فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
چرا آیتونز کار نمیکنه؟
آیتونز

چرا آیتونز کار نمیکنه؟

مهدی داوری
انتشار در 31 شهریور 1402

آیتونز یک نرم افزار کاربردی است که برای مدیریت محصولات تولیدی شرکت اپل می‌توانید از آن استفاده کرده و از این طریق آهنگ‌ها، فیلم‌ها، برنامه‌ها و سایر محتوای موجود در محصولات تولیدی شرکت اپل را مدیریت و به‌روزرسانی کنید.

با این حال، گاهی اوقات ممکن است با مشکل خرابی آیتونز مواجه شوید و نتوانید به‌درستی از این نرم افزار استفاده کنید. در همین راستا در این مطلب از سایت وب گیفت به این سؤال پاسخ می‌دهیم که چرا آیتونز کار نمیکنه و برای رفع مشکل iTunes باید چه کارهایی انجام داد.

چرا آیتونز گوشی رو نمیشناسه؟

شناسایی نشدن گوشی توسط آیتونز

در صورتی که با مشکلاتی مثل وصل نشدن آیفون به آیتونز مواجه شدید و یا نرم افزار آیتونز شما به‌درستی کار نمی‌کند، به دلایل مختلفی ممکن است با مشکل خرابی آیتونز مواجه شوید. از مهم‌ترین دلایل مشکل شناسایی نشدن آیفون توسط آیتونز، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) مشکلات نرم‌افزاری

همانطور که در مقاله آموزش استفاده از آیتونز اشاره کردیم, یکی از شایع‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تا نرم افزار آیتونز به‌درستی کار نکند، بروز مشکلات نرم‌افزاری در برنامه آیتونز یا گوشی شما است. این مشکلات می‌تواند شامل اشکالات برنامه‌نویسی، ناسازگاری‌ها یا خرابی‌های مربوط به برنامه باشد.

2) مشکلات سخت‌افزاری

گاهی اوقات ممکن است به دلایل سخت‌افزاری با مشکلاتی مثل شناسایی نشدن آیفون توسط آیتونز مواجه شوید. بروز مشکلات سخت‌افزاری نیز باعث می‌شود تا نتوانید به‌درستی از آیتونز استفاده کنید. این مشکلات می‌تواند شامل خرابی کابل USB، آسیب‌دیدگی پورت USB یا خرابی دستگاه اپل باشد.

3) مشکلات مربوط به اینترنت

برای این که بتوانید بدون مشکل از نرم افزار آیتونز استفاده کنید، پیشنهاد می‌شود که همواره به اینترنت متصل باشید. در صورتی که آیتونز نتواند به اینترنت متصل شود، به احتمال خیلی زیاد با مشکل خرابی نرم افزار آیتونز مواجه شوید.

4) استفاده از نرم افزار قدیمی iTunes

به دلیل آن که نرم افزار آیتونز برای اکوسیستم اپل اهمیت بسیار زیادی دارد و با استفاده از آن می‌توانید به بهترین شکل ممکن اقدام به مدیریت دستگاه‌های اپل کنید، شرکت اپل نرم افزار آیتونز را به طور منظم به روز می‌کند. در چنین شرایطی اگر از نسخه قدیمی برنامه آیتونز استفاده کنید، ممکن است با مشکلات مختلف روبه‌رو شوید و نرم افزار آیتونز به‌درستی کار نکند.

5) خراب و پاک شدن فایل‌های آیتونز

اگر به هر دلیلی با مشکل خرابی و پاک شدن فایل‌های iTunes مواجه شوید، این موضوع باعث می‌شود تا عملکرد برنامه آیتونز نیز با چالش مواجه شده و iTunes به‌درستی کار نکند.

6) نرم افزارهای بلاک‌کننده آیتونز

گاهی ممکن است یک یا چند نرم‌افزاری که بر روی کامپیوتر شما نصب شده‌اند، با نرم افزار iTunes مشکل داشته باشند و جلوی فعالیت این برنامه را بگیرند. در چنین شرایطی می‌توانید با غیرفعال کردن یا حذف موقت این نرم‌افزارها، مشکلات آیتونز را برطرف کنید.

روش‌های رفع مشکلات آیتونز

حل مشکلات برنامه مشکلات آیتونز

در صورتی که به هر دلیلی نرم افزار آیتونز شما به‌درستی کار نکند، می‌توانید با انجام چند کار ساده، مشکلات آیتونز را برطرف کرده و اقدام به رفع مشکل عدم شناسایی آیفون توسط آیتونز و یا سایر مشکلات مشابه کنید. اگر بخواهیم شما را با راه‌حل‌های رفع ایرادات آیتونز آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) آیتونز را به روز و آپدیت کنید

در صورتی که نرم افزار آیتونز شما به‌درستی کار نمی‌کند، برای این که مشکلات نرم‌افزاری برنامه را برطرف کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آیتونز را به آخرین نسخه به روز کنید. اپل به طور مرتب آیتونز را به روز می‌کند تا باگ‌ها و مشکلات را برطرف کند. برای به روز رسانی نرم افزار آیتونز نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

با انتخاب این گزینه، نرم افزار آیتونز به‌صورت خودکار شروع به دریافت آخرین به‌روزرسانی‌ها می‌کند.

2) کابل رابط خود را بررسی کنید

اگر از کابل‌های رابطی مثل کابل USB یا لایتنینگ برای وصل کردن دستگاه‌های اپل خود به کامپیوتر استفاده می‌کنید، نیاز است تا وضعیت سلامت کابل را چک کرده و مطمئن شوید که کابل شما سالم بوده و خراب نباشد. کابل‌های آسیب‌دیده می‌تواند باعث بروز مشکل در فرایند اتصال شود.

3) پورت USB کامپیوتر و لپ تاپ را بررسی کنید

اگر با این مشکل مواجه هستید که چرا لپ تاپ گوشی اپل را نمی‌شناسد، نیاز است تا پورت USB کامپیوتر و لپ تاپ خود را چک کنید. گاهی اوقات به واسطه خرابی پورت کامپیوتر و لپ تاپ، نرم افزار آیتونز نمی‌تواند گوشی شما را شناسایی کنید.

4) دستگاه اپل خود را راه‌اندازی مجدد کنید

گاهی اوقات راه‌اندازی مجدد ساده‌ترین روش است که می‌تواند بخش قابل‌توجهی از مشکلات نرم‌افزاری دستگاه‌ها را برطرف کند. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که یک بار دستگاه اپل خود را خاموش و روشن کرده و سپس دوباره آن را به کامپیوتر و لپ تاپ خود وصل کنید.

5) آیتونز را مجدداً نصب کنید

در صورتی که فایل‌های نرم افزار آیتونز شما خراب شده و یا پاک شده باشد، نیاز است تا اقدام به پاک کردن و نصب برنامه iTunes کنید. با انجام این کار یک بار تمامی فایل‌های آیتونز از کامپیوتر شما پاک شده و دوباره روی سیستم شما نصب می‌شود.

6) دستگاه‌های اپل خود را به روز نگه دارید

علاوه بر نرم افزار آیتونز، اپل به طور مرتب نرم افزار دستگاه‌های اپل خود را نیز به روز کرده و از این طریق باگ‌ها و مشکلات را برطرف کند. مطمئن شوید که دستگاه اپل خود را نیز به آخرین نسخه بروز کنید.

7) از یک کامپیوتر دیگر استفاده کنید

اگر آیتونز روی یک کامپیوتر کار می‌کند، اما روی کامپیوتر دیگر کار نمی‌کند، ممکن است مشکل از سیستم شما باشد. در این صورت، باید به‌صورت دقیق اقدام به عیب‌یابی رایانه و کامپیوتر خود کنید.

8) بررسی وضعیت هارد کامپیوتر و لپ تاپ خود

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مطمئن شوید که کامپیوتر شما فضای خالی کافی داشته باشد، چرا که iTunes برای نصب و اجرای صحیح به حداقل 400 مگابایت فضای خالی در هارد نیاز دارد.

9) بررسی وضعیت اینترنت و داشتن اتصال پایدار

سعی کنید تا برای استفاده از آیتونز کامپیوتر شما اتصال پایداری به اینترنت داشته باشد. نرم افزار iTunes برای دانلود و استریم محتوا و همچنین به‌روزرسانی نرم افزار خود به اتصال اینترنت نیاز دارد.

جمع‌بندی

در این مطلب از سایت وب گیفت، به این سؤال پاسخ دادیم که چرا آیتونز به‌درستی کار نمی‌کند؟ همان‌طوری که مشاهده کردید، ممکن است به واسطه مشکلات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، خرابی فایل‌های نرم افزار آیتونز و… با مشکل کار نکردن برنامه iTunes در کامپیوتر خود مواجه شوید. همچنین در ادامه شما را با 9 روش آشنا کردیم که از طریق آن می‌توانید به‌راحتی مشکلات آیتونز را برطرف کرده و از این نرم افزار به‌درستی استفاده کنید.

منبع: support.apple.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 31 شهریور 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

نرم افزار آیتونز به خاطر مشکلات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، مشکلات مربوط به اینترنت، استفاده از نسخه قدیمی، خرابی و پاک شدن فایل‌های آیتونز، وجود نرم‌افزارهایی که جلوی کار آیتونز را می‌گیرد و... با مشکل خرابی و کار نکردن آیتونز مواجه شوید.

اگر قصد دارید تا مشکلات آیتونز را برطرف کنید، نیاز است تا حتماً نرم افزار آیتونز را بروز کرده، اتصالات سخت‌افزاری گوشی و کامپیوتر خود را وصل کرده و وضعیت اینترنت را چک کنید. توجه به این نکات باعث می‌شود تا مشکلات آیتونز را بتوانید برطرف کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد