فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
گیفت کارت ایکس باکس چیست؟
ایکس باکس

گیفت کارت ایکس باکس چیست؟

ارحام ادبخواه
انتشار در 6 مهر 1401

به احتمال زیاد تا به حال با این سوال برخورد کرده‌اید که اگر بخواهیم یک بازی را به صورت دیجیتالی از فروشگاه ایکس باکس بخریم باید چه کنیم؟ چگونه می‌توانیم پول خود را به دلار یا یورو تبدیل کنیم تا بتوانیم بازی بخریم؟ این مسئله به هیچ وجه پیچیده نیست. شما می‌توانید این کار را با گیفت کارت ایکس باکس انجام دهید. شما قادر هستید با خرید گیفت کارت ایکس باکس با ارزش مورد نظر، حساب خود را شارژ کرده و به خرید محصول مورد نظرتان بپردازید. اما گیفت کارت ایکس باکس چیست و چگونه می‌توانیم از آن استفاده کنیم؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

گیفت کارت ایکس باکس چیست؟

گیفت کارت‌های ایکس باکس محصولات فوق‌العاده کاربردی هستند که می‌توانید با خرید و استفاده از آن‌ها، حساب خود را شارژ کرده و به خرید محصولات مورد نظر در فروشگاه ایکس باکس بپردازید. این گیفت کارت‌ ها با ریجن‌ها و قیمت‌های مشخص شده‌ای عرضه می‌شوند تا هر فردی با توجه به نیازهای خود اقدام به خرید آن‌ها کند. محصولات مورد بحث کاملا قانونی هستند و در صورت تهیه یکی از این گیفت کارت‌ها، می‌توانید بدون نگرانی خاصی اقدام به استفاده از آن‌ها کنید.

خرید گیفت کارت ایکس باکس از سایت وب گیفت، به آسانی

خرید گیفت کارت ایکس باکس و معرفی آن

خرید دیجیتالی و آنلاین بازی‌های ویدیویی با استفاده از کارت‌های بانکی یک امر عادی است که ساکنان بیش‌تر کشورهای جهان می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. اما متاسفانه به خاطر تحریم‌های موجود و عدم دسترسی به حساب‌های بانکی بین المللی، مردم کشور ما از این قابلیت محروم هستند.

اما با این حال روش‌های دیگری هم برای خرید دیجیتالی بازی‌ها وجود دارد. معروف‌ترین و همه‌گیرترین این روش‌ها استفاده از گیفت کارت (GiftCard) یا به اصطلاح فارسی، کارت هدیه است. این کارت‌ها در قیمت‌ها و ارزش‌های متنوع وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را با توجه به نیاز خود تهیه کنید. این نیاز را قیمت بازی‌ها یا سرویس‌هایی که قصد تهیه آن‌ها را دارید مشخص می‌کنند. برای مثال، برای تهیه و تجربه یک بازی 60 دلاری، باید یک گیفت کارت 60 دلاری یا یک گیفت کارت 10 و 50 دلاری بخرید.

چرا باید از گیفت کارت‌های Xbox استفاده کنیم؟

هنگامی که می‌خواهید یک بازی تهیه کنید دو راه دارید. راه اول مربوط به خرید دیسک فیزیکی آن‌ها است و راه دوم، تهیه و دانلود آن‌ها به صورت دیجیتالی. همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم با توجه به تحریم‌های اعمال شده روی کشور ما، ناچار هستیم بازی‌های دیجیتالی را با خرید گیفت کارت XBOX تهیه کنیم؛ البته استفاده از گیفت کارت‌های ایکس باکس صرفا به تهیه بازی‌ها محدود نمی‌شود و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، سرویس‌هایی مانند Xbox Live Gold و Xbox Game Pass را هم خریداری کنید.
در ادامه، لیست محصولات و سرویس‌هایی که می‌توانید با استفاده از گیفت کارت ایکس باکس خریداری کنید را مشاهده خواهید کرد:

در کنار نکات ذکر شده باید بدانید که در صورت وجود یک دوست یا شریک، خرید دیجیتالی بازی‌ها ارزان‌تر خواهد بود. به عبارتی دیگر، شما می‌توانید به همراه یکی از دوستان بازی‌ها را به صورت شریکی بخرید و هزینه نهایی را میان خود نصف کنید. البته که قابلیت به اشتراک گذاشتن تنها به بازی‌ها ختم نمی‌شود و شما می‌توانید دو سرویس Xbox Live Gold و Xbox Game Pass را هم به صورت اشتراکی خریداری کنید.
قیمت خرید گیفت کارت های ایکس باکس در انواع مختلف واحد های پولی

کارت‌های هدیه ایکس باکس در چه قیمت‌های عرضه می‌شوند؟

در این نقطه از مقاله ایکس باکس چیست به بحث قیمت می‌رسیم. قیمت نهایی این گیفت کارت‌ها و عددی که شما برای تهیه آن‌ها پرداخت می‌کنید، به مسائل زیادی از جمله وضعیت بازار و قیمت ارزهای خارجی بستگی دارد. با این حال، این گیفت کارت‌ها با مبلغ مشخص در قالب دلار و یورو و سایر واحد های پولی در دسترس قرار می‌گیرند. برای مثال کارت‌های مخصوص اکانت‌های آمریکایی با قیمت‌های 1، 5، 10، 15، 20، 25، 30، 40، 50، 60، 70 و 100 دلاری در معرض فروش قرار دارند.

در این بین شما باید قیمت محصول مورد نظر خود را متوجه شوید و سپس با توجه به نیاز خود، به خرید یکی از کارت‌ها بپردازید. البته باید ذکر کنیم که امکان تهیه کارت‌های هدیه مخصوص Xbox Live Gold و Xbox Game Pass هم به صورت جداگانه وجود دارد. به عبارت دیگر، به جای اینکه حساب خود را با گیفت کارت‌های معمولی شارژ کنید و سپس به سراغ خرید سرویس‌های مذکور بروید، می‌توانید مستقیم گیفت کارت‌های مخصوص‌شان را به صورت جداگانه بخرید و لذت ببرید.
هنگام خرید گیفت کارت ایکس باکس به ریجن اکانت خود توجه کنید

هنگام خرید گیفت کارت ایکس باکس به ریجن اکانت خود توجه کنید

اما پیش از خرید گیفت کارت Xbox باید چندین نکته مهم را به ذهن بسپارید. اول از همه باید بدانید که ریجن گیفت کارت باید با ریجن اکانت شما هماهنگ باشد. برای مثال، اگر اکانت شما مربوط به ایالات متحده آمریکا می‌شود، باید گیفت کارت‌های مخصوص به آمریکا را بخرید. یا اگر اکانت شما مربوط به انگلستان است، باید گیفت کارت‌های پوندی مخصوص انگلیس را تهیه کنید. اگر این موضوع را رعایت نکنید، قادر به استفاده از کارت هدیه خود نخواهید بود.
علاوه بر این، باید بدانید که پس از استفاده از یک گیفت کارت و شارژ شدن حساب امکان Refund یا پس گرفتن وجه مورد نظر وجود ندارد. پس از اینکه حساب خود را شارژ کردید، پول داخل حساب شما باقی می‌ماند و اتفاق خاصی برای آن رخ نمی‌دهد؛ اما امکان Refund آن هم وجود نخواهد داشت. به محض اینکه پول وارد حساب مایکروسافت شما شد، فقط می‌توانید با استفاده از آن محصولات و محتوهای موجود را بخرید. همچنین باید توجه داشته باشید که این کارت‌های هدیه تاریخ انقضا خاصی ندارند و می‌توانید هر موقع که خواستید از آن‌ها استفاده کنید.
مزایا استفاده از کارت‌های هدیه ایکس باکس برای خرید بازی های جدید برای کنسول های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس

مزایا استفاده از کارت‌های هدیه ایکس باکس

هنگامی که در مورد مزایای استفاده از این گیفت کارت‌ها صحبت می‌کنیم، آسانی استفاده از آن‌ها در اولین برهه ممکن به ذهن می‌رسد. اگر بازی‌ها را به صورت دیجیتالی تهیه کنید، دیگر نیازی به رفتن به فروشگاه‌ها و اتلاف وقت برای پیدا کردن محصول نخواهید داشت. تازه اگر یک بازی فیزیکی را به صورت آنلاین خریداری کنید باید چندین روز منتظر رسیدن آن بمانید و زمان را از این دید از دست می‌دهید. منتها هنگام خرید گیفت کارت‌ها، می‌توانید همان لحظه به یک کد معتبر دسترسی پیدا کرده و فرآیند خرید خود را تکمیل کنید. علاوه بر این‌ها و همان‌طور که پیش از این اشاره کردیم، می‌توانید با خرید دیجیتالی بازی‌ها هزینه نهایی را نصف کنید.
همچنین نباید هویت واقعی این کارت‌ها را از یاد برد. همان‌طور که از اسم پیدا است، گیفت کارت‌ها در نهایت یک هدیه هستند که می‌توانید آن‌ها را به دوستان و خانواده خود هدیه دهید. در این شرایط فرد مورد نظر می‌تواند با توجه به سلیقه خود دست به خرید بزند و به یک سری انتخاب‌ها محدود نخواهد شد. اما حالا که حرف از محدودیت شد باید بدانید که در صورت استفاده از گیفت کارت‌ها، محدودیت‌های سابق را نخواهید داشت. برای مثال فرض کنید که به دنبال یک بازی به نسبت قدیمی می‌گردید که نسخه فیزیکی آن به شدت کم‌یاب است و پیدا نمی‌شود. در این شرایط می‌توانید به راحتی حساب خود را به اندازه کافی شارژ کرده و بازی مورد نظر خود را به حساب‌تان اضافه کنید.
نحوه استفاده از گیفت کارت ایکس باکس

نحوه استفاده از گیفت کارت ایکس باکس

پس از اینکه با آگاهی به تمامی نکات ذکر شده در مقاله گیفت کارت ایکس باکس چیست گیفت کارت مورد نظر خود را تهیه کردید، حالا وقت استفاده از آن فرا رسیده است. اما نحوه استفاده از گیفت کارت ایکس باکس چگونه است؟ روند به شدت ساده و سر راست بوده که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. اگر می‌خواهید موجودی حساب خود را از طریق وب سایت نسخه وب شاٰرژ کنید:

به طور کلی ما پیشنهاد می‌کنید که گیفت کارت را از طریق نسخه وب اعمال کنید؛ اما اگر دوست دارید این مراحل را روی کنسول خود انجام دهید به مراحل زیر دقت کنید

هنگامی که حساب خود را با استفاده از روش‌های مذکور شارژ کردید، به صفحه محصول مورد نظر خود بروید، آن را خریده و به صف دانلود اضافه کنید.

پس از شارژ حساب چگونه موجودی خود را مشاهده کنیم؟

اگر به هر دلیلی می‌خواهید موجودی حساب خود را مشاهده کنید، راه ساده‌ای در پیش خواهید داشت. برای این کار قدم‌های زیر را در مقاله گیفت کارت ایکس باکس چیست دنبال کنید:

آیا می‌توان از گیفت کارت‌ها برای خریدهای درون برنامه‌ای بهره برد؟

بله، یکی از مهم‌ترین مزایای خرید گیفت کارت ایکس باکس استفاده از خریدهای درون برنامه‌ای است. برای مثال اگر به تجربه بازی Fortnite می‌پردازید و می‌خواهید بتل پس یا vBuck تهیه کنید، قادر هستید از موجودی گیفت کارت‌ها بهره ببرید. برای این کار با استفاده از روش‌های مذکور حساب خود را شارژ کنید و سپس وارد بازی مورد نظر خود شوید.

حالا در منوهای بازی وارد بخش مورد نظر شده و با توجه به میزان اعتبار حساب خود، از پرداخت‌های درون برنامه‌ای لذت ببرید. البته توجه داشته باشید که استفاده از پرداخت‌های درون برنامه‌ای صرفا به بازی Fortnite محدود نمی‌شود و می‌توانید از آن در هر اثری که شامل Micro Transaction باشد، استفاده کنید.
آیا پس از استفاده از گیفت کارت‌ها امکان بن شدن کنسول یا دستگاه وجود دارد؟

آیا پس از استفاده از گیفت کارت‌ها امکان بن شدن کنسول یا دستگاه وجود دارد؟

جواب این سوال کاملا منفی است. هنگامی که گیفت کارت را از یک فروشگاه معتبر، خریداری کرده باشید هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد. در واقع امکان استفاده از گیفت کارت‌های ایکس باکس کاملا قانونی است و خود شرکت Microsoft به طور کامل آن را تایید می‌کند.

آیا گیفت کارت‌های ایکس باکس تاریخ انقضا دارند؟

خیر، جواب این سوال منفی است. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های استفاده از گیفت کارت‌های Xbox، عدم وجود محدودیت زمانی است. به گونه‌ای که می‌توانید از کد موجود هر زمانی که خواستید استفاده کنید و از این منظر نگران هیچ چیزی نباشید.
در صورت کار نکردن گیفت کارت‌ها و عدم شارژ شدن حساب چه کنیم؟

در صورت کار نکردن گیفت کارت‌ها و عدم شارژ شدن حساب چه کنیم؟

با وجود اینکه سیستم خرید گیفت کارت ایکس باکس و استفاده از آن کاملا مشخص، قانونی و همه‌گیر است، در بعضی موارد مشکلاتی هم به چشم خورده‌اند. بیش‌تر این مشکلات مربوط به عدم شناسایی کد استفاده شده و نامعتبر قلمداد کردن آن‌ها است. اگر با چنین صحنه‌ای برخورد کردید، به احتمال زیاد در ریجن اکانت و کارت هدیه خریداری شده تفاوت وجود دارد. برای مثال ممکن است ریجن حساب شما مربوط به آمریکا شود ولی شما گیفت کارت مربوط به انگلیس را تهیه کرده باشید. در این صورت یا باید یک اکانت کاملا جدید بسازید یا گیفت کارت خود را با توجه به شرایط عوض کنید.
البته در بیش‌تر مواقع استفاده از نرم‌افزارهای تغییر آی پی و تغییر سرورهای مقصد آن‌ها می‌تواند کارساز باشد.

به همین دلیل است که پیش از این هم پیشنهاد کردیم که برای استفاده از گیفت کارت خود، از وبسایت Xbox استفاده کنید و سراغ کنسول نروید. اگر هیچ یک از این کار‌ها به نتیجه نرسید و نتوانستید از گیفت کارت خود استفاده کنید، بهتر است به سراغ پشتیبانی مایکروسافت بروید و مشکل را به صورت مستقیم با آن‌ها به اشتراک بگذارید. البته توجه داشته باشید که احتمال وقوع چنین مشکل‌هایی به شدت پایین است و در صورت برخورد با یکی از آن‌ها، درگیر یک اتفاق نادر شده‌اید. بنابراین زیاد نگران این موضوع نباشید.
به طور کلی خرید گیفت کارت ایکس باکس و استفاده از آن در راه‌های مختلف یک امر معمول بوده و حاوی مشکل خاصی نخواهد بود. از این رو می‌توانید حساب خود را با خیال راحت شارژ کرده و به خرید محصولات مورد علاقه خود بپردازید. نظر شما در این باره چیست؟ آیا خرید گیفت کارت Xbox راه‌حل ایده‌آلی برای خرید کردن است؟ نظرات خود در مورد مقاله گیفت کارت ایکس باکس چیست را با تیم وب گیفت در میان بگذارید.

منبع: Xbox.Com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 2 شهریور 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

بله، این محصولات کاملا قانونی هستند و خطر خاصی را برای شما به همراه نخواهند داشت

خیر، این محصولات تاریخ انقضا خاصی ندارند و می‌توانید هر وقت که خواستید آن‌ها را روی حساب خود اعمال کنید

شما می‌توانید با خرید این کارت‌های هدیه اقدام به خرید بازی، فیلم، سریال، موسیقی، گیم پس و... از فروشگاه Xbox کنید

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد