آموزش فعال سازی و استفاده از گیفت کارت ایکس باکس

آموزش فعال سازی و استفاده از گیفت کارت ایکس باکس

کنسول‌های ایکس باکس مایکروسافت، همواره یکی از پرطرفدارترین کنسول های بازی ویدئویی به شمار می‌روند و در 2 نسل اخیر، پابه‌پای پلی استیشن، رقابت کرده‌اند. کنسول‌هایی مانند ایکس باکس وان، وان اس و ایکس باکس سری ایکس و اس طی سال‌های اخیر از محبوبیت زیادی نزد گیمرهای سراسر جهان برخوردار بودند. اگر شما نیز آن دسته از کاربرانی هستید که برای خرید بازی‌ها، بسته‌های الحاقی و سایر محصولات موردنظر خود از فروشگاه ایکس باکس دچار مشکل هستید، خرید گیفت کارت ایکس باکس راه نجات شماست. در این مطلب به آموزش فعال‌ سازی و استفاده از گیفت کارت ایکس باکس برای کنسول‌های این شرکت می‌پردازیم؛ با وب گیفت همراه شوید

نکات مهم برای استفاده از گیفت کارت ایکس باکس

با توجه به اینکه در حال حاضر به دلیل تحریم‌هایی که از خارج  کشور به وجود آمده است و عدم دسترسی به کارت‌های اعتباری بین‌المللی پرداخت، خرید گیفت کارت تنها راه مؤثر برای دریافت محصول از فروشگاه ایکس باکس است؛ استفاده از گیفت کارت XBox نیز نیاز به موارد خاصی دارد و نکات مهمی را باید حتماً هنگام خرید گیفت کارت ایکس باکس توجه داشته باشید؛ نکات مهمی مانند:

 1. میزان اعتبار و واحد پولی
 2. ریجن اکانت ایکس باکس

این 2 مورد یکی از کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین موارد مهم قبل از خرید و استفاده از گیفت کارت‌های ایکس باکس به شمار می‌روند و حتماً باید به آن‌ها توجه داشته باشید؛ در ادامه با وب گیفت همراه باشید تا به صورت کامل به این موارد بپردازیم.

میزان اعتبار و واحد پولی

احتمالاً قبل از خرید گیفت کارت Xbox، با قیمت‌های متفاوتی روبرو شده‌اید، توجه داشته باشید که این قیمت‌ها میزان اعتبار گیفت کارت بوده و هر میزان که شما خریداری کنید، به همان مقدار حساب شما شارژ خواهد شد. به‌طورکلی گیفت کارت های ایکس باکس با قیمت‌هایی مانند 1 دلاری، 5، 10، 20، 50 و 100 دلار یا واحدهای پولی دیگری مانند پوند و یورو به فروش می‌رسند. به عنوان مثال برای خرید یک بازی 30 دلاری شما می‌توانید با خرید یک گیفت کارت 10 دلاری و 20 دلاری ایکس باکس، خرید خود را انجام دهید. البته باید توجه داشته باشید که درصورتی‌که خرید شما مبلغی کمتر از این واحد باشد، اعتبار باقیمانده در حساب شما ذخیره خواهد شد.

نکته دیگری که نیاز است بدانید، حتماً قبل از خرید گیفت کارت باید به فروشگاه مایکروسافت مراجعه کنید تا از واحد پولی آن مطمئن شوید؛ فروشگاه ایکس باکس به دلیل خدمات بین‌المللی که ارائه می‌دهد دارای واحدهای پولی متنوعی مانند دلار، یورو، پوند، فرانک، ین و … خواهد بود که هرکدام مخصوص ریجن های مختلف و کشورهای آمریکایی، اروپایی و آسیایی و سایر کشورها هستند.

آموزش فعال سازی و استفاده از گیفت کارت ایکس باکس

ریجن اکانت ایکس باکس لایو

یکی از نکات مهمی که باید قبل از خرید گیفت کارت ایکس باکس، به آن توجه داشته باشید، ریجن بندی و مناطق مختلف اکانت هاست که در صورت ناهماهنگی ریجن اکانت و گیفت کارت خریداری شده، باعث پیغام خطا هنگام فعال سازی آن خواهد شد. شرکت مایکروسافت نیز به مانند سایر شرکت‌های پیشگام، برای ارائه محصولات خود در کشورهای مختلف، واحدهای پولی متنوعی را ارائه داده است.

برای پیدا کردن ریجن اکانت ایکس باکس خود، به باید ابتدا به بخش Language & Location کنسول خود مراجعه کنید؛ و از این بخش کشور موردنظر خود را انتخاب یا پیدا کنید. سپس با ریستارت کردن کنسول خود فرایند تغییر ریجن اکانت شما آغاز خواهد شد. باید توجه داشته باشید که در صورت هماهنگ نبودن گیفت کارت خریداری شده با ریجن اکانت خود، با مشکلاتی در هنگام فعال سازی روبرو خواهید شد.

نکات بالا امری کلیدی برای خرید گیفت کارت XBox است و اگر اشتباهی در خرید شما انجام بگیرد، امکان فعال سازی و استفاده از آن در اکانت شما وجود نخواهد داشت. ازآنجایی‌که فروشگاه ایکس باکس، بستری کاملاً آنلاین است، اعتبار کدها بلافاصله روی اکانت شما اعمال خواهد شد و برای استفاده از کد، تنها نیاز به اینترنت و یک پلتفرم مانند کنسول، کامپیوتر و یا تلفن‌های هوشمند دارید. در ادامه به بررسی روش‌های فعال سازی گیفت کارت ایکس باکس می‌پردازیم.

نحوه فعال سازی گیفت کارت ایکس باکس

پس از خرید گیفت کارت ایکس باکس، شما یک کد 25 رقمی دریافت خواهید کرد که می‌توانید آن را به چند روش، فعال سازی کنید؛ ماهیت کلی این روش‌ها کاملاً یکسان هستند و تنها در پلتفرم فعال سازی متفاوت هستند و اعتبارات خریداری شما به‌صورت کامل به‌حساب شما منتقل خواهد شد. حتماً توجه کنید که هنگام فعال سازی و شارژ اکانت خود، از نرم‌افزارهای تغییر IP ریجن اکانتتان استفاده کنید تا مشکلی برای اکانت شما پیش نیاید. در ادامه با نحوه فعال سازی گیفت کارت ایکس باکس همراه باشید.

فعال سازی گیفت کارت ایکس باکس از طریق مرورگر و کامپیوتر

فعال سازی از طریق مرورگر و کامپیوتر

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای انتقال اعتبار و فعال سازی گیفت کارت ایکس باکس، استفاده از مرورگر کامپیوتر خواهد بود. برای فعال سازی این روش باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. برای فعال سازی وارد لینک redeem.microsoft.com می‌شوید.
 2. در این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید.
 3. پس از ورود به‌حساب کاربری خود، کد 25 رقمی را وارد کرده و گزینه Next را انتخاب نمایید.
 4. پس از تائید، اعتبار گیفت کارت خریداری شده به‌حساب شما اضافه خواهد شد.

درصورتی‌که قصد فعال سازی با یکی از کنسول های این شرکت را دارید، در ادامه به روش فعال سازی از طریق کنسول ایکس باکس وان و سری ایکس، اس می‌پردازیم.

فعال سازی گیفت کارت ایکس باکس از طریق کنسول ایکس باکس وان و سری ایکس، اس

فعال سازی از طریق کنسول ایکس باکس وان و سری ایکس، اس

قطعاً خریداران گیفت کارت ایکس باکس، حداقل یکی از کنسول های این شرکت را دارا هستند؛ برای فعال سازی این گیفت کارت از طریق کنسول ایکس باکس وان یا ایکس باکس سری ایکس و اس، مراحل زیر را طی کنید.

 1. ابتدا باید وارد اکانت خود در کنسول ایکس باکس شوید. حتماً به این نکته توجه داشته باشید که دقیقا همان اکانتی را وارد کنید که قصد انتقال اعتبار گیفت کارت به آن را داشته باشید.
 2. سپس از بخش Home کنسول خود، اپ Store را انتخاب کنید. (درصورتی‌که ایکن استور برای شما موجود نیست به بخش My games & apps مراجعه کنید و از این بخش اپ را پیدا کرده و وارد استور شوید.)
 3. هنگامی که وارد استور شدید، دکمه View را از کنترلر خود انتخاب کنید تا منوی کناری باز شود.
 4. در منوی کناری، گزینه Redeem را انتخاب کنید.
 5. در این بخش کد 25 رقمی را وارد کرده و گزینه Next را انتخاب نمایید.
 6. پس از تائید، اعتبار گیفت کارت خریداری شده به‌حساب شما اضافه خواهد شد.

روش آخر جز یکی از ساده‌ترین روش‌هاست که مراحل آن شباهت زیادی به روش ابتدایی دارد.

فعال سازی از طریق گوشی های اندروید و iOS

با اینکه ایکس باکس، نرم افزار مناسبی برای گوشی های اندروید و iOS توسعه داده است، اما متأسفانه برخلاف نرم افزار پلی استیشن، امکان انتقال اعتبار گیفت کارت از طریق آن وجود ندارد. بدین منظور شما می‌توانید با استفاده از مرورگر گوشی اندرویدی یا iOS خود مراحل زیر را طی کنید.

 1. برای فعال سازی وارد لینک redeem.microsoft.com می‌شوید.
 2. در این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید.
 3. پس از ورود به‌حساب کاربری خود، کد 25 رقمی را وارد کرده و گزینه Next را انتخاب نمایید.
 4. پس از تائید، اعتبار گیفت کارت خریداری شده به‌حساب شما اضافه خواهد شد.

جمع بندی

در این مطلب از وب گیفت، آموزش فعال سازی و استفاده از گیفت کارت های ایکس باکس را به صورت کامل و انواع روش‌های آن بررسی کردیم. شما با استفاده از این راهنما می‌توانید کلیه گیفت کارت های Xbox را در قیمت های متنوع و ریجن های مختلف فعال سازی کنید و مراحل فوق در همه‌ی سرویس‌های این شرکت یکسان خواهد بود؛ درصورتی‌که نیاز به نحوه فعال سازی گیم پس و نحوه فعال سازی گلد ایکس باکس دارید، می‌توانید از همین روش‌ها استفاده نمایید.

منبع: support.xbox

سوالات متداول

 • هنگام استفاده از گیفت کارت ایکس باکس به چه نکاتی توجه کنیم؟

  حتما هنگام استفاده از گیفت کارت ایکس باکس، با استفاده از نرم افزار های تغییر IP، لوکیشن سیستم خود را روی کشور ریجن مورد نظرتان تنظیم کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

 • فعال سازی گیفت کارت ایکس باکس به چند طریق امکان پذیر است؟

  شما می توانید با استفاده از کنسول های مایکروسافت مانند ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس، کامپیوتر و گوشی های هوشمند، گیفت کارت ایکس باکس را در اکانت مورد نظرتان فعال سازی کنید.

 • گیفت کارت ایکس باکس برای چه کنسول هایی کاربردی خواهد بود؟

  گیفت کارت های ایکس باکس برای تمامی کنسول های شرکت مایکروسافت مانند ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس کاربردی خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.