فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
کاهش پینگ فورتنایت: ۱۰ روش جدید
فورتنایت

کاهش پینگ فورتنایت: ۱۰ روش جدید

مهدی داوری
انتشار در 1 بهمن 1402

در زمان تجربه بازی‌های آنلاین، یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید پینگ است. پینگ نشان‌دهنده مدت زمانی است که طول می‌کشد تا اطلاعات بین دستگاه شما و سرور بازی رفت‌وبرگشت کند چقدر است. هرچه پینگ کمتر باشد، تجربه بازی برای شما روان‌تر و لذت‌بخش‌تر خواهد شد. اگر گیمر بازی فورتنایت هستید، داشتن پینگ پایین در این بازی برای شما بسیار مهم است.

در همین راستا در این مطلب از سایت وب گیفت قصد داریم تا به این سؤال پاسخ دهیم که چه روش‌هایی برای کاهش پینگ فورتنایت وجود دارد و چگونه می‌توان مشکل پینگ فورتنایت را در کامپیوتر، کنسول و موبایل برطرف کرد؟

چگونه پینگ فورتنایت را کاهش دهیم؟

۵ شخصیت فورتنایت

اگر قصد دارید تا مشکل فورتنایت در مورد پینگ را برطرف کنید، با توجه به پلتفرمی که از طریق آن بازی فورتنایت را تجربه می‌کنید، روش‌های مختلفی برای کاهش پینگ فورتنایت وجود دارد. در بخش‌های زیر شما را با روش‌های کلی برای کاهش پینگ فورتنایت و روش‌های تخصصی برای پایین آوردن پینگ در فورتنایت موبایل و فورتنایت کنسول‌های پلی استیشن و ایکس باکس آشنا می‌کنیم:

روش‌های کلی کاهش پینگ فورتنایت

راه های کاهش پینگ فورتنایت

اگر قصد دارید تا فارغ از پلتفرمی که از طریق آن بازی فورتنایت را تجربه می‌کنید، مشکل پینگ فورتنایت را برطرف کنید، نیاز است تا به نکات زیر توجه داشته باشید:

1. انتخاب سرور بازی مناسب

یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش پینگ فورتنایت، انتخاب سرور بازی نزدیک است. سرورهای فورتنایت در سراسر جهان قرار دارند و شما می‌توانید در بخش تنظیمات بازی فورتنایت مشخص کنید که قصد دارید تا به کدام سرور متصل شوید. انتخاب سروری که از شما نزدیک‌تر است، می‌تواند پینگ شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

حتما بخوانید: مشکل وصل نشدن فورتنایت به سرور

2. افزایش سرعت اینترنت

یکی دیگر از مواردی که باعث ایجاد مشکل پینگ فورتنایت می‌شود، سرعت پایین اینترنت شما است که فارغ از پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید، بر روی پینگ شما تأثیر می‌گذارد. به‌صورت کلی هر چه سرعت اینترنت شما بیشتر باشد، پینگ شما کمتر خواهد بود. اگر سرعت اینترنت شما پایین است، می‌توانید با افزایش پهنای باند یا تغییر سرویس اینترنت، آن را بهبود ببخشید.

3. غیرفعال کردن نرم افزارهای اضافی

اگر بر روی کامپیوتر، گوشی یا کنسول بازی فورتنایت را تجربه می‌کنید، ممکن است در زمان اجرا این بازی برخی از نرم افزارهای اضافی بر روی کامپیوتر، گوشی یا کنسول شما فعال باشد که اتصال دائمی به اینترنت دارند. باز بودن این نرم‌افزارها می‌توانند باعث افزایش پینگ شما شوند. برای کاهش پینگ، می‌توانید این نرم‌افزارها و بازی‌ها را غیرفعال کرده و سپس بازی فورتنایت را اجرا کنید.

4. تغییر DNS

روش دیگری که از طریق آن می‌توانید وضعیت پینگ خود را بهتر کرده و مشکل پینگ فورتنایت خود را برطرف کنید، می‌توانید DNS خود را تغییر داده و از DNS هایی استفاده کنید که وضعیت اتصال شما به اینترنت را بهتر کنند.

حتما بخوانید: بهترین DNS برای فورتنایت

روش‌های کاهش پینگ فورتنایت کامپیوتر

فوتنایت در کامپیوتر

اگر بازی فورتنایت را بر روی کامپیوتر خود تجربه می‌کنید و با مشکل پینگ فورتنایت مواجه هستید، می‌توانید با انجام روش‌های زیر، مشکل پینگ خود را برطرف کنید:

1. استفاده از اتصال سیمی به جای اتصال وایرلس

اگر از اتصال وایرلس استفاده می‌کنید، این مسئله ممکن است باعث افزایش پینگ شما شود. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که برای کاهش پینگ فورتنایت سعی کنید از اتصال سیمی یا LAN استفاده کنید. اتصال سیمی به طور کلی پایدارتر از اتصال وایرلس است و این موضوع باعث می‌شود تا بتوانید پینگ پایین‌تری داشته باشید.

2. بستن برنامه‌های پس‌زمینه

باز بودن برنامه‌های پس‌زمینه در کامپیوتر شما می‌تواند از پهنای باند اینترنت شما استفاده کرده و باعث افزایش پینگ شما می‌شود. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که قبل از اجرا بازی فورتنایت، تمام برنامه‌های پس‌زمینه غیرضروری را ببندید. برای غیرفعال کردن برنامه‌های پس‌زمینه نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

تسک منیجر در ویندوز

سپس بازی فورتنایت را اجرا کرده و آن را با پینگ کمتر تجربه کنید.

3. به روزرسانی درایور کارت شبکه

شاید برای شما عجیب باشد؛ اما در برخی از مواقع استفاده از درایور قدیمی کارت شبکه می‌تواند باعث افزایش پینگ شود. به همین دلیل بهتر است تا قبل از تجربه بازی فورتنایت مطمئن شوید که درایور کارت شبکه شما به روز باشد.

4. استفاده از سرویس‌های کاهش پینگ

امروزه شاهد ایجاد سرویس‌های مختلفی هستیم که باعث کاهش پینگ شما شده و به بهبود کیفیت اتصال شما به اینترنت کمک کنند. این سرویس‌ها با استفاده از سرورهای اختصاصی، مسیریابی داده‌های شما را بهینه کرده و می‌توانند به کاهش پینگ شما کمک کنند. از بهترین نرم افزارهای کاهش پینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

با استفاده از این نرم‌افزارها می‌توانید به بهترین شکل ممکن مشکل پینگ فورتنایت را برطرف کنید.

5. تغییر تنظیمات Network Adapter

شما می‌توانید با تغییر تنظیمات Network Adapter وضعیت اتصال خود به اینترنت را بهبود بخشیده و از این طریق مشکل پینگ فورتنایت را برطرف کنید. برای رفتن به بخش تنظیمات Network Adapter نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

تنظیمات Network & Internet در ویندوز

سپس در بخش تنظیمات نیاز است تا تنظیمات زیر را اعمال کنید:

با اعمال این تنظیمات وضعیت اتصال شما به اینترنت بهبود پیدا کرده و می‌توانید پینگ خود را کاهش دهید.

روش‌های کاهش پینگ فورتنایت موبایل

فورتنایت در موبایل

اگر قصد دارید تا برای پایین آوردن پینگ در فورتنایت موبایل اقدام کنید، می‌توانید از روش‌های زیر برای رسیدن به این هدف استفاده کنید:

1. استفاده از اتصال Wi-Fi 5GHz

اتصال Wi-Fi 5GHz سریع‌تر و پایدارتر از اتصال Wi-Fi 2.4GHz است. اگر امکان استفاده از اتصال Wi-Fi 5GHz را دارید، از آن استفاده کنید. برای این کار، باید تلفن همراه شما از اتصال Wi-Fi 5GHz پشتیبانی کند و روتر شما نیز از این اتصال پشتیبانی کند.

2. اتصال به اینترنت 4.5G یا 5G

اگر قصد گوشی شما از اینترنت 4.5G یا 5G پشتیبانی می‌کند، می‌توانید از طریق اتصال به این شبکه‌ها، پینگ خود را کاهش داده و به شکل بهتری بازی فورتنایت را تجربه کند.

3. به روزرسانی سیستم عامل

اگر گوشی شما سیستم عامل قدیمی داشته باشد، ممکن است وجود برخی مشکلات برنامه‌نویسی باعث افزایش پینگ شما شود. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که حتماً سیستم عامل تلفن خود را بروز نگه دارید.

روش‌های کاهش پینگ فورتنایت PS4 و XBOX

پسر بچه ای در حال بازی با فورتنایت کنسول بازی

اگر قصد دارید تا برای کاهش پینگ فورتنایت PS4 و Xbox اقدام کنید، می‌توانید با انجام کارهای زیر به این هدف برسید:

1. اتصال سیمی به جای اتصال وایرلس

اتصالات بی‌سیم به طور کلی کندتر از اتصالات سیمی هستند. اگر کنسول خود را با استفاده از کابل Ethernet به مودم خود وصل کنید، می‌توانید از این طریق مشکل پینگ فورتنایت را برطرف کنید.

2. تغییر تنظیمات کنسول PS4 و Xbox

برخی از تنظیمات کنسول شما می‌توانند بر پینگ شما تأثیر بگذارند. به‌عنوان‌مثال حالت پورت فوروارد یا NAT می‌توانند بر روی اتصال شما به اینترنت اثر بگذارد.  اگر از اتصال سیمی استفاده می‌کنید، می‌توانید حالت پورت فوروارد را در کنسول خود فعال کنید. این به بازی شما کمک می‌کند تا به طور مستقیم با سرورهای بازی ارتباط برقرار کند که می‌تواند به کاهش پینگ کمک کند. همچنین اگر NAT شما در حالت Strict باشد، ممکن است پینگ شما بالاتر باشد.

3. بستن بازی‌ها و آپدیت‌های در حال انجام

باز بودن بازی‌ها و همچنین آپدیت شدن بازی‌ها باعث می‌شود تا بخشی از پهنای باند شما مشغول شده و این موضوع باعث می‌شود تا با مشکل پینگ فورتنایت مواجه شوید.

حتما بخوانید: چرا فورتنایت ارور میده؟

جمع‌بندی

در این مطلب از وب سایت وب گیفت شما را با روش‌های کاهش پینگ فورتنایت آشنا کردیم. همان‌طوری که بیان شد پینگ بر روی تجربه بازی شما را اثر می‌گذارد. با استفاده از روش‌های ذکر شده در این مطلب، می‌توانید پینگ خود را تا حد زیادی کاهش دهید و از بازی فورتنایت لذت بیشتری ببرید. شما می‌توانید با تغییر سرور بازی، استفاده از نرم افزارهای بهبود پینگ، تغییر DNS و… وضعیت پینگ خود را بهبود ببخشید.

منبع: minitool.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 1 بهمن 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

بهترین راه برای کاهش پینگ فورتنایت، افزایش سرعت اینترنت شما است. همچنین روش‌های دیگری نیز وجود دارد که در این مطلب در مورد آن صحبت کردیم.

بله شما می‌توانید از نرم‌افزارهایی مثل WTFast، NoPing، Kill Ping و Razer Cortex برای کاهش پینگ استفاده کنید.

برای انجام بازی فورتنایت، پینگ پایین بهتر از پینگ بالا است. پینگ نشان‌دهنده مدت زمانی است که طول می‌کشد تا اطلاعات بین دستگاه شما و سرور بازی منتقل شود. پینگ پایین باعث اجرا روان‌تر بازی می‌شود.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد