روش نصب iTunes

آموزش نصب آیتونز بر روی انواع سیستم عامل ها

آیتونز یک اپلیکیشن ساخته شده توسط شرکت اپل است که به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید از طریق آن اقدام به انتقال و جابه‌جایی فایل‌های خود به کامپیوتر و گوشی آیفون کرده  و یا از طریق آن اقدام به دسترسی به محتواهای خود کرده و یا اطلاعات موجود در دستگاه‌های خود را با یکدیگر همگام‌سازی کنید.

در این بین شما می‌توانید آیتونز را بر روی سیستم عامل‌های مختلف دانلود کرده و سپس از طریق دستگاه‌هایی چون iPhone، iPad و iPod را به کامپیوتر خود وصل کرده و از آن استفاده کنید. در این بین یکی از سوالات بسیار مهمی که کاربران مطرح می‌کنند این است که چگونه آیتونز را نصب کنیم؟

به منظور بررسی این مسئله با ما همراه باشید تا در این مطلب از سایت وب گیفت نگاهی به روش نصب iTunes انداخته و در مورد آموزش نصب آیتونز بر روی انواع سیستم‌عامل‌ها، از جمله مک او اس، ویندوز و لینوکس، توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

شیوه نصب آیتونز در ویندوز

آموزش نصب آیتونز در ویندوز

همانطور که در مقاله آموزش آیتونز اشاره کردیم، در صورتی که کاربر ویندوز هستید و از این سیستم عامل استفاده می‌کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا اقدام به نصب آیتونز بر روی ویندوز کرده و از آن استفاده کنید. به منظور بررسی طریقه نصب آیتونز در Windows نیاز است تا گام‌های زیر را طی کنید:

 • اپلیکیشن Windows Store را در کامپیوتر خود را باز کنید.
 • عبارت iTunes را جستجو و نرم افزار آیتونز را در استور مایکروسافت پیدا کنید.
 • برای دانلود و نصب آیتونز روی Get کلیک کنید.

آیتونز در مایکروسافت استور

 • پس از اتمام فرایند نصب، اپلیکیشن آیتونز بر روی ویندوز در دسترس قرار می‌گیرد

پس از طی کردن مراحل و طریقه نصب آیتونز، برای آن که بتوانید از آیتونز بر روی سیستم عامل ویندوز خود استفاده کنید، نیاز است تا اقدام به ایجاد اکانت اپل آیدی در آیتونز کنید.

طریقه نصب iTunes در سیتسم های مک

آموزش نصب iTunes در مک

افرادی که از سیستم عامل مک استفاده می‌کنند، به منظور بررسی آموزش نصب آیتونز باید به این نکته توجه داشته باشند که اپلیکیشن آیتونز روی هر مک جدیدی که از سال 2003 تا به امروز فروخته شده است، به‌صورت پیش‌فرض و از قبل نصب شده است. در این بین اگر اپلیکیشن آیتونز از روی دستگاه شما پاک شده و یا از مک‌های قدیمی استفاده می‌کنید، نیاز است تا روش نصب iTunes را یاد بگیرید و از این طریق اقدام به نصب دستی آیتونز بر روی مک خود کنید. برای انجام این کار و نصب آیتونز بر روی سیستم عامل مک نیاز است تا گام‌های زیر را طی کنید:

 • به وب سایت اپل بروید و برنامه آیتونز را با توجه به نسخه Mac OS که از آن استفاده می‌کنید، دانلود کنید.
 • برای نصب آیتونز، پس از دانلود فایل آن نیاز است تا روی dmg دو بار کلیک کنید .

صفحه دانلود آیتونز در وب سایت اپل

 • فایل dmg یک پکیج است که در آن نرم افزار آیتونز قرار گرفته و می‌توانید از طریق آن این برنامه را نصب کنید.
 • پس از دو بار کلیک کردن روی این فایل پیامی به شما نمایش داده می‌شود و از شما می‌پرسد آیا قصد دارید تا این برنامه را نصب کنید؟
 • برای انجام فرایند نصب باید روی Continue کلیک کنید.
 • سپس فایل نصب‌کننده اجرا می‌شود و در گام اول رایانه شما را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که آیا می‌تواندآیتونزرا اجرا کند یا خیر؟
 • پس از باز شدن پنجره نصب باید روی Continue کلیک کنید، صفحه Readme را بخوانید و دوباره روی Continue کلیک کنید.
 • در صفحه بعدی نیاز است تا توافقنامه مجوز را مطالعه کرده و روی Continue کلیک کنید تا به صفحه بعدی نصب بروید.
 • روی دکمه Agree کلیک کنید و دوباره روی Continue کلیک کنید.
 • برای خواندن توافقنامه می‌توانید به پایین صفحه اسکرول کنید. شما باید با کلیک کردن روی دکمه Agree موافقت‌نامه خود را بپذیرید.
 • در گام بعدی نیاز است تا درایو مورد نظر خود برای نصب آیتونز را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.
 • در انتها باید روی Install یا Upgrade کلیک کنید.
 • پس از اتمام نصب، روی Close کلیک کنید.
 • حال می‌توانید آیتونز را با دو بار کلیک کردن بر روی آیکون آن اجرا کنید.

با طی کردن مراحل گفته شده، فرایند نصب آیتونز بر روی مک شما انجام می‌شود و می‌توانید سپس از آیتونز استفاده کنید.

آموزش شیوه نصب آیتونز در لینوکس

شیوه نصب آیتونز در لینوکس

امروزه در کنار سیستم عامل ویندوز، یکی از محبوب‌ترین سیستم عامل‌های دنیا لینوکس است و بسیاری از کاربران از این پلتفرم استفاده می‌کنند. در این بین یکی از مهم‌ترین مواردی که به منظور آموزش نصب آیتونز بر روی سیستم عامل لینوکس باید به آن توجه داشته باشید این است که با وجود این که شما می‌توانید آیتونز را بر روی دستگاه‌های iPhone، iPad و iPod نصب کرده و یا آن را بر روی سیستم عامل‌های mac OS و ویندوز اجرا کنید، با این حال متاسفانه هیچ فایلی برای نصب آیتونز در سیستم‌های لینوکس مانند اوبونتو، فدورا یا هر نسخه دیگری از این سیستم عامل وجود ندارد.

البته این بدان معنا نیست که ما نمی‌توان آیتونز را روی لینوکس اجرا کرد. برای بررسی آموزش نصب آیتونز نیاز است تا چند گام مختلف را طی کنید تا بتوانید این اپلیکیشن را بر روی سیستم عامل لینوکس خود نصب کنید.

در واقع برای اجرای آیتونز در لینوکس، باید از نصب‌کننده آیتونز برای سیستم عامل‌های ویندوز استفاده کنیم. با این حال، شما نمی‌توانید فایل‌های با فرمت  .exe را بر روی سیستم عامل لینوکس نصب کنید. در چنین شرایطی می‌توانید از Wine برای اجرای برنامه‌های ویندوزی در لینوکس استفاده کنید.

Wine یک اپلیکیشن رایگان و منبع‌باز است که کاربران را قادر می‌سازد تا برنامه‌های بومی ویندوز را در محیط لینوکس و یونیکس اجرا کنند. همچنین Wine دارای یک برنامه گرافیکی به نام PlayOnLinux است که به شما این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های ویندوزی را از این طریق بر روی سیستم عامل لینوکس به سریع‌ترین شکل ممکن نصب کنید.

برای آن که بتوانید Wine را در لینوکس دانلود و نصب کنید، نیاز است تا گام‌های زیر را طی کنید:

 • ترمینال را باز کنید.
 • اگر سیستم عامل لینوکس شما معماری 64 بیتی دارد، باید معماری 32 بیتی را فعال کنید. برای انجام این کار باید دستور زیر را در ترمینال اجرا کنید.

sudo dpkg --add-architecture i386

 • سپس نیاز است تا برای دانلود Wine دستور زیر را در ترمینال لینوکس وارد کنید.

wget -O - https://dl.winehq.org/wine-builds/winehq.key | sudo apt-key add -

 • در صورتی که از اوبونتو استفاده می‌کنید، در گام بعدی نیاز است تا با توجه به نسخه اوبونتو خود از دستورات زیر برای دانلود Wine استفاده کنید:

اوبونتو 20.04 LTS (فوکال فوسا)

sudo add-apt-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ focal main'

اوبونتو 19.10 (Eoan Ermine)

sudo add-apt-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/eoanmain'

اوبونتو 18.04 LTS (بیونیک بیور)

sudo add-apt-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ bionic main'

اوبونتو 16.04 LTS (Xenial Xerus)

sudo add-apt-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ xenial main'

 • پس از وارد کردن این کد، Wine به سیستم عامل شما اضافه می‌شود و اکنون می‌توانید اقدام به دانلود و نصب Wine در سیستم خود کنید.
 • برای نصب Wine نیاز است تا دستور زیر را روی سیستم خود اجرا کنید.

sudo apt install --install-recommends winehq-stable

 • پس از این دستور، Wine بر روی سیستم عامل لینوکس نصب می‌شود. برای اطمینان از اینکه Wine با موفقیت نصب شده است، باید دستور زیر را وارد کنید:

wine –version

 • حال می‌توانید فایل نصب آیتونز برای ویندوز را در سیستم عامل لینوکس خود دانلود کرده و با کمک برنامه Wine، اقدام به نصب آیتونز بر روی سیستم عامل لینوکس کرده و از آن استفاده کنید.

صفحه دانلود iTunes در وب سایت رسمی اپل

با انجام مراحل گفته شده، محدودیت‌های نصب آیتونز بر روی لینوکس از بین می‌رود و شما می‌توانید با توجه به آموزش نصب آیتونز، به‌راحتی این اپلیکیشن را بر روی سیستم عامل لینوکس نصب کرده و از آن استفاده کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب از سایت وب گیفت به بررسی طریقه نصب آیتونز پرداخته و به این سؤال پاسخ دادیم که چگونه آیتونز را نصب کنیم. توجه به موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید به‌راحتی اپلیکیشن آیتونز را بر روی سیستم عامل‌های مختلف نصب کرده و از این طریق از سرویس آیتونز استفاده کنید.

منبع: imore.com

سوالات متداول

 • امکان نصب ایتونز در چه سیستم عامل‌هایی وجود دارد؟

  شما می‌توانید به‌صورت مستقیم آیتونز را بر روی ویندوز و مک نصب کرده و به‌صورت غیرمستقیم آن را بر روی سیستم عامل لینوکس اجرا کنید.

 • چگونه ایتونز را بر روی لینوکس نصب کنیم؟

  روش نصب Itunes بر روی لینوکس به این‌گونه‌ای است که باید از برنامه Wine استفاده کرده و از این طریق می‌توانید فایل exe نصب آیتونز برای ویندوز را بر روی لینوکس اجرا کنید.

 • چگونه آیتونز را بر روی ویندوز نصب کنیم؟

  برای نصب آیتونز بر روی ویندوز باید فایل نصب آیتونز برای این سیستم عامل را از طریق سایت اپل دانلود کرده و سپس می‌توانید از این اپلیکیشن بر روی سیستم عامل خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.