بر بازی و برنامه به شما امکان خرید فیلم و موزیک و کتاب مورد علاقه تان را نیز می دهد. و شما به راحتی با استفاده از گیفت کارت گوگل پلی، میتوانید به خرید این آیتم ها بپردازید. در این مقاله سعی کردیم به صورتی آسان به شما شیوه فعال سازی گیفت کارت گوگل پلی و چگونگی استفاده از آن را یاد دهیم، چنانچه هنوز در مورد ریدم گیفت کارت های گوگل پلی سوال دارید، خوشحال می‌شویم از طریق بخش نظرات،‌ آن را با ما مطرح کنید.

منبع: support.google.com

سوالات متداول

  • گیفت کارت گوگل پلی چیست؟

    گیفت کارت گوگل پلی نوعی کارت هدیه است که با خرید و هدیه دادن آن به دیگران، اجازه دهید تا آن‌ها متناسب با قیمت گیفت کارت، اکانت گوگل پلی خود را شارژ و محتوا مورد نظر خود را خریداری کنند.

  • چگونه از گیفت کارت گوگل پلی استفاده کنیم؟

    در فروشگاه گوگل پلی روی آیکون اکانت خود بزنید. روی گزینه Payments & subscriptions بزنید و گزینه Redeem gift code را انتخاب کنید. سپس باید کد گیفت کارت گوگل پلی را وارد کرده و Redeem را بزنید.

  • چگونه موجودی گوگل پلی خود را چک کنیم؟

    برای انجام این کار برنامه گوگل پلی را باز و روی عکس خود بزنید. سپس روی Payments & subscriptions بزنید و گزینه را Payment methods انتخاب کنید. در این بخش موجودی حساب خود را مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.