فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
پلی استیشن پلاس چیست؟
پلی استیشن

پلی استیشن پلاس چیست؟

وب گیفت
انتشار در 18 مهر 1401

پلی استیشن پلاس، پلتفرم توزیع دیجیتال بازی اشتراکی شرکت سونی است که در اختیار داشتن اشتراک آن برای استفاده از تمامی ویژگی‌های کنسول لازم است. اگر به بازی‌های رایگان ماهیانه علاقه دارید، قصد دارید آثار مختلف را با تخفیف خریداری کنید یا از تجربه آثار مختلف به صورت آنلاین و در کنار دوستان و دیگر بازیکنان لذت می‌برید، سرویس PS Plus کاملا مناسب شما است. در مطلب پلی استیشن پلاس چیست قصد داریم تمامی جنبه‌های مختلف سرویس PS Plus را به شما معرفی کنیم تا کاملا با آن آشنایی داشته باشید.

پلی استیشن پلاس چیست؟

سرویس پلی استیشن پلاس در بین تمامی کاربران پلتفرم‌های پلی استیشن شناخته شده است. این سرویس در جریان نمایشگاه E3 2010 معرفی شد. در صورتی که از کنسول‌های سونی برای تجربه آثار مختلف بهره می‌برید، بدون شک لازم است که اشتراک این سرویس را خریداری کنید.

دسته بندی اطلاعات
PS Plus چیست؟ سرویس اشتراکی بازی برای کنسول‌های پلی استیشن
هزینه 1 ماهه: 9.99 دلار، 3 ماهه: 24.99 دلار، 12 ماهه: 59.99 دلار.
بازی های رایگان انتخاب ماهانه از بازی های با کیفیت بالا برای دانلود و بازی کردن در حین اشتراک.
چند نفره به صورت آنلاین برای اکثر بازی های چند نفره آنلاین در کنسول های PS4 و PS5 ، نیاز به این سرویس است.
تخفیفات ویژه مشترکین تخفیفاتی روی بازی ها، افزودنی ها و سایر محتویات موجود در فروشگاه پلی استیشن دریافت می کنند.
دسترسی اولیه مشترکین دسترسی اولیه به نسخه های آزمایشی، بتا و دیگر محتواهای قبل از عموم دارند.
ذخیره‌سازی ابری مشترکین فضای ابری برای اطلاعات ذخیره بازی هایشان دریافت می‌کنند.
دسترسی در سراسر جهان در دسترس است.

در واقع اگر به تجربه بازی‌هایی از جمله سری Call of Duty علاقه دارید، مجبور هستید که به صورت ماهیانه برای سرویس PS Plus هزینه کنید؛ زیرا بدون اشتراک فعال این سرویس تنها آثار محدودی از جمله بازی‌های رایگان به صورت آنلاین قابل تجربه هستند. خرید پلی استیشن پلاس در حال حاضر به صورت اشتراک های ماهیانه، سه ماهه و سالانه در سه سطح اسنشیال،اکسترا و پرمیوم به فروش می رسد.

دیگر مزایای سرویس PS Plus چیست؟

دیگر مزایای سرویس PS Plus

اما مزایای سرویس پلی استیشن پلاس تنها به تجربه آنلاین بازی‌ها محدود نمی‌شود. در قالب این سرویس ماهانه چندین بازی رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که می‌توانند آن‌ها را به حساب کاربری خود اضافه کرده و تا زمانی که اشتراک پلی استیشن پلاس فعال است، از تجربه آن‌ها لذت ببرید.

شرکت سونی همواره تخفیف‌های اختصاصی مختلفی را در اختیار مشترکین سرویس PS Plus قرار می‌دهد که به موجب آن‌ها می‌توانید آثار مختلفی را با قیمت‌های به مراتب پایین‌تر از شرایط عادی خریداری کرده و به حساب کاربری خود اضافه کنید.

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تجربه آثار مختلف، استفاده از ذخیره‌سازی است. به این واسطه لازم نیست هر بار بازی مورد علاقه خود را از ابتدا شروع کنید و می‌توانید با ذخیره تجربه خود، در دفعات بعدی بازی را ادامه دهید. در پلتفرم پلی استیشن فایل‌های ذخیره روی کنسول قرار دارند و در بخش تنظیمات می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

اما زمانی که کنسول خود را عوض کرده یا به هر دلیلی قادر به استفاده از آن نباشید، مجبور هستید بازی‌های خود را از ابتدا آغاز کنید.در این شرایط ویژگی فضای ابری سرویس پلی استیشن به کار شما می‌آید. مشترکین سرویس Playstation Plus می‌توانند با قرار دادن فایل‌های ذخیره خود در فضای ابری در هر زمان و مکانی به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

پلی استیشن پلاس جدید دارای سه نوع اشتراک است

پلی استیشن پلاس چه تفاوت‌هایی با ایکس‌باکس لایو گلد دارد؟

در گذشته سرویس‌های پلی استیشن پلاس و ایکس باکس لایو گلد تفاوت چندانی با یکدیگر نداشتند. هر دو آن‌ها زمینه تجربه آثار مختلف به صورت آنلاین را فراهم کرده و در کنار تخفیف‌های مختلف، آثاری را به صورت رایگان در دسترس مشترکین خود قرار می‌دهند. با شروع به کار سرویس ایکس باکس گیم پس، شرکت مایکروسافت این زمینه را فراهم کرد که در قالب نسخه گران‌تر آن یعنی Xbox Game Pass Ultimate، سرویس Xbox Game Pass و Xbox Live Gold را به صورت یکجا خریداری کنید.

تا مدتی پیش کاربران سرویس پلی استیشن نو که معادل گیم پس در کنسول‌های پلی استیشن محسوب می‌شود، مجبور بودند اشتراک آن را به صورت جداگانه از پلی استیشن پلاس خریداری کنند. اما از آن جایی که سرویس PS Plus جدید در دسترس قرار گرفته است، می‌توانید مانند ایکس باکس گیم پس آلتیمیت، سرویس‌های پلی استیشن پلاس و PS Now را در قالب سطح‌های اکسترا و پریمیوم خریداری کنید.

پلی استیشن پلاس جدید دارای سه نوع اشتراک است

پلی استیشن پلاس جدید چه تفاوتی‌ها دارد؟

در کنار سرویس پلی استیشن پلاس، شرکت سونی سرویس اشتراکی دیگری با نام پلی استیشن نو را در اختیار کاربران پلتفرم‌های خود قرار می‌دهد. این سرویس که شبیه به سرویس ایکس باکس گیم پس بوده، دارای مجموعه متنوعی از بازی‌های مختلف فرست پارتی و ترد پارتی است که در ازای خرید اشتراک ماهیانه می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید.

مدتی پیش شرکت سونی اعلام کرد که قصد دارد سرویس‌های PS Plus و PS Now را ادغام کرده و سرویس پلی استیشن پلاس جدید را در اختیار مشترکین خود قرار دهد. سرویس PS Plus جدید هم‌اکنون در کشور‌های آسیایی، ژاپن و آمریکا ارائه شده است. با این حال برای استفاده از آن کاربران ریجن‌های اروپا، استرالیا و نیوزیلند باید تا تاریخ 22 ژوئن (1 تیر) صبر کنند.

ویژگی‌های پلی استیشن پلاس Essential

ویژگی‌های پلی استیشن پلاس Essential

سرویس پلی استیشن پلاس جدید قرار است در سه سطح ارائه شود. سطح پایه سرویس PS Plus جدید با پسوند Essential ارائه می‌شود که تفاوت چندانی با سرویس پلی استیشن پلاس فعلی ندارد. با خرید اشتراک سطح اسنشیال به مزایایی همچون بازی‌های رایگان ماهیانه، تخفیف‌های اختصاصی، فضای ابری برای فایل‌های ذخیره و دسترسی به حالت چندنفره آنلاین آثار مختلف دسترسی داشته باشید.

برای خرید اشتراک سطح Essential در آمریکا لازم است مبالغ 10 دلار (اشتراک یک ماهه)، 25 دلار (اشتراک سه ماهه) و 60 دلار (اشتراک یک ساله) پرداخت کنید. قیمت اشتراک یک ماهه، سه ماهه و یک ساله سطح مذکور در منطقه اروپا به ترتیب 9 یورو، 25 یورو و 60 یورو است. خرید پلاس اسنشیال در ریجن انگلیس به میزان 7 پوند (اشتراک یک ماهه)، 20 پوند (اشتراک سه ماهه) و 50 پوند (اشتراک یک ساله) هزینه دارد.

اگر حساب کاربری شما در ریجن ژاپن است، با پرداخت مبالغ 850 ین، 2150 ین و 5143 ین می‌توانید به ترتیب اشتراک‌های یک ماهه، سه ماهه و یک ساله را خریداری کنید.

ویژگی‌های پلی استیشن پلاس Extra

دومین سطح سرویس پلی استیشن پلاس جدید با پسوند Extra شناخته می‌شود. این سطح نه تنها مزایای سطح Essential را در اختیار مشترکین قرار می‌دهد، بلکه امکان دانلود و تجربه 400 بازی شاخص و سرگرم‌کننده پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 را فراهم می‌کند. شرکت سونی نه تنها بازی‌های فرست پارتی را در این سطح قرار داده، بلکه با همکاری شرکت‌های مختلف بازی‌های ترد پارتی متعددی را به مشترکین سطح اکسترا ارائه خواهد کرد.

به این واسطه می‌توانید بدون هزینه اضافه بازی‌هایی مثل Bloodborne، Days Gone، Death Stranding Director’s Cut، Ghost Of Tsushima Director’s Cut ، God of Warو Assassin’s Creed Valhalla را تجربه کنید.

برای خرید پلاس اکسترا Extra در آمریکا لازم است مبالغ 15 دلار (اشتراک یک ماهه)، 40 دلار (اشتراک سه ماهه) و 100 دلار (اشتراک یک ساله) پرداخت کنید. قیمت اشتراک یک ماهه، سه ماهه و یک ساله سطح مذکور در منطقه اروپا به ترتیب 14 یورو، 40 یورو و 100 یورو است.

خریداری سطح اکسترا در ریجن انگلیس به میزان 11 پوند (اشتراک یک ماهه)، 32 پوند (اشتراک سه ماهه) و 84 پوند (اشتراک یک ساله) هزینه دارد. اگر حساب کاربری شما در ریجن ژاپن است، می‌توانید با پرداخت مبالغ 1300 ین، 3600 ین و 8600 ین به ترتیب اشتراک‌های یک ماهه، سه ماهه و یک ساله را خریداری کنید.

ویژگی‌های پلی استیشن پلاس Premium

ویژگی‌های پلی استیشن پلاس Premium

سطح Premium کامل‌ترین سطح سرویس پلی استیشن پلاس جدید است. با خرید پلاس پریمیوم، مزایای دو سطح Essential و Extra در اختیار شما قرار گرفته و در عین حال به 340 بازی کلاسیک دسترسی خواهید داشت. این آثار مربوط به کنسول‌های پلی استیشن 1، پلی استیشن 2، پلی استیشن 3 و PSP است. در حالی که در کنار استریم آنلاین، می‌توانید آثار مربوط به کنسول‌های PS1، PS2 و PSP را دانلود و به صورت آفلاین تجربه کنید، بازی‌های کنسول PS3 تنها به صورت استریم قابل تجربه هستند.

علاوه بر این مشترکین سطح پریمیوم سرویس پلی استیشن پلاس جدید می‌توانند به نسخه دموی آثار مختلف دسترسی پیدا کرده و قبل از خریداری، برای ساعاتی آن‌ها را تجربه کنند.

برای خرید اشتراک سطح Premium در آمریکا لازم است مبالغ 18 دلار (اشتراک یک ماهه)، 50 دلار (اشتراک سه ماهه) و 120 دلار (اشتراک یک ساله) پرداخت کنید. قیمت اشتراک یک ماهه، سه ماهه و یک ساله سطح مذکور در منطقه اروپا به ترتیب 17 یورو، 50 یورو و 120 یورو است.

خریداری سطح پریمیوم در ریجن انگلیس به میزان 13.49 پوند (اشتراک یک ماهه)، 40 پوند (اشتراک سه ماهه) و 100 پوند (اشتراک یک ساله) هزینه دارد. اگر حساب کاربری شما در ریجن ژاپن است، می‌توانید با پرداخت مبالغ 1550 ین، 4300 ین و 10250 ین به ترتیب اشتراک‌های یک ماهه، سه ماهه و یک ساله را خریداری کنید.

ویژگی‌های پلی استیشن پلاس Deluxe

شرکت سونی سطح دیگری از سرویس پلی استیشن پلاس جدید را ارائه می‌دهد که جزو سطح‌های اصلی نبوده و تنها در مناطق خاصی در دسترس قرار دارد. این سطح که با پسوند Deluxe شناخته می‌شود، در مناطقی ارائه می‌شود که امکان استریم بازی‌ها وجود ندارد. این سطح در ازای پرداخت مبلغ پایین‌تری نسبت به سطح پریمیوم قابل خریداری بوده و تنها بازی‌های کلاسیک پلی استیشن 1، پلی استیشن 2 و پی اس پی را که قابل دانلود هستند، شامل می‌شود.

به جز فقدان بازی‌های کنسول پلی استیشن 3 و عدم امکان استریم بازی‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5، سطح دیلاکس تفاوتی با سطح Premium ندارد. قیمت اشتراک این سرویس در مناطق مختلف تفاوت داشته و به‌زودی اعلام خواهد شد.

گیفت کارت پلی استیشن پلاس

گیفت کارت پلی استیشن پلاس چه کاربردی دارد؟

برای فعال کردن اشتراک پلی استیشن پلاس و استفاده از مزایای آن روش‌های مختلف و متعددی وجود دارد. اولین راه، پرداخت هزینه اشتراک از طریق حساب‌های بین المللی و کارت‌های بانکی است. متاسفانه به دلیل تحریم‌های بین المللی هیچ‌یک از بانک‌های خارجی و سرویس‌های مالی جهانی قادر به سرویس‌دهی به ایران نبوده و بدون استفاده از شرکت‌های واسطه یا استفاده از اطلاعات اشخاص خارج از ایران نمی‌توانید از سرویس‌هایی همچون پی پل و کارت‌های اعتباری مثل مستر کارت استفاده کنید.

در این شرایط گیفت کارت‌ها می‌توانند به شما کمک کنند. شرکت سونی گیفت کارت‌ پلی استیشن را به صورت فیزیکی در خرده‌فروشی‌های مختلف به فروش می‌رساند که با پرداخت هزینه و خریداری آن‌ها می‌توانید اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس را فعال کنید. باز هم به دلیل تحریم‌های بین المللی و عدم فعالیت رسمی شرکت سونی و خرده‌فروشی‌هایی همچون گیم استاپ و آمازون در ایران، امکان خرید گیفت کارت پلی استیشن به صورت فیزیکی وجود ندارد.

را‌ه‌های استفاده و قیمت سرویس PS Plus

را‌ه‌های استفاده و قیمت سرویس PS Plus

با توجه به موارد گفته شده تنها راه برای فعال‌سازی سرویس پلی استیشن پلاس در ایران، استفاده از گیفت کارت‌های مجازی است. برای آنکه بتوانید با استفاده از گیفت کارت از سرویس پلی استیشن پلاس در کنسول خود استفاده کنید، سه روش وجود دارد. در روش اول می‌توانید حساب کاربری خود را به میزان مورد‌نیاز شارژ کرده و با بهره‌گیری از موجودی حساب خود اقدام به خریداری اشتراک سرویس PS Plus کنید.

همانطور که در مقاله راهنمای خرید پلاس اشاره کردیم، می‌توانید گیفت کارت سرویس پلی استیشن پلاس را به صورت مستقیم خریداری کرده و سرویس مذکور را به صورت یک ماهه، سه ماهه و یک ساله فعال کنید. در شرایط کنونی که سرویس پلی استیشن پلاس جدید در تمامی مناطق دنای شروع به فعالیت نکرده، می‌توانید در ازای پرداخت مبالغ 10 دلار، 25 دلار و 60 دلار به ترتیب اشتراک یک ماهه، سه ماهه و یک ساله سرویس PS Plus را به دست بیاورید. در زمان آغاز به کار سرویس PS Plus جدید، اشتراک شما بدون هزینه اضافه به سطح Essential تغییر خواهد کرد.

روش سوم استفاده از اکانت‌های ظرفیتی سرویس پلی استیشن پلاس است. در این روش یک اکانت جدید ساخته شده و سرویس PS Plus روی آن فعال می‌شود. سپس ظرفیت‌های مختلف این حساب کاربری به اشخاص مختلف فروخته می‌شود. به این واسطه می‌توانید اشتراک سطح‌های اکسترا و پریمیوم را در ظرفیت‌های دوم و سوم خریداری کنید.

ظرفیت دوم روی کنسول شما فعال شده و می‌توانید در حساب کاربری خود از آثار موجود در سرویس PS Plus لذت ببرید. در مقابل در قالب ظرفیت سوم لازم است که بازی‌های سرویس PS Plus را در اکانت خریداری شده تجربه کنید.

ریجن سرویس پلی استیشن پلاس

ریجن سرویس پلی استیشن پلاس

شرکت سونی مناطق مختلف جهان را به ریجن‌های متفاوت تقسیم می‌کند و کنسول‌ها، بازی‌ها و سرویس‌های خود را بر اساس آن‌ها ارائه می‌کند. کنسول‌های عرضه شده در ریجن‌های مختلف هیچ تفاوتی در سخت‌افزار ندارند و از توان پردازشی و ویژگی‌های یکسان بهره می‌برند. با این حال شرایط حساب‌های کاربری قدری متفاوت است. فروشگاه پلی استیشن نسبت به ریجن حساب کاربری حساس بوده و نمی‌توانید گیفت کارت هر ریجن را در ریجن دیگری فعال کنید.

برای مثال گیفت کارت ریجن آمریکا را نمی‌توانید در اکانتی با ریجن انگلیس استفاده کنید. شرایط برای گیفت کارت‌های پلی استیشن پلاس نیز به همین شکل بوده و اگر ریجن گیفت کارت پلی استیشن پلاس با ریجن حساب کاربری شما تفاوت داشته باشد، نمی‌توانید سرویس مذکور را فعال و مورد استفاده قرار دهید.

پلی استیشن پلاس برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5

هر کنسول یک اشتراک فعال PS Plus

در صورتی که افراد مختلفی از یک کنسول برای تجربه بازی‌ها استفاده می‌کنند، لازم نیست هر حساب کاربری به صورت جداگانه اقدام به خریداری اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس کند. تنها کافی است یک حساب کاربری که به صورت Primary روی کنسول فعال شده، اقدام به خریداری اشتراک سرویس PS Plus کند. در این شرایط تمامی حساب‌های کاربری موجود روی کنسول می‌توانند از اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند. برای مثال افراد مختلف می‌توانند تا زمان فعال بودن اشتراک، آثار مورد‌علاقه خود را به صورت آنلاین تجربه کنند یا از بازی‌های رایگان ماهیانه لذت ببرند.

جمع بندی

پلی استیشن پلاس یکی از مهم‌ترین سرویس‌های اشتراکی صنعت ویدیو گیم است که اگر به بازی‌های آنلاین علاقه دارید یا بازی‌های رایگان ماهیانه آن توجه شما را جلب کرده‌اند، خریداری اشتراک آن برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 الزامی است. با فعال شدن سرویس پلی استیشن پلاس جدید و ارائه در دیگر مناطق دنیا، ارزش این سرویس چندین برابر شده و در قبال پرداخت هزینه‌های نسبتا پایین و خریداری اشتراک سطح‌های اکسترا و پریمیوم می‌توانید 400 بازی شاخص کنسول‌های نسل هشتم و نهم پلی استیشن و 340 بازی کلاسیک پلتفرم‌های پلی استیشن 1، پلی استیشن 2، پلی استیشن 3 و پی اس پی را تجربه کنید.

ما در وب گیفت طیف گسترده‌ای از گیفت کارت‌های پلی استیشن در ریجن‌های مختلف و متعدد را با بهترین قیمت ارائه می‌کنیم که با خریداری آن‌ها می‌توانید حساب کاربری خود را شارژ کرده یا به طور مستقیم سرویس پلی استیشن پلاس را فعال کنید.

منبع: pushsquare

تاریخ آخرین به روزرسانی: 3 شهریور 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

در صورتی که از تجربه بازی‌های آنلاین و چندنفره لذت می‌برید و در عین بازی‌های رایگان ماهیانه توجه شما را جلب کرده‌اند، لازم است که سرویس پلی استیشن پلاس را خریداری کنید.

 بله به جز گیفت کارت‌های پلی استیشن پلاس که این سرویس را مستقیما روی حساب کاربری شما فعال می‌کنند، می‌توانید حساب کاربری خود را به میزان مورد‌نیاز شارژ کرده و سپس سرویس مذکور را به مدت مورد‌نظر خریداری کنید.

به لطف ارائه 400 بازی شاخص پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 و ارائه 350 بازی کلاسیک کنسول‌های نسل‌های گذشته پلی استیشن، پلی استیشن پلاس سرویس ارزشمندی بوده که طیف وسیعی از بازی‌ها را در اختیار مشترکین خود قرار می‌دهد.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد