فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
اپل آیدی چیست؟ کاربرد، ساده ترین روش ساخت و حذف آن
اپل

اپل آیدی چیست؟ کاربرد، ساده ترین روش ساخت و حذف آن

مهدی داوری
انتشار در 23 آذر 1401

اگر به تازگی یک گوشی آیفون از شرکت اپل را خریداری کردید، به‌منظور استفاده از دستگاه و گوشی آیفون خود نیاز است تا اقدام به ساخت یا خرید اپل آیدی کرده و از این سرویس استفاده کنید. برای این که بتوانید به بهترین شکل ممکن و به‌صورت کامل از گوشی آیفون خود استفاده کرده و یا قصد دارید تا اقدام به جابه‌جایی اطلاعات از یک آیفون به آیفون دیگر کنید، نیاز است تا اقدام به ساخت اپل آیدی کرده و از این سرویس استفاده کنید. اما اپل آیدی چیست؟ در این مطلب قصد داریم تا شما را با سرویس Apple ID آشنا کرده و در مورد نحوه استفاده از این پلتفرم اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

پس با ما همراه باشید تا در مورد این سرویس توضیحات کاملی را به شما ارائه کرده و در مورد ویژگی‌ها و مزایا Apple ID توضیحات کاملی را به شما ارائه دهیم.

اپل آیدی چیست؟

هنگامی دستگاه خود را برای اولین‌بار روشن می‌کنید، اپل از شما می‌خواهد که یک اپل آیدی ایجاد کنید.

اگر بخواهیم شما را با پلتفرم Apple ID آشنا کرده و در مورد این سرویس توضیحاتی را به شما ارائه دهیم باید گفت که وقتی یک آیفون جدید را خریداری می‌کنید و این اولین محصول اپل شما است. هنگامی دستگاه خود را برای اولین‌بار روشن می‌کنید، اپل از شما می‌خواهد که یک اپل آیدی ایجاد کنید.

برای انجام این کار، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ایمیل خود را وارد کنید و سپس برای اپل آیدی خود یک رمز عبور تنظیم کنید. هنگامی که ایمیل خود را برای ساخت اپل آیدی وارد کردید، از سوی پلتفرم اپل یک ایمیل تأیید به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود. شما باید روی این ایمیل کلیک کرده و فرایند تأیید ایمیل را انجام دهید. با انجام این کار Apple ID برای شما فعال می‌شود و می‌توانید هنگام تنظیم آیفون خود از آن استفاده کنید.

اکنون که اپل آیدی شما ساخته شد، می‌توانید وارد اکانت خود شوید و از مزایا آن استفاده کنید. در کنار این که شما می‌توانید از Apple ID خود در آیفون استفاده کنید، این امکان وجود دارد تا بتوانید از طریق مک‌بوک یا آی‌پد خود نیز وارد اکانت اپل آیدی شده و از آن استفاده کنید. در صورتی که دستگاه‌های مختلف را به اپل آیدی خود وصل کردید و وارد سیستم شدید، تمام داده‌ها و مخاطبین شما بین دستگاه‌های شما همگام‌سازی می‌شوند.

کاربرد اپل آیدی چیست؟

 

آیا اپل ای دی قابل هک است؟

 

سرویس اپل ایدی مانند پلتفرم آیفون و iOS اپل، در هسته خود رمزگذاری شده است. این ویژگی به آن معنا است که اپل آیدی علاوه بر آن که ایمن است، بلکه حتی خود اپل نمی‌تواند به داده‌های شخصی ذخیره شده در اپل ایدی شما دسترسی پیدا کند.

با این حال، اگر می‌خواهید حفاظت بیشتری از Apple ID خود داشته باشید، می‌توانید احراز هویت دومرحله‌ای را تنظیم کنید. انجام این کار باعث می‌شود تا اپل آیدی شما کم و بیش غیرقابل هک شود. افزودن احراز هویت دومرحله‌ای به اپل آیدی بسیار ساده است و این اطمینان را ایجاد می‌کند که هیچ کسی جز شما قادر به دسترسی به حساب کاربری شما نخواهد بود.

نحوه تنظیم احراز هویت دومرحله‌ای برای اپل آیدی

برای تنظیم احراز هویت دومرحله‌ای برای اپل آیدی نیاز است تا از طریق صفحه پشتیبانی اپل این مراحل را دنبال کنید.

برای تنظیم احراز هویت دومرحله‌ای برای اپل آیدی، اقدامات زیر را دنبال کنید:

با انجام این مراحل، احراز هویت دومرحله‌ای برای اپل آیدی شما فعال می‌شود. این فرایند هم برای دستگاه‌های iOS و هم برای مک قابل اجرا است، که افزایش امنیت حساب شما را به همراه دارد.

تفاوت بین اپل آیدی و iCloud ID چیست؟

برای شرح تفاوت بین Apple ID و iCloud ID، کافی است نگاهی به جدول زیر داشته باشید.

ویژگی Apple ID iCloud ID
تعریف شناسه‌ای است که برای دسترسی به محصولات و خدمات اپل استفاده می‌شود، از جمله خریدها از iTunes، App Store، و ورود به iCloud. نوع خاصی از Apple ID است که برای دسترسی به خدمات ابری iCloud استفاده می‌شود، از جمله ذخیره‌سازی اطلاعات، پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی بین دستگاه‌ها.
کاربرد ورود به App Store، iTunes، Apple Music، FaceTime، iMessage و بیشتر. مدیریت اطلاعات ذخیره‌شده در iCloud مانند تصاویر، تقویم‌ها، مخاطبین، اسناد و بیشتر.
دسترسی می‌تواند برای تنظیم دستگاه‌های اپل، خرید از فروشگاه‌های اپل و استفاده از سرویس‌های اپل مورد استفاده قرار گیرد. بیشتر بر روی همگام‌سازی و ذخیره‌سازی داده‌ها در ابر تمرکز دارد.
احراز هویت می‌تواند شامل احراز هویت دومرحله‌ای یا دوعاملی برای افزایش امنیت باشد. استفاده از Apple ID برای ورود به iCloud، که می‌تواند شامل تنظیمات امنیتی مشابه باشد.
همگام‌سازی نه مستقیماً بر همگام‌سازی تمرکز دارد، بلکه بیشتر بر دسترسی و خرید سرویس‌ها. تمرکز اصلی بر همگام‌سازی و ذخیره‌سازی داده‌ها بین دستگاه‌های مختلف اپل است.

نحوه ساخت اپل آیدی؛ آموزش ساده ترین روش ها

شرکت اپل این امکان را به وجود آورده تا شما بتوانید اپل ایدی را در کنار دستگاه‌های اپل، از طریق رایانه شخصی ویندوزی و یا وب ایجاد کنید؛ بنابراین شما می‌توانید یک اپل آیدی را در هر یک از دستگاه‌های خود ایجاد کنید.

شرکت اپل این امکان را به وجود آورده تا شما بتوانید اپل ایدی را در کنار دستگاه‌های اپل، از طریق رایانه شخصی ویندوزی و یا وب ایجاد کنید؛ بنابراین شما می‌توانید یک اپل آیدی را در هر یک از دستگاه‌های خود ایجاد کنید.

۱. نحوه ساخت اپل آیدی در گوشی آیفون یا آی‌پد

هنگامی که برای اولین بار یک دستگاه جدید را راه‌اندازی می‌کنید، از شما خواسته می‌شود با یک شناسه اپل وارد شوید. شما می‌توانید از طریق دستگاه آیفون یا ای پد اپل آیدی خود را ایجاد و از آن استفاده کنید.

نحوه ساخت Apple ID در گوشی آیفون یا آی‌پد

برای ساخت اپل آیدی در گوشی آیفون یا ای پد نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

پس از طی کردن این مراحل می‌توانید اقدام به ساخت اپل ایدی کنید.

نحوه ساخت Apple ID در گوشی آیفون یا آی‌پد

۲. نحوه ایجاد اپل آیدی در مک

در صورتی که قصد دارید تا اپل آیدی خود را از طریق مک ایجاد کنید، برای انجام این کار نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

روش دیگری نیز برای ساخت اپل آیدی در مک وجود دارد. در صورت تمایل می‌توانید با استفاده از Mac App Store یک Apple ID ایجاد کنید. برای انجام این کار نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

پس از طی کردن این مراحل می‌توانید اکانت اپل ایدی خود را ایجاد کنید.

۳. ۴نحوه ایجاد اپل آیدی از طریق وب یا گوشی اندروید بدون ایتونز

اپل امکان ایجاد Apple ID را از طریق وب نیز فراهم کرده است. به منظور انجام این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

با طی کردن این گام‌ها می‌توانید اکانت اپل ایدی خود را ایجاد کنید.

۴. ساخت اپل ایدی با ایتونز بدون نیاز به شماره تلفن

یکی از ساده‌ترین روش ساخت اپل آیدی، استفاده از برنامه اپل آیتونز است. این روش بدون نیاز شماره تلفن برای ساخت اپل ایدی استفاده می‌شود و تنها باید یکی از نسخه‌های قدیمی آیتونز را دانلود کنید. برای انجام این کار باید گام‌های زیر را طی کنید:

با طی کردن این مراحل اکانت اپل آیدی شما در آیتونز بدون شماره ساخته شده و می‌توانید از آن استفاده کنید.

نکات مهم برای افزایش امنیت Apple ID

بر اساس قوانین اپل شما می‌توانید چندین اپل ایدی ایجاد کنید، اما پیشنهاد می‌شود که از یک حساب استفاده کنید.

Apple ID دریچه ورود به بسیاری از اطلاعات شخصی شما است، زیرا ورود به سیستمی است که برای دسترسی به اطلاعات ذخیره شده شما در کلود از آن استفاده می‌شود. به همین دلیل نیاز است تا با توجه به چند نکته بسیار مهم امنیت حساب اپل ایدی خود را افزایش دهید تا مانع از هک شدن آن شوید. اولین نکته‌ای که برای افزایش امنیت حساب آن باید به آن توجه کنید، استفاده از سیستم تأیید دومرحله‌ای اپل است که یک‌لایه امنیتی اضافی به حساب خود اضافه کنید.

همچنین پیشنهاد می‌شود که هنگام ساخت اپل آیدی، مطمئن شوید که از یک رمز عبور قوی و ایمن استفاده می‌کنید که از ترکیبی از حروف، اعداد و نمادها باشد و در سایت‌های دیگر از این رمز استفاده نمی‌شود. همچنین پاسخ‌های سؤالات امنیتی را انتخاب کنید که حدس زدن آن‌ها دشوار باشد.

اپل اطلاعات Apple ID شما را نمی‌خواهد، بنابراین هرگز اطلاعات آن را در اختیار کسی، از جمله دوستان و اعضای خانواده قرار ندهید. اپل همچنین هرگز گذرواژه، پاسخ به سؤالات امنیتی، کدهای تأیید یا کلیدهای بازیابی را درخواست نخواهد کرد. توجه به این نکته به شما کمک می‌کند تا هرگز در معرض کلاهبرداری‌های فیشینگ قرار نگیرید.

چگونه اپل آیدی را حذف کنیم؟

 

اگر دیگر از اپل ایدی خود استفاده نمی‌کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید Apple ID خود را حذف کنید. به همین ترتیب، اگر نمی‌خواهید اپل اطلاعاتی درباره شما داشته باشد، می‌توانید آن را حذف کنید. حذف یک حساب و داده‌های مرتبط با آن فرایندی است که بازگشت ندارد و اگر می‌خواهید به استفاده از دستگاه‌های اپل ادامه دهید، نباید این کار را انجام دهید.

حساب‌هایی که حذف می‌شوند به‌هیچ‌وجه قابل باز کردن یا فعال‌سازی مجدد نیستند و با حذف یک حساب، دسترسی به عکس‌ها، حساب‌های iMessage، تمام سرویس‌های اپل از جمله iCloud، اپ‌استور و… حذف می‌شود و تمام محتوای iCloud نیز از بین خواهد رفت. به‌منظور حذف اپل آیدی نیاز است تا یک مرورگر وب را در Mac، PC یا iPad خود باز کنید و به سایت privacy.apple.com بروید. سپس باید ایمیل و رمز عبور Apple ID خود را وارد کنید. به هر سؤال امنیتی پاسخ دهید یا در صورت درخواست، احراز هویت دومرحله‌ای را انجام دهید.

سپس پیامی از سوی اپل ارسال می‌شود که در آن بیان شده که این شرکت در حال کار روی حذف حساب شما است. این فرایند ممکن است تا هفت روز طول بکشد. تا زمانی که راستی‌آزمایی در حال انجام است، حساب شما فعال باقی می‌ماند. به یاد داشته باشید که قبل از حذف حساب، از Apple ID خود در همه دستگاه‌ها و مرورگرهای وب خارج شوید. با طی کردن این مراحل، فرایند حذف اکانت اپل آیدی شما به بهترین شکل ممکن و به صورت دائم انجام خواهد شد.

جمع بندی

در این مطلب نگاهی به Apple ID انداخته و تلاش کردیم تا مهم‌ترین اطلاعاتی که در مورد این سرویس باید بدانید را به شما ارائه دهیم. توجه به موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از اپل ایدی خود استفاده کرده و از مزایا این سرویس بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید با استفاده از آموزش‌های بیان شده در این مطلب هم اقدام به ساخت اپل آیدی کرده و هم در صورت نیاز اکانت خود را به صورت کامل حذف کنید.

منبع: macrumors

تاریخ آخرین به روزرسانی: 14 بهمن 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

اپل آیدی یک سرویس و حساب کاربری است که تمامی محتوای مربوط به شما در سرویس‌های اپل را در خود ذخیره می‌کند.

بله شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه و حتی ثبت حساب بانکی، اکانت اپل آیدی ایجاد کرده و از مزایا این سرویس بهره‌مند شوید.

در حال حاضر کاربران می‌توانند از طریق آیفون یا آی‌پد، مک، وب و یا رایانه شخصی ویندوزی خود اقدام به ساخت اپل آیدی کرده و از این سرویس استفاده کنند.

update apple id settings بخش تنظیمات و آپدیت اطلاعات اپل آیدی است. در این بخش می‌توانید اطلاعات شخصی، اطلاعات پرداخت یا تنظیمات امنیتی اپل آیدی را عوض کنید.

خیر، اپل ایدی همان ایمیل نیست. اپل ایدی یک حساب کاربری است که برای استفاده از خدمات اپل مانند اپ استور، آیکلود، وای مسیج استفاده می‌شود. آدرس ایمیل بخش اصلی اپل ایدی که برای ورود به حساب کاربری از آن استفاده می‌شود.

بله دسترسی به اطلاعات گوشی از طریق اپل ایدی امکان‌پذیر است. وقتی اپل آیدی خود را برای اولین بار ایجاد می‌کنید، می‌توانید تصمیم بگیرید که به کدام سرویس‌ها وصل شده و کدام اطلاعات خود را به اپل آیدی‌تان وصل کنید.

بله ساخت چندین اپل آیدی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید از طریق آن از خدمات اپل مانند App Store، iCloud، و iMessage استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد