فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
آشنایی با سرویس فمیلی اسپاتیفای
مقالات اسپاتیفای

آشنایی با سرویس فمیلی اسپاتیفای

مهدی داوری
انتشار در 26 فروردین 1402

یکی از مشهورترین سرویس‌های پخش و استریم موسیقی که از طریق آن می‌توان به آهنگ‌های مورد علاقه خود با استفاده از اینترنت گوش دهید، اپلیکیشن اسپاتیفای است. این سرویس به نحوی است که شما می‌توانید از آن به‌صورت رایگان گوش دهید.

در این بین نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای دسترسی کامل به این پلتفرم و از بین بردن محدودیت‌ها، نیاز است تا اشتراک سرویس اسپاتیفای پرمیوم را خریداری کنید. لازم به ذکر است که در پلتفرم اسپاتیفای دارای اشتراک‌های مختلفی است که از طریق آن می‌توانید عضو این سرویس شده و به‌صورت کامل از آن استفاده کنید. یکی از معروف ترین این پلن ها، فمیلی اسپاتیفای است که در این مقاله قصد داریم به بررسی بیشتر Spotify Family پرداخته و شما را با مزایا، کاربرد و شیوه فعال سازی آشنا کنیم.

اسپاتیفای فمیلی چیست؟

در صورتی که قصد دارید تا از سرویس اسپاتیفای پرمیوم استفاده کنید، می‌توانید اشتراک فردی یا فمیلی این سرویس را خریداری کنید. اشتراک فردی برای افرادی است که قصد دارند تا به‌صورت تک نفره عضو سرویس اسپاتیفای شوند. این در حالی است که اگر قصد دارید تا به‌صورت گروهی اشتراک اسپاتیفای را خریداری کنید، می‌توانید به سراغ اشتراک Spotify Family آمده و از این طریق عضو اسپاتیفای شوید.

اگر بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که اسپاتیفای فامیلی چیست باید گفت که یک اکانت فمیلی اسپاتیفای در واقع اشتراکی است که از طریق آن حداکثر 6 نفر از اعضا خانواده که با هم زندگی می‌کنند، می‌توانند عضو سرویس پریمیوم اسپاتیفای شوند.

با استفاده از اشتراک فمیلی پرمیوم اسپاتیفای، هر عضو حساب پریمیوم خود را دارند و همه دارای اکانت شخصی با رمز عبور و اطلاعات مربوط به خود هستند. در صورتی که قصد دارید تا اشتراک پریمیوم فمیلی اسپاتیفای را خریداری کنید، برای انجام این کار نیاز است تا 15.99 دلار در ماه یا 16.99 پوند در ماه را پرداخت کنید.

مزایای فمیلی اسپاتیفای

به طور کلی با تهیه پلن خانواده اسپاتیفای شما تقریبا به تمامی مزایا اسپاتیفای پرمیوم دسترسی دارید اگر بخواهیم شما را با مزایا Spotify Family آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. دسترسی کامل اعضا خانواده به اشتراک پریمیوم اسپاتیفای

با خرید اشتراک فمیلی پرمیوم اسپاتیفای، تمامی اعضای خانواده شما می‌توانند به میلیون‌ها آهنگ دسترسی پیدا کرده و تمامی هزینه‌های استفاده از سرویس اسپاتیفای را به‌صورت یک‌باره پرداخت کنید.

۲. داشتن اکانت‌های جداگانه برای هر یک از اعضا خانواده

مزیت دیگری که خرید اکانت فمیلی اسپاتیفای دارد این است که با عضویت در آن، هر یک از اعضا خانواده دارای حساب و اکانت‌های جداگانه‌ای هستند. این ویژگی باعث می‌شود تا شما در کنار این که با سایر اعضا خانواده خود عضو اشتراک پریمیوم هستید، می‌توانید به لیست‌های پخش، موسیقی‌های ذخیره شده و… به‌صورت شخصی دسترسی پیدا کنید.

۳. کاهش هزینه‌های خرید اشتراک پریمیوم اسپاتیفای

مدیران اسپاتیفای در قیمت‌گذاری اشتراک فمیلی اسپاتیفای این امکان را به وجود آورده تا شما بتوانید با خرید این اشتراک و با توجه به تعداد افراد خانواده خود، در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. به منظور بررسی این مسئله باید گفت که هزینه خرید اشتراک Spotify Family به‌اندازه 22.50 دلار در ماه است و شش نفر می‌توانند از طریق آن اشتراک اسپاتیفای را خریداری کنند.

در حالی است که هزینه خرید اشتراک برای هر کاربر به‌صورت شخصی در حدود 14.99 دلار است. در واقع اگر 6 نفر از اعضا یک خانواده بخواهند به‌صورت جداگانه اشتراک این پلتفرم را خریداری کنند، نیاز است تا 90 دلار در ماه پرداخت کنند. این در حالی است که با خرید اشتراک پریمیوم می‌توانید تقریباً 70 دلار در ماه در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

۴. دسترسی به بخش Spotify Kids

مزیت دیگری که خرید اشتراک اسپاتیفای پرمیوم فامیلی دارد، دسترسی به Spotify Kids است. در واقع این بخش از سرویس اسپاتیفای مخصوص کودکان بوده و در آن می‌توانید به محتواهای ایمن برای کودکان دسترسی پیدا کنید.

تفاوت پلن‌های Individual و فمیلی اسپاتیفای در چیست؟

یکی از سؤالات مهمی که کاربران مطرح می‌کنند این است که چه تفاوتی بین اشتراک Spotify Family با اشتراک Individual دارد؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که اشتراک فمیلی اسپاتیفای یک طرح پریمیوم با قیمت پایین برای یک خانواده است.

ویژگی پلن Individual پلن Family
تعداد کاربران یک نفر ۲ تا ۶ نفر
هزینه ماهیانه ۹٫۹۹ دلار ۱۴٫۹۹ دلار
مزایای اشتراک دسترسی نامحدود به محتوای موسیقی، پادکست و رادیو دسترسی نامحدود به محتوای موسیقی، پادکست و رادیو
مزایای پلن خانواده ندارد برای هر فرد، حساب جداگانه با قابلیت ایجاد لیست‌های پخش، پیشنهادات شخصی، توصیه‌های محتوایی و…
سایر ویژگی‌ها قابلیت دانلود آفلاین، دسترسی به صفحه‌ی “Spotify for Artists” برای هنرمندان قابلیت دانلود آفلاین، دسترسی به صفحه‌ی “Spotify for Artists” برای هنرمندان، ایجاد حساب خانوادگی برای تقسیم بین کاربران هزینه اشتراک

با استفاده از این اشتراک درست مثل پلن Individual امکان دسترسی به تمامی مزایا اسپاتیفای پریمیوم در اختیار شما قرار می‌گیرد. تفاوت مهمی که بین پلن‌های Individual و فمیلی اسپاتیفای وجود دارد این است که اشتراک Individual برای کاربرانی است که قصد دارند تا به‌صورت فردی از سرویس اسپاتیفای استفاده کنند. این در حالی است که پلن فمیلی اسپاتیفای برای خانواده‌هایی است که قصد دارند تا به سرویس پریمیوم اسپاتیفای دسترسی پیدا کرده و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

شیوه فعال سازی اکانت Spotify Family

در صورتی که قصد دارید تا اشتراک اسپاتیفای پرمیوم فامیلی را خریداری کنید، نیاز است تا گام‌های زیر را طی کنید:

با انجام این کار فرایند خرید اشتراک فمیلی پرمیوم اسپاتیفای انجام می‌شود و می‌توانید از این طریق، از پلن پریمیوم اسپاتیفای به‌صورت خانوادگی استفاده کنید. البته موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به دلیل تحریم‌های مالی، کاربران ایرانی نمی‌توانند به‌صورت مستقیم اقدام به خرید اکانت فمیلی اسپاتیفای کنند. در چنین شرایطی برای حل این مشکل و از بین بردن محدودیت‌ها، می‌توانید از فروشگاه وب گیفت اقدام به خرید کارت اسپاتیفای کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب شما را با اشتراک فمیلی اسپاتیفای آشنا کرده و در مورد ویژگی‌های این سرویس و مزایا آن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. بررسی موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید با خیال آسوده اشتراک Spotify Family را خریداری و به‌صورت خانوادگی از این سرویس استفاده کنید.

منبع: pocket-lint.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 4 مرداد 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

اکانت فمیلی اسپاتیفای در واقع اشتراکی است که از طریق آن حداکثر 6 نفر از اعضا خانواده که با هم زندگی می‌کنند، می‌توانند عضو سرویس پریمیوم اسپاتیفای شوند. با خرید این اشتراک می‌توانید به شکل قابل توجهی در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

از مهم‌ترین مزایا اشتراک Spotify Family می‌توان به دسترسی کامل اعضا خانواده به اشتراک پریمیوم اسپاتیفای، داشتن اکانت‌های جداگانه برای هر یک از اعضا خانواده، کاهش هزینه‌های خرید اشتراک پریمیوم اسپاتیفای و دسترسی به بخش Spotify Kids اشاره کرد.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد