آموزش ساخت اکانت دیسکورد بر روی گوشی و ویندوز

یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسانان در بین گیمرها، دیسکورد است. شما می‌توانید در دیسکورد علاوه بر آن که کارهای روزمره خود را انجام داده و با سایر دوستان و همکاران خود از طریق این پیام‌رسان در ارتباط باشید. همچنین درصورتی‌که علاقه‌مند هستید تا در بازی‌های آنلاین با دوستان خود در ارتباط باشید می‌توانید پلتفرم دیسکورد را دانلود و آن را نصب کنید.

در این بین باید به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که برای ساخت حساب در دیسکورد، کار سختی قرار نیست تا انجام دهید؛ اما برای ایجاد حساب ممکن است برخی نکات ریز و درشت وجود داشته باشد که بسیاری از کاربران را با مشکل مواجه می‌کند.

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به آموزش ساخت اکانت دیسکورد انداخته و بیان کنیم که چگونه از طریق گوشی یا کامپیوتر می‌توانید در این پیام‌رسان اکانت خود را ایجاد کنید.

آموزش ساخت اکانت دیسکورد

درصورتی‌که قصد دارید تا اکانت خود را در پلتفرم دیسکورد ایجاد کنید باید بدانید که امکان ساخت اکانت در پلتفرم‌های مختلف وجود دارد. در واقع شما می‌توانید با استفاده از سیستم‌عامل‌هایی چون ویندوز و مک در کامپیوتری‌های شخصی و یا از طریق اندروید و iOS در گوشی موبایل خود حساب دیسکورد را ایجاد و از این طریق وارد این پلتفرم شوید. در ادامه به بررسی نحوه ساخت اکانت دیسکورد در پلتفرم‌های مختلف انداخته و در مورد چگونگی انجام این کار توضیحات کاملی را به شما ارائه خواهیم کرد:

آموزش ساخت اکانت دیسکورد در کامپیوتر

به‌منظور ساخت حساب دیسکورد در کامپیوتر نیاز است تا بعد از باز کردن اپ دیسکورد و یا وب‌سایت دیسکورد، بر روی دکمه Register کلیک کرده و وارد صفحه ثبت‌نام دیسکورد شوید.

بعد از انتخاب دکمه Register و ورود به صفحه ثبت‌نام در دیسکورد نیاز است تا فیلدهای مشخص شده در این بخش و اطلاعات مورد نیاز را پر کنید. در این صفحه نیاز است تا یک ایمیل معتبر را در فیلد Email وارد کنید. از سوی دیگر به‌منظور تفکیک کاربران در این پلتفرم مثل هر شبکه اجتماعی و پیام‌رسان دیگری نیاز است تا نام کاربری را انتخاب کنید. شما باید Username خود را در این بخش وارد کنید.

نکته جالبی که باید بدانید این است که استفاده از کاراکترهای مختلف در یوزنیم دیسکورد آزاد است و به همین دلیل می‌توانید Usernameهای جذابی را برای خود ایجاد کنید.

در نهایت فیلد آخری که باید در صفحه ثبت‌نام آن را پر کنید، رمز عبور است. شما باید در بخش Password  یک رمز قوی را برای اکانت خود ایجاد کنید. انجام این کار باعث می‌شود تا امنیت حساب شما افزایش پیدا کند.

درصورتی‌که این فیلدها را به‌درستی پر کنید، نیاز است تا بر روی دکمه Continue کلیک کنید تا اکانت دیسکورد شما ساخته شود. پس از انجام این کار صفحه‌ای به شما نمایش داده می‌شود که دیسکورد سن شما را می‌پرسد. البته باید به این موضوع توجه کنید که برای وارد کردن تاریخ تولد خود باید آن را از شمسی به میلادی تبدیل کنید.

آموزش ساخت اکانت دیسکورد در موبایل

در کنار این که شما می‌توانید از طریق کامپیوتر شخصی خود اکانت دیسکورد خود را ایجاد کنید، این امکان وجود دارد تا از طریق نصب اپلیکیشن دیسکورد بر روی گوشی موبایل خود نیز از طریق این نرم‌افزار یک اکانت دیسکورد بسازید و از آن برای صحبت با دوستان خود استفاده کنید.

به‌منظور ساخت حساب دیسکورد در گوشی موبایل، نیاز است تا در گام اول اپلیکیشن این پلتفرم را دانلود و آن را بر روی دستگاه خود نصب کنید. پس از نصب دیسکورد بر روی گوشی خود و ورود به آن، صفحه خوش آمد گویی به شما نشان داده می‌شود.

پس از عبور از این صفحه برای ساخت اکانت جدید در گوشی دیسکورد نیاز است تا بر روی دکمه Register کلیک کنید. سپس با انتخاب این گزینه وارد صفحه ثبت‌نام می‌شوید. درست مثل نسخه دسکتاپ و تحت وب دیسکورد، برای ثبت‌نام از این طریق نیز باید در ابتدا یک ایمیل معتبر را در فیلد Email وارد کنید تا از این طریق اکانت شما ایجاد شود.

همچنین نیاز است تا در بخش Username یک نام کاربری یکتا و یونیک را برای اکانت خود در نظر بگیرید تا از این طریق سایر کاربران بتوانند شما را در پلتفرم دیسکورد پیدا کنند. در بخش انتهایی صفحه ثبت‌نام در این پلتفرم باید رمز عبوری را برای اکانت خود انتخاب و آن را در فیلد Password وارد کنید. بعد از آن اطلاعات خواسته شده به‌منظور ثبت‌نام در پلتفرم دیسکورد را وارد کردید، حال نیاز است تا بر روی گزینه Create an account بزنید تا فرایند ساخت حساب شما انجام شود.

روش‌های وریفای و تأیید اکانت دیسکورد

موضوع مهمی که در مورد ساخت اکانت دیسکورد باید بدانید این است که به‌منظور تأیید حساب و دسترسی کامل به امکانات دیسکورد نیاز است تا اکانت خود را وریفای و تأیید کنید. پلتفرم دیسکورد برای کاربران خود دو روش مختلف را در نظر گرفته است. شما می‌توانید از طریق ایمیل و موبایل خود اکانت تان را در دیسکورد وریفای کنید. به‌منظور بررسی روش‌های وریفای و تأیید اکانت دیسکورد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

وریفای اکانت دیسکورد با ایمیل

به‌منظور وریفای کردن اکانت دیسکورد نیاز است تا تنها پس از آن که اکانت خود را ایجاد کردید به سراغ ایمیل خود بروید. به‌واسطه این که برای ایجاد اکانت دیسکورد نیاز است تا حتماً ایمیلی را وارد کنید، حتماً پس از ساخت اکانت ایمیلی را از سوی دیسکورد دریافت می‌کنید. پس از آن که به سراغ ایمیل خود بروید و بر روی پیامی که از سوی دیسکورد ارسال شده کلیک کنید، گزینه و دکمه Verify Email به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید با کلیک بر روی آن اکانت خود را وریفای کنید.

موضوع مهمی که باید بدانید این است که اگر به هر دلیلی ایمیل از طرف دیسکورد برای شما فرستاده نشد، می‌توانید درخواست ارسال دوباره پیام وریفای بدهید. برای انجام این کار بعد از مدتی که از دیسکورد استفاده کردید، در بالای صفحه اپلیکیشن دیسکورد، پیامی به شما نمایش داده می‌شود که بیان می‌کند که در حال حاضر اکانت شما وریفای نشده است. سپس می‌توانید بر روی دکمه Resend کلیک کنید و با انجام این کار، یک ایمیل فعال‌سازی مجدد برای آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود.

وریفای اکانت دیسکورد با شماره موبایل

یکی دیگر از مهم‌ترین روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن اقدام به وریفای اکانت دیسکورد کنید با استفاده از شماره موبایل است. پیشنهاد ما این است که اگر می‌خواهید امنیت اکانت دیسکورد خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید، اکانت دیسکورد خود را از طریق شماره موبایل وریفای کنید. انجام این کار باعث می‌شود تا بتوانید پس از هر بار ورود به اکانت دیسکورد، کدی که برای شماره موبایلتان ارسال می‌شود را وارد کرده و از این طریق از قابلیت ورود دو مرحله‌ای استفاده کنید.

به‌منظور وریفای و تأیید اکانت دیسکورد خود با استفاده از شماره موبایل نیاز است تا در بخش اول وارد تنظیمات دیسکورد اپلیکیشن خود شده و به بخش My Account بروید. سپس باید در قسمت Phone Number بر روی دکمه Add کلیک کنید.

در این بخش نیاز است تا بر روی گزینه +1 کلیک کرده و کشور ایران را که پیش‌شماره آن +98 را پیدا و آن را انتخاب کنید. سپس باید شماره موبایل خود را بدون 0 در فیلد مشخص شده وارد کنید. در نهایت باید بر روی دکمه Send کلیک کرده و کد تأیید 6 رقمی دیسکورد که برای شماره شما ارسال می‌شود را وارد کنید.

آموزش ورود به اکانت دیسکورد

درصورتی‌که اکانت خود در پلتفرم دیسکورد را ایجاد کردید، به‌منظور ورود به این اکانت باید بر روی دکمه Login در صفحه خوش آمد گویی کلیک کرده و سپس با وارد کردن ایمیل و رمز خود، برای دیسکورد را باز کرده و به آن دسترسی پیدا کنید.

موضوع مهمی که باید بدانید این است که اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید از قابلیت بازیابی رمز عبور دیسکورد استفاده کنید؛ اما اگر نمی‌دانید که از چه ایمیلی برای ساخت اکانت خود استفاده کردید، امکان دسترسی به اکانت شما وجود ندارد.

جمع بندی

در این مطلب نگاهی به نحوه ساخت اکانت دیسکورد انداخته و بیان کردیم که چگونه می‌توانید از طریق پلتفرم‌های مختلف در این پیام‌رسان اکانت ایجاد کرده و به‌راحتی وارد سرویس دیسکورد شوید. همچنین بیان کردیم که چگونه می‌توانید فرایند وریفای کردن اکانت خود را طی کرده و از این طریق از قابلیت ورود دو مرحله‌ای در سرویس دیسکورد استفاده کنید.

منابع:

سوالات متداول

 • دیسکورد چیست؟

  دیسکورد یک پلتفرم برای چت گروهی به‌صورت رایگان است که قابلیت استریم و ارسال پیام متنی، صوتی یا تصویری نیز دارد. عموما دیسکورد در بین گیمرها محبوبیت بسیار زیادی دارد و اکثر این دسته از افراد از آن استفاده می‌کنند.

 • دیسکورد در چه پلتفرم‌هایی در دسترس است؟

  در حال حاضر پلتفرم دیسکورد بر روی ویندوز، macOS، اندروید، iOS، iPadOS، لینوکس، ایکس باکس و در انواع مرورگرهای وب در دسترس و قابل اجرا است.

 • آیا ثبت‌نام دیسکورد رایگان است؟

  بله شما می‌توانید به‌صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه در پلتفرم دیسکورد ثبت‌نام کرده و از قابلیت‌های این سرویس استفاده کنید.

 • چگونه می‌توان در دیسکورد ثبت‌نام کرد؟

  شما می‌توانید از طریق کامپیوتر و یا گوشی موبایل خود بر روی دیسکورد ثبت‌نام کنید. نحوه انجام این کار را در این مطلب به‌صورت کامل توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.