فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
راه‌ های تشخیص اپل واچ اصل و تقلبی از یکدیگر
اپل

راه‌ های تشخیص اپل واچ اصل و تقلبی از یکدیگر

وب گیفت
انتشار در 18 آبان 1401

افرادی که قصد دارند تا اقدام به خرید اپل واچ کنند، همواره این سوال بسیار مهم را مطرح می‌کنند که راه‌های تشخیص اپل واچ اصل چیست و به چه نحوی می‌توان یک اپل واچ واقعی را از یک محصول تقلبی تشخیص داد؟ اگر سوال شما هم این است، پس جای نگرانی نیست، زیرا در این مطلب قصد داریم تا به این سوال بسیار مهم پاسخ داده و به شما آموزش دهیم که چگونه ساعت‌های اپل تقلبی را تشخیص دهید و محصولات اصل و اورجینال را خریداری کنید. با مقاله راه‌ های تشخیص اپل واچ اصل و تقلبی از یکدیگر همراه ما وب گیفت باشید.

در این راهنمای اپل واچ تقلبی را با اپل واچ اصل و واقعی مقایسه کرده و هر مسئله‌ای را که برای شناسایی ساعت‌های اصل اپل نیاز دارید تا یاد بگیرید را به شما آموزش می‌دهیم. مواردی که قصد داریم تا در این مطلب به بررسی آن بپردازیم طور کلی تقریباً برای هر نسخه از ساعت‌های اپل صادق بوده و توجه به این نکات به شما کمک می‌کند تا از این طریق بتوانید فارغ از مدل اپل واچ، اقدام به خرید محصول اصل و اورجینال کنید.

نحوه تشخیص ساعت‌های تقلبی اپل

به‌صورت کلی برای تشخیص اپل واچ اصل باید به این مسئله اشاره کنیم که روش‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد. به طور خلاصه، سریع‌ترین راه برای تشخیص اپل واچ اصل این است که کد سریالی پشت ساعت را نگاه کرده و آن را در وب‌سایت بررسی پوشش اپل جستجو کنید.

این وب‌سایت مکانی است که شما در آن می‌توانند به‌راحتی بررسی کنید که آیا ساعت شما اصل است یا خیر. با این وجود روش‌های دیگری نیز وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا از این طریق اقدام به خرید اپل واچ اصل کنید. اگر بخواهیم شما را با تمامی روش‌های موجود برای تشخیص اپل واچ اصل آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تشخیص اپل واچ اصل در سایت Apple's Check Coverage

تشخیص اپل واچ اصل در سایت Apple’s Check Coverage

با وجود این که روش‌ها و تکنیک‌ها بسیار زیادی برای تشخیص اپل واچ اصل وجود دارد، اما بدون هیچ شک و تردیدی استفاده از شماره سریال اپل واچ بهترین راه برای شناسایی ساعت‌های تقلبی اپل و تفکیک آن از اپل واچ است. به همین دلیل است که ما این راهنما را با بررسی این مسئله شروع می‌کنیم.

یکی از سوالات مهمی که از سوی خریداران اپل واچ پرسیده می‌شود این است که شماره سریال دستگاه در کجا وجود دارد و از چه طریقی می‌توان به این شماره سریال دسترسی پیدا کرد؟ به‌منظور پاسخ به این سوال باید گفت که این شماره سریال که اهمیت بسیار زیادی دارد، در قسمت پشتی ساعت شما وجود دارد. البته در مدل‌های جدیدتر اپل واچ شما می‌توانید علاوه بر پشت دستگاه، شماره سریال را در منوی دستگاه خود پیدا کنید. سپس باید برای بررسی شماره سریال اپل واچ به وب‌سایت https://checkcoverage.apple.com/ بروید و از این طریق اقدام به تشخیص اپل واچ اصل کنید.

پس از آن که به سراغ این وب‌سایت می‌روید، باید کد و شماره سریال اپل واچ خود را در این وب‌سایت وارد کرده و یک کپچا را نیز تکمیل کنید که ثابت می‌کند شما یک انسان هستید. در مرحله بعد، نتیجه شماره سریال محصول خود را مشاهده خواهید کرد. اگر کالای شما معتبر باشد و اپل واچ اصل را خریداری کرده باشید، دقیقاً مانند تصویر زیر اطلاعات مختلف را مشاهده خواهید کرد. تقریباً مهم‌ترین پارامتری که هنگام بررسی اصالت اپل واچ خود در این وب‌سایت باید به آن اهمیت دهید، اولین تیک سبز است. یعنی شما باید تاریخ خرید معتبری داشته باشید.

تشخیص اپل واچ اصل در سایت Apple's Check Coverage

تاریخ خرید معتبر می‌تواند حداقل 90 درصد به شما اطمینان دهد که اپل واچ شما اصل است و بنابراین فقط با این بررسی خیالتان راحت شده و می‌توانید مطمئن شوید که ساعت شما اصل است. پس از بررسی این پارامتر ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که اگر کد سریال اپل واچ تایید نشد این به چه معنا است؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید گفت که اگر هنگام بررسی شماره سریال، دستگاه شما تایید نشود و تیک قرمز را دریافت کنید، این مسئله به معنا جعلی بودن اپل واچ شما است.

راه‌ های تشخیص اپل واچ اصل و تقلبی از یکدیگر

تصویر بالا برای آزمایش یک آیفون 11 اپل است اما بیانگر فیک بودن دستگاه شما است. نکته مهمی که باید بدانید این است که نتایج دستگاه‌های فیک همیشه برای هر محصول اپل که در وب‌سایت Check Coverage به‌صورت یکسان است. همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید، کد سریال محصول فیک در وب‌سایت چک شده است و وب‌سایت بیان می‌کند که نمی‌تواند آن کد سریال خاص را در سیستم خود پیدا کنند و این مسئله بیانگر فیک بودن محصول خریداری شده است.

بررسی بسته‌بندی اپل واچ برای تشخیص محصول اصل

بررسی بسته‌بندی اپل واچ برای تشخیص محصول اصل

پس از آن که بیان کردیم که چگونه می‌توان از طریق شماره سریال اپل واچ اقدام به تشخیص محصول اصل کرد، حال بهتر است تا به سراغ راه دوم برای نحوه تشخیص ساعت‌های تقلبی اپل از محصولات اصل است.

در این بخش قصد داریم تا نگاهی گذرا به ساعت‌های اپل اصل در مقابل محصولات فیک و تقلبی انداخته و بیان کنیم که چگونه از طریق جعبه‌های بسته‌بندی اپل واچ می‌توان اقدام به مقایسه این دسته از محصولات کرد.

در سه تصویر بالا شما می‌توانید اپل واچ واقعی را در مقابل محصولات فیک مشاهده کنید. توجه به تصاویر بالا به شما کمک می‌کند تا بتوانید به‌راحتی محصولات اصل و اورجینال را از محصولات فیک تفکیک کنید.

به‌خاطر داشته باشید که جعبه‌های اپل واچ اصل باید با استفاده از مواد اولیه باکیفیت تولید شده باشد. توجه به متن‌های چاپی نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید اقدام به تشخیص اپل واچ اصل کنید، زیرا یک جعبه اپل اصل به نحوی است که به‌سختی می‌توان متن آن را کنده یا محو کرد. در حالی که یکی از رایج‌ترین ایرادات پاک شدن متن‌های چاپی در بسته‌بندی اپل واچ‌های فیک است.

بررسی رابط کاربری گرافیکی اپل واچ

بررسی رابط کاربری گرافیکی اپل واچ

در کنار بررسی شماره سریال و بسته‌بندی اپل واچ، یکی دیگر از روش‌های تشخیص اپل واچ اصل، بررسی رابط کاربری این محصول است. در مرحله سوم راهنمای نحوه تشخیص ساعت‌های اپل تقلبی، بهتر است تا نگاهی به ساعت‌های اپل واقعی در مقابل تقلبی از نظر رابط کاربری گرافیکی داشته باشید و این بخش را بررسی کنید.

رابط کاربری گرافیکی بخشی است که در آن نمادهای برنامه‌ها، منو و در واقع نرم افزارهای عمومی اپل واچ نمایش داده شود. اکنون، می‌توانید به‌سرعت نگاهی به تصویر مقایسه بین ساعت‌های اپل واقعی و تقلبی از نظر نمادهای رابط کاربری گرافیکی انداخته و از این طریق اقدام به تشخیص اپل واچ اصل کنید.

در بیشتر موارد، تولیدکنندگان ساعت‌های اپل فیک از آیکون‌ها اشتباهی استفاده می‌کنند. به عنوان مثال بخشی‌هایی مثل سایه آیکون‌ها، شکل‌ها یا حتی نمادهای استفاده شده در صفحه نمایش ساعت‌های فیک هیچ شباهتی با نمادها و آیکون‌های موجود در رابط کاربری اپل واچ اصل ندارند. بروز چنین مشکلاتی عمدتاً مربوط به نرم افزار نصب شده روی ساعت‌های اپل واچ فیک است زیرا برای نسخه‌های فیک و تقبلی بیشتر از سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌شود.

رابط کاربری گرافیکی اپل واچ

در تصویر بالا مربوط به ساعت‌های اپل واقعی و تقلبی می‌توانید ببینید که رابط کاربری گرافیکی ساعت‌های اصلی اپل چگونه به نظر برسد. همه نمادها دقیقاً در تصاویر بالا فهرست شده‌اند و شما می‌توانید از این طریق اپل واچ اصل را تشخیص دهید. پیشنهاد ما این است که حتماً به این نمادها توجه کنید، زیرا اگرچه ممکن است توجه به رابط کاربری گرافیکی چیز مهمی به نظر نرسند، این نمادها نیز می‌توانند به‌راحتی به شما کمک کند تا بتوانید اصل بودن دستگاه خود را تشخیص دهید.

توجه به‌ظاهر شماره سریال اپل واچ

توجه به‌ظاهر شماره سریال اپل واچ

درست مثل مرحله اول، در این بخش نیز لازم است تا برای تشخیص اپل واچ اصل دوباره شماره سریال دستگاه خود را بررسی کنید. در این بخش قصد داریم تا در ویژگی‌های شماره سریال اپل واچ صحبت کنیم. در این بخش لازم است تا در مورد مکانی که می‌توانید شماره سریال را پیدا کنید اطلاعات کاملی بدست آورده و از این طریق بررسی کنید که اپل واچ شما اصل است یا خیر.

شماره سریال اپل واچ

در تصویر بالا، دو مکان اول را مشخص کرده‌ایم که می‌توانید شماره سریال ساعت خود را در این بخش‌ها و مکان‌ها پیدا کنید. همچنین شماره سریال ساعت شما در بخش About و تنظیمات دستگاه‌های اپل شما وجود دارد. شما با نگاهی به آیفون اپل و اپل واچ، می‌توانید ببینید که شماره سریال دستگاه چگونه ذکر شده است و آیا شماره ذکر شده در دو دستگاه با یکدیگر تطابق دارد یا خیر؟

شماره سریال اپل واچ

تصویر بالا پشت یک اپل واچ جعلی سری 6 را به تصویر می‌کشد. همان‌طوری که می‌توانید ببینید که چگونه شماره سریال وجود ندارد. ساعت‌های اصلی اپل باید به نحوی باشند که کد سریال آن‌ها در قسمت پشتی قاب قرار گرفته باشد. این مسئله یکی دیگر از موضوعاتی است که برای تشخیص اپل واچ اصل باید به آن توجه داشته باشید.

توجه به کنترل‌ها و دکمه‌های کنار اپل واچ

پس از آن که شما را با روش‌های تشخیص اپل واچ اصل آشنا کردیم حال بهتر است تا نگاهی به‌ظاهر این محصول انداخته و بیان کنیم که چگونه از نظر طراحی می‌توانید اقدام به تشخیص اپل واچ اصل کنید. به‌منظور بررسی این مسئله باید گفت که شما با چرخاندن ساعت‌های واقعی و تقلبی اپل می‌توانید نگاهی به دکمه‌های آن انداخته و از این طریق اقدام به بررسی ظاهری این محصول کنید. اساساً، از نظر طراحی تنها شاهد دکمه فیزیکی در کنار ساعت‌های اپل واقعی هستیم. در مقابل دکمه‌های موجود در اپل واچ‌های تقلبی ظاهر دیگری دارد و این مسئله به شما کمک می‌کند تا بتوانید اقدام به تشخیص ساعت اصل و اورجینال کنید.

توجه به کنترل‌ها و دکمه‌های کنار اپل واچ

در تصویری که در بالا وجود دارد شاهد مقایسه ساعت‌های واقعی و تقلبی اپل از نظر طراحی هستیم. چیزی که در مورد دکمه‌های اپل واچ وجود دارد این است که ما به شما توصیه می‌کنیم عملکرد این دکمه‌ها را به دقت بررسی کنید و ببینید آیا واقعاً این دکمه‌ها کار می‌کنند یا خیر و آیا کار را به‌درستی انجام می‌دهند یا خیر. این مسئله علاوه بر طراحی این دکمه‌ها است و پیشنهاد ما این است که حتماً عملکرد این دکمه‌ها را نیز ارزیابی کنید.

از سوی دیگر توجه به مقاومت ساعت‌ها و دکمه‌های موجود در اپل واچ نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. این به آن دلیل است که برخی از ساعت‌های فیک مشابه با اپل واچ از مواد اولیه بی‌کیفیت ساخت شده و این مسئله باعث شده تا به‌راحتی بشکنند؛ بنابراین توجه بسیار زیادی به این مسئله نیز داشته باشید.

بررسی صفحه نمایش ساعت فیک در مقابل ساعت واقعی اپل واچ

بررسی صفحه نمایش ساعت فیک در مقابل ساعت واقعی اپل واچ

مسئله دیگری که برای خرید اپل واچ اصل باید به آن توجه داشته باشید، ارزیابی و بررسی صفحه نمایش ساعت‌های اپل است. توجه به صفحه نمایش ساعت‌های اپل به شما کمک می‌کند تا بتوانید به‌راحتی اپل واچ اصل و فیک را از یکدیگر تفکیک کنید. روشنایی صفحه نمایش در اپل واچ اصل بسیار طبیعی بوده، این در حالی است که بازتاب و رفلکس بیش از اندازه نور در صفحه نمایش اپل واچ فیک باعث می‌شود تا بتوانید به‌راحتی اقدام به تشخیص اپل واچ اصل کنید.

بررسی صفحه نمایش ساعت فیک در مقابل ساعت واقعی اپل واچ

در تصویر بالا شاهد مقایسه اپل واچ اصل در مقابل فیک هستیم که این تصویر به شما نشان می‌دهد که چگونه ساعت تقلبی صفحه نمایش کمی بیش از حد براق دارد و نور را بسیار بیشتر از ساعت‌های اصل منعکس می‌کند. همچنین لازم به ذکر است که می‌توان گفت کیفیت کلی صفحه نمایش اپل واچ فیک بسیار پایین‌تر از نمونه اصل است. با نگاهی به ساعت اصلی اپل، می‌توانید ببینید که چگونه صفحه نمایش آن کیفیت بالاتری را ارائه می‌دهد زیرا تقریباً هیچ نوری را منعکس نمی‌کند.

امکان تغییر بند اپل واچ

امکان تغییر بند اپل واچ

روش دیگری که به شما کمک می‌کند تا اقدام به تشخیص ساعت‌های تقلبی اپل از ساعت‌های اپل کنید، بررسی بند ساعت است. توجه به بند اپل واچ به شما کمک می‌کند تا بتوانید به‌راحتی اقدام به تشخیص اپل واچ اصل کنید. لازم به ذکر است که اپل واچ اصل دارای دو دکمه است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید بند ساعت خود را به‌سرعت تعویض کنید. همچنین لازم به ذکر است که در برخی موارد، اپل واچ‌های فیک به نحوی هستند که توانایی تغییر بند ندارند. این در حالی است تمام اپل واچ‌های اصل و اورجینال به شما اجازه تغییر بند را می‌دهند.

بررسی و ارزیابی پشت اپل واچ

بررسی و ارزیابی پشت اپل واچ

اگر بخواهیم شما را با آخرین گام برای تشخیص اپل واچ اصل آشنا کنیم، لازم است تا به‌منظور انجام این فرایند نگاهی به طراحی و پنل پشتی ساعت انداخته و آن را بررسی کنید. توجه به تصویر زیر به شما کمک می‌کند تا بتوانید از طریق بررسی و ارزیابی پنل پشت اپل واچ، محصول اصل و اورجینال را تشخیص داده و اقدام به خرید این محصول کنید.

بررسی و ارزیابی پشت اپل واچ

نقص در طراحی قسمت پشتی اپل واچ فیک به شما کمک می‌کند تا بتوانید به‌سرعت از طریق این بخش اقدام به تشخیص اپل واچ فیک کنید. بررسی و ارزیابی سنسورهای موجود در پنل پشتی اپل واچ نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید از این طریق به سراغ ساعت اصل و اورجینال بروید. لازم به ذکر است که ساعت‌های معتبر اپل با هر سری جدید تکامل می‌یابند و بهتر می‌شوند، اما همچنان همان چیدمان و الگویی را دارند که در سری‌های قبلی نیز شاهد آن هستیم.

جمع بندی

در این مطلب تلاش کردیم تا به بررسی روش‌های تشخیص اپل واچ اصل پرداخته و در مورد تکنیک‌های انجام این کار اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. توجه به موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا به‌سرعت بتوانید اپل واچ اصل و فیک را از یکدیگر تفکیک کرده و از این طریق محصول اصل و اورجینالی را خریداری کنید. پیشنهاد ما این است که در کنار بررسی تمامی موارد گفته شده در این مطلب، برای خرید اپل واچ به سراغ یک فروشگاه معتبر آمده و از این طریق یک محصول اورجینال را خریداری کنید.

تاریخ آخرین به روزرسانی: 2 شهریور 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

شما می‌توانید از طریق وب‌سایت checkcoverage.apple.com اقدام به بررسی و ارزیابی اصالت اپل واچ کرده و از این طریق اقدام به تشخیص اپل واچ اصل کنید.

بدون هیچ شک و تردیدی، مهم‌ترین و اصلی‌ترین روش برای تشخیص اصالت اپل واچ، بررسی شماره سریال اپل است. شما می‌توانید با واردکردن شماره سریال اپل واچ خود در سایت checkcoverage.apple.com وضعیت اصل بودن ساعت هوشمند خود را بررسی کنید.

۵/
3
دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد