شناساندن فایل های بازی به Steam

آموزش شناساندن بازی در استیم

پلتفرم استیم (Steam) یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های تحت وب است که از طریق آن شما می‌توانید جدیدترین بازی‌های روز دنیا را به صورت اصل و اورجینال دانلود کرده و از این طریق بازی‌های مورد نظر خود را به صورت قانونی خریداری کنید. در این بین، اگر قصد ندارید تا بازی‌ها را به صورت اورجینال خریداری کنید اما همچنان قصد دارید تا از طریق کلاینت استیم به بازی‌های مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید و یا به دنبال آن هستید تا فایل‌های بازی‌های استیم را از یک سیستم به سیستم دیگر انتقال دهید، برای انجام این کار نیاز است تا اقدام به شناساندن بازی در استیم کنید.

شناساندن فایل بازی های کرک شده به شبکه استیم

شناساندن فایل بازی های کرک شده در استیم

به صورت کلی زمانی که شما یک بازی را از فروشگاه استیم خریداری می‌کنید، پس از اتمام فرآیند دانلود بازی از استیم و کامل شدن این مرحله، در Library استیم شما آیکون بازی ایجاد شده و سپس می‌توانید به فایل‌های بازی دانلود شده دسترسی پیدا کنید.

به صورتی کلی زمانی که اقدام به دانلود یک بازی می‌کنید، پس از نصب بازی محتویات دانلود در پوشه Common موجود در استیم و زیر مجموعه SteamApps انتقال پیدا می‌کند. در این بین اما اگر اقدام به تعویض ویندوز کرده و یا به هر دلیلی نرم افزار استیم از سیستم خود پاک کرده باشید، می‌توانید با کپی کردن این فایل‌ها و شناساندن فایل های بازی به Steam، خود را از دانلود مجدد این فایل‌ها بی نیاز کنید.

به صورت کلی شناساندن بازی کرک شده در استيم به شما کمک می‌کنید تا بتوانید در هزینه و زمان خود صرفه جویی کرده و با سرعت بالایی فایل‌های استیم را انتقال دهید. در این بین برای ایجاد فایل بک آپ نیاز است تا گام‌های زیر را بردارید:

 • فروشگاه استیم را باز کنید.
 • به تب Steam بروید.
 • از منو موجود گزینه Backup and Restore Games را انتخاب کنید.
 • بر روی Backup currently installed programs و بر روی Next کلیک کنید.
 • سپس به شما لیستی از بازی‌های آماده برای بکاپ گیری نمایش داده می‌شود.
 • سپس باید بازی مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس به مرحله ذخیره سازی بازی بروید.
 • در بخش بعدی نیاز است تا محل مورد نظر را برای را برای ذخیره بکاپ انتخاب کنید.

پس از انجام این مراحل، فرآیند پشتیبان گیری داده‌های بازی‌ها انجام شده و سپس می‌توانید این فایل‌ها را انتقال دهید. در گام بعدی به بررسی نحوه شناساندن بازی به استیم صحبت خواهیم کرد.

روش شناساندن فایل های بازی به Steam

پس از آن که اقدام به ذخیره بک آپ از فایل‌های استیم کردید،  اگر نرم افزار استیم شما به هر دلیلی حذف شود، قادر خواهید بود تا فایل‌های بازی را به استیم شناسایی کرده و بدون دانلود مجدد بازی، آن را به راحتی تجربه کنید. به منظور شناساندن فایل بازی های کرک شده به شبکه استیم و یا استفاده از بک آپ بازی‌ها، نیاز است تا مراحل زیر را بردارید:

 • وارد برنامه استیم شوید و به بخش Library بازی‌های خود بروید.
 • سپس باید بر روی بازی مورد نظر خود کلیک کنید.
 • اگر کلمه Installرا در صفحه بازی مشاهده کردید، بدون هیچ کار اضافی باید به مرحله بعد بروید از سوی دیگر اما اگر گزینه Play را در این صفحه مشاهده کردید، باید روی نام بازی راست کلیک کرده و بر روی گزینه Uninstall کلیک کنید. با انجام این کار عبارت Play به Install تبدیل خواهد شد.
 • سپس در گام بعدی باید به محلی که برنامه استیم را نصب شده کرده اید و از فایل اصلی پوشه steamapps را باز کنید.
 • در صفحه بعدی اگر فایل common را مشاهده کردید، باید آن را حذف یا Deleteکرده و مجدداً پوشه ای با اسم common ایجاد کنید. البته باید به این نکته توجه کنید که حروف کوچک و بزرگ را به درستی رعایت کنید.
 • سپس باید به همان فایل اصلی بازی که قبلاً داشتید بروید و آن فایل را به پوشه ای که الان با نام common به وجود آوردید، منتقل کنید.
 • در نهایت باید وارد نرم افزار steam شده و بر روی گزینه Install کلیک کنید.
 • سپس پنجره ای برای شما باز شده و در بخش choose location for Install نیاز است تا فایلی که پوشه بازی را انتقال داده اید را انتخاب کنید.
 • سپس مرحله نصب بازی به صورت Preparing می‌شود.

با انجام این مراحل شما قادر خواهید بود تا بازی را بدون دانلود مجدد توسط فایل‌های بک آپ برگردانید و به راحتی این بازی را تجربه کنید. لازم به ذکر است که با انجام مراحل گفته شده می‌توانید اقدام به شناساندن بازی کرک شده در استیم کرده و به راحتی به بازی‌های کرک شده خود نیاز از طریق کلاینت استیم دسترسی پیدا کنید.

جمع بندی

در این مطلب از سایت وب گیفت تلاش کردیم تا شما را با نحوه شناساندن بازی در استیم آشنا کرده و در مورد چگونگی انجام این کار اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. شما می‌توانید با شناساندن فایل های بازی به Steam هم فایل‌های بازی‌های خود را از یک سیستم به سیستم دیگر انتقال داده و یا به راحتی اقدام به شناساندن فایل بازی های کرک شده به شبکه استیم کنید.

سوالات متداول

 • چگونه می‌توان اقدام به شناساندن بازی در استیم کرد؟

  برای انجام این کار باید وارد اکانت خود شده، سپس باید به محلی که برنامه استیم را نصب کردید بروید و فایل steamapps را باز کنید. حال اگر فایل common را مشاهده کردید، باید آن را حذف و سپس پوشه ای با اسم common ایجاد کنید. حال نیاز است تا فایل‌های بازی را به این پوشه انتقال دهید.

 • مزایا شناساندن فایل های بازی به Steam چیست؟

  اگر ویندوز را عوض کرده، قصد تغییر کامپیوتر خود را دارید و یا به دنبال شناساندن فایل بازی های کرک شده به شبکه استیم هستید، می‌توانید از طریق شناساندن بازی در استیم به این هدف دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.