فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
آیا مستر کارت در ایران کار می‌کند؟
مستر کارت

آیا مستر کارت در ایران کار می‌کند؟

مهدی داوری
انتشار در 3 مرداد 1402

مستر کارت (Mastercard) یکی از پلتفرم‌های فعال در حوزه مالی است که از طریق آن می‌توانید اقدام به جابه‌جایی پول بین 200 کشور دنیا کنید. یکی از سؤالات مهم کاربران ایرانی این است که آیا مستر کارت در ایران کار می‌کند؟ به منظور پاسخ به این سؤال با ما در سایت وب گیفت همراه باشید تا در مورد نحوه استفاده از مستر کارت در ایران صحبت کنیم.

مستر کارت چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

معرفی مستر کارت

مستر کارت یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های پرداخت در جهان است که شما می‌توانید از آن در بیش از 200 کشور دنیا استفاده کنید. این شرکت در سال 1966 در کشور آمریکایی تأسیس شد و در حال حاضر بیش از 2 میلیارد کارت در سراسر جهان از سوی پلتفرم مستر کارت صادر شده است.

مهم‌ترین خدمتی که مستر کارت به کاربران در سراسر جهان ارائه می‌دهد، انتقال پول بین کشورهای مختلف است. مستر کارت در کنار پی پال از مهم‌ترین پلتفرم‌های حوزه مالی هستند.

استفاده از مستر کارت در ایران

استفاده از مستر کارت در ایران

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مستر کارت قابل استفاده در ایران نیست و شما نمی‌توانید در ایران اقدام به ایجاد اکانت مستر کارت کرده و حساب خود را وریفای کنید. در واقع این شرکت از سال 2012 به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، فعالیت خود را در ایران متوقف کرده است.  این تحریم‌ها باعث ممنوعیت انجام معاملات تجاری با ایران شده و به خاطر است که نمی‌توانید از مستر کارت در داخل کشور استفاده کنید.

نحوه دور زدن تحریم مستر کارت

روش دور زدن تحریم مستر کارت در ایران

با وجود این که به‌صورت مستقیم پلتفرم مستر کارت کاربران ایرانی را تحریم کرده و اجازه نمی‌دهد که بتوانید با IP ایران اکانت مستر کارت بسازید، با این حال هنوز هم روش‌هایی وجود دارد که از طریق آن می‌توانید این تحریم‌ها را دور زده و از مستر کارت در داخل کشور استفاده کنید.

یکی از روش‌ها برای رسیدن به این هدف، کمک گرفتن از مجموعه‌های واسط فعال در این حوزه است. یکی از برترین مجموعه‌ها که می‌توانید از خدمات آن برای دور زدن تحریم‌های مستر کارت استفاده کنید، وب سایت وب گیفت است. این مجموعه با فروش مستر کارت مجازی وریفای شده به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید به‌راحتی تراکنش‌های مالی بین‌المللی انجام داده و از آن برای خرید آنلاین و پرداخت‌های بین‌المللی استفاده کنید.

نکات مهم برای استفاده از مستر کارت در ایران

نکات مهم برای استفاده از مستر کارت در ایران

در صورتی که قصد گرفتن مستر کارت در ایران، نیاز است تا به چند نکته مهم توجه داشته باشید. در وهله اول به خاطر تحریم‌های مالی، امکان دریافت مستر کارت فیزیکی در ایران فوق‌العاده سخت است، به همین دلیل شما باید برای استفاده از این سرویس، از مستر کارت‌های مجازی استفاده کنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که به خاطر این که مستر کارت‌های وریفای شده در ایران، در کشورهای دیگر وریفای شده است، در چنین شرایطی نیاز است تا از IP آن کشور برای دسترسی به اکانت خود استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال اگر مستر کارت شما مربوط به کشور آلمان است، در چنین شرایطی باید از IP کشور آلمان برای استفاده از مستر کارت مجازی استفاده کنید.

موضوع دیگری که باید بدانید این است که اگر مستر کارت متوجه شود که شما کاربر ایرانی هستید، اکانت شما ممکن است مسدود شود و دیگر امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت. به همین خاطر برای استفاده از مستر کارت در ایران باید حتماً به نکات امنیتی توجه داشته باشید.

در مجموع، استفاده از مستر کارت در ایران ممکن است دشوار باشد و چالش‌های مختلفی پیش روی برای استفاده از این سرویس وجود داشته باشد. با این حال، راه‌هایی برای استفاده از این کارت در ایران وجود دارد.

حرف آخر

در این مطلب از سایت وب گیفت به این سؤال پاسخ دادیم که آیا مستر کارت در ایران کار می‌کند؟ همان‌طوری که مشاهده کردید، شما می‌توانید با استفاده از خدمات مجموعه وب گیفت، تحریم‌هایی که علیه کاربران ایرانی وجود دارد را دور زده و از مستر کارت در داخل کشور استفاده کنید.

منبع: mahcard.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 4 آذر 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

مستر کارت یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های پرداخت در جهان است که شما می‌توانید از آن در بیش از 200 کشور دنیا برای جابه‌جایی پول استفاده کنید.

مستر کارت قابل استفاده در ایران نیست و این شرکت از سال 2012 به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، فعالیت خود را در ایران متوقف کرده است. با وجود تحریم‌ها می‌توانید با کمک مجموعه‌های واسط از مستر کارت استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد