فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
آموزش تغییر کشور اکانت اپل آیدی
اپل

آموزش تغییر کشور اکانت اپل آیدی

مهدی داوری
انتشار در 28 آذر 1401

به‌منظور استفاده از خدمات شرکت اپل و انجام کارهایی چون خرید محتوا نیاز است تا اقدام به ساخت اکانت اپل آیدی کنید. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید این است که برای ساخت یا خرید اکانت اپل آیدی نیاز است تا آدرس و کشور محل سکونت خود را مشخص کنید. پس از وارد کردن این اطلاعات و ایجاد اکانت اپل آیدی، با توجه به تغییر کشور شما و ارز محل سکونتتان می‌توانید اقدام به خرید محتواهای مختلف و دسترسی به سرویس‌های پولی اپل آیدی کنید. از آن جایی که کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌های موجود نمی‌توانند به‌صورت مستقیم اقدام به ساخت اپل آیدی کنند، در چنین شرایطی نیاز است تا کشور دیگری را به‌عنوان محل سکونت خود انتخاب کنید و یا به تغییر کشور اکانت اپل آیدی بپردازند.

از آن جایی که هزینه خدمات و محتواهای دیجیتالی اپل با توجه به هر کشور و اقتصاد آن قیمت متفاوتی دارد، در چنین شرایطی کاربران ایرانی ممکن است علاقه‌مند باشند تا اقدام به تغییر کشور اکانت اپل آیدی کرده و از این طریق هزینه‌های خرید محتواها و خدمات مورد نظر خود را کاهش دهند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با نحوه تغییر کشور اکانت اپل آیدی آشنا کرده و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس سایت وب گیفت همراه باشید تا در این زمینه توضیحات کاملی را به شما ارائه دهیم.

در صورتی که قصد دارید تا کشور اکانت اپل آیدی خود را تغییر دهید، پیش از انجام این کار نیاز است تا به چند نکته مهم توجه داشته باشید تا در هنگام تغییر کشور اکانت اپل آیدی با مشکل مواجه نشوید.

نکات مهم پیش از تغییر کشور اکانت اپل آیدی

در صورتی که قصد دارید تا کشور اکانت اپل آیدی خود را تغییر دهید، پیش از انجام این کار نیاز است تا به چند نکته مهم توجه داشته باشید تا در هنگام تغییر کشور اکانت اپل آیدی با مشکل مواجه نشوید. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید این است که قبل از به‌روزرسانی و تغییر موقعیت مکانی اکانت اپل آیدی خود، باید اعتبار و پولی که در حساب خود دارید را خرج کنید. همچنین باید تمامی اشتراک‌های خود را لغو کرده و سپس یک روش پرداخت برای کشور یا منطقه جدید خود دریافت کنید.

همچنین پیشنهاد ما این است که برنامه، موسیقی، فیلم، سریال و کتاب‌هایی که در گوشی خود دانلود کردید را در جایی ذخیره کنید، چرا که ممکن است برخی از محتواهایی که در کشور فعلی خود آن‌ها را در دسترس دارید و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، ممکن است در کشور یا منطقه جدید در دسترس نباشد. توجه به موارد گفته شده در این بخش به شما کمک می‌کند تا بتوانید کارهای مقدماتی برای تغییر کشور اکانت اپل آیدی را انجام دهید تا پس از طی کردن مراحل تغییر کشور، با مشکل مواجه نشوید و بتوانید به‌راحتی کشور اکانت اپل آیدی خود را عوض کنید.

پس از آن که شما را با نکات مقدماتی برای تغییر کشور اکانت اپل آیدی آشنا کردیم، حال باید به این نکته اشاره کرد که شرکت اپل این امکان را به وجود آورده تا شما بتوانید از طریق چند روش مختلف، کشور اپل آیدی خود را تغییر داده و از ارز کشور جدید برای خرید محتواها و دسترسی به خدمات و سرویس‌های اپل استفاده کنید.

روش‌های تغییر کشور اکانت اپل آیدی

پس از آن که شما را با نکات مقدماتی برای تغییر کشور اکانت اپل آیدی آشنا کردیم، حال باید به این نکته اشاره کرد که شرکت اپل این امکان را به وجود آورده تا شما بتوانید از طریق چند روش مختلف، کشور اپل آیدی خود را تغییر داده و از ارز کشور جدید برای خرید محتواها و دسترسی به خدمات و سرویس‌های اپل استفاده کنید. در ادامه شما را با این روش‌ها آشنا خواهیم کرد:

تغییر کشور اپل آیدی با استفاده از آیفون یا آی‌پاد

در صورتی که قصد دارید تا از طریق دستگاه آیفون یا آی‌پاد خود کشور اپل آیدی‌تان را عوض کنید نیاز است تا در گام اول بخش تنظیمات دستگاه خود را باز کرده و سپس روی نام اپل آیدی خود در بالای صفحه بزنید. سپس باید گزینه روی Media & Purchases را انتخاب کنید. پس از باز شدن این صفحه باید روی گزینه View Account بزنید. با انتخاب این گزینه ممکن است از شما درخواست شود تا اطلاعات اپل آیدی‌تان را وارد کنید تا وارد اکانتتان شوید. سپس باید روی گزینه Country/Region بزنید.

تغییر کشور اپل آیدی با استفاده از آیفون یا آی‌پاد

حالا باید از بین گزینه‌های مختلف، بر روی نام کشور یا منطقه مورد نظر خود بزنید. پس از آن که کشور یا منطقه جدید را انتخاب کردید، شرایط و ضوابط استفاده از اپل آیدی در آن کشور به شما نمایش داده می‌شود. پس از بررسی این قوانین، برای تأیید آن‌ها باید روی گزینه Agree در گوشه بالا سمت راست بزنید و سپس برای تأیید دوباره گزینه Agree را انتخاب کنید. برای آن که از سوی اپل تأیید شود که کشور شما تغییر پیدا کرده، باید یک روش پرداخت جدید را متناسب با کشوری که مشخص کردید، انتخاب کنید. پس از انتخاب روش پرداخت جدید نیاز است تا اطلاعات پرداخت و آدرس صورت‌حساب جدید خود را وارد کرده و سپس روی گزینه Next بزنید. در صورتی که اطلاعات حساب شما و روش پرداخت درست باشد، اپل تغییر کشور اکانت اپل آیدی شما را تأیید می‌کند و از این پس می‌توانید با ارز کشور جدید اقدام به خرید محتواهای مورد نظرتان کنید.

 تغییر کشور اپل آیدی با استفاده از کامپیوتر

علاوه بر دستگاه‌های آیفون یا آی‌پاد، اپل این امکان را به وجود آورده تا کاربران بتوانند اطلاعات اکانت اپل آیدی و کشور خود را از طریق کامپیوتر نیز تغییر دهند. در صورتی که قصد دارید تا با استفاده از کامپیوتر خود کشور اکانت اپل آیدی را تغییر دهید، نیاز است تا برنامه Music یا iTunes را در رایانه خود باز کنید. پس از باز کردن این برنامه‌ها نیاز است تا در نوار منو در بالا صفحه روی گزینه Account کلیک کرده و سپس روی View My Account یا Account Settings کلیک کنید. سپس باید اطلاعات اپل آیدی خود وارد کرده تا بتوانید وارد اکانتتان شوید. پس از ورود به حساب، در صفحه‌ای که اطلاعات حساب شما نمایش داده می‌شود باید روی گزینه Change Country or Region کلیک کنید.

 تغییر کشور اپل آیدی با استفاده از کامپیوتر

سپس باید کشور یا منطقه جدید خود را از لیستی که به شما نمایش داده می‌شود، انتخاب کنید. سپس باید شرایط و ضوابط استفاده از اپل آیدی در آن کشور را مطالعه کرده و سپس روی گزینه Agree کلیک کنید. برای تأیید دوباره روی Agree کلیک کنید. درست مثل تغییر کشور اکانت اپل آیدی از طریق گوشی، برای انجام این کار از طریق رایانه نیز باید اطلاعات پرداخت و آدرس صورت‌حساب جدید خود را وارد کرده و سپس روی Continue کلیک کنید. پس از چک شدن اطلاعات وارد شده از سوی شما توسط شرکت اپل، فرایند تغییر کشور اکانت اپل آیدی انجام می‌شود.

