آموزش و نحوه فعال سازی ایکس باکس گیم پس

آموزش فعال سازی گیم پس

ایکس باکس گیم پس، یکی از سرویس های جذاب و جدیدی است که طی سال‌های اخیر از محبوبیت زیادی بین گیمرها برخوردار بوده است. این سرویس که در واقع نوعی سرویس اشتراکی بازی ها محسوب می‌شود، برای کنسول‌های ایکس باکس و کامپیوتر در دسترس قرار گرفته است. اگر شما هم پس از خرید ایکس باکس گیم پس، برای فعال سازی آن نیاز به آموزش و راهنمایی دارید، در ادامه با وب گیفت همراه شوید تا نحوه فعال سازی Xbox Game Pass و وارد کردن کد گیم پس را به شما آموزش دهیم.

نکات مهم برای استفاده از ایکس باکس گیم پس

با توجه به اینکه در حال حاضر به دلیل تحریم‌هایی که از خارج  کشور به وجود آمده است و عدم دسترسی به کارت‌های اعتباری بین‌المللی پرداخت، امکان خرید مستقیم ایکس باکس گیم پس وجود ندارد، تنها راه مطمئنی که دارید، خرید گیفت کارت این سرویس است. شما پس از خرید ایکس باکس گیم پس، یک کد 25 رقمی همانند گیفت کارت ایکس باکس، دریافت کرده که می توانید اشتراک آن را روی کنسول بازی یا کامپیوتر ویندوزی خود فعال نمایید. حتماً قبل از خرید ایکس باکس گیم پس، به نکات زیر توجه داشته باشید.

 1. مدت زمان اشتراک
 2. نوع اشتراک؛ معمولی و نامحدود

این 2 مورد یکی از کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین موارد مهم قبل از خرید و استفاده از ایکس باکس گیم پس به شمار می‌روند و حتماً باید به آن‌ها توجه داشته باشید؛ در ادامه با وب گیفت همراه باشید تا به صورت کامل به این موارد بپردازیم.

مدت زمان اشتراک

به طور کلی ایکس باکس گیم پس، با اشتراک های 1 ماهه، 3 ماهه و 6 ماهه به فروش می‌رسند. البته در بعضی از سایت‌ها این اشتراک به صورت سالیانه نیز به فروش می رسد که این کد ها، در واقع 2 اشتراک 6 ماهه بوده و گیم پس را به مدت یک سال برای شما فعال می‌کنند. خوشبختانه سرویس Game Pass دارای ریجن بندی نبوده و شما می توانید انواع آن را روی اکانت خود در ریجن های مختلف فعال سازی کنید. البته باید توجه داشته باشد که هنگام خرید، گیم پس مورد نظر مخصوص کشور خاصی نباشد زیرا فعال سازی آن حتما باید با IP هماهنگ با آن کشور انجام شود.

نوع اشتراک ایکس باکس گیم پس؛ معمولی و نامحدود

نوع اشتراک؛ معمولی و نامحدود

به طور کلی ایکس باکس گیم پس دارای 2 نوع سرویس اشتراکی است و در حالت معمولی و اشتراک نامحدود یا التیمیت گیم پس، به فروش می رسد. گیم پس معمولی که به آن گیم پس استاندارد هم می‌گویند برای کنسول های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس در دسترس قرار دارد که از طریق آن می‌توانید از تخفیف‌های ویژه‌ی مایکروسافت روی هر بازی و DLC عرضه شده برای آن بهره‌مند شوید و بسیاری از بازی‌های موجود برای این اشتراک را به‌صورت رایگان بر روی کنسول خود دانلود کنید. باید اشاره کرد که گیم پس استاندارد، ارزان ترین نوع اشتراک گیم پس به شمار می‌رود.

اشتراک نامحدود یا التیمیت گیم پس در واقع، همان ویژگی‌های گیم پس معمولی را داشته با این تفاوت که امکانات بسیار بیشتری را نسبت به نسخه معمولی آن، که با قیمت بیشتری به فروش می‌رسد، در اختیار شما قرار می‌دهد. این سرویس اشتراک لایو گلد (Live Gold)، اشتراک EA Play و استفاده از امکانات و سرویس های اختصاصی گیم پس نامحدود (Ultimate) را در اختیار شما گذاشته که البته باید مبلغ بیشتری را برای خرید آن پرداخت کنید.

نحوه فعال سازی ایکس باکس گیم پس معمولی و نامحدود

نحوه فعال سازی ایکس باکس گیم پس معمولی و نامحدود

پس از خرید ایکس باکس گیم پس، شما یک کد 25 رقمی دریافت خواهید کرد که می‌توانید آن را به چند روش، فعال سازی کنید؛ ماهیت کلی وارد کردن کد گیم پس و روش های آن، کاملاً یکسان هستند و تنها در پلتفرم فعال سازی متفاوت هستند و اعتبارات خریداری شما به‌صورت کامل به‌حساب شما منتقل خواهد شد. حتماً توجه کنید که هنگام فعال سازی و شارژ اکانت خود، از نرم‌افزارهای تغییر IP ریجن اکانتتان استفاده کنید تا مشکلی برای اکانت شما پیش نیاید. در ادامه با نحوه فعال سازی ایکس باکس گیم پس همراه باشید.

فعال سازی گیم پس از طریق مرورگر و کامپیوتر

فعال سازی از طریق مرورگر و کامپیوتر

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای انتقال اعتبار و فعال سازی ایکس باکس گیم پس، استفاده از مرورگر کامپیوتر خواهد بود. برای فعال سازی این روش باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. برای فعال سازی وارد لینک redeem.microsoft.com می‌شوید.
 2. در این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید.
 3. پس از ورود به‌حساب کاربری خود، کد 25 رقمی را وارد کرده و گزینه Next را انتخاب نمایید.
 4. پس از تائید، سرویس ایکس باکس گیم پس برای حساب کاربری شما فعال می‌شود.

درصورتی‌که قصد فعال سازی Game Pass با یکی از کنسول های این شرکت را دارید، در ادامه به روش فعال سازی از طریق کنسول ایکس باکس وان و سری ایکس، اس می‌پردازیم.

فعال سازی گیم پس از طریق کنسول ایکس باکس وان و سری ایکس، اس

فعال سازی از طریق کنسول ایکس باکس وان و سری ایکس، اس

قطعاً عمده خریداران ایکس باکس گیم پس، حداقل یکی از کنسول‌های این شرکت را دارا هستند؛ برای فعال سازی و وارد کردن کد گیم پس از طریق کنسول ایکس باکس وان یا ایکس باکس سری ایکس و اس، مراحل زیر را طی کنید.

 1. ابتدا باید وارد اکانت خود در کنسول ایکس باکس شوید. حتماً به این نکته توجه داشته باشید که دقیقا همان اکانتی را وارد کنید که قصد فعال سازی گیم پس در آن را داشته باشید.
 2. سپس از بخش Home کنسول خود، اپ Store را انتخاب کنید. (درصورتی‌که ایکن استور برای شما موجود نیست به بخش My games & apps مراجعه کنید و از این بخش اپ را پیدا کرده و وارد استور شوید.)
 3. هنگامی که وارد استور شدید، دکمه View را از کنترلر خود انتخاب کنید تا منوی کناری باز شود.
 4. در منوی کناری، گزینه Redeem را انتخاب کنید.
 5. در این بخش کد 25 رقمی را وارد کرده و گزینه Next را انتخاب نمایید.
 6. پس از تائید، سرویس ایکس باکس گیم پس برای حساب کاربری شما فعال می‌شود.

روش آخر جز یکی از ساده‌ترین روش‌هاست که مراحل آن شباهت زیادی به روش ابتدایی دارد.

فعال سازی گیم پس از طریق گوشی های اندروید و iOS

فعال سازی از طریق گوشی های اندروید و iOS

با اینکه ایکس باکس، نرم افزار مناسبی برای گوشی های اندروید و iOS توسعه داده است، اما متأسفانه برخلاف نرم افزار پلی استیشن، امکان ردیم کردن کد ها از طریق آن وجود ندارد. بدین منظور شما می‌توانید با استفاده از مرورگر گوشی اندرویدی یا iOS خود مراحل زیر را طی کنید.

 1. برای فعال سازی وارد لینک redeem.microsoft.com می‌شوید.
 2. در این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید.
 3. پس از ورود به‌حساب کاربری خود، کد 25 رقمی را وارد کرده و گزینه Next را انتخاب نمایید.
 4. پس از تائید، سرویس ایکس باکس گیم پس برای حساب کاربری شما فعال می‌شود.

جمع بندی

در این مطلب از وب گیفت، آموزش فعال سازی ایکس باکس گیم پس را به صورت کامل و انواع روش‌های آن بررسی کردیم. شما با استفاده از این راهنما می‌توانید انواع ایکس باکس گیم پس را در حالت‌ها و مدت زمان مختلف فعال سازی کنید و مراحل فوق در همه‌ی سرویس‌های این شرکت یکسان خواهد بود؛ درصورتی‌که نیاز به نحوه فعال سازی گیفت کارت ایکس باکس و نحوه فعال سازی گلد ایکس باکس دارید، می‌توانید از همین روش‌ها استفاده نمایید.

منبع: support.xbox

سوالات متداول

 • فعال سازی ایکس باکس گیم پس به چند طریق امکان پذیر است؟

  شما می توانید با استفاده از کنسول های مایکروسافت مانند ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس، کامپیوتر و گوشی های هوشمند، ایکس باکس گیم پس را در اکانت مورد نظرتان فعال سازی کنید.

 • گیم پس برای چه کنسول هایی کاربردی خواهد بود؟

  ایکس باکس گیم پس برای تمامی کنسول های شرکت مایکروسافت مانند ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس کاربردی خواهند بود. همچنین این سرویس در کامپیوتر های ویندوزی نیز قابلیت استفاده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.