تغییر کشور اکانت گوگل پلی

یکی از نکات مهمی که در مورد سرویس گوگل پلی باید بدانید این است که برنامه‌ها، بازی‌ها و سایر محتوای موجود در فروشگاه گوگل پلی می‌تواند بسته به کشور اکانت شما متفاوت باشد؟ به همین دلیل اگر قصد دارید تا به این محتواها دسترسی پیدا کنید، نیاز است تا کشور خود را در فروشگاه گوگل پلی تغییر دهید تا به محتوای خاص آن منطقه دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این مسئله، به غیر از سرگرمی‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌ها خدمات ضروری مانند خرید اپلیکیشن با استفاده از کارت‌های بانکی و گیفت کارت‌ گوگل پلی نیز بر اساس کشور اکانت گوگل پلی شما تغییر می‌کند. با این حال، هشدار داده می‌شود که هر 12 ماه یک بار ریجن اکانت گوگل پلی خود را تغییر دهید. چرا که تغییر چندین و چندباره اکانت گوگل پلی ممکن است اکانت شما را با مشکل مواجه کند. در این بین به‌منظور تغییر کشور اکانت گوگل پلی نیاز است تا چند گام مختلف را طی کنید. به‌منظور بررسی روش تغییر ریجن اکانت گوگل پلی با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

پیش‌نیازهای تغییر کشور اکانت گوگل پلی

پیش‌نیازهای تغییر کشور اکانت گوگل پلی

پیش از آن که بخواهیم شما را با نحوه تغییر کشور اکانت گوگل پلی آشنا کنیم، نیاز است تا در مورد پیش‌نیازها و الزامات انجام این کار توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. به‌منظور بررسی این مسئله باید گفت که برای تغییر ریجن اکانت گوگل پلی در وهله اول باید یک آدرس IP معتبر مربوط به کشوری را داشته باشید که قصد تغییر اکانت خود به آن را دارید. برای انجام این کار می‌توانید از برنامه‌های تغییردهنده IP استفاده کنید. در کنار این مسئله، نیاز است تا یک روش پرداخت معتبر از کشور جدید را نیز در اختیار داشته باشید تا بتوانید این فرایند را به‌صورت کامل انجام دهید و کشور اکانت خود را تغییر دهید.

تغییر کشور اکانت گوگل پلی چگونه است؟

پس از بررسی پیش‌نیازهای مورد نیاز برای تغییر کشور اکانت گوگل پلی، حال نیاز است تا در مورد نحوه انجام این کار از طریق کامپیوتر و گوشی‌های هوشمند توضیحات کاملی را به شما ارائه دهیم:

آموزش تغییر کشور اکانت گوگل پلی از طریق کامپیوتر

در صورتی که به گوشی هوشمند خود دسترسی ندارید و قصد دارید تا از طریق کامپیوتر اقدام به تغییر کشور اکانت گوگل پلی خود کنید، نیاز است تا از طریق مرورگر خود به سراغ وب سایت pay.google.com بروید. سپس باید به بخش Settings آمده و بر روی گزینه  Payments Profile کلیک کنید. سپس باید در بخش Country/Region روی گزینه Edit کلیک کنید. این گزینه با نماد مداد نشان داده شده است.

کشور اکانت گوگل پلی

با انتخاب کشور مدنظر خود، گوگل از شما می‌خواهد که یک پروفایل پرداخت جدید برای کشور یا منطقه جدیدی خود ایجاد کنید. برای انجام این کار باید روی گزینه Create a new profile کلیک کنید و دستورالعمل‌های را دنبال کنید.

how-to-change-region-in-google-play-store

در صورتی که اطلاعات پرداخت کشور جدید را وارد کنید، پس از اتمام فروشگاه گوگل پلی به طور خودکار به کشور یا منطقه جدید شما تغییر می‌کند. توجه داشته باشید که پردازش تغییرات کشور ممکن است تا 48 ساعت طول بکشد. پس از تغییر کشور، می‌توانید به محتواهای مورد نظر خود در کشور جدید دسترسی پیدا کرده و از این محتواها استفاده کنید.

آموزش تغییر کشور اکانت گوگل پلی از طریق گوشی هوشمند اندرویدی

روش دیگری که از طریق آن می‌توانید اقدام به تغییر کشور اکانت گوگل پلی کنید، به‌منظور انجام این کار باید ابتدا اپلیکیشن گوگل پلی استور را در گوشی هوشمند یا تبلت اندرویدی خود باز کنید. سپس باید روی نماد پروفایل خود در بالا سمت راست بزنید و گزینه Settings را انتخاب کنید. سپس باید روی گزینه General کلیک کرده و از بین گزینه‌های مختلف بر روی Account and device preferences بزنید.

آموزش تغییر ریجن اکانت گوگل پلی از طریق گوشی هوشمند اندرویدی

سپس در این بخش باید کشوری را که می‌خواهید اکانت شما به آن تغییر پیدا کند را در قسمت Country and profiles انتخاب کنید. توجه داشته باشید که گوگل فقط کشورهای مرتبط با آدرس IP فعلی شما را در این بخش نشان می‌دهد.

آموزش تغییر ریجن اکانت گوگل پلی از طریق گوشی هوشمند اندرویدی

همچنین اگر قصد دارید تا فرایند تغییر کشور اکانت گوگل پلی را به‌صورت کامل انجام دهید، باید اقدام به افزودن روش پرداخت برای آن کشور به اکانت خود کنید.

آموزش تغییر ریجن اکانت گوگل پلی از طریق گوشی هوشمند اندرویدی

با طی کردن دستورالعمل‌های نمایش داده شده روی صفحه، فرایند تغییر کشور اکانت گوگل پلی انجام می‌شود و به‌روزرسانی کشور اکانت شما تا 48 ساعت انجام می‌شود.

نکات مهمی که باید در مورد تغییر ریجن اکانت گوگل پلی بدانید؟

پس از آن که شما را با نحوه تغییر ریجن اکانت گوگل پلی آشنا کردیم، حال نیاز است تا شما را با نکات مهمی که برای تغییر ریجن اکانت گوگل پلی باید به آن توجه داشته باشید را به شما ارائه دهیم. در وهله اول همان‌طوری که بیان کردیم، برای تغییر کشور نیاز است تا آدرس IP شما عوض شود. در صورتی که با استفاده از برنامه‌های تغییردهنده IP باز هم کشور اکانت گوگل پلی شما عوض نمی‌شد، نیاز است تا داده‌ها و حافظه پنهان خود را پاک کنید و سپس دوباره وارد برنامه گوگل پلی شوید. موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید این است که پول‌ها و اعتبارهایی که در اکانت گوگل پلی شما وجود دارد، با تغییر کشور همچنان بر اساس وجه کشور قبلی شما باقی خواهد ماند و تنها زمانی می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید که دوباره کشور اکانت خود را به کشور قبلی خود تغییر دهید. همین مسئله در مورد Play Points ‌های شما نیز صادق است.

در نهایت موضوع دیگری که باید بدانید این است که اشتراک گوگل پلی پس شما پس از تغییر ریجن اکانت گوگل پلی به تمدید خودکار ادامه پیدا می‌کند. اگر Play Pass در کشور جدید شما در دسترس باشد، دسترسی شما ثابت خواهد ماند. اگر Play Pass در کشور جدیدتان در دسترس نباشد، همچنان می‌توانید به برنامه‌هایی که قبلاً در دستگاهتان نصب شده‌اند دسترسی داشته باشید، اما نمی‌توانید برنامه‌های Play Pass اضافی را نصب کنید. همچنین نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که شما فقط یک بار در سال می‌توانید کشور گوگل پلی خود را تغییر دهید. اگر کمتر از یک سال از آخرین تغییر شما گذشته باشد، گزینه تغییر کشور را مشاهده نخواهید کرد.

به‌منظور حل این مشکل در وهله اول باید مطمئن شوید که کشور خود را اخیراً تغییر نداده باشید. اگر کشور خود را تغییر نکرده‌اید؛ ولی باز هم این گزینه برای شما ظاهر نمی‌شود، ابتدا برنامه گوگل پلی خود را به‌روزرسانی کنید.

چرا کشور اکانت گوگل پلی تغییر نمی‌کند؟

در صورتی که تمامی نکات گفته شده در این مطلب را طی کردید اما نمی‌توانید گزینه تغییر کشور را مشاهده کنید، نیاز است تا به چند نکته مهم توجه کنید. به‌منظور حل این مشکل در وهله اول باید مطمئن شوید که کشور خود را اخیراً تغییر نداده باشید. اگر کشور خود را تغییر نکرده‌اید؛ ولی باز هم این گزینه برای شما ظاهر نمی‌شود، ابتدا برنامه گوگل پلی خود را به‌روزرسانی کنید. برای انجام این کار، باید روی عکس پروفایل خود در سمت راست بالای اپلیکیشن گوگل پلی بزنید و گزینه Settings را انتخاب کنید و به بخش About بروید. در این بخش گزینه Update Play Store را مشاهده خواهید دید. برای شروع به‌روزرسانی باید روی این گزینه بزنید. اگر گوگل پلی شما به‌روز باشد، یک اعلان به شما نمایش داده می‌شود. اگر به‌روزرسانی جدیدی برای گوگل پلی وجود دارد، باید چند دقیقه صبر کنید تا فرایند آپدیت صورت گیرد و سپس باید برنامه گوگل را ببندید و دوباره آن را باز کنید. همچنین پیشنهاد ما این است که پس از تغییر IP دستگاه‌های خود، نیاز است تا اقدام به پاک کردن کش و دیتاهای گوگل پلی در دستگاه‌های خود کنید و سپس برنامه گوگل پلی را باز کنید تا فرآیند تغییر کشور شما انجام شود.

جمع بندی

در این مطلب تلاش کردیم تا در مورد نحوه تغییر کشور اکانت گوگل پلی اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم. توجه به موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از طریق کامپیوتر و یا گوشی هوشمند خود ریجن اکانت گوگل پلی خود را تغییر داده و از این طریق به برنامه‌ها و بازی‌هایی که ممکن است در داخل ایران در دسترس نباشد، دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دانلود و خریداری کنید.

منبع: Google

سوالات متداول

  • امکان تغییر کشور اکانت گوگل پلی وجود دارد؟

    بله شما می‌توانید هر 12 ماه یک بار، کشور اکانت گوگل پلی خود را تغییر دهید.

  • آیا می‌توانم از VPN برای تغییر کشور اکانت گوگل پلی استفاده کرد؟

    در صورتی که وقتی آدرس IP شما تغییر کند، گوگل پلی به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید کشور و منطقه خود را به‌روزرسانی کرده و تغییر دهید؛ بنابراین شما می‌توانید با VPN این کار را انجام دهید.

  • مزایا تغییر کشور اکانت گوگل پلی چیست؟

    امکان دسترسی به محتواهای مخصوص آن کشور و امکان استفاده از ارز کشور دیگر برای خرید بازی و برنامه مهم‌ترین مزایا تغییر کشور اکانت گوگل پلی به حساب می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.