تغییر کشور اپل آیدی با استفاده از مرورگر

یکی از امکانات بسیار مهمی که شرکت اپل برای کاربران خود در نظر گرفته، امکان دسترسی و تغییر اطلاعات اپل آیدی از طریق مرورگرهای وب است. این ویژگی باعث می‌شود تا شما بتوانید از طریق هر دستگاهی که امکان اتصال به اینترنت را دارد، وارد مرورگر وب شده و کشور اکانت اپل آیدی را تغییر دهید. برای انجام این کار باید وارد وب‌سایت اپل آیدی به آدرس appleid.apple.com شوید. سپس باید روی گزینه Sign in در بالای صفحه کلیک کرده و اطلاعات اپل آیدی خود را وارد کنید. پس از وارد کردن این اطلاعات باید به سراغ Personal Information بروید و گزینه Country/Region را انتخاب کنید.

در این بخش باید کشور جدید خود را از لیست مناطق مختلف انتخاب کنید. در گام بعدی باید دستورالعمل‌های مشخص شده را بررسی کرده و سپس یک روش پرداخت معتبر برای کشور یا منطقه جدید خود وارد کنید.

پس از آن که شما را با روش تغییر کشور اکانت اپل آیدی آشنا کردیم، باید به این نکته اشاره کرد که ممکن است به دلایل مختلف نتوانید این فرایند را انجام دهید و با خطا مواجه خواهید شد.

بروز مشکل برای تغییر کشور یا منطقه اپل آیدی

پس از آن که شما را با روش تغییر کشور اکانت اپل آیدی آشنا کردیم، باید به این نکته اشاره کرد که ممکن است به دلایل مختلف نتوانید این فرایند را انجام دهید و با خطا مواجه خواهید شد. در وهله اول اگر نمی‌توانید کشور یا منطقه اپل آیدی خود را تغییر دهید، نیاز است تا مطمئن شوید که اشتراک‌های خود در سرویس‌های مختلف را به‌صورت کامل لغو کرده‌اید و اعتبار فروشگاه خود را نیز کاملاً خرج کرده باشید. چرا که اگر قبل از تلاش برای تغییر کشور یا منطقه خود، این مراحل را کامل نکرده باشید، امکان تغییر اکانت اپل آیدی برای شما وجود نخواهد داشت. از سوی دیگر اگر عضوی از گروه اشتراک‌گذاری خانواده هستید، ممکن است نتوانید کشور یا منطقه خود را تغییر دهید. در صورتی که به این دلیل نمی‌توانید کشور اکانت اپل آیدی خود را تغییر دهید، نیاز است تا از گروه اشتراک‌گذاری خانوادگی سرویس‌های اپل خارج شوید.

جمع بندی

در این مطلب نگاهی به روش تغییر کشور اکانت اپل آیدی انداخته و در مورد نحوه انجام این کار توضیحاتی را به شما ارائه کردیم. همان‌طوری که مشاهده کردید، این امکان وجود دارد تا بتوانید از طریق گوشی، رایانه و یا مرورگر وب اقدام به تغییر کشور اکانت اپل آیدی کنید.

تاریخ آخرین به روزرسانی: 5 مرداد 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

بله اپل این امکان را فراهم کرده تا شما بتوانید در صورت نیاز کشور اکانت اپل آیدی خود را تغییر دهید.

شما می‌توانید از طریق گوشی، رایانه و یا مرورگر وب اقدام به تغییر کشور اکانت اپل آیدی کنید.

پیش از تغییر کشور اکانت اپل آیدی باید تمامی اعتبار خود را خرج و اشتراک‌هایی که در سرویس‌های مختلف دارید را به‌صورت کامل لغو کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد