فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
ایکس باکس لایو گلد چیست؟
ایکس باکس

ایکس باکس لایو گلد چیست؟

وب گیفت
انتشار در 5 آبان 1401

ایکس باکس لایو گلد نسخه پریمیوم سرویس Xbox Network است که شما می‌توانید از آن در کنسول‌های Xbox 360، Xbox One و Xbox Series X / S استفاده کنید. با استفاده از این سرویس، کاربران نه تنها می‌توانند بازی‌های آنلاین را با استفاده از کنسول خود به‌راحتی انجام دهند، بلکه می‌توانند هر ماه چند بازی رایگان از مایکروسافت هدیه گرفته و همچنین دسترسی زودهنگام به دموهای بازی‌های جدید دریافت کنند. برای رسیدن به این هدف کاربران تنها نیاز به خرید اشتراک گلد ایکس باکس دارند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به بررسی و معرفی سرویس Xbox Live Gold پرداخته و در مورد این سرویس اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

معرفی سرویس ایکس باکس لایو گلد

ایکس باکس لایو گلد سرویس بازی آنلاین مایکروسافت برای کنسول‌های ایکس باکس سری اس / ایکس، ایکس باکس وان و ایکس باکس 360 است. برای انجام بازی‌های این کنسول‌ها به‌صورت چندنفره و آنلاین نیاز است تا حتماً در این سرویس عضو شده و حق اشتراک آن را پرداخت کنید. برای استفاده از این سرویس شما به‌صورت ماهانه هزینه‌ای پرداخت می‌کنید و مایکروسافت به نوبه خود مزایای مختلفی را به شما می‌دهد که تجربه بازی شما را با استفاده از کنسول‌های ایکس باکس بهبود می‌بخشد.

در کنار امکان تجربه بازی‌ها به‌صورت آنلاین، شرکت مایکروسافت چند ویژگی اضافی را نیز به این سرویس اضافه کرده است تا خرید و استفاده از آن را برای گیمرهای مقرون‌به‌صرفه‌تر کند. درصورتی‌که عضو سرویس ایکس باکس لایو گلد باشید، می‌توانید در هر ماه چند بازی رایگان دریافت کرده و همچنین به تخفیفات بازی‌های دیجیتالی مایکروسافت دسترسی پیدا کنید که تنها برای اعضا سرویس گلد در دسترس است.

از جمله مهم ترین ویژگی‌ها و خدمات ایکس باکس لایو گلد می توان به انجام بازی های آنلاین برای پلتفرم ایکس باکس اشاره کرد.

ویژگی‌ها و خدمات ایکس باکس لایو گلد

پس از آن که شما را با سرویس ایکس باکس لایو گلد آشنا کردیم، باید به این نکته توجه داشته باشید که این سرویس دارای ویژگی‌ها و امکانات پیشرفته‌ای است که باعث محبوبیت آن شده است. اگر بخواهیم شما را با مهم‌ترین قابلیت‌ها و خدمات ایکس باکس لایو گلد آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

معرفی ویژگی Games with Gold

درصورتی‌که اقدام به عضویت در سرویس ایکس باکس لایو گلد کنید، می‌توانید به ویژگی Games with Gold مایکروسافت دسترسی پیدا کنید. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید اقدام به دانلود دیجیتالی بازی‌های معرفی شده از سوی مایکروسافت بدون پرداخت هزینه کنید. قابلیت در Games with Gold جولای 2013 برای اولین بار برای گیمرهای کنسول ایکس باکس 360 معرفی شد و سپس این ویژگی در ژوئن 2014 به ایکس باکس وان اضافه شد.

در حال حاضر نیز با معرفی نسل جدید کنسول‌های مایکروسافت یعنی کنسول‌های ایکس باکس سری اس و ایکس، گیمرهای این کنسول‌ها می‌توانند به‌راحتی به ویژگی Games with Gold دسترسی پیدا کرده و از آن استفاده کنند. درصورتی‌که عضو سرویس Xbox Live Gold باشید، در ماه می‌توانید چند بازی را از طریق ویژگی Games with Gold به‌صورت رایگان دریافت و آن‌ها را تجربه کنید. نکته مهمی که در مورد ایکس باکس لایو گلد و ویژگی Games with Gold باید بدانید آن است که اگر بازی که در این سرویس به‌صورت زمان‌دار آزاد می‌شود را دریافت نکنید، پس از پایان زمان باز شدن رایگان بازی دیگر نمی‌توانید آن بازی را دانلود کنید.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که وقتی یک بازی رایگان را از طریق Games with Gold دریافت و آن را به Library کنسول خود اضافه می‌کنید، می‌توانید تا وقتی که اشتراک ایکس باکس لایو گلد شما فعال است، هر زمانی که دوست داشتید آن را دانلود و بازی کنید. اگر اشتراک شما تمام شود، دیگر نمی‌توانید آن بازی را انجام دهید ولی بازی در لایبری کنسول شما می‌ماند و اگر اشتراک خود را مجدداً راه‌اندازی کنید، دوباره به همه بازی‌هایی که قبلاً دانلود کردید دسترسی پیدا خواهید کرد.

بازی‌هایی که از طریق Games with Gold به‌صورت رایگان عرضه می‌شوند تعداد مشخصی ندارد اما به‌صورت کلی می‌توان گفت که به طور متوسط ​​از یک تا سه بازی در هر ماه به‌صورت رایگان در اختیار گیمرها قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از سؤالاتی که گیمرهای ایکس باکس و سرویس لایو گلد مطرح می‌کنند این است که مشترکین Xbox Live Gold هر ماه چند بازی رایگان دریافت می‌کنند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که بازی‌هایی که از طریق Games with Gold به‌صورت رایگان عرضه می‌شوند تعداد مشخصی ندارد اما به‌صورت کلی می‌توان گفت که به طور متوسط ​​از یک تا سه بازی در هر ماه به‌صورت رایگان در اختیار گیمرها قرار می‌گیرد. گاهی اوقات بازی‌هایی که به‌صورت رایگان عرضه می‌شوند عناوین جدیدی هستند.

در برخی مواقع آن‌ها عناوین مستقلی هستند که ایکس باکس برای بهتر دیده‌شدن این عناوین آن‌ها را ارائه می‌دهد. همچنین لازم به ذکر است که اگر برنامه ایکس باکس را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید، می‌توانید از طریق این برنامه متوجه شوید که چه بازی‌هایی به‌تازگی رایگان شده‌اند و می‌توانید آن‌ها را از طریق ایکس باکس لایو گلد دریافت کنید.

آنلاین بازی‌کردن با استفاده از ایکس باکس لایو گلد

اگر می‌خواهید با استفاده از کنسول ایکس باکس خود به‌صورت آنلاین چندنفره بازی کنید، به سرویس ایکس باکس لایو گلد نیاز دارید. پس از خرید این اشتراک شما در کنار امکان تجربه بازی‌ها به‌صورت آنلاین به سیستم مهمانی و چت صوتی نیز دسترسی پیدا می‌کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این سرویس برای افرادی که به دنبال انجام بازی‌های تک‌نفره هستند ضروری نیست اما اگر قصد دارید تا بازی‌های چندنفره را به‌صورت آنلاین انجام دهید، لازم است تا حتماً اشتراک ایکس باکس لایو گلد را دریافت کنید.

ویژگی Deals With Gold

در کنار امکان تجربه بازی‌ها به‌صورت رایگان، مایکروسافت به گیمرهایی که سرویس Xbox Live Gold را خریداری می‌کنند، امکان خرید بازی‌ها را با قیمت کمتر و تخفیفات عالی می‌دهد. به این ویژگی Deals With Gold گفته می‌شود. لیست تخفیف‌های مایکروسافت برای گیمرهای عضو ایکس باکس لایو گلد هر هفته تغییر می‌کند. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که پس از خرید یک بازی با استفاده از ویژگی Deals With Gold، شما می‌توانید آن بازی را حتی اگر اشتراک شما به پایان برسد، تجربه کنید. در واقع شما به‌صورت کامل مالک آن بازی خواهید بود.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که تخفیف‌هایی که به دارندگان سرویس ایکس باکس لایو ارائه می‌شود منحصر این دسته از گیمرها بوده و به بازیکنانی که اشتراک ندارند داده نمی‌شود. اگر قصد دارید تا بازی‌های را بر روی کنسول ایکس باکس خود خرید و تجربه کنید، قطعاً این سرویس به کمک شما می‌آید.

تجربه دمو بازی‌ها به‌صورت رایگان

یکی دیگر از ویژگی‌های پیشرفته ایکس باکس لایو گلد امکان تجربه دمو بازی‌ها به‌صورت رایگان است. درست مانند سرویسی مثل Stadia که در برخی از روزها بازی‌هایی را به‌صورت رایگان برای اعضای Stadia Pro ارائه می‌کند، با عضویت در ایکس باکس لایو گلد این شانس را خواهید داشت تا برخی از بازی‌ها را که از سوی مایکروسافت مشخص می‌شود در مدت‌زمان محدود به‌صورت رایگان تجربه کنید. البته این بازی‌ها فقط برای یک آخر هفته رایگان و در دسترس شما خواهند بود و حداکثر سه یا چند روز فرصت دارید تا آن‌ها را بازی کنید.

اگر از صاحبان یکی از کنسول های ایکس باکس هستید، بدون شک ایکس باکس گلد، ارزش خرید بالایی برای شما خواهد داشت.

آیا ایکس باکس لایو گلد ارزش خرید دارد؟

یکی از سؤالات بسیار مهمی که همواره گیمرهای کنسول‌های ایکس باکس مطرح می‌کنند این است که آیا Xbox Live Gold ارزش خرید و پرداخت هزینه به‌صورت ماهانه را دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که به‌طورکلی، مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت ایکس باکس لایو گلد این است که پس از خرید گلد ایکس باکس می‌توانید به تجربه بازی‌ها به‌صورت آنلاین دسترسی پیدا کنید.

اگر می‌خواهید بازی‌های چندنفره را روی ایکس باکس وان خود انجام دهید، ایکس باکس لایو گلد کاملاً ارزش خرید را دارد. نه تنها مایکروسافت بلکه سایر شرکت‌های تولیدکننده کنسول نیز این قابلیت را برای دستگاه‌های خود پیاده‌سازی کرده‌اند که برای تجربه بازی به‌صورت آنلاین گیمرها نیاز به خرید اشتراک جداگانه داشته باشند. پلی استیشن سونی دارای سرویس پلی استیشن پلاس برای بازی‌های چندنفره آنلاین است و حتی نینتندو نیز به‌زودی شروع به دریافت هزینه اشتراک برای ویژگی‌های چندنفره آنلاین کنسول نینتندو سوئیچ خواهد کرد.

سایر ویژگی‌ها و خدماتی که مایکروسافت به گیمرهای سرویس لایو گلد ارائه می‌دهد به‌عنوان یک جایزه در نظر گرفته می‌شود. مایکروسافت تعداد بسیار زیادی از بازی‌ها را ماهانه از طریق Games With Gold به‌صورت رایگان به گیمرهای ایکس باکس ارائه می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود تا شما بتوانید هر ماه به تعداد مشخصی از بازی‌های جدید دسترسی پیدا کرده و بدون پرداخت هزینه بتوانید این عناوین را تجربه کنید.

البته لازم به ذکر است که شما محدود به بازی‌هایی هستید که مایکروسافت برای شما انتخاب می‌کند. همچنین گیمرهایی که علاقه‌مند هستند تا بازی‌های ایکس باکس را با قیمت پایین‌تری خریداری کنند، می‌توانند با عضویت در سرویس ایکس باکس لایو گلد، هر هفته تخفیف‌های جذابی را از طریق این سرویس دریافت کنند. توجه به این نکات به شما کمک می‌کند تا بتوانید راحت‌تر به این سؤال پاسخ دهید که با توجه به نوع بازی‌کردنتان آیا نیاز است تا ایکس باکس گلد خریداری کنید یا خیر؟

قیمت ایکس باکس لایو گلد به صورت اشتراک ماهیانه، سه ماهه و سالانه به فروش می رسد.

قیمت ایکس باکس لایو گلد

پس از آن که نگاهی به گلد ایکس باکس انداخته و در مورد ویژگی‌های این سرویس اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم حال لازم است تا در مورد قیمت این سرویس و هزینه عضویت در این سرویس صحبت کنیم. شما می‌توانید در چهار پلن مختلف در سرویس ایکس باکس لایو گلد عضو شوید. اشتراک یک ماهه، اشتراک سه ماهه، اشتراک شش ماهه و اشتراک سالانه که قیمت هر یک از این اشتراک‌ها متفاوت است.

بدیهی است که ارزان‌ترین پلن این سرویس اشتراک یک ماهه. اما برای افرادی که قصد دارند تا به‌صورت طولانی‌مدت از سرویس گلد استفاده کنند، بهتر است تا به جای آن که ماهانه اقدام به خرید اشتراک یک ماه ایکس باکس لایو گلد کنند، به سراغ پلن‌های طولانی‌مدت بیایند چرا که این دسته از پلن‌ها هزینه کمتری دارند و شما می‌توانید از طریق در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که شارژ کردن ماه به ماه اکانت و عضویت ماهانه در سرویس Xbox Live Gold به شما کنترل بیشتری می‌دهد و می‌توانید در صورت نیاز دیگر این سرویس را خریداری نکنید و پولتان هدر نمی‌رود. اما اگر مطمئن هستید که هر ماه قصد دارید تا در این سرویس عضو باشید، بهتر است تا در پلن‌های بلندمدت این سرویس عضو شوید.

اشتراک یک ماهه این سرویس 9.99 دلار، اشتراک سه ماهه آن 24.99 دلار، اشتراک شش ماهه 39.99 دلار و در نهایت اشتراک سالانه این سرویس 59.99 دلار است. البته باید به این نکته اشاره کرد که گاهی اوقات این پلن‌ها با تخفیف به فروش می‌رسند و این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید این اشتراک‌ها را ارزان‌تر از حد معمول دریافت کنید؛ بنابراین ایده خوبی است که حواستان به تخفیف‌های این سرویس باشید. البته در ماه‌های اخیر مایکروسافت اطلاعیه‌ای را منتشر کرده و در آن اعلام کرد که قصد دارد تا قیمت‌ها را تغییر دهد، البته این اقدام مایکروسافت با واکنش شدید کاربران مواجه شد؛ بنابراین مایکروسافت تصمیم گرفت تا قیمت‌ها را تغییر ندهد.

اشتراک ایکس باکس لایو گلد رایگان به صورت گلد 48 ساعته معمولا وجود داشته که این سرویس را فعال می کند.

ایکس باکس لایو گلد رایگان

یکی از نکات جذابی که در مورد Xbox Live Gold باید بدانید این است که مایکروسافت امکان استفاده رایگان از این سرویس را فراهم کرده است. اگر مشترک Xbox Game Pass Ultimate هستید، در پکیج گیم پس التیمیت شما عضویت رایگان در ایکس باکس لایو گلد نیز وجود دارد و شما تنها با پرداخت هزینه گیم پس التیمیت در کنار امکان استفاده از خدمات گیم پس می‌توانید از سرویس لایو گلد نیز به‌صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه اضافی استفاده کنید. Xbox Game Pass Ultimate سرویسی است که با عضویت در آن می‌توانید به بیش از 200 بازی بدون پرداخت هزینه اضافی دسترسی پیدا کنید. البته نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید که بازی‌هایی که در سرویس ایکس باکس گیم پس ارائه می‌شوند به‌صورت دوره‌ای تغییر می‌کند و هر در هر ماه ایکس باکس دو بار لیست بازی‌های خود را تغییر می‌دهد.

موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که با خرید گیم پس التیمیت می‌توانید به بازی‌های این سرویس که بر روی رایانه شخصی ویندوزی قرار دارند نیز دسترسی پیدا کنید. در نهایت نیز یکی دیگر از ویژگی‌های این سرویس امکان تجربه بازی‌های ایکس باکس گیم پس بر روی گوشی‌های اندرویدی از طریق کلود استریمینگ است. در واقع این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید بدون نیاز به داشتن سخت‌افزار قدرتمندی، تنها از طریق اینترنت، بازی‌های ایکس باکس را به راحت انجام دهید. نکته مهمی که باید بدانید این است که به دلیل ویژگی‌ها و خدمات بیشتری که گیم پس التیمیت دارد، قیمت آن بیشتر از ایکس باکس گلد است. شما باید ماهانه 14.99 دلار برای خرید این سرویس پرداخت کنید. البته اگر برای اولین بار قصد دارید تا مشترک این سرویس شوید، می‌توانید سه ماه اول را با 1 دلار دریافت کنید.

علاوه بر خرید گیفت کارت گلد، شما می توانید با استفاده از گیفت کارت ایکس باکس، اقدام به خرید گلد یا گیم پس به صورت مستقیم از فروشگاه xbox نمایید.

خرید گیفت کارت ایکس باکس لایو گلد

در صورتی که قصد عضویت در سرویس ایکس باکس لایو گلد را دارید، می‌توانید گیفت کارت‌های این سرویس را خریداری کرده و از این طریق اکانت خود را تبدیل به یک اکانت ایکس باکس گلد کنید. البته به منظور دسترسی به قابلیت‌های بیشتر می‌توانید با خرید گیفت کارت ایکس باکس، گیم پس التیمیت حساب خود را تبدیل به یک حساب التیمیت کرده و با هزینه کمتر هم به خدمات لایو گلد و هم به خدمات گیم پس دسترسی پیدا کنید.

جمع بندی

در این مطلب نگاهی به سرویس ایکس باکس لایو گلد انداخته و تلاش کردیم تا در مورد این سرویس اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید به‌راحتی از خدمات ایکس باکس لایو گلد استفاده کرده و از این طریق تجربه عالی از بازی با کنسول‌های مایکروسافت داشته باشید.

منبع: androidheadlines

تاریخ آخرین به روزرسانی: 2 شهریور 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

ایکس باکس لایو گلد نسخه پریمیوم سرویس Xbox Network است که با استفاده از این سرویس، شما می‌توانید بازی‌های آنلاین را با استفاده از کنسول خود به‌راحتی انجام دهید.

اشتراک یک ماهه این سرویس 9.99 دلار، اشتراک سه ماهه آن 24.99 دلار، اشتراک شش ماهه 39.99 دلار و در نهایت اشتراک سالانه این سرویس 59.99 دلار است.

درصورتی‌که اقدام به عضویت در سرویس ایکس باکس لایو گلد کنید، می‌توانید از طریق ویژگی Games with Gold اقدام به دانلود دیجیتالی بازی‌های معرفی شده از سوی مایکروسافت بدون پرداخت هزینه کنید. در کنار امکان تجربه بازی‌ها به‌صورت رایگان، می‌توانید از تخفیف‌های مایکروسافت نیز استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد