فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
چنل پوینت توییچ چیست؟
توییچ

چنل پوینت توییچ چیست؟

مهدی داوری
انتشار در 4 تیر 1402

زمانی که در توییچ در حال تماشا یک استریم هستید، گاهی اوقات استریمر به بینندگان خود آیتمی به اسم چنل پوینت Twitch هدیه می‌دهند. اگر نمی‌دانید که چنل پوینت توییچ چیست؟ با ما در این مطلب از سایت وب گیفت همراه باشید تا شما را مفهوم امتیازات کانال Twitch، کاربرد آن، نحوه استفاده و… آشنا کنیم.

چنل پوینت توییچ چیست؟

معرفی چنل پوینت توییچ

امتیاز های کانال Twitch یا چنل پوینت توییچ در واقع امتیازهایی هستند که بینندگان می‌توانند با تماشای استریم‌ها آن را دریافت کنند. با استفاده از این امتیازها می‌توانید کارهای مختلفی را انجام دهید.

در وهله اول سرویس توییچ به نحوی است که به شکل پیش‌فرض به کاربرانی که اقدام به تماشا استریم‌های مختلف می‌کنند، توانایی برجسته کردن پیام‌های خود در چت، امکان باز کردن قفل شکلک‌ها و… را می‌دهند. از سوی دیگر اما استریمرها نیز می‌توانند چنل پوینت‌های سفارشی را برای استریم خود ایجاد کنند.

نکته جالبی که Channel Points های سرویس استریم توییچ دارد این است که شما می‌توانید تنها با مشاهده یک استریم این امتیازها را کسب کنید. همچنین برای کسب امتیازات کانال Twitch نیازی نیست تا مشترک یک کانال شده یا حتی آن را فالو کنید.

همچنین لازم به ذکر است که وقتی بیننده امتیاز کانال دریافت می‌کند، این امتیازها به کانال‌های دیگر قابل انتقال نبوده و تنها در همان کانال می‌توانید از آن استفاده کنید. در واقع Channel Points برای تشویق بینندگان به تماشای کانال‌های خاص است و هرچه بیشتر استریم‌های آن کانال را تماشا کنید، امتیاز بیشتری کسب می‌کنید.

نحوه تنظیم چنل پوینت توییچ سفارشی در کانال

نحوه تنظیم چنل پوینت توییچ سفارشی در کانال

همانطور که در مقاله آموزش کار با توییچ اشاره کردیم، در صورتی که کانال شما تبدیل به Affiliate یا Partner توییچ شود، می‌توانید حتی چنل پوینت توییچ سفارشی برای کانال خود ایجاد کنید. برای تنظیم امتیازهای کانال Twitch نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

شیوه تنظیم چنل پوینت توییچ سفارشی

 

فعال سازی Enable Channel Points در توییچ

Manage Rewards & Challenges در توییچ

در این صفحه می‌توانید برای کانال خود اقدام به ایجاد چنل پوینت توییچ شخصی‌سازی کنید.

نحوه دریافت امتیازهای کانال Twitch

روش دریافت امتیازهای کانال Twitch

در صورتی که قصد دارید تا به‌عنوان یک بیننده در توییچ Channel Points به دست بیاورید، روش‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد. از مهم‌ترین روش‌های دریافت امتیازات کانال Twitch می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. محتوای یک کانال را تماشا کنید

اگر مشترک کانال نیستید وقتی محتوای آن را تماشا می‌کنید، به ازای هر 5 دقیقه تماشای لایو، 10 چنل پوینت توییچ دریافت خواهید کرد.

۲. به طور فعال محتوای یک کانال را تماشا کنید

هنگامی که مشترک یک کانال نیستید؛ اما محتوا آن را تماشا کرده و در چت روم کانال نیز فعال باشید، به ازای هر 15 دقیقه تماشای لایو، 50 امتیاز دریافت خواهید کرد.

۳. در یک Raid شرکت کنید

Raid در توییچ به زمانی گفته می‌شود که بینندگان یک کانال به طور دسته‌جمعی به کانال دیگری می‌روند. در واقع Raid زمانی اتفاق می‌افتد که یک استریمر قصد دارد تا استریم خود را تمام کند. سپس بینندگان خود را به کانال یک استریمر دیگر انتقال می‌دهند. در صورتی که در Raid شرکت کنید، 250 امتیاز می‌گیرید.

۴. یک کانال توییچ را دنبال کنید

وقتی کانالی را دنبال می‌کنید، 300 امتیاز و Channel Points به شما داده می‌شود.

۵. تعداد متوالی استریم مشاهده کنید

وقتی بیننده‌ای دو استریم متوالی را مشاهده می‌کند، 300 چنل پوینت توییچ دریافت خواهید کرد. اگر 3 استریم متوالی را تماشا کنید، 350 چنل پوینت توییچ به شما داده می‌شود. در صورتی که تعداد استریم‌هایی که به‌صورت متوالی تماشا می‌کنید به 4 عدد برسد، 400 امتیاز دریافت خواهید کرد. در نهایت اگر بیش از 5 استریم متوالی تماشا کنید، قادر خواهید بود تا 450 چنل پوینت توییچ کسب کنید.

۶. اولین Cheer

اگر اولین Cheer را در یک کانال ثبت کنید، می‌توانید 350 امتیاز چنل پوینت دریافت کنید. لازم به ذکر است که بر اساس قوانین توییچ این امتیاز به کسانی که ناشناس تشویق می‌کنند تعلق نمی‌گیرد.

۷. اولین گیفت

در صورتی که به یک استریمر اولین گیفت را بدهید، می‌توانید 500 امتیاز کانال دریافت کنید. این جایزه به کسانی که به‌صورت ناشناس گیفت می‌دهند تعلق نمی‌گیرد.

اگر می‌خواهید سریع‌تر تعداد چنل پوینت توییچ را افزایش دهید می‌توانید در یک کانال مشترک شده و از این طریق تعداد امتیازهای کانالی که دریافت می‌کنید، چند برابر می‌شود. به هر میزانی که Tier شما در یک کانال افزایش پیدا کند، به همان اندازه ضریب امتیاز شما افزایش پیدا می‌کند. ضریب امتیاز کاربران بر اساس Tier به شکل زیر محاسبه می‌شود:

بر اساس این پارامتر، وقتی یک استریم را به‌عنوان یک کاربر Tier 3 تماشا کنید، امتیاز شما 2 برابر یک بیننده معمولی غیرمشترک خواهد بود.

نحوه استفاده از چنل پوینت توییچ

آموزش استفاده از چنل پوینت توییچ

در صورتی که قصد دارید تا از امتیازهای کانال Twitch استفاده کنید، نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

اگر مطمئن نیستید چند امتیاز چنل پوینت توییچ دارید، فهمیدن آن کار ساده‌ای است. شما می‌توانید در سمت چپ پایین چت Twitch تعداد امتیازهایی که دارید در کنار نماد Channel Points مشاهده کنید. پیشنهاد ما این است که قبل از خرج کردن چنل پوینت توییچ، از Reward که قصد خرید آن را دارید مطمئن شوید چرا که پس از خرج کردن امکان عودت آن وجود ندارد.

نکات مهمی که در مورد امتیاز های کانال Twitch باید بدانید

نکات مهم درباره امتیازات کانال Twitch

به منظور استفاده از چنل پوینت توییچ نیاز است تا به چند نکته مهم توجه کنید. در وهله اول باید بدانید که استریمرها از امتیازات کانال سرویس توییچ که کاربران از آن استفاده می‌کنند، چیزی دریافت نمی‌کنند. در واقع Channel Points ابزار بازاریابی برای تشویق بینندگان به ماندن و تماشای استریم‌ها است و این آیتم‌ها باعث افزایش تعامل در استریم‌ها و کمک به افزایش بیننده‌ها می‌شود.

موضوع دیگری که باید بدانید این است که امتیازهای چنل Twitch تاریخ انقضا نداشته و منقضی نمی‌شوند. همچنین استریمرها نمی‌توانند این امتیازها را حذف کنند. با این حال، اگر از تماشا محتوا یک کانال بلاک شده باشید، یا اگر استریمر کانال خود را حذف کرده باشد، نمی‌توانید از امتیازات خود استفاده کنید، چرا که هر Channel Points مربوط به همان کانال است.

همچنین اگر جز بینندگانی باشید که مشترک کانال نیستند، در هر ساعت که یک استریم را تماشا می‌کنند، 320 امتیاز دریافت می‌کنید. اگر عضو Tier 1 یک کانال باشید، تعداد امتیازهای شما 384 امتیاز در هر ساعت خواهد شد. مشترکین Tier 2 می‌توانند با تماشا هر ساعت یک استریم 448 امتیاز دریافت کرده و در نهایت مشترکین Tier 3 با تماشا یک ساعت استریم، 640 امتیاز دریافت می‌کنند.

با چنل پوینت توییچ چه کاری می‌توان انجام داد؟

کاربرد چنل پوینت توییچ

شما می‌توانید با امتیازات کانال Twitch کارهای مختلفی را انجام دهید. با استفاده از این امتیازها می‌توانید پیام‌های خود را در چت کانال‌های مدنظرتان هایلایت کرده، اقدام به ارسال پیام در حالت sub-only mode کرده و یا از طریق این امتیازها قفل ایموت های مختلف را باز کنید.

اگر نمی‌دانید که حالت sub-only mode چیست باید گفت که این حالت یک ویژگی در توییچ است که به استریمرها اجازه می‌دهد تا بتوانند چت خود را فقط برای آزادی باز بگذارند که مشترک کانال هستند. این بدان معنا است که وقتی یک استریم sub-only mode شود، فقط مشترکین پولی، VIP ها و moderator ها می‌توانند چت کنند. شما می‌توانید با خرج کردن چنل پوینت توییچ این محدودیت را از بین برده و در استریم‌ها چت کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب از وب سایت وب گیفت به این سؤال پاسخ دادیم که چنل پوینت توییچ چیست؟ سپس در مورد نحوه شخصی‌سازی امتیازات کانال توییچ و روش استفاده از این امتیازها صحبت کردیم. همان طوری که مشاهده کردید، امتیازهای کانال Twitch در واقع امتیازهایی هستند که بینندگان می‌توانند با تماشای استریم‌ها در سرویس استریمینگ توییچ دریافت کرده و با استفاده از این امتیازها کارهای مختلفی را انجام دهند.

منبع: streamersplaybook.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 4 مرداد 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

امتیازهای کانال Twitch یا چنل پوینت توییچ در واقع امتیازهایی هستند که بینندگان می‌توانند با تماشای استریم‌ها آن را دریافت کنند.

شما می‌توانید با تماشا محتوای یک کانال، شرکت در Raid، دنبال کردن یک کانال، تماشا متوالی استریم‌ها، Cheer کردن و گیفت دادن امتیازهای کانال Twitch دریافت کنید.

با استفاده از این Channel Points می‌توانید پیام‌های خود را در چت کانال‌های مدنظرتان هایلایت کرده، اقدام به ارسال پیام در حالت sub-only mode کرده و یا از طریق این امتیازها قفل ایموت های مختلف را باز کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد