فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
فرق استیم والت و گیفت کارت در چیست؟
استیم

فرق استیم والت و گیفت کارت در چیست؟

مهدی داوری
انتشار در 11 مهر 1402

استیم یکی از سرویس‌های فروش بازی دیجیتالی است. این پلتفرم توسط شرکت Valve ساخته شده و بیش از 150 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد. اگر قصد دارید تا از طریق این فروشگاه اقدام به خرید بازی کنید، ممکن است با مفاهیمی چون استیم والت و گیفت کارت استیم مواجه شوید. در همین راستا در این مطلب از سایت وب گیفت قصد داریم تا به بررسی فرق استیم والت و گیفت کارت انداخته و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

استیم والت چیست؟

استیم والت

باید گفت که استیم والت یک کیف پول مجازی است که می‌توان آن را شارژ کرده و از آن برای خرید بازی و سایر محتواها در استیم استفاده کنید؛ شما می‌توانید اقدام به افزودن پول به استیم والت کنید. البته برای انجام این کار باید از روش‌های مختلف پرداخت بین‌المللی، مانند کارت‌های اعتباری، PayPal و کارت‌های نقدی استفاده کنید.

از مهم‌ترین مزایای استیم والت، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

همچنین مهم‌ترین عیب استیم والت این است که ممکن است برای افزودن پول به استیم والت خود نیاز باشد تا هزینه‌ای به‌عنوان کارمزد بپردازید.

گیفت کارت استیم چیست؟

یکی دیگر از مفاهیمی که در هنگام خرید بازی از استیم ممکن است با آن مواجه شوید، گیفت کارت‌های استیم است. این گیفت کارت‌ها، کارت‌های هدیه‌ای هستند که به‌صورت فیزیکی یا دیجیتالی به فروش می‌رسد و می‌توانید با ردیم کردن گیفت کارت استیم، اعتبار موجود در گیفت کارت را به استیم ولت خود اضافه کنید.

در صورتی که قصد دارید تا اقدام به خرید گیفت کارت بازی کنید، این امکان برای شما وجود دارد تا به‌صورت مستقیم از طریق وب سایت استیم این کارت‌های هدیه را خریداری کنید. همچنین می‌توانید از طریق وب‌سایت‌هایی که در این حوزه فعال هستند، برای خرید گیفت کارت استیم اقدام کنید.

اگر بخواهیم شما را با مزایای استفاده از گیفت کارت استیم آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

همچنین اگر بخواهیم شما را با معایب گیفت کارت استیم آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

توجه به این نکات باعث می‌شود تا بتوانید دید کاملی در مورد تفاوت استیم والت و گیفت کارت به دست بیاورید.

مقایسه استیم والت و گیفت کارت

مقایسه استیم والت و گیفت کارت

به منظور بررسی فرق استیم والت و گیفت کارت باید گفت که استیم والت در واقع کیف پول شما در سرویس استیم است. فارغ از آن که از چه روشی برای شارژ اکانت استیم خود اضافه کنید، پولی که به اکانتتان انتقال می‌دهید به بخش استیم والت انتقال داده می‌شود.

این در حالی است که گیفت کارت استیم یک روش شارژ اکانت است. این گیفت کارت‌ها دارای اعتبار و موجودی هستند و با ردیم کردن آن‌ها، موجودی داخل گیفت کارت به استیم والت شما اضافه می‌شود.

یکی از موضوعاتی که به‌عنوان تفاوت استیم والت و گیفت کارت باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می‌توانید گیفت کارت‌های استیم را خریداری و سپس آن را به افرادی که علاقه‌مند هستید، هدیه بدهید. از سوی دیگر اما اگر مبلغی را به حساب استیم والت خود اضافه کنید، دیگر این امکان برای شما وجود ندارد تا بتوانید این مبلغ را به شخص دیگری انتقال دهید.

نکات مهم برای استفاده از استیم والت و گیفت کارت

نکات استفاده از استیم والت و گیفت کارت

برای استفاده از سرویس استیم والت و گیفت کارت استیم باید به چند موضوع مهم توجه داشته باشید. اگر بخواهیم شما را با این نکات آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حتما بخوانید: با بهترین ریجن دانلود استیم آشنا شوید!

توجه به این نکات باعث می‌شود تا دید کاملی در مورد فرق استیم والت و گیفت کارت به دست بیاورید و بتوانید از این دو سرویس برای خرید بازی در فروشگاه استیم استفاده کنید.

مقایسه استیم والت و گیفت کارت برای خرید بازی

از دیگر موضوعاتی که برای استفاده از سرویس استیم والت و گیفت کارت استیم باید به آن توجه داشته باشید، نحوه خرید بازی با استفاده از این دو است. به منظور مقایسه استیم wallet و گیفت کارت برای خرید بازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش خرید بازی با استیم والت

برای خرید بازی با استفاده از استیم والت، نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

همان‌طوری که مشاهده می‌کنید، از طریق استیم والت می‌توانید به‌صورت مستقیم بازی‌های مورد نظر خود را خریداری کنید:

آموزش خرید بازی با گیفت کارت استیم

شما نمی‌توانید به‌صورت مستقیم با استفاده از گیفت کارت استیم اقدام به خرید بازی کنید. برای استفاده از گیفت کارت استیم نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید:

پس از انجام این کار، اعتبار موجود در گیفت کارت به استیم والت شما اضافه می‌شود و حالا نیاز است تا برای استفاده از آن مراحل زیر را طی کنید:

همان‌طوری که مشاهده می‌کنید، برای خرید بازی با استفاده از گیفت کارت استیم نیاز است تا یک مرحله اضافی برای ردیم گیفت کارت طی کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب از وب سایت وب گیفت، شما را با فرق استیم والت و گیفت کارت آشنا کرده و به مقایسه استیم والت و گیفت کارت پرداختیم. همان‌طوری که مشاهده کردید، استیم والت در واقع کیف پول مجازی شما در اکوسیستم استیم است. این در حالی است که گیفت کارت استیم یک روش شارژ اکانت استیم است. با این حال شما می‌توانید از هر دو آن‌ها برای خرید بازی و سایر آیتم‌ها در فروشگاه استیم استفاده کنید.

منبع: store.steampowered.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 11 مهر 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

استیم والت کیف پول مجازی در فروشگاه و اکوسیستم استیم است که می‌توانید آن را شارژ کرده و از استیم والت برای خرید بازی استفاده کنید.

گیفت کارت استیم، نوعی کارت هدیه است که با استفاده از آن می‌توانید اکانت خود را شارژ کرده و سپس از طریق آن بازی‌های مورد علاقه خود را خریداری کنید.

استیم والت در واقع یک کیف پول مجازی است که می‌توانید از روش‌های مختلف آن را شارژ کنید. این در حالی است که گیفت کارت استیم، یک کارت هدیه است که از آن می‌توانید برای شارژ استیم والت استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد