فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
تفاوت ویزا کارت و مستر کارت؛ ۵ تفاوت مهم که باید بدانید
مستر کارت

تفاوت ویزا کارت و مستر کارت؛ ۵ تفاوت مهم که باید بدانید

مهدی داوری
انتشار در 20 آذر 1402

در حوزه ارائه خدمات مربوط به تراکنش‌های مالی، ویزا و مستر کارت به‌عنوان غول‌های این حوزه شناخته می‌شوند. این شرکت‌های جهانی و بین‌المللی این امکان را به وجود آورده‌اند تا شما بتوانید تراکنش‌های بین‌المللی انجام دهید و این ویژگی باعث شده تا فرایند نقل‌وانتقال پول با کمک این شرکت‌ها در سراسر جهان تسهیل شوند.

در این بین یکی از سؤالات مهمی که کاربران مطرح می‌کنند این است که تفاوت ویزا کارت و مستر کارت چیست؟ در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به فرق مسترکارت و ویزا کارت انداخته و در مورد این دو سرویس اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

فرق ویزا کارت و مستر کارت در چیست؟

مقایسه ویزا کارت و مستر کارت

با وجود این که شباهت ویزا کارت و مستر کارت بسیار زیاد است و این دو سرویس خدمات مشابه‌ای را به کاربران ارائه می‌دهند، با این حال بین این دو شرکت تفاوت‌هایی نیز وجود دارد. اگر بخواهیم شما را با این تفاوت‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. میزان‌پذیرش

میزان‌پذیرش کارت‌های این شرکت‌ها توسط کسب‌وکارها است. ویزا و مستر کارت هر دو توسط طیف گسترده‌ای از کسب‌وکارها مورد قبول هستند و این موضوع تضمین می‌کند که کارت شما به طور گسترده در فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، فروشگاه‌های آنلاین و دستگاه‌های خودپرداز سراسر جهان پذیرفته می‌شود. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی در سراسر دنیا خرید کرده و در صورت نیاز پول نقد خود را برداشت کنید.

با این حال نکته‌ای که برای انتخاب بین ویزا کارت یا مستر کارت باید به آن توجه داشته باشید این است که ویزا کارت در سراسر دنیا پذیرفته‌تر از مستر کارت است. در واقع آمارهای جهانی نشان می‌دهد که ویزا کارت 48.5 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد، این در حالی است که سهم مستر کارت 31.7 درصد است.

به همین دلیل اگر قصد دارید تا کارتی را خریداری کنید که میزان مقبولیت بالایی داشته باشد، می‌توانید به سراغ ویزا کارت بیایید. به منظور بررسی فرق مسترکارت و ویزا کارت از نظر میزان‌پذیرش، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مستر کارت    ویزا کارت نوع کارت
24 37 تراکنش‌ها به میلیارد
 35  35 پذیرش جهانی به میلیون
31،70 48،50 سهم از بازار
1،2 2،1 کارت صادره به میلیارد
3،6 تریلیون 6،5 تریلیون تراکنش در سال به دلار
بیش از یک بیش از دو تعداد خودپرداز به میلیون

همان‌طوری که با توجه به جدول بالا می‌توان گفت، ویزا کارت نسبت به مستر کارت بیشتر مورد پذیرش قرار گرفته است.

حتما بخوانید: بهترین روش گرفتن مستر کارت در ایران

2. ویژگی‌ها و خدمات ارائه‌دهنده

تفاوت ویزا کارت و مستر کارت در ویژگی‌ها و خدماتی است که از سوی این شرکت‌ها ارائه می‌دهد. به‌صورت کلی هر دو این سرویس‌ها ویژگی‌ها و پاداش‌های مختلفی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ویزا کارت و مستر کارت هر دو طیف متنوعی از کارت‌ها را به کاربران ارائه می‌دهد.

هر کدام از این کارت‌ها ویژگی‌ها و خدمات گوناگونی را به شما ارائه می‌دهند. شما می‌توانید متناسب با نیاز خود و اهداف مورد نظر خود به سراغ ویزا کارت یا مستر کارت مناسب آمده و از این کارت‌های اعتباری استفاده کنید.

3. هزینه‌های استفاده

یکی دیگر از مواردی که برای بررسی فرق مسترکارت و ویزا کارت باید به آن توجه داشته باشید، هزینه‌های استفاده از این کارت‌ها است. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شباهت ویزا کارت و مستر کارت در این است که هر دو این سرویس‌ها کارمزدهایی را با توجه به نوع کارت شما دریافت می‌کنند.

موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که مقدار کارمزد این کارت‌ها ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. به همین دلیل نیاز است تا در مورد کارمزد هر یک از این کارت‌ها تحقیق کرده و سپس برای خرید آن‌ها اقدام کنید.

4. شهرت برند

موضوع دیگری که به منظور انتخاب بین مستر کارت و ویزا کارت باید به آن توجه داشته باشید، شهرت این دو برند است. به‌صورت کلی ویزا و مستر کارت هر دو برندهای معتبری هستند و از نظر امنیت شهرت بالایی دارند. با این حال ویزا کارت برند مشهورتری بوده و آمارها نشان می‌دهد که 2.1 میلیارد کارت در سراسر جهان توسط ویزا کارت صادر شده است. این در حالی است که کارت‌های صادر شده از سوی مستر کارت 1.2 میلیارد است.

حتما ببینید: خرید مستر کارت مجازی

ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت؟

کارت بهتر است و مستر کارت

بهترین راه برای انتخاب بین ویزا کارت و مستر کارت این است که ویژگی‌ها و خدماتی که هر دو این کارت‌ها به هم ارائه می‌دهند را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس متناسب با نیاز خود اقدام به انتخاب کارت مناسب کنید.

همچنین با وجود این که هر دو این کارت‌ها به طور گسترده پذیرفته می‌شوند، با این حال اگر قصد خرید از کسب و کار خاصی دارید، نیاز است تا از قبل کارت‌های مورد قبول آن کسب و کار را بررسی کرده تا مطمئن شوید که از بین ویزا کارت یا مستر کارت کدام یک را پشتیبانی می‌کند. سپس می‌توانید کارت مناسب را خریداری کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب نگاهی به تفاوت ویزا کارت و مستر کارت انداخته و در مورد فرق مسترکارت و ویزا کارت اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. همچنین در انتها به این سؤال مهم پاسخ دهیم که برای انتخاب بین ویزا کارت یا مستر کارت باید به چه نکاتی توجه داشت تا بتوان کارت مناسب را انتخاب کرد.

منبع: suitsmecard.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 20 آذر 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

شباهت ویزا کارت و مستر کارت این است که هر دو این شرکت‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند تا بتوانند در سراسر جهان اقدام به انجام تراکنش‌های مالی کرده و از این طریق پول جا به جا کنند.

با وجود میزان قابل توجه شباهت ویزا کارت و مستر کارت، این دو کارت از نظر میزان‌پذیرش، میزان شهرت برند، کارمزد، ویژگی‌ها و خدماتی که ارائه می‌دهند، با یکدیگر تفاوت دارند.

شما می‌توانید از طریق سایت وب گیفت، به‌صورت ریالی برای خرید ویزا کارت و مستر کارت اقدام کرده و از این کارت‌ها استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد