ریجن بندی گیفت کارت پلی استیشن (مناسب‌ترین برای اکانت شما)

ریجن بندی گیفت کارت پلی استیشن

گیمرهایی که کنسول پلی استیشن دارند، در کنار تمامی مواردی که برای استفاده از کنسول خود باید به آن توجه کنید، نیاز است تا دید کاملی در مورد مفهوم ریجن بندی کنسول پلی استیشن داشته باشند. در واقع ریجن (Region) بیان می‌کند که شما در کدام کشور در حال استفاده از کنسول پلی استیشن هستید. از آن جایی که به دلیل تحریم‌ها نیاز است تا کشور دیگری به جز ایران را به‌عنوان ریجن انتخاب کنید، نیاز است تا با آگاهی کامل اقدام به انتخاب ریجن مناسب کنید. توجه به این نکته بسیار مهم باعث می‌شود تا شما بتوانید به بهترین شکل ممکن از گیفت کارت پلی استیشن استفاده کرده و از طریق انتخاب ریجن مناسب هزینه‌های خرید و استفاده از گیفت کارت را به طرز چشمگیری کاهش دهید. پس با ما همراه باشید تا در این مطلب نگاهی به ریجن بندی گیفت کارت پلی استیشن انداخته و در مورد نحوه انجام این کار اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

در این بین اگر شما از گیفت کارت با ریجن بندی کشورهای دیگر غیر از آمریکا استفاده کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید باز هم قیمت خرید بازی‌ها را کاهش دهید و با هزینه بسیار پایین‌تری بازی‌های پلی استیشن را خریداری کنید.

گیفت کارت پلی استیشن چیست؟

وقتی که شما کنسول پلی استیشن را خریداری می‌کنید، نیاز است تا برای استفاده از کنسول خود، در شبکه پلی استیشن که با نام PSN (PlayStation Network) شناخته می‌شود، اقدام به ساخت یک حساب کاربری کنید. وقتی که شما در این شبکه اکانت خود را ایجاد کنید، می‌توانید در کنار انجام کارهایی نظیر خرید بازی یا گیفت کارت، به بسته‌های الحاقی بازی‌های مختلف نیز دسترسی پیدا کنید و آن‌ها را خریداری کنید. به‌منظور استفاده از شبکه پلی استیشن نیاز است تا اقدام به پرداخت هزینه هر محتوا کنید. متأسفانه ازآنجایی‌که گیمرهای ایرانی تحریم هستند، نمی‌توانند به‌صورت مستقیم، از طریق کارت‌های بانکی اقدام به پرداخت هزینه‌ها کنند. در چنین شرایطی شما می‌توانید با خرید گیفت کارت، این تحریم‌ها را دور بزنید. به‌منظور خرید گیفت کارت پلی استیشن و استفاده از آن، نیاز است تا به ریجن کارت هدیه نیز توجه داشته باشید چرا که انتخاب ریجن مناسب به شما کمک می‌کند تا بتوانید در هزینه‌های خود به طرز چشمگیری صرفه‌جویی کنید. البته باید توجه داشته باشید که قبل از خرید این محصول، باید با انواع گیفت کارت های پلی استیشن آشنا شوید تا هنگام خرید، انتخاب مناسبی داشته باشید.

اگر بخواهیم در این زمینه توضیحاتی را به شما ارائه دهیم باید گفت که در فروشگاه یا Store بازی‌های پلی استیشن همواره شاهد تخفیفات ویژه‌ای برای بازی‌ها هستیم. به‌عنوان‌مثال حتی این امکان وجود دارد تا شما بتوانید بازی که قیمت عادی آن 50 دلار است تا را بیش از 60 درصد تخفیف خریداری کنید. در این بین اگر شما از گیفت کارت با ریجن بندی کشورهای دیگر غیر از آمریکا استفاده کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید باز هم قیمت خرید بازی‌ها را کاهش دهید و با هزینه بسیار پایین‌تری بازی‌های پلی استیشن را خریداری کنید.

یکی دیگر از مواردی که به‌منظور ریجن بندی گیفت کارت باید به آن توجه کنید، زمانی است که قصد دارید تا یک بسته اضافی یا DLC را برای بازی خود در شبکه پلی استیشن خریداری کنید. نکته مهمی که باید بدانید این است که برخی از بسته‌های الحاقی یا DLC تنها بر روی یک سری از ریجن‌ها کار می‌کنند. به همین دلیل قبل از خرید گیفت کارت باید ریجن مناسبی را انتخاب کنید. موضوع دیگری که باید بدانید این است که شرکت سونی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید هر زمانی که علاقه‌مند بودید، در تنظیمات کنسول یا شبکه سونی، ریجن حساب کاربری را تغییر دهید. در واقع شرکت سونی چند ریجن مشخص را برای کنسول پلی استیشن، حساب کاربری و گیفت کارت‌ها در نظر گرفته است و شما می‌توانید در صورت نیاز به‌راحتی اقدام به تعویض ریجن کنسول خود کنید.

اگر بخواهیم شما را با ریجن‌ های گیفت کارت پلی استیشن برای اکانت PSN آشنا کنیم باید گفت که بر اساس موقعیت جغرافیایی سونی جدید ریجن مختلف را برای کنسول‌های خود در نظر گرفته است.

معرفی ریجن‌ های پلی استیشن

اگر بخواهیم شما را با ریجن‌ های گیفت کارت پلی استیشن برای اکانت PSN آشنا کنیم باید گفت که بر اساس موقعیت جغرافیایی سونی جدید ریجن مختلف را برای کنسول‌های خود در نظر گرفته است. شرکت سونی ریجن‌ های مختلف را برای عرضه گیفت کارت‌ها و محصولات خود در نظر گرفته است تا شما بتوانید کنترل درستی روی بازار داشته باشد. اگر بخواهیم شما را با ریجن‌ های مختلف پلی استیشن آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ریجن یک: مخصوص قاره آمریکا شمالی و ایالات متحده
 • ریجن دو: مخصوص قاره‌های اروپا و آسیا
 • ریجن سه: مخصوص کشورهای آسیای شرقی

قیمت گیفت کارت‌ها در هر یک از این ریجن‌ها متفاوت است و شبه همین دلیل شما می‌توانید با هزینه بسیار کم بازی‌های مورد علاقه خود را خریداری و از آن استفاده کنید. اگر قصد دارید تا مشکل ریجن را برطرف کنید و چالش‌های آن را حل کنید، می‌توانید ریجن اکانت پلی استیشن خود را به همان ریجن اصلی کنسول تغییر دهید و سپس برای خرید بازی به سراغ عناوینی بروید که ریجن آل هستند؛ یعنی برای همه ریجن‌ها مناسب هستند و شما می‌توانید از آن استفاده کنید. با انجام این کار در زمان استفاده از گیفت کارت نیز با مشکلی روبه‌رو نخواهید شد و می‌توانید به‌راحتی از گیفت کارت‌های پلی استیشن نیز استفاده کنید.

نحوه بررسی ریجن کنسول پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5

نحوه بررسی ریجن کنسول

در صورتی که قصد دارید تا اقدام به خرید گیفت کارت برای کنسول خود کنید، نیاز است تا متناسب با ریجن کنسول خود، گیفت کارتی با منطقه مناسب را خریداری کنید. در چنین شرایطی به‌منظور اطلاع از ریجن اکانت شبکه پلی استیشن دو روش پیش روی شما وجود دارد که می‌توانید از طریق آن اقدام به بررسی ریجن کنسول خود کنید.

بررسی ریجن کنسول از سایت پلی استیشن

اولین روشی که می‌توانید از طریق آن اقدام به اطلاع از ریجن حساب کاربری و تغییر آن کنید، ورود به سایت شبکه سونی است. در این سایت شما می‌توانید پس از وارد کردن اطلاعات خود، به جزئیات حساب کاربری پلی استیشن دسترسی پیدا کنید و آن را متناسب با نیاز خود تغییر دهید. پس از ورود به اکانت خود از طریق وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، باید روی گزینه Account کلیک کنید. سپس باید در منوی کناری گزینه Account Detail را انتخاب کنید. در صفحه بعدی می‌توانید در بخش Country/Region ریجن دستگاه خود را مشاهده کنید. پس از آن که در این بخش ریجن حساب کاربری خود را مشاهده کردید، می‌توانید در صورت نیاز اقدام به تغییر ریجن خود کرده و آن را ذخیره کنید.

بررسی ریجن از طریق کنسول

روش دیگری که شما می‌توانید از طریق آن ریجن کنسول خود را مشاهده کرده و آن را تغییر دهید، از طریق بخش تنظیمات کنسول پلی استیشن است. به‌منظور انجام این کار باید در وهله اول کلید پلی استیشن روی کنترلر را فشار دهید و سپس وارد تنظیمات کنسول خود شوید. سپس باید به بخش Account Information بروید و وارد قسمت Address شوید. در این قسمت می‌توانید شهر و کشور خود را تغییر دهید. با انجام این کار ریجن کنسول و اکانت شما نیز تغییر می‌کند.

همان‌طوری که مشاهده کردید، ریجن بندی برای خرید گیفت کارت پلی استیشن اهمیت بسیار زیادی دارد، با این حال به‌منظور استفاده از پلی استیشن پلاس نیاز است تا به چند نکته مهم توجه کنید.

اهمیت ریجن بندی در پلی استیشن پلاس

همان‌طوری که مشاهده کردید، ریجن بندی برای خرید گیفت کارت پلی استیشن اهمیت بسیار زیادی دارد، با این حال به‌منظور استفاده از پلی استیشن پلاس نیاز است تا به چند نکته مهم توجه کنید. مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید این است که منطقه و ریجن گیفت کارت پلاس شما تأثیری در استفاده از آن ندارد. در واقع شما می‌توانید ساکن ایران باشید، ولی از گیفت کارت پلاس ترکیه، آمریکا و یا انگلیس برای دسترسی به سرویس پلی استیشن پلاس دسترسی پیدا کنید. البته باید به این موضوع توجه کنید که پیشنهادها، تخفیف‌ها و قیمت‌ها در ریجن‌ های پلاس ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. همچنین ممکن بازی‌های خاصی وجود داشته باشند که در برخی از مناطق خاص عرضه می‌شوند و در ریجن‌های دیگر قابل دسترس نیست.

مهم‌ترین مزیت ریجن بندی گیفت کارت پلی استیشن پلاس آن است که در ریجن‌ های مختلف قیمت‌های گیفت کارت و اشتراک پلاس متفاوت است و شما می‌توانید با انتخاب ریجن مناسب، هزینه‌های خرید گیفت کارت و عضویت در سرویس پلاس را به طرز چشمگیری کاهش دهید. یکی از سؤالاتی گیمرها مطرح می‌کنند این است که آیا تغییر ریجن یک کار قانونی است؟ به‌منظور پاسخ به این سؤال مهم باید گفت که تغییر ریجن یا کشور اکانت‌های پلی استیشن موضوعی کاملاً قانونی است و شما می‌توانید به‌راحتی این کار را انجام دهید. شرکت سونی ایرادی به انجام این کار نمی‌گیرد و حتی شرکت سونی پیشنهاد می‌دهد که اگر بازی را خریداری کردید که ریجن آن با ریجن کنسول تانن هماهنگ نیست، با ساخت یک اکانت جدید و تغییر منطقه آن، مشکل خود را حل کنید.

به همین دلیل در کشورهایی چون ترکیه، برزیل و یا آرژانتین شما می‌توانید گیفت کارت پلی استیشن را با قیمت کمتری نسبت به کشورهایی چون انگلیس و آمریکا خریداری کنید. توجه به این نکته به گیمرها کمک می‌کند تا بتوانید با قیمت بسیار پایین‌تر گیفت کارت‌های مورد نظر خود را خریداری و از آن‌ها استفاده کنید.

دلیل تفاوت قیمت گیفت کارت در ریجن‌ های مختلف پلی استیشن

از دیگر سؤالات مهمی که همواره کاربران مطرح می‌کنند این است که چرا سونی محصولات مختلف را در ریجن‌ های مختلف با قیمت‌های گوناگونی به فروش می‌رساند؟ در پاسخ به این سؤال مهم باید گفت که شرکت سونی بر اساس ارزش ارز و قدرت خرید گیمرها در آن منطقه، قیمت گیفت کارت‌ها را در ریجن‌ های مختلف تعیین می‌کند. به همین دلیل در کشورهایی چون ترکیه، برزیل و یا آرژانتین شما می‌توانید گیفت کارت پلی استیشن را با قیمت کمتری نسبت به کشورهایی چون انگلیس و آمریکا خریداری کنید. توجه به این نکته به گیمرها کمک می‌کند تا بتوانید با قیمت بسیار پایین‌تر گیفت کارت‌های مورد نظر خود را خریداری و از آن‌ها استفاده کنید.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی ریجن بندی گیفت کارت پلی استیشن پرداخته و بیان کردیم که چگونه می‌توانید با توجه به ریجن بندی کنسول پلی استیشن، هزینه خرید محصولات مختلف از شبکه پلی استیشن را به طرز چشمگیری کاهش دهید و با قیمت پایین گیفت کارت پلی استیشن را خریداری و از آن استفاده کنید.

منبع: lietaer

سوالات متداول

 • ریجن بندی پلی استیشن چیست؟

  منظور از ریجن در شبکه پلی استیشن، کشور و منطقه‌ای است که کنسول و اکانت شما در آن ثبت شده و می‌توانید بازی‌ها و گیفت کارت‌های پلی استیشن را با توجه به ریجن بندی خریداری کنید.

 • بهترین ریجن برای گیفت کارت کدام است؟

  ریجنی که باعث کاهش قابل‌توجه قیمت گیفت کارت و بازی‌های می‌شود، بهترین گزینه برای شما به حساب می‌آید.

 • آیا امکان تغییر ریجن وجود دارد؟

  بله شما می‌توانید به‌راحتی از طریق وب‌سایت پلی استیشن و یا از طریق کنسول خود ریجن دستگاه و اکانتتان را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.