فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
آموزش شارژ اکانت پلی استیشن
پلی استیشن

آموزش شارژ اکانت پلی استیشن

وب گیفت
انتشار در 14 خرداد 1402

اگر به تازگی پلی استیشن تهیه کرده اید و می‌خواهید از سرویس های پلی استیشن پلاس استفاده کنید باید بدانید که اصلی ترین روش آن استفاده از گیفت کارت پلاس است که در این مقاله قصد داریم شیوه شارژ اکانت پلی استیشن و ردیم کردن کد گیفت کارت پلاس را بر روی PS5 و PS4 با استفاده از کنسول، کامپیوتر و حتی موبایل یاد شما دهی.

نحوه استفاده از گیفت کارت پلی استیشن چگونه است؟

پس از خرید گیفت کارت PSN ابتدا باید وارد اکانت پلی استیشن خود شوید؛ اگر اکانت ندارید، ابتدا باید اقدام به ساخت اکانت PSP کنید و اکانت امری ضروری برای انتقال اعتبارات شما خواهد بود. سپس برای فعال سازی گیفت کارت پلی استیشن، روش‌های مختلفی وجود دارد، ماهیت کلی این روش‌ها کاملاً یکسان هستند و تنها در پلتفرم فعال سازی متفاوت هستند و اعتبارات خریداری شما به‌صورت کامل به‌حساب شما منتقل خواهد شد. حتما توجه کنید که هنگام ثبت و شارژ اکانت خود، از نرم‌افزارهای تغییر IP، ریجن اکانت PSN استفاده کنید تا مشکلی برای اکانت شما پیش نیاید.

پیش نیاز این مطلب: تغییر ریجن اکانت پلی استیشن

۱. شارژ اکانت پلی استیشن از طریق مرورگر و کامپیوتر

می‌تواند گفت یکی از ساده‌ترین و امن‌ترین روش‌ها برای ردیم کردن گیفت کارت پلی استیشن، استفاده از یک رایانه شخصی خواهد بود، این روش به دلیل استفاده ساده از نرم‌افزارهای تغییر IP باعث آسودگی خاطر شما خواهد شد. برای فعال سازی از طریق مرورگر و کامپیوتر باید مراحل زیر را طی کنید.

1- ابتدا باید از طریق سایت پلی استیشن، وارد حساب کاربری خود شوید.

فعال سازی گیفت کارت پلی استیشن از طریق مرورگر و کامپیوتر

2- پس از ورود به اکانت خود، روی عکس پروفایلتان کلیک کنید و سپس روی گزینه Redeem Codes کلیک کنید.

فعال سازی گیفت کارت پلی استیشن از طریق مرورگر و کامپیوتر

3- از ورود به این بخش، کد 12 رقمی خریداری شده (مانند: 94GP-QTNL-KKNN) را وارد کنید؛ توجه کنید حتما باید کد شما به صورت صحیح وارد شود و از چپ به راست وارد شود.

4- سپس روی Next کلیک کنید و پس از تایید اعتبار، آن را روی اکانت خود اعمال کنید.

5- اعتبار خریداری شما به حسابتان منتقل شد و می توانید به خرید از فروشگاه سونی بپردازید.

۲. ردیم کردن گیفت کارت پلی استیشن طریق کنسول پلی استیشن 4

یکی دیگر از روش‌های استفاده از گیفت کارت پلی استیشن، ردیم کردن کد گیفت کارت بر روی PS4 است؛ این روش با استفاده از کنسول PS4 شما انجام می‌شود. برای فعال سازی از این طریق باید مراحل زیر را طی کنید.

1- ابتدا باید وارد حساب کاربری خود در پلی استیشن شوید.

فعال سازی از طریق کنسول پلی استیشن 4

2- سپس در منوی کنسول خود، گزینه Playstation Store را انتخاب کنید.

فعال سازی از طریق کنسول پلی استیشن 4

3- سپس در این بخش، اسکرول کرده و گزینه Redeem Codes را انتخاب کنید.

فعال سازی گیفت کارت پلی استیشن از طریق کنسول پلی استیشن 4

4- کد 12 رقمی خریداری شده (مانند: 94GP-QTNL-KKNN) را وارد کنید و سپس گزینه Continune را انتخاب کنید.

5- اعتبار خریداری شما به حسابتان منتقل شد و می توانید به خرید از فروشگاه سونی بپردازید.

۳. فعال سازی از طریق کنسول پلی استیشن 5

در روش سوم، وارد کردن گیفت کارت پلی استیشن از طریق کنسول پلی استیشن 5 است؛ این روش برای خریداران کنسول PS5 کاربردی خواهد بود. برای فعال سازی از این طریق باید مراحل زیر را طی کنید.

1- ابتدا باید وارد حساب کاربری خود در پلی استیشن شوید.

فعال سازی گیفت کارت پلی استیشن از طریق کنسول پلی استیشن 5

2- سپس به بخش Settings مراجعه کنید.

فعال سازی گیفت کارت پلی استیشن از طریق کنسول پلی استیشن 5

3- در بخش تنظیمات گزینه Users and Accounts را انتخاب کنید.

فعال سازی گیفت کارت پلی استیشن از طریق کنسول پلی استیشن 5

4- حالا به بخش Account و سپس به بخش Payment and Subscriptions مراجعه کنید.

فعال سازی گیفت کارت پلی استیشن از طریق کنسول پلی استیشن 5

5- سپس در این بخش، گزینه Redeem Codes را انتخاب کنید.

فعال سازی گیفت کارت پلی استیشن از طریق کنسول پلی استیشن 5

6- کد 12 رقمی خریداری شده (مانند: 94GP-QTNL-KKNN) را وارد کنید و سپس گزینه Continune را انتخاب کنید.

7- اعتبار خریداری شما به حسابتان منتقل شد و می توانید به خرید از فروشگاه سونی بپردازید.

۴. فعال سازی از طریق گوشی (با نرم افزار پلی استیشن)

آخرین روش یکی از روش های کلیدی برای استفاده از گیفت کارت PS، خواهد بود. در روش فوق شما باید طریق نرم افزار PlayStation App را برای گوشی اندروید یا iOS خود نصب کنید. برای دانلود نرم افزار PS App به گوگل پلی یا اپ استور مراجعه کنید؛ پس از نصب این نرم افزار از طریق مراحل زیر اقدام می کنید.

1- ابتدا وارد نرم افزار شوید و سپس در حساب کاربری خود در پلی استیشن لاگین کنید.

فعال سازی از طریق نرم افزار پلی استیشن

2- پس از ورود به حساب خود، لوگو پلی استیشن را انتخاب کنید و سپس گزینه ی سمت راست کنار صفحه، را انتخاب کنید.

فعال سازی از طریق نرم افزار پلی استیشن

3- سپس در این بخش، گزینه Redeem Codes را انتخاب کنید و کد 12 رقمی خریداری شده را وارد کنید و سپس Next را انتخاب کنید.

4- اعتبار خریداری شما به حسابتان منتقل شد و می توانید به خرید از فروشگاه سونی بپردازید.

نکات مهم برای استفاده از گیفت کارت پلی استیشن

با توجه به اینکه در حال حاضر به دلیل تحریم‌هایی که از خارج  کشور به وجود آمده است و عدم دسترسی به کارت های اعتباری بین‌المللی پرداخت، خرید گیفت کارت تنها راه مؤثر برای دریافت محصول از فروشگاه PS Store است؛ استفاده از گیفت کارت PSN نیز نیاز به موارد خاصی دارد و نکات مهمی را باید حتماً هنگام خرید گیفت کارت پلی استیشن توجه داشته باشید؛ نکات مهمی مانند:

این 2 مورد یکی از کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین موارد مهم قبل از خرید و استفاده از گیفت کارت‌ پلی استیشن به شمار می‌روند و حتماً باید به آن‌ها توجه داشته باشید؛ در ادامه با وب گیفت همراه باشید تا به صورت کامل به این موارد بپردازیم.

میزان اعتبار و واحد پولی

قبل از خرید خود حتما باید به میزان اعتباری که نیاز دارید و واحد پولی که در اکانت شما وجود دارد توجه کنید. برای مثال شما برای خرید یک بازی 60 دلاری می‌توانید با خرید یک گیفت کارت 50 دلاری و یک گیفت کارت 10 دلاری پلی استیشن، اکانت خود را به 60 دلار شارژ کنید؛ البته حتما باید توجه داشته باشید که درصورتی‌که خرید شما مبلغی کمتر از این واحد باشد، اعتبار باقیمانده در حساب شما ذخیره خواهد شد. نکته دیگری که نیاز است بدانید، حتما قبل از خرید گیفت کارت باید به فروشگاه PSN مراجعه کنید تا از واحد پولی آن مطمئن شوید؛ فروشگاه پلی استیشن به دلیل خدمات بین‌المللی که ارائه می‌دهد دارای واحدهای پولی متنوعی مانند دلار، یورو، پوند، فرانک، ین و … خواهد بود که هرکدام مخصوص ریجن های مختلف و کشورهای آمریکایی، اروپایی و آسیایی و سایر کشورها هستند.

ریجن اکانت پلی استیشن

مهم‌ترین نکته‌ای که باید هنگام خرید گیفت کارت پلی استیشن بدانید، ریجن بندی و مناطق مختلف آن است. به‌طورکلی ریجن های پلی استیشن به 6 منطقه تقسیم می‌شود. ریجن 1 از آمریکا و کانادا، ریجن 2 از اروپا، ژاپن، خاورمیانه و آفریقا جنوبی، ریجن 3 از آسیای شرقی، ریجن 4 از آمریکا لاتین و استرالیا، ریجن 5 از روسیه و آفریقا و ریجن 6 که مربوط چین هستند واحدهای پولی متفاوتی دارند. با توجه به اینکه این مورد نکته ای مهم برای خرید شما خواهد بود ابتدا باید ریجن اکانت خود را پیدا کنید.

برای پیدا کردن ریجن اکانت پلی استیشن خود، به سایت PSNProfiles.com مراجعه کنید؛ سپس نام کاربری اکانت PSN خود را جست‌وجو کرده و پرچم کشوری که مربوط به ریجن شما می‌شود، در این سایت قابل‌مشاهده خواهد بود. همچنین درروش دوم می‌توانید برای پیدا کردن کشور انتخاب‌شده، پس از ورود به سایت سونی وارد بخش Account شوید و گزینه Basic Account Information را انتخاب کنید. در ادامه بخش آدرس و کشور (Country) مواردی که انتخاب کرده‌اید، مشخص خواهد شد.

نکات بالا امری کلیدی برای خرید گیفت کارت PSN است و اگر اشتباهی در خرید شما انجام بگیرد، امکان فعال سازی و استفاده از آن در اکانت شما وجود نخواهد داشت. ازآنجایی‌که فروشگاه PS Store، بستری کاملاً آنلاین است، اعتبار کدها بلافاصله روی اکانت شما اعمال خواهد شد و برای استفاده از کد، تنها نیاز به اینترنت و یک پلتفرم مانند کنسول، کامپیوتر و یا تلفن‌های هوشمند دارید. در ادامه به بررسی روش‌های فعال سازی گیفت کارت PSN می‌پردازیم.

سخن پایانی

در این مطلب از وب گیفت، کلیه موارد مرتبط با شارژ اکانت پلی استیشن را به شما معرفی کردیم تا پس از خرید گیفت کارت پلی استیشن از فروشگاه وب گیفت، مشکلی در فعال سازی و ریدم کردن آن نداشته باشید. حتما توجه کنید در روش‌های گفته‌شده، باید مرحله‌به‌مرحله پیش بروید تا مشکلی در فرایند فعال سازی اعتبارها نداشته باشید؛ این روش برای فعال سازی گیفت کارت پلی استیشن پلاس و گیفت کارت های مرتبط با پلی استیشن یکسان خواهد بود و با استفاده از آن می‌توانید کلیه کدهای 12 رقمی مرتبط با PS Store را به‌سادگی فعال کنید.

منبع: businessinsider

تاریخ آخرین به روزرسانی: 20 شهریور 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

شما هنگام خرید اشتراک پلی استیشن پلاس، حتما باید به مواردی مانند میزان و واحد پولی و ریجن اکانت پلی استیشن خود توجه داشته باشید تا هنگام فعال سازی آن، با مشکلی روبرو نشوید.

شما می‌توانید گیفت کارت های پلی استیشن را از طریق کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، مرورگر کامپیوتر و همچنین نرم افزار پلی استیشن برای گوشی های هوشمند فعال سازی کنید.

با توجه به اینکه این سرویس برای محصولات پلی استیشن طراحی شده است، می‌توانید آن را در کنسول‌های بازی مانند پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد