فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
بهترین ترفندهای کالاف دیوتی موبایل
کالاف دیوتی

بهترین ترفندهای کالاف دیوتی موبایل

مهدی داوری
انتشار در 6 خرداد 1402

بازی Call of Duty Mobile یکی از بازی‌های اکشن و شوتر محبوب در گوشی‌های موبایل است. در این بین کسانی که قصد دارند تا بازی Call of Duty Mobile را به‌صورت حرفه‌ای تجربه کنند، باید با تریک ها و ترفندهای کالاف دیوتی موبایل نیز آشنا باشند، پس با ما در سایت وب گیفت همراه باشید تا در مورد ترفندهای مخفی ندای وظیفه موبایل اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

لیست عناوین این مطلب پنهان

۱. دستگاه خود را برای نصب بازی کالاف آماده کنید!

آماده‌سازی دستگاه برای تجربه بازی کالاف دیوتی موبایل

یکی از نکات مهمی که پیش از بررسی ترفندهای کالاف دیوتی موبایل نیاز است تا به آن توجه داشته باشید، آماده‌سازی دستگاه برای نصب و ساخت اکانت کالاف است. برای نصب COD: Mobile به حدود 1.6 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی در دستگاه خود نیاز دارید.

در صورتی که دستگاه شما فضا کمی داشته باشد، تلفن شما به خوبی نمی‌تواند این بازی را اجرا کند و این مسئله می‌تواند شما را با مشکل مواجه کند. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که فضا کافی در گوشی خود داشته باشید تا بتوانید بدون لگ این عنوان را تجربه کنید.

۲. خاموش کردن فعالیت‌ها و نوتیفیکیشن‌های پس‌زمینه

خاموش کردن فعالیت‌ها و نوتیفیکیشن‌های پس‌زمینه کالاف

برای آن که بتوانید بدون مشکل و لگ بازی کالاف دیوتی موبایل را تجربه کنید، پیشنهاد ما این است که اعلان‌ها و فعالیت‌های پس‌زمینه گوشی خود را غیرفعال کنید. در صورتی که در پس‌زمینه گوشی برنامه‌های مختلف فعال باشند، عملکرد گوشی شما کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل بهتر است تا این فرایندها را غیرفعال کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن این بازی را تجربه کنید.

۳. از هدفون استفاده کنید

در کالاف از هدفون استفاده کنید

یکی از ترفندهای طلایی Call of Duty: Mobile این است که حتماً از هدفون استفاده کنید. در کنار این که بازی کالاف دیوتی موبایل موسیقی متن بسیار عالی است، استفاده از هدفون به شما کمک می‌کند تا از آنچه در اطرافتان می‌گذرد آگاه شوید. اگر بتوانید صدا را به‌وضوح بشنوید، می‌توانید به‌سرعت دشمن را شناسایی کنید.

۴. روشنایی گوشی خود را افزایش دهید

روشنایی گوشی برای کالاف

برای آن که بتوانید به بهترین شکل ممکن بازی کالاف دیوتی موبایل را تجربه کنید، پیشنهاد ما این است که حتماً روشنایی خودکار گوشی را خاموش و مقدار روشنایی گوشی خود را افزایش دهید. همچنین پیشنهاد ما این است که مطمئن شوید که حالت شب یا فیلتر نور آبی روی گوشی‌تان روشن نباشد چرا که این حالت‌ها و فیلترها می‌توانند باعث تغییر در تصاویر می‌شود. با افزایش روشنایی گوش، می‌توانید اتفاقات پیرامون خود در بازی کالاف دیوتی موبایل را به بهترین شکل ممکن ببینید.

۵. از کنترلرهای Xbox یا پلی استیشن استفاده کنید

استفاده از کنترلرهای Xbox یا پلی استیشن در کالاف

برای تجربه بهتر بازی کالاف دیوتی موبایل پیشنهاد ما این است که حتماً یک کنترلر را به تلفن همراه خود وصل کنید. البته نکته مهمی که باید بدانید این است که اگر کنترلر را به گوشی خود وصل کنید، بازی شما را به افرادی متصل می‌کند که از کنترلر استفاده می‌کنند. استفاده از کنترلر به شما کمک می‌کند تا بتوانید به شکل بهتری بازی را تجربه کنید.

۶. تغییر تنظیمات و کنترل‌های Call of Duty Mobile

تغییر تنظیمات و کنترل‌های Call of Duty Mobile

یکی از ترفندهای کالاف دیوتی موبایل برای آن که بتوانید این بازی را به شکل بهتری تجربه کنید، تغییر در تنظیمات و کنترل‌های بازی کالاف دیوتی موبایل است. پیشنهاد ما این است که حالت و تنظیمات پیشرفته را انتخاب کنید.

بازی کالاف دیوتی موبایل دو مدل کنترل ساده یا پیشرفته را در اختیار شما قرار می‌دهد. در کنترل ساده، به‌صورت خودکار شلیک صورت می‌گیرد؛ اما در تنظیمات کنترل را Advanced کنید، این مسئله به شما کمک می‌کند تا بتوانید کنترل کامل‌تری بر روی این بازی داشته باشید.

حتما بخوانید: مقایسه پابجی و کالاف: کدوم بازی بهتره!

همچنین یکی از ترفندهای طلایی Call of Duty: Mobile این است که حتماً کنترل‌های بازی را با توجه به سلیقه خود شخصی‌سازی کنید. شما می‌توانید لیوت کنترل‌های بازی را خودتان تغییر دهید. اگر در اینترنت جستجو کنید، انواع مختلفی از لیوت کنترل‌ها را مشاهده خواهید کرد و شما می‌توانید یکی از این حالت‌ها را انتخاب کنید.

۷. گرافیک بازی را افزایش دهید

افزایش گرافیگ، یکی از ترفند های طلایی Call of Duty: Mobile

برای آن که بتوانید بازی کالاف دیوتی موبایل را به بهترین شکل ممکن تجربه کنید، پیشنهاد ما این است که با توجه به سخت افزار گوشی خود، بالاترین حد گرافیک را انتخاب کنید. البته ممکن است بالا بودن گرافیک باعث شود که بازی به‌صورت نرم اجرا نشود. در چنین شرایطی نیاز است تا گرافیک بازی را به نحوی تعیین کنید که هم بتوانید محیط بازی را به خوبی مشاهده کرده و هم به‌صورت نرم بازی را تجربه کنید.

۸. حساسیت و Sensitivity بازی را تنظیم کنید

تنظیم حساسیت بازی در کالاف

یکی از تنظیماتی که در بازی کالاف دیوتی موبایل وجود دارد، تنظیم Sensitivity است. شما می‌توانید در بخش حساسیت بازی نحوه حرکت خود و همچنین حساسیت حرکات را تعیین کنید. تغییر دادن تنظیمات باعث می‌شود تا بتوانید به شکل بهتری گیم پلی بازی را تجربه کنید.

۹. تنظیمات اعمال شده را در بخش Practice vs AI تست کنید

تنظیمات اعمال شده را در بخش Practice vs AI در کالاف موبایل

یکی از ترفندهای مخفی ندای وظیفه موبایل این است که در این بازی یک بخش تمرینی به نام Practice vs AI وجود دارد. در این قسمت شما می‌توانید با هوش مصنوعی رقابت کرده و تنظیمات مختلفی را که اعمال کرده‌اید بررسی و ارزیابی کنید. با انجام این کار می‌توانید تنظیمات بازی را تست کرده و سپس در رقابت‌های واقعی به خوبی مبارزه کنید.

۱۰. بازی گیمرهای حرفه‌ای را تماشا کنید

بازی گیمرهای حرفه‌ای را تماشا کنید

اگر قصد دارید تا تبدیل به یک بازیکن حرفه‌ای شوید، پیشنهاد می‌شود که حتماً وقتی را برای مشاهده بازی گیمرهای حرفه‌ای اختصاص دهید. با انجام این کار می‌توانید متوجه شوید که گیمرهای برتر از کدام ترفندهای مخفی ندای وظیفه موبایل استفاده می‌کنند. سپس نیاز است تا مواردی که یاد می‌گیرید را در بازی و در رقابت با سایر گیمرها پیدا سازی کنید.

۱۱. از Battle Pass استفاده کنید

استفاده از Battle Pass در کالاف

برای پیشرفت سریع در بازی کالاف دیوتی موبایل پیشنهاد ما این است که عضو Battle Pass شوید. با خرید بتل پس کالاف دیوتی موبایل می‌توانید با سرعت بالایی در بازی پیشرفت کرده و به جلو حرکت کنید.

۱۲. به‌صورت دقیق سلاح‌ها و آمارهای آن را بررسی کنید

به‌صورت دقیق در کالاف سلاح‌ها را بررسی کنید

یکی از قابلیت‌هایی که بازی کالاف دیوتی موبایل دارد، تغییر و افزودن بخش‌های مختلف به سلاح‌ها است. انجام این تغییرات باعث می‌شود تا ویژگی‌های سلاح شما تغییر کند.

ایجاد تغییر در اسلحه می‌تواند دقت، آسیب و قدرت سلاح را عوض کنید. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که به شکل دقیق بررسی کنید که هر تغییر در سلاح، چه اتفاقاتی را رقم می‌زند. توجه به این مسئله به شما کمک می‌کند تا بتوانید اسلحه‌ها را متناسب با سبک بازی خود تغییر.

۱۳. به Perks توجه و از آن‌ها استفاده کنید

به Perks توجه و از آن‌ها استفاده کنید

Perks نقش مهمی در گیم پلی بازی کالاف دیوتی موبایل دارند. البته بسیاری از گیمرها توجه خاصی به این Perkها ندارند. پیشنهاد ما این است که به‌عنوان یکی از ترفندهای طلایی Call of Duty: Mobile، حتماً دانش خود را در مورد Perkهای بازی کالاف دیوتی موبایل افزایش دهید تا بتوانید از مزایا آن بهره‌مند شوید.

۱۴. سلاح‌های خود را هوشمندانه انتخاب کنید

انتخاب هوشمندانه کالاف دیوتی موبایل

برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای کالاف دیوتی موبایل باید سلاح‌های خود را به‌صورت هوشمندانه انتخاب کنید. به‌عنوان مثال SMGها سلاح‌های عالی برای نبردهای نزدیک است. از سوی دیگر اگر قصد دارید تا از فاصله با دشمنان خود مبارزه کنید، نیاز است تا از سلاح‌های برد بلندتر استفاده کنید. داشتن لیوت های مختلف به شما کمک می‌کند تا بتوانید در طول مسابقه متناسب با شرایط سلاح‌های خود را تغییر دهید.

۱۵. سلاح‌های خود را ارتقا دهید

ارتقا سلاح در یکی از ترفند های مخفی ندای وظیفه موبایل است

در صورتی که در بازی کالاف دیوتی موبایل برنده شوید، می‌توانید کارت‌های اسلحه به دست بیاورید. با استفاده از این کارت‌ها می‌توانید سلاح‌های خود را ارتقا دهید. با تغییر در سلاح‌های خود می‌توانید تفاوت زیادی در نحوه عملکرد اسلحه‌ها به دست بیاورید.

۱۶. به‌هیچ‌عنوان اسکین‌های قرمز نپوشید

خودداری از پوشیدن ماسک قرمز در کالاف موبایل

بازی کالاف دیوتی موبایل به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید اسکین‌های خود را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید. یکی از ترفندهای مخفی ندای وظیفه موبایل این است که بین اسکین‌های مختلف، به‌هیچ‌عنوان به سراغ لباس‌ها و اسکین‌های قرمز نروید. پوشیدن لباس‌های قرمز باعث می‌شود تا دشمنان شما به‌سرعت شما را شناسایی کرده و پیدا کنند.

۱۷. به حرکت ادامه دهید و بی‌تحرک نباشید

به حرکت ادامه دهید و بی‌تحرک نباشید

یکی دیگر از ترفندهای کالاف دیوتی موبایل این است که به‌هیچ‌عنوان بی‌حرکت نباشید. عدم تحرک در بازی کالاف دیوتی موبایل دشمن شما است. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که به حرکت خود ادامه دهید تا دشمن نتواند شما را مورد هدف قرار دهد.

۱۸. از کراچ کردن استفاده کنید

از کراچ کردن استفاده کنید

کراچ یا خم شدن یکی از کارهایی است که گیمرهای کمی از آن استفاده می‌کنند، این در حالی است که اگر به‌درستی و به‌موقع کراچ کنید، می‌توانید از دید دشمن دور بمانید. انجام این کار باعث می‌شود تا هم بخش‌هایی از بدن شما که دشمن می‌تواند ببیند کاهش کند و درعین‌حال شما می‌توانید به اطرافتان حرکت کنید. حتی یک Perk به نام Skulker وجود دارد که باعث می‌شود هنگام حرکت به‌صورت کراچ سریع‌تر شوید.

۱۹. از اسپرینت استفاده کنید

اسپرینت در بازی کالاف دیوتی موبایل همان قابلیت دویدن است. برای انجام این کار می‌توانید کنترلر حرکت روبه‌جلو را به سمت بالا بکشید یا روی دکمه sprint بزنید. اسپرینت کردن و دویدن باعث می‌شود تا دشمنان شما نتوانند به‌راحتی به شما شلیک کنند.

۲۰. از نارنجک و دودزاهای خود به‌درستی استفاده کنید

از نارنجک و دودزاهای خود به‌درستی استفاده کنید

در بازی کالاف دیوتی موبایل امکان استفاده از نارنجک  و دودزا وجود دارد؛ اما گیمرهای کمی از این تجهیزات استفاده می‌کنند. زمانی که نبردها سخت و نزدیک می‌شود، استفاده از نارنجک و دودزاها یک حرکت عالی است و می‌توانید از این طریق دشمنان خود را به‌سرعت از بین برده و دست بالاتری در نبردها را پیدا کنید. برای آن که بتوانید به شکل حرفه‌ای از این تجهیزات استفاده کنید، نیاز است تا با هوش مصنوعی بازی تمرین کرده و سپس در نبردهای واقعی از نارنجک و دودزا استفاده کنید.

۲۱. تغییر حالت دوربین به FPV

تغییر حالت دوربین به FPV در کالاف

یکی از ترفندهای طلایی Call of Duty: Mobile، تغییر حالت دوربین به اول شخص است. با انجام این کار می‌توانید دید بهتری نسبت به میدان نبرد داشته باشید و به بهترین شکل ممکن رقابت کنید.

۲۲. به‌صورت تیمی کار کنید

در کالاف به‌صورت تیمی کار کنید

به‌عنوان یک گیمر حرفه‌ای پیشنهاد ما این است که یک تیمی از افراد علاقه‌مند و حرفه‌ای تشکیل دهید و از این طریق شانس برنده شدن خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. در صورتی که به شکل تیمی وارد نبردهای بازی کالاف دیوتی موبایل شوید، می‌توانید در صورت آسیب‌دیدگی از سوی هم‌تیمی‌های خود درمان شوید و دوباره به بازی برگردید.

۲۳. مراقب مهمات خود باشید

مراقبت از مهمات یکی از ترفند های کالاف دیوتی موبایل است

اگر چه در بازی کالاف دیوتی موبایل تعداد زیادی سلاح وجود دارد، اما گیمرها معمولاً بر روی چند اسلحه خاص تمرکز دارند و از این سلاح‌ها استفاده می‌کنند. در صورتی که مراقب مهمات اسلحه خود نباشید، به‌سرعت ممکن است تیرهایتان تمام شود. به همین دلیل به‌هیچ‌عنوان نباید تیرهای خود را هدر بدهید و همچنین مهارت‌های خود را بر روی سلاح‌های مختلف افزایش دهید تا بتوانید در صورت اتمام مهمات، به‌سرعت سلاح خود را عوض کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب از سایت وب گیفت نگاهی به ترفندهای کالاف دیوتی موبایل انداخته و بیان کردیم که چگونه می‌توانید با تسلط به ترفندهای طلایی کالاف موبایل شانس خود را برای پیروزی به طرز چشمگیری افزایش دهید. و مثل یک پرو پلیر حرفه ای، کالا بازی کنید!

منبع: pocket-lint.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 14 شهریور 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

شما می‌توانید با تمرین و افزایش تسلط خود به ترفندهای کالاف دیوتی موبایل، در این بازی پیشرفت کرده و گیمر بهتری شوید.

این که بهترین تفنگ در بازی کالاف دیوتی موبایل چیست به سبک بازی شما وابسته است. SMGها سلاح‌های عالی برای نبردهای نزدیک است. از سوی دیگر اگر قصد دارید تا از فاصله با دشمنان خود مبارزه کنید، سلاح‌های برد بلندتر بهتر هستند.

با تماشا بازی گیمرهای برتر می‌توانید متوجه شوید که گیمرهای حرفه‌ای از کدام ترفندهای مخفی ندای وظیفه موبایل استفاده می‌کنند.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد