فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
همه چیز در مورد مستر کارت
مستر کارت

همه چیز در مورد مستر کارت

مهدی داوری
انتشار در 28 تیر 1402

مستر کارت یکی از سرویس‌های پرداخت بزرگ در کشور ایالات متحده آمریکا است که در آن تلاش شده تا فناوری برای تسهیل پرداخت‌های الکترونیکی بین مصرف‌کنندگان، مشاغل و سازمان‌ها ایجاد شود.  در این بین یکی از سؤالات بسیار مهمی که افراد مطرح می‌کنند این است که مستر کارت چیست و چه خدماتی را به مشتریان ارائه می‌دهد؟ به منظور پاسخ به این سوال با ما همراه باشید تا در مورد این سرویس و انواع مستر کارت اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

معرفی سرویس مستر کارت

معرفی مستر کارت

مستر کارت یک شرکت فعال در حوزه ارائه فناوری در زمینه پرداخت است. این شرکت بستری را برای مصرف‌کنندگان، مشاغل و سازمان‌ها به وجود آورده است تا برای انجام پرداخت‌های الکترونیکی از خدمات مستر کارت استفاده کنند. شبکه مستر کارت انواع مختلفی از کارت‌های اعتباری، بدهی، تجاری و پیش‌پرداخت را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود اقدام به استفاده از سرویس مستر کارت کنید.

موضوع مهمی که باید بدانید این است که در حال حاضر مستر کارت بیش از 150 ارز را پشتیبانی کرده و در بیش از 210 کشور و منطقه مختلف در سراسر دنیا کار می‌کند. نکته جالبی که باید بدانید این است که شما به‌راحتی می‌توانید کارت‌های اعتباری و نقدی مستر کارت را با لوگوی مستر کارت که در جلو یا پشت کارت وجود دارد شناسایی کنید. همچنین شماره کارت 16 رقمی مستر کارت در جلوی کارت‌های اعتباری قرار گرفته و با اعداد 5 یا 2 شروع می‌شود.

نحوه کار سرویس مستر کارت

شیوه کار مستر کارت

مستر کارت انواع مختلفی از سرویس‌های پرداخت را به مؤسسات مالی مانند بانک‌ها و صادرکنندگان کارت‌های اعتباری ارائه می‌دهد. درصورتی‌که اقدام به ایجاد حساب مستر کارت کنید، پس از تأیید، شما می‌توانید از این کارها برای خرید محصولات و استفاده از خدمات موردنظر خود از فروشندگان مجاز به پذیرش پرداخت الکترونیکی مجموعه مستر کارت استفاده کنید.

در واقع مستر کارت به‌عنوان یک شبکه تراکنش بین صادرکنندگان کارت و فروشندگان عمل می‌کند. به‌عنوان‌مثال، اگر شما یک کارت اعتباری مستر کارت از مجموعه Capital One را داشته باشید و از آن کارت برای خرید در فروشگاه استفاده می‌کنید، مستر کارت تراکنش بین Capital One و فروشگاه را پردازش کرده و به‌عنوان یک واسطه عمل می‌کند تا ارتباط بین بانک و فروشگاه را تسهیل کند.

پروسه جابه‌جایی پول با مستر کارت

شبکه اصلی مستر کارت تراکنش‌های پرداخت را هدایت کرده و تبادل اطلاعات برای انجام تراکنش‌های پرداخت را تسهیل می‌کند. در هنگام انتقال پول با استفاده از سرویس مستر کارت مصرف‌کننده از یک فروشنده خرید خود را انجام دهد. سپس صادرکننده کارت اجازه تراکنش را می‌دهد، ارزش تراکنش را منهای کارمزد مبادله به گیرنده می‌پردازد و تراکنش را به‌حساب دارنده کارت انتقال می‌دهد. در این بین کارمزدی نیز برای این انتقال پول پرداخت می‌شود تا این فرایند به‌صورت کامل انجام شود.

انواع سرویس‌های مستر کارت

سرویس‌های مستر کارت

مستر کارت چندین سرویس و خدمت مختلف را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. اگر بخواهیم شما را با این سرویس‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. Consumer Credit

با استفاده از خدمات Consumer Credit مسترکارت صادرکنندگان کارت اعتباری می‌توانند به مشتریان اجازه خرید مستقیم و یا خرید به‌صورت اقساطی از فروشندگان موردنظر خود را بدهند.

2. Consumer Debit

با استفاده از سرویس Consumer Debit مصرف‌کنندگان امکان دسترسی به وجوه خود در حساب‌های بانکی‌شان را خواهند داشت. همچنین با استفاده از سرویس Consumer Debit می‌توانید به‌صورت آفلاین یا سنتی اقدام به خرید کرده و از شعبه بانک یا دستگاه خودپرداز اقدام به دریافت پول نقد کنید.

3. Prepaid Cards

یکی دیگر از خدماتی که مستر کارت به مشتریان خود ارائه می‌دهد، Prepaid Cards است. با استفاده از این دسته از کارت‌ها، مصرف‌کنندگان می‌توانند از آن‌ها برای خرید بدون داشتن حساب بانکی یا سابقه اعتباری استفاده کنند. ویژگی Prepaid Cards مسترکارت به کسب‌وکارها و سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا کارت‌هایی را برای موارد مختلف ایجاد کنند.

برخی از سازمان‌ها برای پرداخت قبوض، ارسال پرداخت‌های همتا به همتا، پرداخت حقوق و دستمزد، دسترسی به‌حساب‌های بیمه و… از کارت‌های Prepaid Cards استفاده کنند. نکته جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سرویس Prepaid Cards بیشترین حجم دلار ناخالص شرکت مستر کارت را به خود اختصاص داده‌اند که در سال مالی 2021 مقدار آن به 4.2 تریلیون دلار رسیده است.

4. Commercial Credit and Debit

سرویس Commercial Credit and Debit مسترکارت برای مشاغل مختلف و سازمان‌های دولتی طراحی شده است تا این مجموعه‌ها بتوانند پرداخت‌ها را ساده‌تر انجام دهند. همچنین با استفاده از سرویس Commercial Credit and Debit کسب‌وکارها می‌توانند اطلاعات تراکنش‌ها و هزینه‌ها را مدیریت کنند. همچنین می‌توانند با استفاده از این سرویس هزینه‌های خود را کاهش دهند.

تفاوت بین انواع مدل کارت‌های اعتباری مستر کارت

انواع مدل کارت‌های اعتباری مستر کارت

کارت‌های اعتباری مستر کارت در سطوح مختلفی وجود دارند که هر یک از این کارت‌ها مزایای متفاوتی دارند. کارت‌های اعتباری مستر کارت که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید به انواع زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

هر یک از این کارت‌ها مزایا منحصربه‌فردی دارند. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با مزایا این سرویس‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای کارت‌های Standard مستر کارت

کارت‌های اعتباری سطح استاندارد مستر کارت مزایا مختلفی را به مشتریان ارائه می‌دهد. اگر بخواهیم در مورد این مزایا صحبت کنیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این موارد از مهم‌ترین مزایای کارت‌های Standard مستر کارت است.

مزایای کارت‌های Platinum مستر کارت

مستر کارت پلاتینیوم مدل پیشرفته‌تری از کارت‌های استاندارد است. این کارت‌ها تمامی مزایای مستر کارت استاندارد را دارد و در کنار آن مزایا دیگری را نیز به شما ارائه می‌دهد:

این ویژگی از مهم‌ترین مزایا مستر کارت Platinum است.

مزایای کارت‌های World مستر کارت

دارندگان کارت‌های ورلد مستر کارت در کنار استفاده از مزایا کارت‌های استاندارد و پلاتینیوم به خدمات دیگری نیز دسترسی خواهند داشت. از مهم‌ترین این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا کارت‌های World باعث شده تا افرادی که همواره در طول سفر هستند، بتوانند از مزایا کارت‌های World استفاده کنند.

مزایای مستر کارت  World Elite

مستر کارت‌های  World Elite بالاترین خدمات را به مشتریان ارائه می‌دهد. برای افرادی که قصد دارند تا در هنگام سفر به خارج از کشور یک مسافرت لاکچری و عالی را داشته باشند، می‌توانند با استفاده از کارت‌های اعتباری World Elite مستر کارت به خدمات مختلفی دسترسی پیدا کنید. به‌منظور بررسی این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این مزایا باعث شده تا بسیاری از مدیران از خدمت مستر کارت  World Elite استفاده کنند.

روش خرید مستر کارت در ایران

خرید مستر کارت در ایران

درصورتی‌که قصد دارید تا اقدام به خرید کارت‌های مستر کارت کرده و از خدمات این مجموعه استفاده کنید، باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که ایران جز کشورهایی است که در لیست تحریم‌های مستر کارت قرار دارد. به همین دلیل به‌صورت مستقیم امکان ثبت‌نام در سرویس‌های مستر کارت برای کاربران ایرانی وجود ندارد. در چنین شرایطی پیشنهاد ما این است که به سراغ مجموعه‌های واسطی بیایید که می‌توانند به شما کمک کنند تا تحریم‌های موجود را دور زده و امکان استفاده از خدمات مستر کارت را برای شما فراهم می‌کنند.

جمع بندی

در این مطلب نگاهی به سرویس پرداخت مستر کارت انداخته و تلاش کردیم تا مهم‌ترین اطلاعاتی که برای استفاده از خدمات مستر کارت باید به آن توجه داشته باشید را به شما ارائه دهیم. همان‌طوری که مشاهده می‌کنید برای ایرانیانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، استفاده از خدمات مستر کارت فوق‌العاده است، چرا که این سرویس در کنار امکان انجام تراکنش‌های مالی، خدمات مختلفی مثل استفاده از تخفیف‌های مختلف و کاهش هزینه‌ها را به شما می‌دهد.

منبع: thebalancemoney.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 4 مرداد 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

مستر کارت یک شرکت فعال در حوزه ارائه فناوری در زمینه پرداخت است. این شرکت بستری را فراهم کرده تا شما بتوانید از طریق آن اقدام به انجام تراکنش‌های مالی کنید.

در حال حاضر مستر کارت بیش از 150 ارز را پشتیبانی کرده و در بیش از 210 کشور و منطقه مختلف در سراسر دنیا کار می‌کند.

ایران جز کشورهایی است که امکان استفاده از مسترکارت در آن وجود ندارد اما شما می‌توانید با کمک مجموعه‌های واسط اقدام به ایجاد حساب مستر کارت کرده و در سفرهای خارج از کشور خود از خدمات آن استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد