فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
آموزش فعال سازی و استفاده از گیفت کارت استیم والت
مقالات

آموزش فعال سازی و استفاده از گیفت کارت استیم والت

وب گیفت
انتشار در 25 شهریور 1401

با گسترش و افزایش تعداد بازی های کامپیوتری، وجود مرجعی برای این پلتفرم محبوب، بیش از پیش نیاز می شد، استیم که پلتفرم توضیع و فروش بازی های کامپیوتری است در سال 2003 توسط شرکت ولو افتتاح شد که هم اکنون بزرگترین پلتفرم بازی های کامپیوتری بوده که میلیون ها کاربر از سراسر جهان جذب خود کرده است. بیشتر کاربران این پلتفرم برای خرید بازی های کامپیوتری با مشکلاتی روبرو هستند و با توجه به محدودیت هایی که به دلیل تحریم های بین المللی ایران توسط مراجع رسمی فروش بازی در دنیا، تنها راه امن و مطمئن برای خرید محصولات و بازی های جدید کامپیوتری از این استیم، خرید گیفت کارت استیم یا گیفت کارت استیم والت است که وب گیفت به عنوان یکی از مراجع اصلی خرید گیفت کارت در ایران، این محصولات را با انواع مختلف ریجن ها و قیمت های متنوع برای کاربران ایرانی در دسترس قرار داده است. اگر پس از خرید این محصولات، نیاز به آموزش فعال‌سازی و استفاده از گیفت کارت استیم والت دارید، در ادامه با وب گیفت همراه باشید.

نکات مهم برای استفاده از گیفت کارت استیم والت

استیم والت ها، یکی از پر استفاده ترین راه ها برای خرید بازی ها، بسته های الحاقی و سایر محصولات مجازی از فروشگاه استیم به شمار می آیند؛ شما با خرید گیفت کارت استیم والت، می توانید بدون در دست داشتن حساب های بین المللی پرداخت، اقدام به خرید از فروشگاه استیم کنید و محصولات مورد نظر خود را خریداری نمایید. قبل از خرید استیم والت، نیازمند دانستن نکات مهمی هستید تا مشکلی هنگام فعال سازی گیفت کارت استیم نداشته باشید. هنگام خرید استیم والت باید به نکات زیر توجه کنید:

این 2 مورد یکی از کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین موارد مهم قبل از خرید و استفاده از گیفت کارت‌های استیم والت به شمار می‌روند و حتماً باید به آن‌ها توجه داشته باشید؛ در ادامه با وب گیفت همراه باشید تا به صورت کامل به این موارد بپردازیم.

میزان اعتبار و واحد پولی

به مانند سایر گیفت کارت ها، قبل از خرید گیفت کارت استیم والت، باید به میزان اعتبار و واحد پولی توجه داشته باشید؛ به این معنی که به میزان اعتبار خریداری شده اکانت شما شارژ خواهد شد. برای مثال شما برای خرید یک بازی نیازمند 30 دلار هستید که در این صورت می‌توانید گیفت کارت 30 دلاری استیم و یا حتی سه گیفت کارت 10 دلاری استیم تهیه کنید. توجه داشته باشید که اگر میزان اعتبار خرید شما کمتر از میزان گیفت کارت خریداری شده باشد، اعتبار فوق در حساب شما ذخیره خواهد ماند. فروشگاه استیم نیز به دلیل خدمات بین‌المللی که ارائه می‌دهد دارای واحدهای پولی متنوعی مانند دلار، یورو، پوند، فرانک، ین و … خواهد بود که هرکدام مخصوص ریجن های مختلف و کشورهای آمریکایی، اروپایی و آسیایی و سایر کشورها هستند.

باید توجه داشته باشید که خرید بازی در استیم در بعضی از کشور ها دارای مالیات بوده که به قیمت کلی محصول مورد نظر شما افزوده خواهد داشت؛ البته باید به این نکته اشاره کرد که این مورد برای ریجن های گلوبال این گونه نخواهد بود و قیمت تمام شده محصولات مشخص شده است.

ریجن یا کشور اکانت استیم

نکته‌ی کلیدی و مهمی که باید قبل از خرید گیفت کارت استیم والت به آن توجه کنید؛ ریجن یا کشور اکانت استیم شماست. محصولات استیم بر اساس قوانین و واحد پولی کشورهای مختلف به فروش می‌رسند و کشورهایی نظیر آمریکا و کشورهای آمریکای جنوبی، کشورهای اروپایی و آسیایی و … شامل این کشورها می‌شوند. با توجه به اینکه این مورد نکته‌ای مهم برای خرید شما خواهد بود و در صورت خرید گیفت کارت اشتباه، اعتبار خریداری شده برای اکانت شما فعال نمی‌شود، پس باید ابتدا ریجن اکانت خود را پیدا کنید.

برای پیدا کردن ریجن اکانت استیم خود، ابتدا نرم افزار Steam را اجرا کرده و سپس در بالا سمت راست روی پروفایل خود کلیک کرده و وارد بخش Account Details شوید، در تب Store & Purchase History در بخش Country، ریجن اکانت یا کشور اکانت شما قرار گرفته است. به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که اکانت شما ریجن ندارد، در این بخش کشور IP شما نمایش داده خواهد شد. اکانت های تازه ثبت نام شده استیم دارای ریجن نیستند و که فعال سازی ریجن آن پس از اولین خریدی که در هر ریجن انجام دهید ثبت خواهد شد.

تغییر قوانین ریجن استیم

یکی از راه های اصلی برای خرید ارزان تر محصولات در استیم تغییر ریجن اکانت استیم بود؛ قیمت گذاری محصولات در ریجن های استیم متفاوت بوده و بعضی از محصولات با قیمت های پایین تری در این کشور ها دردسترس قرار میگیرند. در ژوئن سال 2022 قابلیت تغییر ریجن استیم که قبل از آن با تغییر IP و آدرس امکان جابه جایی با سایر ریجن ها را داشت محدود شد و که در حال حاضر برای تغییر آن نیازمند تاییدیه ای با یکی از روش های پرداخت کشور مورد نظر خواهید بود و برای تغییر ریجن استیم شما باید خرید مشخصی انجام دهید.

محدودیت استیم والت ها

مورد دیگری که در همین تاریخ بر روی استیم اعمال شد، محدودیت استیم والت ها بود؛ به این معنی که شما با وارد کردن استیم والت کشور های مختلف، امکان تبدیل واحد پولی به ریجن اکانت خود را نخواهید داشت. برای مثال در گذشته شما می توانستید با خرید گیفت کارت استیم والت آمریکا آن را به واحد پولی آرژانتین تبدیل کنید که این امر نوعی سواستفاده از قدرت ارزها نسبت به یکدیگر بود که در حال حاضر این قابلیت از استیم حذف شده و تنها شما باید استیم والت مخصوص ریجن اکانت خود یا استیم والت گلوبال را تهیه کنید.

آموزش فعال سازی و استفاده از گیفت کارت استیم والت

نحوه فعال‌سازی گیفت کارت استیم والت

با توجه به مواردی که به آن اشاره شد،  پس از خرید گیفت کارت استیم والت، نیاز به فعال‌سازی و واردکردن آن در حساب کاربری خود دارید تا اعتبار خریداری شده به حسابتان منتقل گردد. حتماً توجه کنید که هنگام فعال‌سازی و شارژ اکانت خود، از نرم‌افزارهای تغییر IP هماهنگ با ریجن اکانتتان استفاده کنید تا مشکلی برای اکانت شما پیش نیاید. برای فعال سازی گیفت کارت استیم والت طبق مراحل زیر پیش بروید:

در صورتی که برای اولین بار است که قصد فعال سازی گیفت کارت استیم والت را دارید نیازمند وارد کردن آدرس مرتبط با ریجن اکانت خود هستید. برای مثال در ریجن آمریکا می توانید آدرس پستی نمونه مانند PO Box 28393, Beverly Hills, CA 90210 استفاده کنید، برای پیدا کردن آدرس مرتبط با ریجن اکانت خود می توانید از سایت fakexy استفاده کنید.

منبع: steampowered

تاریخ آخرین به روزرسانی: 5 مرداد 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

شما هنگام خرید گیفت کارت استیم والت، حتما باید به مواردی مانند میزان اعتبار و واحد پولی، ریجن یا کشور اکانت استیم توجه داشته باشید تا هنگام فعال سازی آن، با مشکلی روبرو نشوید.

در صورتی که برای اولین بار است که قصد فعال سازی گیفت کارت استیم والت را دارید نیازمند وارد کردن آدرس مرتبط با ریجن اکانت خود هستید. برای مثال در ریجن آمریکا می توانید آدرس پستی نمونه مانند PO Box 28393, Beverly Hills, CA 90210 استفاده کنید، برای پیدا کردن آدرس مرتبط با ریجن اکانت خود می توانید از سایت fakexy استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (2) آخرین نظرات کاربران
Mohammadz
22 بهمن 1401

من وقتی میخام گیفت کارت استیم والت بگیرم میگه ابتدا باید وارد شوید چطور درستش کنم؟

وب گیفت
پشتیبانی
در پاسخ به Mohammadz
22 بهمن 1401

سلام وقت بخیر فروش مجموعه وب گیفت در حال حاضر آغاز نشده، بزودی با رونمایی نسخه جدید سایت می تونید اقدام به خرید بفرمایید. پیشاپیش از شکیبایی و اعتماد شما صمیمانه سپاسگزاریم

افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد