فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
فرق بین گیفت کارت کشور های مختلف چیست؟
مقالات گیفت کارت

فرق بین گیفت کارت کشور های مختلف چیست؟

مهدی داوری
انتشار در 20 آبان 1402

افرادی که قصد دارند تا برای خرید گیفت کارت اقدام کنند، یکی از موضوعات بسیار مهمی که با آن مواجه می‌شوند گیفت کارت‌های کشورهای مختلف یا به‌اصطلاح ریجن های مختلف است. این موضوع باعث شده تا یکی از سؤالات مهمی که مطرح شود این است که چه تفاوتی میان گیفت کارت‌های کشورهای مختلف وجود دارد؟ به منظور پاسخ به این سؤال مهم با ما در سایت وب گیفت همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

منظور از ریجن گیفت کارت چیست؟

ریجن گیفت کارت

ریجن به معنای ناحیه جغرافیایی یا موقعیت جغرافیایی یک کشور یا منطقه است. در واقع سرویس‌هایی که گیفت کارت دارند، مانند سرویس‌هایی توییچ، دیسکورد، اپل، سونی و… برای هر کشور یک گیفت کارت طراحی می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، گیفت کارت‌های روسیه با ارز روبل، گیفت کارت‌های اروپا با یورو و گیفت کارت‌های آمریکا و کانادا با دلار آن کشور شارژ می‌شوند.

ریجن محدودیت‌هایی را برای استفاده‌کنندگان و فروشندگان ایجاد می‌کند. به‌عنوان‌مثال، گیفت کارت‌های آمریکا تنها در اکانت‌های آمریکایی قابل استفاده هستند. از طرفی، شرکت‌ها برای رفع این محدودیت، گیفت کارت‌های گلوبال نیز ارائه می‌دهند که در تمامی اکانت‌ها قابل استفاده هستند.

اگر بخواهیم مثالی در زمینه ریجن به شما ارائه دهیم باید به این نکته اشاره کرد که کنسول پلی استیشن دارای ۶ ریجن مختلف هستند. به منظور معرفی این ریجن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این موضوع باعث شده تا اگر قصد خرید گیفت کارت پلی استیشن دارید، نیاز است تا به ریجن آن توجه داشته باشید.

حتما بخوانید: گیفت کارت چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

تفاوت بین گیفت کارت کشورهای مختلف

تفاوت بین گیفت کارت کشورهای مختلف

با توجه به این که گیفت کارت‌های خود را از کدام کشور خریداری می‌کنید، ممکن است تفاوت‌هایی برای شما به وجود بیاید. به منظور بررسی تفاوت بین گیفت کارت کشورهای مختلف، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. محدودیت‌های گیفت کارت‌های کشورهای مختلف

با توجه به این که گیفت کارت شما برای کدام کشور است، ممکن است در هنگام استفاده از آن با محدودیت‌های مختلفی مواجه شوید. برخی از این محدودیت‌ها مربوط به قیمت و ارزش کار است. به‌عنوان‌مثال، قیمت محصولات در کنسول‌های بازی، بر اساس ریجن اکانت کاربر تعیین می‌شود. اگر ریجن اکانت کاربر آمریکا باشد، قیمت محصولات بر حسب دلار است. در مقابل، اگر ریجن اکانت کاربر روسیه باشد، قیمت محصولات بر حسب روبل است. در چنین شرایطی نیاز است تا گیفت کارتی را که خریداری می‌کنید، قیمت و پایه ارز آن مطابق با اکانت شما باشد.

همچنین ممکن است با توجه به ریجن و کشور گیفت کارت محدودیت‌های دسترسی نیز برای شما به وجود بیاید، چرا که برخی ریجن ها، از نظر سطح دسترسی به امکانات دارای محدودیت‌هایی دارند. به‌عنوان‌مثال، کاربران ریجن چین، امکان دسترسی به برخی از محتواها را ندارند و اگر گیفت کارت این کشورها را خریداری کنید، دسترسی به برخی از محتواها را خواهید داشت.

به‌عنوان‌مثال برخی از توسعه‌دهندگان و شرکت‌های بازی‌سازی، ممکن است یک برخی از قابلیت‌ها و امکانات را صرفاً برای یک ریجن خاص در نظر بگیرند. این موضوع باعث می‌شود تا کاربران ریجن های دیگر، امکان استفاده از این ویژگی‌ها را نداشته باشند.

2. فعال سازی گیفت کارت

موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنیم، تفاوت در فعال سازی گیفت کارت است. در واقع شما برای استفاده از یک گیفت کارت، باید از برنامه‌های تغییردهنده آی پی استفاده کرده و IP دستگاه خود را مطابق با گیفت کارت کنید تا بتوانید بدون مشکل از کارت هدیه استفاده کنید. این موضوع زمانی چالشی می‌شود که شما گیفت کارت‌های یک کشور خیلی خاص را خریداری کنید که برنامه‌های تغییردهنده IP کمی امکان تغییر آی پی به آن کشور را در اختیار شما قرار دهند.

3. تفاوت‌های قیمتی برای کاربران ایرانی

یکی دیگر از تفاوت‌های بین گیفت کارت‌های کشورهای مختلف، قیمت آن‌ها با واحد پول ایران، یعنی تومان و ریال است. مثلاً قیمت گیفت کارت‌ بازی با واحد پولی روبل روسیه برای کاربران ایرانی قیمت منطقی‌تری نسبت به گیفت کارت‌های دلاری یا یورویی دارند، چرا که ارزش روبل نسبت به دلار و یورو کمتر بوده و همچنین نوسانات آن پایین‌تر است.

نکات مهم برای استفاده از گیفت کارت کشورهای مختلف

نکات استفاده از گیفت کارت کشورهای مختلف

در صورتی که قصد دارید تا به‌عنوان یک کاربر ایرانی، از گیفت کارت کشورهای مختلف استفاده کنید، برای این که با مشکل خاصی مواجه نشوید، نیاز است تا به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید، اگر بخواهیم شما را با این نکات آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. استفاده از نرم افزارهای تغییر آی پی

همان‌طوری که بیان کردیم، گیفت کارت‌ها بر اساس ریجن یا موقعیت جغرافیایی کاربران صادر می‌شوند. این یعنی گیفت کارت‌های هر کشور تنها در اکانت‌های همان کشور قابل استفاده است. این موضوع باعث شده تا برای استفاده از گیفت کارت‌های کشورهای مختلف، نیاز باشد تا آی پی خود را به کشوری که گیفت کارت آن را خریداری کرده‌اید، تغییر دهید. به‌عنوان‌مثال، اگر گیفت کارت آمریکا خریداری کرده‌اید، باید آی پی خود را به آمریکا تغییر دهید و بعد از آن استفاده کنید.

وقتی آی پی خود را تغییر می‌دهید، موقعیت جغرافیایی دستگاه شما نیز تغییر می‌کند. این امر باعث می‌شود که شرکت‌ها و پلتفرم‌هایی که از گیفت کارت‌ها استفاده می‌کنید، فکر کنند که شما در کشوری که گیفت کارت آن را خریداری کرده‌اید، قرار دارید.

2. استفاده از گیفت کارت بین‌الملل و گلوبال

بعضی از شرکت‌ها و سرویس‌ها این امکان را فراهم کردند، تا شما بتوانید به جای خرید گیفت کارت‌های منطقه‌ای، گیفت کارت‌های گلوبال و جهانی را بخرید. گیفت کارت‌های گلوبال و جهانی، محدودیت‌های کارت‌های هدیه ریجنی را ندارند و در تمامی ریجن های دنیا قابل استفاده هستند. به همین دلیل، کاربران می‌توانند بدون نیاز به تغییر آی پی، از این گیفت کارت‌ها استفاده کنند. البته موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که گیفت کارت‌های گلوبال و جهانی معمولاً کمی گران‌تر از گیفت کارت‌های کشورهای مختلف هستند.

3. خرید گیفت کارت از فروشگاه‌های معتبر

به خاطر این که سرویس‌های مختلف ایران را تحریم کرده‌اند، امکان خرید گیفت کارت این سرویس‌ها به صورت مستقیم در ایران وجود ندارد، به همین خاطر باید از فروشگاه‌های واسط داخل کشور برای خرید گیفت کارت اقدام کنید. به همین خاطر پیشنهاد ما این است که قبل از خرید گیفت کارت، حتماً از اعتبار فروشگاه مطمئن شوید.

4. توجه به محدودیت‌های ریجن

همان‌طوری که گفتیم، بعضی از سرویس‌ها محدودیت‌هایی را برای استفاده از گیفت کارت‌های کشورهای مختلف اعمال می‌کنند. به همین خاطر نیاز است تا قبل از خرید گیفت کارت، به محدودیت‌های آن ریجن توجه داشته باشید. موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید مطالعه قوانین و مقررات مربوط به گیفت کارت‌ها است. قبل از خرید گیفت کارت، حتماً قوانین و مقررات مربوط به آن را مطالعه کنید تا بتوانید به‌راحتی از کارت‌های هدیه استفاده کنید.

حتما ببینید: ۵ فرق گیفت کارت اپل کانادا و آمریکا

جمع‌بندی

در این مطلب از وب سایت وب گیفت، به این سؤال مهم جواب دادیم که چه تفاوتی میان گیفت کارت‌های کشورهای مختلف وجود دارد؟ همان‌طوری که مشاهده کردید، تفاوت‌های مثل محدودیت‌های استفاده از گیفت کارت، روش فعال سازی، تفاوت‌های قیمتی برای خرید و… بین ریجن های مختلف وجود دارد. به همین خاطر نیاز است تا با توجه به این تفاوت‌ها برای خرید گیفت کارت مناسب اقدام کنید.

منبع: blippr.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 21 آبان 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

ممکن است با توجه به ریجن گیفت کارت، با محدودیت‌های برای استفاده، چالش‌هایی برای فعال سازی و تفاوت‌های قیمتی مواجه شوید.

بله ایرانیان می‌توانند از گیفت کارت‌های گلوبال استفاده کنند. این گیفت کارت‌ها به شما اجازه می‌دهند تا به‌راحتی با یک برنامه تغییردهنده آی پی و با کمترین چالش، از گیفت کارت استفاده کنید.

به طور کلی، کارت های هدیه فقط در کشوری که در آن تولید شده اند معتبر هستند

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد