فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
گیفت کارت پلی استیشن چیست؟
پلی استیشن

گیفت کارت پلی استیشن چیست؟

وب گیفت
انتشار در 5 شهریور 1401

کاربران پلتفرم پلی استیشن به خصوص PS4 و PS5 می‌توانند به روش‌های مختلفی آثار مورد‌نظر خود را خریداری و تجربه کنند. یکی از این روش‌ها نسخه فیزیکی و دیسک بازی‌ها است که به واسطه آن می‌توانید بدون نیاز به دانلود و تنها با قرار دادن دیسک در کنسول خود، بازی خریداری شده را تجربه کنید. اما در کنار گران بودن نسخه فیزیکی در ایران، موانعی همچون دشواری نگهداری دیسک‌ها، لزوم قرار دادن دیسک پلی استیشن در کنسول و عدم دسترسی به بازی در صورت عدم در اختیار داشتن دیسک، موجب شده‌اند که کاربران به نسخه دیجیتال بازی‌ های پلی استیشن گرایش داشته باشند.

متاسفانه به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان، امکان استفاده از کارت‌هایی همچون مستر کارت برای شارژ حساب کاربری پلی استیشن وجود ندارد. در این شرایط تنها راه افزایش موجودی حساب کاربری PSN و خرید نسخه دیجیتال آثار، استفاده از گیفت کارت پلی استیشن است. اما گیفت کارت پلی استیشن چیست؟ در ادامه شما را بیشتر با این نوع از گیفت کارت‌ آشنا می‌کنیم.

گیفت کارت پلی استیشن چیست؟

با رشد گیفت کارت‌ ها، شرکت‌های مختلفی از جمله آمازون، استارباکس، اپل و مایکروسافت اقدام به ارائه کارت هدیه خود کردند. سونی یکی دیگر از این شرکت‌ها است که در قالب گیفت کارت پلی استیشن امکان افزایش موجودی حساب کاربری را فراهم کرده است. با خریداری گیفت کارت PSN دارندگان کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 می‌توانند حساب کاربری خود را به مقدار مشخصی شارژ کرده و از بین آیتم‌هایی که در فروشگاه پلی استیشن به فروش می‌رسند، محصول مورد نظر خود را خریداری کنند. شرکت Sony محتوا‌های مختلفی را در فروشگاه پلی استیشن قرار داده است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

با پرداخت هزینه هر یک از موارد گفته شده بالا و خریداری آن، محصول مذکور به حساب کاربری شما اضافه خواهد شد. به جز اشتراک سرویس‌ها که تنها تا زمان پایان اعتبار آن قابل استفاده هستند، تمامی محتوا‌هایی از جمله بازی‌ها و DLCهای خریداری شده به صورت مادام العمر در حساب کاربری شما در دسترس قرار دارند.

مزایای استفاده از گیفت کارت پلی استیشن

مزایای استفاده از گیفت کارت پلی استیشن

گیفت کارت را می‌توان راحت‌ترین راه برای خریداری بازی‌ها، سرویس‌ها و دیگر محتوا‌های موجود در فروشگاه پلی استیشن معرفی کرد. به این واسطه پس از شارژ حساب کاربری خود می‌توانید بدون محدودیت خاصی اثر مورد نظر خود را خریداری کنید. نسخه فیزیکی بازی‌ها به دلایلی از جمله عدم عرضه رسمی از سوی شرکت‌های تولید‌کننده، نبود شعب رسمی از فروشگاه‌هایی همچون گیم استاپ، بی‌ثباتی قیمت دلار و تاثیر فروشگاه‌ها روی نحوه قیمت‌گذاری، با قیمت‌های متفاوت و معمولا بالا به فروش می‌رسند. همچنین اگر نتوانید اثر مورد‌نظر خود را با قیمت مناسب در شهر محل سکونت خود پیدا کنید، مجبور هستید به سراغ فروشگاه‌های آنلاین مستقر در دیگر شهر‌ها بروید. در این شرایط تا زمانی که بازی خریداری شده به دست شما برسد، حداقل دو روز طول می‌کشد. این موانع با استفاده از گیفت کارت تا حدی رفع می‌شوند.

در فروشگاه وب گیفت می‌توانید گیفت کارت پلی استیشن را با قیمت ارزان خرید کنید. به این واسطه می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان و تنها با چند کلیک اثر مورد‌نظر خود را خریداری و تجربه کنید. در این شرایط نه لازم است چندین روز را با انتظار دریافت نسخه فیزیکی سپری کنید و نه نگرانی بابت حمل و نقل و مشکلات مربوط دیسک داشته باشید. لازم به ذکر است که با وجود سازگاری کنسول پلی استیشن 5 با دیسک‌های پلی استیشن 4، در صورت خرید دیسک متعلق به PS5 نمی‌توانید از آن روی کنسول PS4 استفاده کنید. این مانع در نسخه دیجیتال وجود نداشته و با خرید یک نسخه می‌توانید روی هر دو کنسول از بازی خریداری شده استفاده کنید. برخی آثار پلی استیشن 4 نسخه نسل نهم را به صورت رایگان ارائه می‌دهند، در عوض برای دسترسی به نسخه نسل بعد برخی بازی‌ها لازم است مبلغی را پرداخت کنید.

فروشگاه پلی استیشن همواره تخفیف‌های متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در این شرایط می‌توانید بازی‌های بسیاری از آثار AAA گرفته تا آثار مستقل را با قیمت به مراتب پایین‌تر از شرایط عادی به دست بیاورید. همانطور که اشاره شد به دلیل تحریم، سرویس‌هایی همچون پلی استیشن پلاس به صورت مستقیم قابل خریداری نبوده و تنها راه دسترسی به آن‌ها از طریق گیفت کارت است.

در صورتی که قصد دارید به یکی از نزدیکان گیمر خود هدیه بدهید، هیچ هدیه‌ای بهتر از گیفت کارت نیست. به این واسطه می‌توانید در مناسبت‌های مختلف همچون سالگرد تولد، به دوستان و آشنایان هدیه‌ای عالی بدهید که به کمک آن می‌توانند اشتراک سرویس یا بازی مورد‌نظر خود را خریداری کنند.

انواع گیفت کارت پلی استیشن

انواع گیفت کارت پلی استیشن

گیفت کارت‌های پلی استیشن به دو شکل اشتراک سرویس و مبالغ ارزی به فروش می‌رسند. برای مثال گیفت کارت پلی استیشن آمریکا بر اساس ارز دلار این کشور است که می‌توانید گیفت کارت‌های 3، 10، 20، 25، 30، 40، 50، 60، 75 و 100 دلاری را خریداری و حساب کاربری خود را طبق آن‌ها شارژ کنید. علاوه بر این می‌توانید اشتراک سرویس‌های پلی استیشن پلاس و EA Access را به صورت یک ماهه، سه ماهه و یک ساله خریداری کنید.

انواع گیفت کارت پلی استیشن پلاس

پیش از این اشتراک سرویس پلی استیشن نو نیز به صورت گیفت کارت قابل خرید بود که با تصمیم شرکت سونی برای ادغام این سرویس با PS Plus، امکان خریداری آن وجود ندارد. خرید پلی استیشن پلاس جدید در سه سطح ارائه خواهد شد. سطح Essential تفاوتی با پلی استیشن پلاس فعلی نداشته و با خریداری اشتراک آن می‌توانید به بازی‌های رایگان ماهیانه، تخفیف‌های اختصاصی، فضای ابری برای فایل‌های ذخیره و امکان تجربه آثار مختلف به صورت آنلاین دسترسی داشته باشید.

سطح دوم سرویس پلی استیشن پلاس جدید با نام Extra شناخته می‌شود. با خریداری این سطح در کنای مزایای سطح اسنشیال، به 400 بازی مختلف و متنوع کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 دسترسی خواهید داشت. سطح اکسترا دارای بازی‌های فرست پارتی و ترد پارتی مختلفی بوده که می‌توانید آن‌ها را دانلود و تجربه کنید. گران‌ترین سطح سرویس پلی استیشن پلاس جدید، سطح Premium است. این سطح نه تنها مزایای دو سطح قبلی را ارائه می‌کند، بلکه 340 بازی کلاسیک از کنسول‌های پلی استیشن 1، پلی استیشن 2، پلی استیشن 3 و پی اس پی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

تفاوت گیفت کارت پلی استیشن در مناطق مختلف

تفاوت گیفت کارت پلی استیشن در مناطق مختلف

شرکت سونی کنسول‌های پلی استیشن و بازی‌های آن‌ها را در ریجن‌ها و بر اساس مناطق مختلفی عرضه می‌شوند. با این وجود که کنسول‌ها هیچ تفاوتی در سخت‌افزار نداشته و محدودیتی برای تجربه بازی‌ها ندارند، اما در برخی مناطق بازی‌ها با محدودیت در محتوا در دسترس قرار می‌گیرند. همچنین تعدادی از آثار و محتوا‌ها تنها در مناطق خاص در دسترس قرار می‌گیرند.

در هنگام ساخت حساب کاربری خود می‌توانید بر اساس کشور انتخابی خود در یک از ریجن‌های مختلف قرار بگیرید. برای مثال آمریکا و کانادا ریجن 1 محسوب شده و کشورهای اروپایی ریجن 2 هستند. در هنگام ساخت حساب کاربری خود باید توجه داشته باشید که گیفت کارت، اشتراک سرویس‌ها، بسته‌های الحاقی و فایل‌های ذخیره به ریجن حساب کاربری بستگی دارند. برای مثال نمی‌توانید گیفت کارت انگلیس را در حساب کاربری آمریکا استفاده کنید.

هر یک از مناطق دنیا دارای واحد پول اختصاصی خود هستند. بر این اساس قیمت بازی‌ها نیز تفاوت داشته و گیفت کارت‌ها نیز به طبع از ارز همان منطقه پیروی می‌کنند. در حال حاضر گیفت کارت پلی استیشن در واحد‌های دلار آمریکا، پوند انگلیس، دلار عربستان، دلار امارات، ین ژاپن، روبل روسیه، لیر ترکیه، یورو آلمان، دلار کانادا، رینگیت مالزی، بات تایلند و کرون سوئد قابل خریداری هستند. همچنین می‌توانید با خرید گیفت کارت، سرویس پلی استیشن پلاس را در ریجن‌های مختلف از جمله آمریکا، انگلیس، عربستان، امارات، آلمان و اسپانیا فعال کنید.

نحوه اطلاع از ریجن اکانت PSN

برای آن که بتوانید از ریجن حساب کاربری خود اطلاع پیدا کنید، می‌توانید از فروشگاه پلی استیشن یا شبکه پلی استیشن بهره ببرید. پس از ورود به حساب کاربری، به بخش Account رفته و Basic Account Information را انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید آدرس و کشور وارد شده در هنگام ساخت اکانت را مشاهده کنید. بر اساس کشور انتخاب شده می‌توانید متوجه شوید حساب کاربری شما متعلق به کدام‌یک از ریجن‌ها است.

روش دوم استفاده از وب سایت PSNProfiles.com است. پس از ورود به سایت مذکور، در بخش Enter a PSN Name، نام کاربری را وارد کنید. در صورتی که نام کاربری را به درستی وارد کرده باشید، نام کاربری شما با رنگ آبی در پایین بخش مذکور نمایش داده می‌شود. در این شرایط دو گزینه View و Update رو‌به‌روی شما قرار می‌گیرد. پیشنهاد می‌شود که در ابتدا گزینه Update را انتخاب کرده و تا زمان نمایش عبارت Updated صبر کنید. پس از این مرحله روی گزینه Go to (username) profile now کلیک کنید تا صفحه اختصاصی شما باز شود. در بالای این صفحه در کنار نام کاربری شما پرچم کشوری که در هنگام ساخت حساب کاربری انتخاب کرده‌اید، قابل مشاهده است. لازم به ذکر است که برای استفاده از وب سایت PSNProfiles.com لازم است که اکانت شما عمومی باشد.

استفاده از گیفت کارت پلی استیشن

چگونه می‌توان از گیفت کارت پلی استیشن استفاده کرد؟

با خریداری گیفت کارت پلی استیشن یک کد 12 رقمی دریافت می‌کنید. برای وارد کردن این کد و شارژ حساب کاربری خود می‌توانید از سه روش وب سایت پلی استیشن، اپ موبایل پلی استیشن و کنسول‌های پلی استیشن استفاده کنید. در روش اول باید وارد وب سایت فروشگاه پلی استیشن شده و سپس وارد حساب کاربری خود شوید. سپس از طریق منو بخش Redeem Codes را انتخاب کنید. در صفحه باز شده با دقت کد خود را وارد کرده و گزینه Redeem را انتخاب کنید. با انجام این امر حساب کاربری شما بر اساس ارزش گیفت کارت خریداری شده، شارژ می‌شود.

برای وارد کردن کد گیفت کارت PSN و شارژ حساب کاربری از طریق کنسول پلی استیشن 4، لازم است در ابتدا وارد PlayStation Store شوید. منوی سمت چپ را به پایین اسکرول کنید تا به گزینه Redeem Codes برسید. با انتخاب آن به بخش وارد کردن کد منتقل می‌شوید. در آخر کد خود را با دقت وارد کرده و Redeem را انتخاب کنید. با انجام درست این مراحل حساب کاربری شما با موفقیت شارژ خواهد شد.

دارندگان کنسول پلی استیشن 5 برای وارد کردن گیفت کارت خریداری شده در ابتدا باید وارد بخش Settings و سپس Users and Accounts شوند. مرحله بعدی ورود به بخش Account و بعد از آن Payment and Subscriptions است. با انتخاب گزینه Redeem Codes، بخش مربوط به وارد کردن کد ظاهر می‌شود. بعد از آن که کد را به دقت وارد کردید، Redeem را انتخاب کنید تا حساب کاربری شما به میزان ارزش گیفت کارت خریداری شده شارژ شود.

آخرین روش برای شارژ حساب کاربری پلی استیشن، استفاده از اپ موبایل است. پس از آن که اطلاعات اکانت خود را وارد کرده و در اپ پلی استیشن لاگ این کردید، لوگو پلی استیشن در پایین صفحه را لمس کنید. سپس ایکون سه خط در بالا سمت راست را لمس کنید تا منوی تازه‌ای باز شود. در این منو گزینه Redeem Code را انتخاب کنید تا به بخش وارد کردن کد برسید. پس از آن که کد را به درستی وارد کردید، گزینه Next را لمس کنید تا حساب کاربری شما شارژ شود. موارد موفق اصلی ترین روش فعال سازی و نحوه استفاده از گیفت کارت پلی استیشن هستند تا پس از خرید گیفت کارت PSN، مشکلی در فعال سازی آن نداشته باشید؛ البته باید به این موضوع اشاره کنیم که هنگام فعال سازی آن حتما از نرم افزار های تغییر IP هماهنگ با ریجن اکانت خود استفاده کنید.

گیفت کارت پلی استیشن

جمع بندی

تحریم‌های بین المللی تجربه بازیکنان ایرانی از بازی‌های ویدیویی را تحت شعاع قرار داده‌اند. به این دلیل امکان استفاده از حساب بانکی و خرید اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس یا بازی‌های ویدیویی به صورت مستقیم وجود ندارد. در نتیجه بهترین راه استفاده از گیفت کارت پلی استیشن است. ما در فروشگاه وب گیفت اقدام به ارائه گیفت کارت‌های پلی استیشن در مبالغ مختلف و ریجن‌های متنوع کرده‌ایم که با پرداخت پایین‌ترین هزینه ممکن و خریداری آن‌ها می‌توانید از بخش‌های مختلف فروشگاه پلی استیشن استفاده کنید.

منبع: playstation

تاریخ آخرین به روزرسانی: 3 شهریور 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

خیر گیفت کارت‌های پلی استیشن محدود به یک کنسول نبوده و روی تمامی پلتفرم‌های پلی استیشن می‌توانید آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید. به همین دلیل در صورتی که هم‌اکنون از کاربران پلی استیشن 4 هستید، اما در آینده قصد خرید پلی استیشن 5 را دارید، هیچ نگرانی نداشته و با اطمینان به خرید گیفت کارت مورد نظر اقدام کنید.

بله محدودیت ریجن مهم‌ترین نکته‌ای است که در هنگام خرید گیفت کارت باید به آن توجه کنید. گیفت کارت‌های پلی استیشن در ریجن‌های مختلف ارائه می‌شوند که پیش‌نیاز استفاده از آن‌ها، یکسان بودن ریجن حساب کاربری و گیفت کارت خریداری شده است.

هر آن چه که در فروشگاه پلی استیشن به فروش می‌رسد، با استفاده از گیفت کارت و شارژ حساب کاربری قابل خرید هستند. برای مثال می‌توان به بازی‌های ویدیویی، بسته‌های الحاقی و اشتراک سرویس‌هایی همچون پلی استیشن پلاس اشاره کرد.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد