گیفت کارت پلی استیشن

سال های زیادی است که به دلیل تحریم هایی که از خارج  کشور به وجود آمده است و عدم دسترسی به کارت های اعتباری بین اللملی مانند مسترکارت و ویزاکارت؛ امکان خرید از فروشگاه آ نلاین پلی استیشن PSN وجود ندارد و یکی از بهترین و ساده ترین راهی که می توان محصولات پلی استیشن را بدون هیچ مشکلی خریداری کرد، خرید گیفت کارت پلی استیشن است و طی سال های اخیر این روش، یکی از متداول ترین راه ها، برای خرید بازی های پلی استیشن 4 و بازی های پلی استیشن 5  است. کاربران مختلفی به دنبال مرجعی برای خرید گیفت کارت ارزان PSN می گردند که می توانیم وب گیفت را به عنوان یکی از مراجع اصلی خرید ارزان گیفت کارت در ایران معرفی کنیم.

اگر در رابطه با گیفت کارت پلی استیشن اطلاعاتی ندارید و قبل از خرید گیفت کارت PSN، نیاز به اطلاعات جامع تری دارید؛ پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی در رابطه با گیفت کارت های PlayStation به شما ارائه دهیم.

گیفت کارت های پلی استیشن، نوعی کارت اعتباری یا کارت های هدیه هستند که با استفاده از آن ها می توان در شبکه ی پلی استیشن نتورک محصولات کنسول های پلی استیشن 4 یا پلی استیشن 5 را خریداری کرده و اکانت خود را به مقدار معینی شارژ کنید.

گیفت کارت پلی استیشن چیست؟

گیفت کارت های پلی استیشن، نوعی کارت اعتباری یا کارت های هدیه هستند که با استفاده از آن ها می توان در شبکه ی پلی استیشن نتورک محصولات کنسول های پلی استیشن 4 یا پلی استیشن 5 را خریداری کرده و اکانت خود را به مقدار معینی شارژ کنید. شما با خرید گیفت کارت پلی استیشن، می توانید به انبوهی از  موارد مختلفی که در ادامه به آن اشاره کرده ایم دسترسی پیدا کنید و آن ها را خریداری کنید. مواردی مانند:

 1. خرید قانونی بازی های جدید و قدیم برای کنسول های شرکت سونی
 2. خرید بازی های تخفیف دار
 3. بسته های الحاقی و DLC های مختلف
 4. آواتار های ویژه برای اکانت PSN
 5. تم های ویژه برای کنسول های پلی استینش 4 و پلی استیشن 5
 6. خرید اشتراک پلی استیشن پلاس
 7. خرید اشتراک پلی استیشن نو
 8. خرید اشتراک EA Access برای پلی استیشن

با خرید قانونی بازی‌ها می توانید از مزیت اصلی آن‌ که استفاده از بخش آنلاین آن است، استفاده کنید. علاوه بر این موارد شما می توانید با استفاده از گیفت کارت های پلی استیشن، برای خرید پلی استیشن پلاس که جز دیگر سرویس های ویژه و  اشتراکی سونی هستند به صورت ماهیانه یا سالانه استفاده و آن ها را روی اکانت خود فعال کنید.

پس از خرید گیفت کارت پلی استیشن، یک کد 12 رقمی برای شما ارسال می گردد که با استفاده از آن می توانید اعتبار خریداری شده را به حساب PSN خود منتقل کنید.

آیا گیفت کارت پلی استیشن رایگان وجود دارد ؟

متاسفانه طی سال های اخیر، شاهد موارد مختلفی از انواع کلاه برداری ها با ارائه گیفت کارت های رایگان یا ارزان قیمت پلی استیشن بوده ایم که باید خاطر نشان کرد که گیفت کارت پلی استیشن رایگان وجود ندارد. البته شما می توانید با شرکت در جشنواره های مختلفی که توسط وب گیفت برگزار می شود شرکت کرده و گیفت کارت‌های مختلف را به صورت جایزه و قرعه کشی دریافت کنید.

گیفت کارت های پلی استیشن به دلیل عدم نیاز به داشتن حساب های ارزی بین اللملی نظیر پی پال، مسترکارت و ویزاکارت به راحتی قابل استفاده هستند و حتی می توانید آن ها را به عزیزانتان نیز هدیه دهید که جز مزایا و کاربرد آن ها به شمار می روند.

مزایا و کاربرد گیفت کارت پلی استیشن

گیفت کارت های پلی استیشن به دلیل عدم نیاز به داشتن حساب های ارزی بین اللملی نظیر پی پال، مسترکارت و ویزاکارت به راحتی قابل استفاده هستند و حتی می توانید آن ها را به عزیزانتان نیز هدیه دهید. گیفت کارت های پلی استیشن به راحتی قابل فعال سازی هستند و برای استفاده از آن ها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. از جمله مزایا و کاربرد گیفت کارت های پلی استیشن، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. راحتی در استفاده بدون نیاز به حساب های بین المللی
 2. خرید مستقیم از فروشگاه سونی
 3. بدون محدودیت در استفاده
 4. امکان پرداخت در کنسول پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5
 5. دور زدن تحریم های بین اللمللی

تنها مزیت گیفت کارت ها خرید بازی نیست؛ شما می توانید با شارژ موجودی خود در حساب PSN اشتراک PlayStation Now و PlayStation Plus را نیز فعال کنید.  علاوه بر موارد بالا،  استفاده از گیفت کارت های پلی استیشن مزایا و کاربردهای زیادی دارد که به مهم ترین آن ها اشاره شد؛ اما به نظر شما چرا باید از گیفت کارت های پلی استیشن استفاده کرد. در ادامه به این سوال می پردازیم.

با اینکه گیفت کارت ها در سایر کشورهای خارجی به‌عنوان یک هدیه استفاده می‌شود؛ اما در ایران استفاده از گیفت کارت، اصلی‌ترین راه خرید بازی و دیگر محصولات دیجیتالی از فروشگاه پلی‌استیشن است.

چرا باید از گیفت ‌کارت استفاده کنیم؟

با اینکه گیفت کارت ها در سایر کشورهای خارجی به‌عنوان یک هدیه استفاده می‌شود؛ اما در ایران استفاده از گیفت کارت، اصلی‌ترین راه خرید بازی و دیگر محصولات دیجیتالی از فروشگاه پلی‌استیشن است. برای خرید محصولات دیجیتالی پلی‌استیشن که شامل بازی نیز می‌شود، نیازمند کارت اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و ویزا کارت هستید؛ گیفت کارت ها بهترین راه جایگزین مستر کارت و ویزا کارت است.

خرید بازی های پلی استیشن در ایران، به دو روش انجام میگیرد؛ در روش اول شما می توانید بازی ها را به صورت دیسک خریداری کرده و از آنجایی که دیسک های بازی به دلیل محدودیت های واردات، عدم ثبات قیمتی و محدودیت ها ارسالی و خرابی ها همواره با چالش های متنوعی روبرو هستند. در روش دوم، شما می توانید بازی های جدید پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 را به صورت آنلاین و مستقیم از فروشگاه سونی (PSN) خریداری کنید. قیمت خرید بازی ها در روش دوم معمولا دارای ثبات قیمتی بوده و یکی از ویژگی هایی که خرید شما را جذاب می کند؛ ایجاد پیشنهادات ویژه و تخفیف های فصلی و مناسبتی است که قیمت خرید بازی ها را  به شدت کاهش داده و خرید آن ها را جذاب تر می کند.

برای خرید بازی های فوق در روش دوم و استفاده از گیفت کارت پلی  استیشن، مبلغ معینی به حساب پلی‌استیشن شما اضافه خواهد شد که از طریق آن می‌توانید بازی‌ها را به‌صورت قانونی خریداری کنید. خرید قانونی بازی‌ها مزیت‌های بی‌شماری دارد که بزرگ‌ترین آن‌ها استفاده از بخش آنلاین بازی است.

گیفت کارت های پلی استیشن در قیمت های متفاوتی عرضه شده اند که می توان به گیفت کارت های 10، 20، 50 و 100 دلاری آمریکا یا دلار کانادا یا سایر واحدهای پولی کشورهای مختلف مانند پوند انگلیس، یورو،  درهم امارات، ژاپن و عمان اشاره کرد.

قیمت گیفت کارت پلی استیشن

گیفت کارت های پلی استیشن در قیمت های متفاوتی عرضه شده اند که می توان به گیفت کارت های 10، 20، 50 و 100 دلاری آمریکا یا دلار کانادا یا سایر واحدهای پولی کشورهای مختلف مانند پوند انگلیس، یورو،  درهم امارات، ژاپن و عمان اشاره کرد.

یکی از نکاتی که هنگام خرید پلی استیشن پلاس باید به آن دقت کنیم، یکی بودن ریجن حساب کاربری خود و گیفت کارتی است که می‌خریم؛ زیرا در غیر این صورت امکان بروز خطاهای مختلف وجود دارد.

ریجن ‌بندی گیفت کارت‌ های پلی ‌استیشن

احتمالا هنگام خرید گیفت کارت پلی استیشن، با واحد های پولی متفاوتی روبرو خواهید شد؛ کنسول های پلی استیشن و در نهایت اکانت های PSN به 6 ریجن و منطقه مختلف تقسیم می شوند. ریجن 1 از آمریکا و کانادا، ریجن 2 از اروپا، ژاپن، خاورمیانه و آفریقا جنوبی، ریجن 3 از آسیای شرقی، ریجن 4 از آمریکا لاتین و استرالیا، ریجن 5 از روسیه و آفریقا و ریجن 6 که مربوط چین هستند واحد های پولی متفاوتی دارند.

علاوه بر واحد های پولی متفاوت، ریجن بندی اکانت ها، در مواردی روی محتوای بازی ها نیز تاثیر می گذارد و به دلیل قوانین کشور های مختلفی مانند آلمان یا چین، ممکن است بعضی از محتواهای خشونت آمیز یا موارد این شکلی از بازی ها حذف شوند یا بعضی از عناوین تنها محدود به یک ریجن مشخصی باشند. به صورت کلی گیفت کارت های پلی استیشن به ریجن های مختلفی تقسیم می شوند:

 1. گیفت کارت پلی استیشن دلار آمریکا
 2. گیفت کارت پلی استیشن دلار کانادا
 3. گیفت کارت پلی استیشن پوند انگلیس
 4. گیفت کارت پلی استیشن ین ژاپن
 5. گیفت کارت پلی استیشن دلار امارات
 6. گیفت کارت پلی استیشن دلار استرالیا
 7. گیفت کارت پلی استیشن یورو آلمان
 8. گیفت کارت پلی استیشن دلار عربستان
 9. و سایر واحد های پولی کشور های مختلف

حتما باید توجه کنید که هنگام خرید گیفت کارت پلی استیشن، واحد پولی خریداری شده با واحدپولی اکانت شما مطابقت داشته باشد زیرا گیفت کارت های پلی استیشن تنها روی ریجن های مقصد قابل فعال سازی هستند و در صورتی که ریجن اکانت و واحد پولی اکانت شما با گیفت کارت خریداری شده مطابقت نداشته باشد، با مشکل روبرو خواهید پس هنگام خرید گیفت کارت های پلی استیشن به ریجن اکانت خود دقت کنید.

چطور ریجن اکانت PSN خود را پیدا کنیم؟

چطور ریجن اکانت PSN خود را پیدا کنیم؟

با توجه به مطالب بالا، اشاره کردیم که قبل از خرید گیفت کارت پلی استیشن باید به ریجن اکانت خود دقت کنید؛ حالا در صورتی که اطلاعی از ریجن اکانت PSN خود ندارید؛ برای مشخص کردن آن ابتدا باید به سایت PSNProfiles.com مراجعه کنید؛ سپس نام کاربری اکانت PSN خود را جست و جو کرده و پرچم کشوری که مربوط به ریجن شما می‌شود، در این سایت قابل مشاهده خواهد بود.

همچنین در روش دوم می توانید برای پیدا کردن کشور انتخاب شده، پس از ورود به سایت سونی وارد بخش Account شوید و گزینه Basic Account Information را انتخاب کنید. در ادامه بخش آدرس و کشور (Country) مواردی که انتخاب کرده‌اید، مشخص خواهد شد.

پس از خرید گیفت کارت پلی استیشن، برای فعال سازی آن ها وارد حساب کاربری پلی استیشن خود شوید.  سپس به فروشگاه پلی استیشن یا PlayStation Store مراجعه کنید.

نحوه استفاده از گیفت کارت پلی استیشن

پس از خرید گیفت کارت پلی استیشن، برای فعال سازی آن ها وارد حساب کاربری پلی استیشن خود شوید.  سپس به فروشگاه پلی استیشن یا PlayStation Store مراجعه کنید.

در این بخش روی پروفایل خود کلیک کرده و گزینه Redeem Codes را انتخاب کنید.

حال کد گیفت کارت دریافت شده را  به صورت صحیح وارد کرده و روی گزینه Next کلیک کنید. در این بخش، اطلاعات شارژ  گیفت کارت و مبلغی که به حساب شده اضافه خواهد شد مشخص می شود؛ در صورتی که همه چیز مورد تایید شماست، گزینه Finish را اکانت شما شارژ گردد.

حتما توجه کنید که هنگام فعال سازی و شارژ اکانت خود، از نرم افزار های تغییر IP ریجن اکانتتان استفاده کنید تا مشکلی برای اکانت شما پیش نیاید.

استفاده از گیفت کارت PSN  روی چه پلتفرم هایی امکان پذیر است ؟

استفاده از گیفت کارت PSN  روی چه پلتفرم هایی امکان پذیر است ؟

استفاده از گیفت کارت PSN تنها برای کنسول های مختلف سونی امکان پذیر  است؛ بدین منظور شما می توانید با استفاده از گیفت کارت پلی استیشن، برای کنسول های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 بازی ها و موارد مختلفی را خریداری کنید. استفاده از گیفت کارت پلی استیشن روی پلتفرم های شرکت سونی هیچ گونه محدودیتی نداشته و شما به راحتی می توانید با استفاده از آن ها برای کنسول های بازی خود محصولات مرتبطی را خریداری کنید.

گیفت کارت برای پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4

با توجه به مطالبی که قبلا به آن ها اشاره کردیم، گیفت کارت های مخصوص پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 تفاوتی با سایر گیفت کارت ها نداشته، شما می توانید با استفاده از گیفت کارت پلی استیشن، برای کنسول های سونی محصولات مرتبط را خریداری نمایید. توجه کنید قبل از خرید گیفت کارت برای پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 تنها باید به ریجن اکانت خود دقت کنید و ریجن کنسول بازی شما مشکلی در محصول خریداری شده ایجاد نخواهد کرد.

مطمئنن خرید گیفت کارت پلی استیشن در ایران، ارزان ترین روش خرید بازی و محصولات مختلف از شبکه PSN خواهد بود و در صورتی که کنسول هایی نظیر پلی استیشن 4 یا پلی استیشن 5 دارید؛ گیفت کارت ها بهترین روش برای خرید ارزان و بدون محدودیت از فروشگاه سونی خواهد بود.

جمع بندی

مطمئنن خرید گیفت کارت پلی استیشن در ایران، ارزان ترین روش خرید بازی و محصولات مختلف از شبکه PSN خواهد بود و در صورتی که کنسول هایی نظیر پلی استیشن 4 یا پلی استیشن 5 دارید؛ گیفت کارت ها بهترین روش برای خرید ارزان و بدون محدودیت از فروشگاه سونی خواهد بود.

نمایش 1–12 از 59 نتیجه