فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
روش های رفع لگ کالاف دیوتی موبایل با جدید ترین روش ها
کالاف دیوتی

روش های رفع لگ کالاف دیوتی موبایل با جدید ترین روش ها

مهدی داوری
انتشار در 8 بهمن 1402

اگر گیمر بازی کالاف دیوتی موبایل هستید، یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه هستند، لگ یا تأخیر در بازی است. در این مطلب از وب سایت وب گیفت قصد داریم تا به این سؤال پاسخ دهیم که چگونه لگ کالاف را کم کنیم.

دلایل لگ کالاف دیوتی موبایل

شخصیت های کالاف در حال پریدن از هواپیما

لگ در بازی، به معنای تأخیر در دریافت و پردازش اطلاعات بازی است که باعث می‌شود بازی روان اجرا نشود. عوامل مختلفی می‌توانند باعث لگ در بازی شوند. اگر بخواهیم شما را با عواملی که باعث لگ در کالاف دیوتی موبایل می‌شود، آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. ضعیف بودن سخت افزار

یکی از دلایلی که باعث ایجاد لگ در بازی کالاف دیوتی موبایل می‌شود، سخت افزار کم در گوشی های ضعیف است. از آن جایی که بازی کالاف دیوتی موبایل یک عنوان سنگین است و به سخت افزار قدرتمندی نیاز دارد، اگر سخت افزار گوشی شما ضعیف باشد، ممکن است با مشکلاتی مانند لگ و تأخیر در بازی مواجه شوید.

2. تنظیمات بهینه‌سازی باتری

فعال بودن تنظیمات بهینه‌سازی باتری در گوشی می‌تواند عامل لگ بازی کالاف دیوتی موبایل باشد. با فعال کردن این تنظیمات، مصرف باتری کاهش پیدا کرده و در نتیجه، این موضوع می‌تواند عملکرد بازی را با مشکل مواجه کرده و باعث لگ در بازی کالاف دیوتی موبایل شود.

برای رفع لگ کالاف دیوتی موبایل در گوشی سامسونگ و سایر گوشی‌های هوشمند، می‌توانید تنظیمات بهینه‌سازی باتری را غیرفعال کنید. با وجود این که با غیرفعال کردن تنظیمات بهینه‌سازی باتری، می‌توانید بازی کالاف دیوتی موبایل را به شکل بهتری تجربه کنید، با این حال، انجام این کار ممکن است باعث افزایش مصرف باتری شود.

3. قدیمی بودن نسخه سیستم عامل

قدیمی بودن نسخه سیستم عامل گوشی نیز عامل دیگری است که می‌تواند باعث لگ بازی کالاف دیوتی موبایل شود. دلیل این امر این است که بازی کالاف دیوتی موبایل به طور مداوم آپدیت می‌شود و باگ‌ها و مشکلات آن برطرف می‌شوند. اگر نسخه سیستم عامل شما قدیمی باشد، ممکن است بازی نتواند به طور کامل با این تغییرات سازگار شود و در نتیجه با لگ مواجه شوید.

علاوه بر این، بازی کالاف دیوتی موبایل به منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری زیادی نیاز دارد. اگر نسخه سیستم عامل شما قدیمی باشد، ممکن است دستگاه شما نتواند این منابع را به طور کامل تأمین کند و در نتیجه بازی لگ پیدا کند.

4. فعال بودن چندین برنامه در پس‌زمینه

فعال بودن چندین برنامه در پس‌زمینه گوشی و سپس اجرا بازی می‌تواند باعث لگ در بازی کالاف دیوتی موبایل شود. دلیل این امر این است که هر برنامه‌ای که در پس‌زمینه فعال است، منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه شما را مصرف می‌کند. اگر چندین برنامه را به طور همزمان در پس‌زمینه فعال داشته باشید، ممکن است دستگاه شما نتواند منابع کافی را برای اجرای بازی کالاف دیوتی موبایل تأمین کند و در نتیجه بازی با لگ مواجه شود.

چگونه لگ کالاف را از بین ببریم؟

کارکتر کالاف با تفنگ در دست

به منظور کم کردن لگ کالاف و کاهش لگ کالاف روش‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد. به منظور بررسی این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. فعال کردن گزینه 4x MSAA

یکی از روش‌هایی که می‌توانید از آن برای رفع لگ کالاف دیوتی موبایل به‌خصوص در گوشی شیائومی از آن استفاده کنید، فعال کردن گزینه 4x MSAA است. این ویژگی در تنظیمات پنهان گوشی‌ها قرار دارد و اگر چه با فعال کردن آن می‌توانید اقدام به رفع لگ کالاف دیوتی موبایل کنید، اما عمر باتری گوشی شما کاهش پیدا کرده و همچنین باعث گرم شدن گوشی‌تان می‌شود.

به منظور فعال کردن گزینه 4x MSAA نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

با طی کردن این مراحل ویژگی 4x MSAA گوشی شما فعال شده و می‌توانید با آن لگ بازی کالاف دیوتی موبایل را کاهش دهید.

حتما بخوانید: ترفند های کالاف دیوتی موبایل

2. برنامه کاهش لگ کالاف دیوتی موبایل

برنامه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای رفع لگ کالاف دیوتی موبایل استفاده کنید. Game Booster 4X Faster و Game Booster برخی از این برنامه‌ها هستند که می‌توانید از آن‌ها برای کاهش لگ بازی کالاف استفاده کنید.

به منظور پاسخ به این سؤال که چگونه لگ کالاف را کم کنیم باید گفت که با فعال کردن Game Booster 4X Faster، سایر برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های گوشی شما توسط این نرم افزار غیرفعال می‌شود. این موضوع باعث می‌شود تا تمام قدرت گوشی شما روی اجرای بازی متمرکز شود. این کار باعث می‌شود که بازی‌ها روان‌تر و بدون لگ اجرا شوند.

3. تغییر تنظیمات داخل بازی

تنظیمات بازی کالاف دیوتی موبایل می‌تواند تأثیر زیادی بر روی تجربه شما از اجرا بازی داشته باشد. با تنظیم صحیح این تنظیمات، می‌توانید بازی را روان‌تر، واضح‌تر و لذت‌بخش‌تر تجربه کرده و اقدام به رفع لگ کالاف دیوتی موبایل کنید. به منظور بررسی اموزش از بین بردن لگ کالاف از طریق تغییر تنظیمات داخل بازی نیاز است تا تنظیمات زیر را در بازی خود اعمال کنید:

4. حذف اپلیکیشن‌های غیرضروری

حذف اپلیکیشن‌های غیرضروری یکی از روش‌ها و راهکارهای مؤثر برای کاهش لگ بازی کالاف دیوتی موبایل است. با حذف اپلیکیشن‌های غیرضروری میزان استفاده از حافظه رم گوشی کاهش پیدا می‌کند، چرا که اپلیکیشن‌های غیرضروری که در پس‌زمینه گوشی اجرا می‌شوند، فضای رم گوشی را اشغال می‌کنند. این امر می‌تواند باعث کند شدن عملکرد گوشی و در نتیجه ایجاد لگ در بازی شود. از طرف دیگر اپلیکیشن‌های غیرضروری که در پس‌زمینه گوشی اجرا می‌شوند، انرژی باتری گوشی را نیز مصرف می‌کنند. این اتفاق نیز باعث کاهش عمر باتری گوشی شده و ممکن است باعث ایجاد لگ در بازی شود.

5. پاک کردن حافظه کش برنامه‌های مختلف

پاک کردن حافظه کش برنامه‌های مختلف می‌تواند به از بین بردن لگ بازی کالاف دیوتی موبایل کمک کند. حافظه کش، داده‌هایی هستند که برنامه‌ها برای عملکرد بهتر ذخیره می‌کنند. با گذشت زمان، این داده‌ها می‌توانند زیاد شده و باعث کند شدن عملکرد برنامه‌ها شوند. پاک کردن حافظه کش می‌تواند این داده‌ها را حذف کرده و عملکرد برنامه‌ها را بهبود بخشد. شما می‌توانید با حذف کردن حافظه کش برنامه‌های مختلف، سرعت اجرا بازی را در گوشی خود افزایش دهید.

6. بستن برنامه‌های در حال اجرا در پس‌زمینه

بستن برنامه‌های در حال اجرا در پس‌زمینه نیز می‌تواند به رفع لگ کالاف دیوتی موبایل کمک کند. هر برنامه‌ای که در پس‌زمینه اجرا می‌شود، بخشی از رم و پردازنده را مصرف می‌کند. این موضوع باعث کاهش عملکرد گوشی و لگ بازی شود. در چنین شرایطی شما می‌توانید اقدام به بستن برنامه‌های در حال اجرا در پس‌زمینه کرده و از این طریق اقدام به رفع لگ کالاف دیوتی موبایل کنید.

رفع لگ کالاف دیوتی موبایل در گیم لوپ

۴ شخصیت کالاف که پست سر آنها انفجار رخ داده است

اگر چه بازی کالاف دیوتی موبایل برای گوشی‌های هوشمند طراحی شده است، اما برخی از گیمرها ترجیح می‌دهند این بازی را در کامپیوتر اجرا کنند. برای اجرای این بازی در کامپیوتر، می‌توان از شبیه‌سازهای مختلفی استفاده کرد. یکی از محبوب‌ترین شبیه‌سازهای کالاف دیوتی موبایل، گیم لوپ است.

با این حال، برخی از گیمرها هنگام اجرای کالاف دیوتی موبایل در گیم لوپ با مشکل لگ مواجه می‌شوند. لگ یا تأخیر در اجرای بازی، می‌تواند تجربه بازی را برای گیمر بسیار آزاردهنده کند. اگر بخواهیم شما را با مهم‌ترین روش‌های رفع لگ کالاف دیوتی موبایل آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. تنظیمات گرافیکی گیم لوپ را کاهش دهید

یکی از ساده‌ترین راه‌های کاهش لگ کالاف دیوتی موبایل در گیم لوپ، کاهش تنظیمات گرافیکی این شبیه‌ساز است. برای انجام این کار نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

با انجام این کار می‌توانید تنظیمات گرافیکی بازی کالاف دیوتی موبایل را مطابق با قدرت سخت افزار کامپیوتر خود کاهش داده و آن را به‌راحتی تجربه کنید.

2. از آخرین نسخه گیم لوپ استفاده کنید

گیم لوپ به طور مرتب آپدیت می‌شود. این آپدیت‌ها معمولاً شامل بهبود عملکرد و رفع مشکلات هستند. برای این که بتوانید به بهترین شکل ممکن بازی کالاف دیوتی موبایل را بر روی گیم لوپ اجرا کنید، پیشنهاد ما این است که از آخرین نسخه گیم لوپ استفاده کنید.

3. آپدیت درایور کارت گرافیک

به‌روزرسانی درایور کارت گرافیک می‌تواند عملکرد شبیه‌ساز گیم لوپ را بهینه کند. این امر به این دلیل است که به‌روزرسانی‌های درایور معمولاً شامل بهبودهای عملکردی و رفع اشکالات هستند که می‌توانند بر عملکرد شبیه‌ساز تأثیر بگذارند.

4. نرم افزارهای اضافی کامپیوتر را ببندید

بستن نرم افزارهای اضافی کامپیوتر می‌تواند به بهبود عملکرد شبیه‌ساز گیم لوپ کمک کرده و باعث می‌شود که بتوانید کالاف دیوتی موبایل را با کمترین لگ تجربه کنید. در واقع باز بودن نرم افزارهای اضافی می‌توانند از منابع سیستم، مانند حافظه، CPU و GPU استفاده کنند. این می‌تواند باعث کند شدن عملکرد شبیه‌ساز گیم لوپ شود. برای بستن نرم افزارهای اضافی کامپیوتر خود، می‌توانید در بخش Task Manager نرم افزارهای بلااستفاده خود را ببندید.

جمع‌بندی

در این مطلب از وب سایت وب گیفت، شما را با آموزش رفع لگ کالاف دیوتی موبایل آشنا کردیم. همان‌طوری که مشاهده کردید، شما می‌توانید با فعال کردن گزینه 4x MSAA، استفاده از نرم افزارهای کاهش لگ، تغییر تنظیمات داخل بازی، حذف اپلیکیشن‌های غیرضروری و… مشکل لگ بازی کالاف دیوتی موبایل را کاهش دهید. همچنین بیان کردیم که چه روش‌هایی برای رفع لگ کالاف دیوتی موبایل در گیم لوپ وجود دارد.

منبع: blog.wtfast.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 8 بهمن 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

شما می‌توانید با فعال کردن گزینه 4x MSAA، استفاده از نرم افزارهای کاهش لگ، تغییر تنظیمات داخل بازی، حذف اپلیکیشن‌های غیرضروری و... به‌راحتی مشکل لگ بازی کالاف دیوتی موبایل را برطرف کنید.

ضعیف بودن سخت افزار گوشی، فعال بودن تنظیمات بهینه‌سازی باتری، قدیمی بودن سیستم عامل گوشی خود، باز بودن نرم افزار بر روی گوشی شما و... از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث لگ بازی کالاف دیوتی می‌شود.

شما می‌توانید با نصب شبیه‌ساز گیم لوپ، اقدام به اجرا بازی کالاف دیوتی موبایل بر روی کامپیوتر خود کرده و بازی را بر روی PC نصب کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد