فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
آموزش استفاده از گیفت کارت گوگل پلی
گوگل

آموزش استفاده از گیفت کارت گوگل پلی

وب گیفت
انتشار در 13 شهریور 1401

می‌توان گفت گوشی های اندرویدی، یکی از عمده کاربران تلفن‌های هوشمند در سال‌های اخیر بوده‌اند و به حجم مالکان این دستگاه‌ها، هر روز افزوده می‌شود. با توجه به محدودیت‌هایی که به دلیل تحریم‌های بین‌المللی شرکت گوگل برای کشور ما وجود دارد، تنها راه امن و مطمئن برای خرید محصولات مجازی این شرکت، خرید گیفت کارت گوگل پلی است که وب گیفت به‌عنوان یکی از مراجع اصلی خرید گیفت کارت در ایران، این محصولات را با انواع مختلف برای کاربران ایرانی و سایر کشورها در دسترس قرار داده است. اگر پس از خریداری این محصولات به دنبال آموزش فعال‌سازی و استفاده از گیفت کارت گوگل پلی هستید، در این مطلب از وب گیفت، با روش‌های اصلی و کلیدی استفاده از این گیفت کارت ها همراه شوید.

نکات مهم برای استفاده از گیفت کارت گوگل پلی

نکات مهم برای استفاده از گیفت کارت گوگل پلی

همواره یکی از راه‌های متداول برای خرید محصولات، نرم‌افزارها، پرداخت‌های درون برنامه‌ای، استفاده از گیفت کارت‌های گوگل پلی به عنوان یک راه‌حل جایگزین برای درگاه‌های پرداخت بوده است؛ شما با خرید گیفت گوگل پلی بدون در دست داشتن حساب بین‌المللی پرداخت مانند پی پال (PayPal)، مسترکارت و… می‌توانید با آسودگی خاطر اقدام به خرید از فروشگاه گوگل پلی کنید. با توجه به مشکلات و تحریم‌های اخیری که گریبان گیر استفاده از گیفت کارت‌های گوگل پلی شده است، نکات مهمی را باید به شما اطلاع دهیم تا قبل از خرید این محصول، به موارد مربوطه تسلط داشته باشید تا خرید مطمئنی را تجربه کنید.

هشدار: اخیر شرکت گوگل قوانین جدید و محدودیت‌هایی برای استفاده از کد گیفت کارت گوگل پلی ایجاد کرده است که در حین استفاده، پس ردیم کردن و حتی در حین خرید محصولات از فروشگاه گوگل پلی استور، با خطای عدم مطابقت گیفت کارت مربوطه با کشور مورد نظر روبرو خواهید شد. باید توجه داشته باشید که مشکل مربوطه کاملاً از سمت شرکت گوگل و تحریم‌های آمریکایی است که شناسایی کاملی از دیوایس مورد نظر دارند. حتماً توجه داشته باشید که خرید گیفت کارت های گوگل پلی، به منزله قبول مسئولیت این مورد بوده و وب گیفت هیچ‌گونه ضمانت، گارانتی و پشتیبانی در این خصوص ارائه نمی‌دهد و خرید این محصولات به منزله قبول 100% آن خواهد بود. توجه داشته باشید که ممکن است شما با ارور Gift Cards can only be used in the country where it were purchased روبرو شوید که این اتفاق کاملاً از سمت گوگل پیش‌آمده است و متأسفانه مشمول کاربران ایرانی نیز شده است.

با قبول موارد گفته شده، نیاز است قبل از فعال‌سازی گیفت کارت های گوگل پلی، نکات مهمی را خاطرنشان کنیم. نکات مهمی مانند:

این 2 مورد یکی از کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین موارد مهم قبل از خرید و استفاده از گیفت کارت‌های گوگل پلی به شمار می‌روند و حتماً باید به آن‌ها توجه داشته باشید؛ در ادامه با وب گیفت همراه باشید تا به صورت کامل به این موارد بپردازیم.

۱. میزان اعتبار و واحد پولی

به مانند سایر گیفت کارت ها، قبل از خرید گیفت کارت گوگل پلی، باید به میزان اعتبار و واحد پولی توجه داشته باشید؛ به این معنی که به میزان اعتبار خریداری شده اکانت شما شارژ خواهد شد. برای مثال شما برای خرید یک نرم افزار 20 دلار، نیاز دارید که در این صورت می‌توانید دو گیفت کارت 10 دلاری گوگل پلی یا یک گیفت کارت 20 دلاری گوگل پلی تهیه کنید. توجه داشته باشید که اگر میزان اعتبار خرید شما کمتر از میزان گیفت کارت خریداری شده باشد، اعتبار فوق در حساب شما ذخیره خواهد ماند. فروشگاه گوگل پلی نیز به دلیل خدمات بین‌المللی که ارائه می‌دهد دارای واحدهای پولی متنوعی مانند دلار، یورو، پوند، فرانک، ین و … خواهد بود که هرکدام مخصوص ریجن های مختلف و کشورهای آمریکایی، اروپایی و آسیایی و سایر کشورها هستند.

۲. ریجن یا کشور اکانت گوگل

نکته‌ی کلیدی و مهمی که باید قبل از خرید گیفت کارت گوگل پلی به آن توجه کنید؛ ریجن یا کشور اکانت گوگل شماست. محصولات گوگل بر اساس قوانین و واحد پولی کشورهای مختلف به فروش می‌رسند و کشورهایی نظیر آمریکا و کشورهای آمریکای جنوبی، کشورهای اروپایی و آسیایی و … شامل این کشورها می‌شوند. با توجه به اینکه این مورد نکته‌ای مهم برای خرید شما خواهد بود و در صورت خرید گیفت کارت اشتباه، اعتبار خریداری شده برای اکانت شما فعال نمی‌شود، پس باید ابتدا ریجن اکانت خود را پیدا کنید.

برای پیدا کردن ریجن اکانت گوگل، وارد نرم افزار گوگل پلی شده و به بخش Settings مراجعه کنید. سپس از در بخش Peyments Profile گزینه‌ی Country/Region را بررسی کنید. همچنین باید توجه داشته باشید قبل از بررسی این بخش، حتماً Cache و Storage آن را حذف کنید و سپس نرم افزار تغییر IP هماهنگ شده با کشور مورد نظر اکانت خود را اجرا کنید و وارد گوگل پلی شوید.

نحوه فعال‌سازی گیفت کارت گوگل پلی

چگونه کد گوگل پلی را فعال کنیم؟

با توجه به مواردی که به آن اشاره شد،  پس از خرید گیفت کارت گوگل پلی، نیاز به فعال‌سازی و واردکردن آن در حساب کاربری خود دارید تا اعتبار خریداری شده به حسابتان منتقل گردد. شما می‌توانید از طریق گوشی های اندروید یا کامپیوتر، گیفت کارت گوگل پلی خریداری شده را فعال‌سازی کنید. حتماً توجه کنید که هنگام فعال‌سازی و شارژ اکانت خود، از نرم‌افزارهای تغییر IP ریجن اکانتتان استفاده کنید تا مشکلی برای اکانت شما پیش نیاید.

فعال‌سازی گیفت کارت گوگل پلی از طریق گوشی اندروید

۱. فعال‌سازی از طریق گوشی های اندروید

تمامی خریداران گیفت کارت گوگل پلی جز کاربران گوشی های اندروید به شمار می‌روند و اعتبار خریداری شده را برای استفاده در این پلتفرم نیاز دارند. برای فعال‌سازی گیفت کارت گوگل پلی در گوشی های اندروید پس از ورود به اکانت خود در فروشگاه گوگل پلی، باید مراحل زیر را طی کنید.

فعال‌سازی گیفت کارت گوگل پلی گزینه‌های پر پیچ‌وخمی ندارد اما اگر به دنبال راه ساده‌تری هستید، در ادامه فعال‌سازی آن از طریق کامپیوتر را آموزش داده‌ایم.

فعال‌سازی گیفت کارت گوگل پلی از طریق کامپیوتر

۲. فعال‌سازی از طریق کامپیوتر

روش دوم فعال‌سازی گیفت کارت گوگل پلی بسیار ساده‌تر از روش اول خواهد بود. نکته‌ای که می‌توان در این روش به آن اشاره کرد، به دلیل استفاده از کامپیوتر، مراحل مختلفی را طی نخواهید کرد و این کار بسیار برای شما ساده خواهد بود. برای فعال‌سازی از طریق مراحل زیر اقدام نمایید.

حتما بخوانید: چگونه گوگل پلی را فعال کنیم؟

سخن پایانی

در این مطلب، کلیه موارد مرتبط با آموزش فعال‌سازی و استفاده از گیفت کارت گوگل پلی را به شما معرفی کردیم تا پس از خرید گیفت کارت گوگل پلی از فروشگاه وب گیفت، مشکلی در فعال‌سازی و استفاده از آن نداشته باشید. حتماً توجه کنید در روش‌های گفته‌شده، باید مرحله‌به‌مرحله پیش بروید تا مشکلی در فرایند فعال‌سازی اعتبارها نداشته باشید؛ این روش برای فعال‌سازی گیفت کارت گوگل پلی و با استفاده از آن می‌توانید کلیه کد ووچر آن را به‌سادگی فعال کنید.

منبع: support.google.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 13 آبان 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

شما باید هنگام خرید گیفت کارت گوگل پلی، به میزان اعتبار و واحد پولی و همچنین ریجن یا کشور اکانت گوگل پلی خود توجه داشته باشید تا مشکلی در فعال‌سازی آن روی اکانت خود نداشته باشید.

با توجه به اینکه گیفت کارت گوگل پلی، مخصوص کاربران اندروید بوده، گستردگی زیادی در فعال‌سازی آن وجود دارد اما بهترین روش‌های استفاده از آن، فعال‌سازی از طریق گوشی های اندروید و کامپیوتر هستند.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد