فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
حل مشکل وصل نشدن فورتنایت به سرور
فورتنایت

حل مشکل وصل نشدن فورتنایت به سرور

مهدی داوری
انتشار در 6 تیر 1402

فورتنایت یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدئویی در جهان است که در سال‌های اخیر توانسته تعداد قابل‌توجهی گیمر را جذب خود کند. محبوبیت فوق‌العاده این بازی باعث شده تا روزانه میلیون‌ها گیمر وارد این بازی شده و در این عنوان بتل رویال به رقابت با هم بپردازند.  یکی از چالش‌هایی که ممکن است در هنگام تجربه بازی فورتنایت با آن مواجه شوید، مشکل وصل نشدن فورتنایت به سرور است.

در این مطلب از سایت وب گیفت قصد داریم تا به بررسی وصل نشدن به سرور بازی فورتنایت پرداخته و بیان کنیم که برای حل مشکل وصل نشدن به سرور بازی فورتنایت در ایران باید چه کارهایی انجام داد.

دلایل عدم اتصال به سرورهای فورتنایت

دلایل عدم اتصال به سرور های فورتنایت در ایران

به دلایلی مختلفی ممکن است با ارور های فورتنایت از جمله مشکل لاگین فورتنایت مواجه شوید. و از مهم‌ترین دلایل بروز مشکل وصل نشدن فورتنایت به سرور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. اعمال محدودیت برای کاربران ایرانی

به خاطر شرایط خاصی که کشور ایران دارد، گیمرهای ایرانی همواره به منظور استفاده از سرویس‌ها و بازی‌های آنلاین با چالش‌ها مختلفی مواجه هستند. یکی از دلایلی که باعث می‌شود تا گیمرهای ایرانی با مشکل سرور های فورتنایت مواجه شوند، اعمال محدودیت برای IP های داخل کشور است.

این محدودیت‌ها می‌تواند هم از سوی شرکت اپیک گیمز به‌عنوان توسعه‌دهنده بازی فورتنایت و هم از داخل اعمال شود. فارغ از آن که این محدودیت به خاطر تحریم یا فیلترینگ باشد، با مشکل لاگین فورتنایت مواجه خواهید شد.

2. تعمیر و نگهداری سرورهای بازی

تمامی سرویس‌ها و بازی‌های آنلاین هر از چند گاهی نیاز به تعمیر و نگهداری سرورهای بازی دارند. سرورهای بازی فورتنایت نیز از این قاعده مستثنی نیست و شرکت اپیک گیمز به منظور بهبود وضعیت سرورهای این بازی، به طور مرتب اقدام به نگهداری و به‌روزرسانی آن‌ها می‌کند. برای انجام این فرایند سرورهای آفلاین شده و مراحل تعمیر و نگهداری انجام می‌شود.

در طی انجام این فرایند گیمرها با مشکل وصل نشدن به سرور بازی فورتنایت مواجه می‌شوند. تا زمانی که مراحل تعمیر و نگهداری کامل نشده و سرورها دوباره آنلاین نشوند، بازیکنان نمی‌توانند به سرورهای بازی وصل شوند.

3. مشکل در اتصال به اینترنت

از دیگر دلایلی که باعث می‌شود تا با مشکل وصل نشدن بازی فورتنایت به سرور مواجه شوید، بروز خطا در اتصال به اینترنت است. در صورتی که اینترنتی که به آن متصل هستید و قصد دارید تا از طریق آن بازی فورتنایت را تجربه کنید کند یا ناپایدار باشد باز هم با مشکل مواجه خواهید شد.

4. تنظیمات فایروال

یکی از کارهایی که کاربران برای افزایش امنیت خود در اینترنت انجام می‌دهند، تنظیم فایروال بر روی سیستمشان است. در چنین شرایطی ممکن است برخی از فایروال‌ها دسترسی کامپیوتر شما به سرورهای فورتنایت را مسدود کند. بروز این مشکل باعث می‌شود تا بازیکنان نتوانند به سرورهای بازی متصل شده و فورتنایت را تجربه کنند.

5. عدم به‌روزرسانی بازی و استفاده از نسخه‌های قدیمی

اگر بازی فورتنایت خود را به‌روزرسانی نکرده باشید و از نسخه‌های بازی استفاده کنید؛ و حتی موبایل شما، حداقل سیستم مورد نیاز فورتنایت را نداشته باشد، ممکن است با مشکل لاگین فورتنایت مواجه شوید. به همین دلیل نیاز است تا همواره از آپدیت بودن بازی فورتنایت مطمئن شوید.

6. اضافه بار سرور

در برخی از روزهای خاص، تعداد گیمرهایی که وارد بازی فورتنایت شده و این عنوان را تجربه می‌کنند، به شکل قابل‌توجهی افزایش پیدا می‌کند. در زمان اوج تعداد گیمرها مانند تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی، رویدادهای مهم و… سرورهای فورتنایت با مشکل اضافه بار مواجه می‌شوند. افزایش بیش از اندازه بازیکنان آنلاین، ممکن است باعث شود تا سرورهای بازی فورتنایت، نتوانند به‌درستی این حجم از درخواست را مدیریت کند.

حل مشکل وصل نشدن به سرور بازی فورتنایت در ایران

راه حل مشکل وصل نشدن فورتنایت به سرور

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن، مشکل وصل نشدن به سرور بازی فورتنایت را برطرف کنید. به منظور بررسی این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. استفاده از برنامه‌های تغییردهنده IP

در صورتی که به خاطر فیلتر نمی‌توانید با IP ایران وارد بازی فورتنایت شوید، برای حل مشکل لاگین فورتنایت نیاز است تا از برنامه‌های تغییردهنده IP استفاده کنید.

2. استفاده از DNS

اگر به خاطر تحریم‌ها، شرکت اپیک گیمز محدودیت‌هایی را برای کاربران ایرانی در نظر گرفته است، قادر خواهید بود تا با استفاده از DNS های تحریم شکن، تحریم‌ های فورتنایت را از بین ببرید. از بهترین دی ان اس برای فورتنایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اسم سرویس DNS DNS 1 DNS 2
۴۰۳ 10.202.10.202 10.202.10.102
شکن 178.22.122.100 185.51.200.2
هاست ایران 172.29.0.100 172.29.2.100
بگذر 185.55.226.26 185.55.225.25
الکترو ۷۸.۱۵۷.۴۲.۱۰۰ ۷۸.۱۵۷.۴۲.۱۰۱
رادار بازی 10.202.10.10 10.202.10.11

با استفاده از DNS ها به‌راحتی قادر خواهید بود تا تحریم‌های فورتنایت را دور بزنید.

3. بررسی وضعیت تعمیر و نگهداری سرور

اگر از دور زدن تحریم و فیلترینگ فورتنایت مطمئن شدید، و همچنین با مشکل لاگین فورتنایت مواجه هستید، نیاز است تا بررسی کنید که آیا سرورهای فورتنایت در حال تعمیر و نگهداری هستند یا خیر. اکانت رسمی توییتر بازی معمولاً زمان تعمیر و نگهداری سرور را اعمال می‌کند.

4. روتر خود را مجدداً راه‌اندازی کنید

اگر در دوره تعمیر و نگهداری نیستید و با مشکل وصل نشدن به سرور بازی فورتنایت روبه‌رو هستید، نیاز است تا وضعیت اتصال به اینترنت خود را بررسی کنید. اگر به اینترنت وصل هستید و سرعت بالایی هم دارید، پیشنهاد ما این است که مودم و روتر خود را خاموش و روشن کنید.

5. تنظیمات فایروال خود را تغییر دهید

اگر فایروال شما دسترسی به سرورهای فورتنایت را مسدود کرده باشد، با مشکل اتصال به سرورهای فورتنایت روبه‌رو خواهید شد. در چنین شرایطی پیشنهاد ما این است که تنظیمات فایروال را تغییر دهید؛ می‌توانید آموزش‌های فایروال خود را بررسی کرده و ببینید آیا دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه حل مشکل اتصال به سرورهای فورتنایت دارد یا خیر؟

6. بازی خود را به روز کنید

اگر نسخه قدیمی فورتنایت را اجرا می‌کنید، ممکن است نتوانید به سرورهای بازی متصل شوید. به همین خاطر باید همیشه به‌روزرسانی‌های جدید بازی فورتنایت را بررسی کنید تا اگر آپدیتی برای بازی منتشر شده، آن را دانلود کنید.

7. کمی صبر کرده و دوباره به سرورهای بازی وصل شوید

اگر در زمان اوج بازی با مشکل سرور های فورتنایت مواجه شدید، پیشنهاد ما این است که کمی صبر کرده و در زمان دیگری وارد بازی فورتنایت شوید. صبر کردن باعث می‌شود تا در وهله اول اگر سرورهای بازی مشکل دارند، این مشکل از سوی اپیک گیمز برطرف شود. از سوی دیگر اگر به خاطر اضافه بار سرور نتوانید وارد فورتنایت شوید، می‌توانید با صبر کردن، مشکل لاگین فورتنایت را برطرف کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب از وب سایت وب گیفت نگاهی به روش‌های مشکل وصل نشدن فورتنایت به سرور در ایران انداخته و بیان کردیم که به دلایلی همچون عدم استفاده از DNS یا آپدیت بازی، نمی‌توانید وارد بازی فورتنایت شده و چگونه می‌توانید این مشکلات را راحتی برطرف کنید.

منبع: minitool.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 15 آذر 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

اعمال محدودیت برای کاربران ایرانی، تعمیر و نگهداری سرورهای بازی از سوی اپیک گیمز، مشکل در اتصال به اینترنت، بروز مشکل در تنظیمات فایروال، عدم به‌روزرسانی بازی و اضافه بار سرور از مهم‌ترین دلایل وصل نشدن به سرورهای بازی فورتنایت است.

استفاده از برنامه‌های تغییردهنده IP، استفاده از DNS، ریست کردن مودم، تغییر تنظیمات فایروال، آپدیت بازی و... از مهم‌ترین روش‌هایی است که می‌تواند مشکل وصل نشدن به سرور بازی فورتنایت در ایران را برطرف کند.

دیدگاه‌ها (2) آخرین نظرات کاربران
mohammad
28 تیر 1402

slm migam jai barae sabte namdakhele shit nadidamta kharid konam

امید اسلامی
پشتیبانی
در پاسخ به mohammad
16 شهریور 1402

سلام محمد جان؛ سایت وب گیفت در حال به روزرسانی بوده و امکان ثبت نام و خرید در حال حاضر وجود ندارد، وب گیفت طی روزهای آینده رونمایی خواهد شد. منتظر حضور گرم شما هستیم.

افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد