فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
اکانت ظرفیتی چیست؟ قبل از خرید به چه نکاتی توجه کنیم
پلی استیشن

اکانت ظرفیتی چیست؟ قبل از خرید به چه نکاتی توجه کنیم

مهدی داوری
انتشار در 27 مهر 1401

اکانت‌های PSN که از سوی پلی استیشن به شما ارائه می‌شوند، در واقع اکانت‌هایی هستند که شما می‌توانید با استفاده از این پلتفرم‌ها بازی‌های مختلف را به‌صورت دیجیتالی خریداری و این عناوین را تجربه کنید. اما اکانت ظرفیتی چیست؟ موضوع مهمی که در مورد اکانت‌ ظرفیتی که برای PS4 یا PS5 در دسترس است باید بدانید، این است که با استفاده از اکانت‌ اشتراکی پلی استیشن می‌توانید بازی‌های مختلف را بر روی کنسول پلی‌ استیشن 4 و پلی‌ استیشن 5 خود دانلود کرده و به این بازی‌ها بدون نیاز به خرید بازی به صورت دیسک‌ دسترسی پیدا کنید.

موضوع مهمی که در مورد اکانت‌های PSN باید بدانید این است که بسیاری از بازی‌ها در فروشگاه پلی استیشن که با نام PlayStation Store شناخته می‌شوند به نحوی هستند که بیشتر به‌صورت فیزیکی عرضه نشده و تنها امکان دسترسی به نسخه دیجیتالی این بازی‌ها در فروشگاه پلی استیشن وجود دارد. استفاده از خدمات اکانت ظرفیتی پلی استیشن در PS4 و PS5 مزایا بسیار زیادی دارد. در وهله اول باید گفت که استفاده از این اکانت‌ها و تجربه بازی‌ها به‌صورت دیجیتالی نسبت به بازی‌های فیزیکی فشار کمتری را به کنسول شما وارد می‌کند و باعث می‌شود تا فرایند اجرا شدن بازی به بهترین شکل ممکن انجام شود.

از سوی دیگر امکان حذف و نصب بازی‌های دیجیتالی در صورت تهیه آن‌ها به شکل قانونی به‌راحتی وجود دارد و نیازی نیست تا برای هر بار تعویض بازی، اقدام به تعویض دیسک کنید؛ البته روش دیگری نیز برای خرید بازی های پلی استیشن به صورت دیجیتالی وجود دارد، در این روش می‌توانید با استفاده از گیفت کارت پلی استیشن، بازی ها و محصولات موردنظرتان را از PlayStation Store خریداری کنید. پس از بررسی این مسئله حال لازم است تا در مورد انواع اکانت‌ های ظرفیتی پلی استیشن صحبت کرده و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

انواع ظرفیت اکانت‌های PSN شامل ظرفیت 1، 2 و 3

انواع ظرفیت اکانت‌های PSN

درصورتی‌که علاقه‌مند هستید تا از طریق خرید اکانت‌های PSN، به بازی‌های کنسول پلی استیشن به‌صورت دیجیتالی دسترسی پیدا کنید، نیاز است تا به چند نکته مهم توجه کنید. در وهله اول باید بدانید که معمولاً هر بازی و اکانت در کنسول پلی استیشن به‌صورت سه ظرفیتی ارائه می‌شود. به‌منظور بررسی این مسئله که هرکدام از این ظرفیت‌ها چه ویژگی دارد یک موضوع بسیار مهم که در بخش‌های بعدی یک به یک شما را با این ظرفیت‌ها آشنا کرده و در مورد مزایا هر یک از این ظرفیت‌ها اطلاعات کاملی را به شما ارائه خواهیم کرد:

۱. اکانت ظرفیت یک پلی استیشن

یکی از انواع ظرفیت‌هایی که می‌توانید از این طریق به بازی‌ها و اکانت‌های پلی استیشن دسترسی پیدا کنید، ظرفیت اول یا اکانت ظرفیت 1 است. به‌منظور بررسی ویژگی‌های اکانت ظرفیت اول باید گفت که این ظرفیت به نحوی است که امکان تجربه بازی‌ها را هم به‌صورت آفلاین و هم به‌صورت آنلاین ارائه می‌دهد. البته تضمینی وجود ندارد که صددرصد بتوانید با خرید اکانت ظرفیت اول بازی‌ها را به‌صورت آنلاین تجربه کنید و حتی این احتمال وجود دارد که در صورت اتصال کنسول به اینترنت بازی و اکانت خریداری شده قفل شود.

موضوع دیگری که باید بدانید این است که در بین ظرفیت‌های مختلف بازی‌ها و اکانت پلی استیشن، ظرفیت اول به نحوی است که امکان نصب دوباره را به شما ارائه ندارد. همچنین پس از خرید اکانت و بازی با ظرفیت اول نمی‌توانید بعد از استفاده آن اکانت و بازی را به فروش برسانید. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید این است که اگر در هنگام تجربه بازی به‌صورت آنلاین، اکانت و بازی شما قفل شود، در این ظرفیت گارانتی به شما ارائه نمی‌شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که ریسک نکرده و تنها بازی‌های اکانت ظرفیت اول را به‌صورت آفلاین تجربه کنید.

همچنین موضوع دیگری که باید بدانید این است که اکانت‌های ظرفیت اول به نحوی است که شما می‌توانید بازی‌ها را بر روی تمام یوزرهای کنسول استفاده کنید. در راستای بررسی قیمت بازی‌ها و اکانت‌های ظرفیت اول باید گفت که در بین ظرفیت‌های مختلف پلی استیشن، این نوع اکانت کمترین و اقتصادی‌ترین قیمت را دارد. این ویژگی باعث شده تا افرادی که به دنبال خرید بازی به شکل ارزان هستند، به سراغ این اکانت آمده و از این طریق در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

اگر بخواهیم در مورد علت کم بودن قیمت این ظرفیت صحبت کنیم باید بدانید که دلیل کم بودن قیمت آن عدم داشتن گارانتی و همچنین عدم توانایی اتصال 100% به اینترنت است. درصورتی‌که جز گیمرهایی هستید که دوست دارید تا بازی‌ها را به‌صورت آفلاین تجربه کنید، می‌توانید با کمترین قیمت و بدون نگرانی از قفل شدن بازی، از عناوین موجود در اکانت‌های ظرفیت اول استفاده کنید. آخرین نکته‌ای که در مورد این اکانت‌ها باید بدانید این است که مهلت نصب دیتا برای اکانت‌های ظرفیت اول مختلف است. به‌صورت کلی به شما شش ساعت زمان داده می‌شود تا بتوانید در این بازی زمانی دیتا بازی را خریداری و آن را تجربه کنید.

۲. اکانت ظرفیت دوم پلی استیشن

یکی دیگر از انواع اکانت‌هایی که می‌توانید برای کنسول‌های پلی استیشن خود خریداری کنید، اکانت‌های ظرفیت دوم یا اکانت ظرفیت 2 هستند. درصورتی‌که قصد دارید تا بازی‌ها را هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت آفلاین تجربه کنید، می‌توانید به سراغ اکانت‌های ظرفیت دوم آمده و این اکانت‌ها را خریداری کنید. موضوع مهمی که باید بدانید این است که شما می‌توانید پس از خرید بازی و اکانت، تمامی این عناوین را بر روی تمام یوزرهای کنسول خود به جز یوزر خریداری شده استفاده کنید.

مسئله دیگر آن است که بازی‌ها ظرفیت دوم امکان نصب دوباره و گارانتی در صورت قفل شدن دارند. این موضوع باعث می‌شود تا بتوانید بعداً اکانت و بازی‌ها را به فروش برسانید. در نهایت به نسبت دیگر ظرفیت‌های بازی پلی استیشن، ظرفیت دوم قیمت بالاتری دارد. البته امکان فروش دوباره اکانت و بازی‌ها به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید کمی از هزینه‌ای که پرداخت کردید را دوباره جبران کنید.

می‌توان گفت که این ظرفیت برای افرادی مناسب است که می‌خواهند همیشه از قابلیت آنلاین و آفلاین بودن استفاده کرده و همچنین در صورت عدم نیاز بازی و اکانت خود را به فروش برسانید. در نهایت نیز لازم به ذکر است که بازی‌های ظرفیت دوم از هر نظر شامل ضمانت و گارانتی شده و کاربران می‌توانند با خیالی آسوده از این نوع ظرفیت‌ها استفاده کنند.

۳. اکانت ظرفیت سوم پلی استیشن

آخرین نوع اکانتی که می‌توانید از طریق آن به بازی‌های مختلف پلی استیشن دسترسی پیدا کنید، اکانت‌های ظرفیت سوم یا اکانت ظرفیت 3 است. مانند سایر ظرفیت‌های بازی پلی استیشن، اکانت‌های ظرفیت سوم یک سری خصوصیات خاص دارد. اگر بخواهیم در مورد ویژگی‌های این دسته از اکانت‌ها اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم باید گفت که در ظرفیت سوم، گیمرها تنها می‌توانند به‌صورت آنلاین بازی‌ها را تجربه کنند. به همین دلیل است که در صورت خرید بازی و اکانت ظرفیت سوم، نیاز است تا کنسول شما حتماً به اینترنت متصل باشد.

یکی از تفکرات اشتباهی که بسیاری از افراد در مورد اکانت‌ها ظرفیت سوم دارند این است که برای تجربه بازی‌ها در این ظرفیت نیاز است تا به اینترنت پرسرعت دسترسی داشت و همچنین حجم بسیار زیادی اینترنت مصرف کرد. به‌منظور بررسی این مسئله باید گفت که در اکانت‌های ظرفیت سوم نیازی به اینترنت پرسرعت برای بازی ندارید. همچنین مصرف اینترنت نیز بسیار کم است و تنها درصورتی‌که بازی‌های آنلاین را تجربه کنید، ممکن است حجم اینترنت شما مصرف شود.

مسئله دیگری که باید بدانید این است که در صورت خرید اکانت و بازی ظرفیت سوم پلی استیشن شما فقط بر روی یک یوزر می‌توانید از این بازی‌ها استفاده کنید. این مسئله یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین ظرفیت سوم با ظرفیت دوم پلی استیشن است. از سوی دیگر اگر به هر دلیلی پس از خرید اکانت ظرفیت سوم با مشکل قفل شدن بازی مواجه شوید، می‌توانید از خدمات گارانتی استفاده کرده و در صورت ایراد پیداکردن بازی را مجدداً نصب کنید. ویژگی دیگر این ظرفیت آن است که بعد از استفاده از آن می‌توانید اکانت و بازی خریداری شده را مجدداً به فروش برسانید. قیمت آن نیز حد وسط سایر ظرفیت‌های بازی پلی استیشن است، یعنی نه گرانی ظرفیت دوم و نه به ارزانی اکانت ظرفیت اول است.

راهنمای خرید اکانت ظرفیتی پلی استیشن 4 و 5

راهنمای خرید اکانت ظرفیتی پلی استیشن 4 و 5

اگر بخواهیم در مورد راهنمای خرید اکانت ظرفیتی پلی استیشن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم باید گفت که برای انتخاب ظرفیت مناسب نیاز است تا ببینید کدام دسترسی‌ها برای شما مهم و مناسب است. اگر برای شما پایین بودن قیمت بازی مهم است، باید حتماً به سراغ ظرفیت اول بروید. از سوی دیگر اگر قصد دارید تا بازی‌ها را به‌صورت آنلاین تجربه کنید، پیشنهاد ما اکانت‌های ظرفیت دوم و سوم است. اگر بر روی یک کنسول چندین یوزر دارید، به‌هیچ‌عنوان نباید به سراغ ظرفیت سوم بروید و اکانت‌هایی با ظرفیت اول و دوم را خریداری کنید. در نهایت نیز اگر به دنبال فروش بازی پس از اتمام آن و کاهش هزینه‌های خرید بازی از این طریق هستید، نیاز است تا از خدمات اکانت‌ های ظرفیتی دوم و سوم استفاده کنید.

جمع بندی

در این مطلب تلاش کردیم تا به بررسی اکانت‌ های ظرفیتی پلی استیشن انداخته و در مورد ویژگی‌های هر یک از این اکانت‌ها اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم. استفاده از خدمات اکانت‌ های ظرفیتی و اشتراکی پلی استیشن به شما اجازه می‌دهد تا به‌صورت کلی هزینه خرید بازی‌ PS4 و PS5 را به طرز چشمگیری کاهش دهید. در نهایت نیز برای استفاده از خدمات اکانت‌ های ظرفیتی PS4 یا PS5، نیاز است تا دید کاملی در مورد ویژگی‌ها و مزایا این دسته از ظرفیت‌ها داشته باشید تا در نهایت بتوانید متناسب با نیاز و بودجه خود، به سراغ ظرفیت مناسب بازی‌های پلی استیشن آمده و از این خدمات استفاده کنید. همچنین باید اشاره کنیم که شما با خرید گیفت کارت پلی استیشن در یک اکانت نیز، می توانید آن را تبدیل به یک اکانت ظرفیتی کنید.

منبع: androidcentral

تاریخ آخرین به روزرسانی: 3 شهریور 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

مهم‌ترین ویژگی اکانت ظرفیت اول، امکان بازی به‌صورت آفلاین، امکان استفاده از بازی‌ها بر روی تمام یوزرهای کنسول و قیمت پایین اکانت و بازی اشاره کرد.

امکان بازی به‌صورت آنلاین و آفلاین، امکان استفاده از بازی‌ها بر روی تمام یوزرهای کنسول، امکان نصب دوباره بازی، گارانتی در صورت قفل شدن بازی و قابلیت فروش بعد از استفاده از مهم‌ترین ویژگی‌های اکانت ظرفیت دوم است.

ویژگی‌های اکانت ظرفیت سوم شامل امکان بازی تنها به‌صورت آنلاین، امکان نصب دوباره بازی، گارانتی در صورت قفل شدن بازی و قابلیت فروش بعد از استفاده می‌شود.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد