فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
آموزش کامل غیرفعال کردن و حذف اپل آیدی
اپل

آموزش کامل غیرفعال کردن و حذف اپل آیدی

وب گیفت
انتشار در 23 دی 1401

افرادی که قصد دارند تا اقدام به حذف اپل ایدی خود کنند، همواره با این چالش مواجه هستند که به چه نحوی می‌توان این کار را انجام داد؟ به‌منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم و آموزش غیرفعال کردن و حذف اپل ایدی باید به این نکته اشاره کرد که اپل یک وب‌سایت جدید برای نگهداری داده و کمک به حفظ حریم خصوصی کاربران خود راه‌اندازی کرده است.

این وب‌سایت به کاربران این امکان را می‌دهد تا یک کپی از تمام داده‌های مرتبط با حساب‌های Apple ID خود را که این شرکت در سرورهای خود نگهداری می‌کند، درخواست کنند. این صفحه همچنین گزینه‌هایی برای حذف یا غیرفعال‌کردن اپل ایدی دارد.

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به بررسی آموزش تصویری حذف اپل ایدی پرداخته و در مورد نحوه انجام این کار اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه می‌دهیم، پس با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

مهم ترین نکاتی که باید هنگام حذف اپل آیدی به آن توجه کنید

نکات مهم برای حذف اکانت اپل ایدی

موضوع مهمی که در وهله اول باید بدانید این است که هر کاربری در هر جایی می‌تواند حساب اپل ایدی خود را حذف کند. از سوی دیگر لازم به ذکر است که اپل توانایی غیرفعال‌کردن حساب اپل ایدی را محدود به‌حساب‌هایی با مکان‌هایی در اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس تنظیم شده‌اند. با این حال اپل قصد دارید تا این قابلیت را در آینده در سراسر جهان فعال کند.

به‌خاطر داشته باشید که حذف حساب Apple ID و هر داده مرتبط با آن یک اقدام دائمی و غیرقابل‌برگشت است. پس از حذف حساب شما، اپل به‌هیچ‌عنوان نمی‌تواند حساب شما را دوباره باز یا فعال کند یا هیچ یک از داده‌های شما را بازیابی کند. این مسئله باعث می‌شود تا پس از حذف اپل ایدی دیگر قادر نباشید تا به هیچ یک از محتوا و خدمات لیست شده در زیر دسترسی داشته باشید.

با حذف اکانت اپل ایدی موارد زیر به‌صورت کامل از دسترس شما خارج می‌شود:

اگر در حال حاضر قصد ندارید از اپل ایدی خود استفاده کنید، اما ممکن است در آینده نیاز داشته باشید تا دوباره به اکانت خود دسترسی پیدا کنید، اپل توصیه می‌کند که به‌جای حذف، آن را در صورت امکان موقتاً غیرفعال کنید. اپل ایدی‌ها را می‌توان با تماس با پشتیبانی اپل و ارائه کد دسترسی منحصربه‌فرد دریافت شده در حین غیرفعال‌کردن، دوباره فعال کرد.

اپل همچنین توصیه می‌کند قبل از درخواست حذف یا غیرفعال‌کردن حساب خود، مراحل زیر را انجام دهید:

توجه به این نکات بسیار مهم به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ چالشی اقدام به حذف و غیرفعال‌کردن اپل ایدی خود کنید.

چگونه اکانت اپل ایدی خود را حذف کنیم؟

چگونه اکانت اپل ایدی خود را حذف کنیم؟

پس از بررسی نکات مهمی که برای حذف و غیرفعال‌کردن اکانت اپل ایدی باید به آن توجه داشته باشید، حال بهتر است تا به بررسی آموزش حذف اپل ایدی پرداخته و در مورد این مسئله صحبت کنیم.

به‌منظور انجام این کار باید در گام اول یک مرورگر وب را در Mac، PC یا iPad خود بازکرده و به آدرس privacy.apple.com بروید.

پس از ورود به این وب‌سایت لازم است تا ایمیل و رمز عبور اپل ایدی خود را وارد کنید.

پس از ورود به این وب‌سایت لازم است تا ایمیل و رمز عبور اپل ایدی خود را وارد کنید. پس از واردکردن این اطلاعات لازم است تا به هر سؤال امنیتی که از شما پرسیده می‌شود پاسخ دهید یا در صورت درخواست، احراز هویت دومرحله‌ای را در دستگاه دیگری انجام دهید.

پس از ورود به صفحه Apple ID & Privacy، لازم است تا گزینه Continue را انتخاب کنید.

پس از ورود به صفحه Apple ID & Privacy، لازم است تا گزینه Continue را انتخاب کنید.

در گام بعدی باید در قسمت Delete Your Account ، گزینه Get Started را انتخاب کنید.

در گام بعدی باید در قسمت Delete Your Account ، گزینه Get Started را انتخاب کنید.

در این بخش اپل از شما می‌پرسد که به چه دلایلی قصد دارید تا اقدام به حذف Apple ID خود کنید.

در این بخش اپل از شما می‌پرسد که به چه دلایلی قصد دارید تا اقدام به حذف Apple ID خود کنید. شما باید دلیل حذف حساب خود را از منوی کشویی که در این بخش وجود دارد انتخاب کنید. در صورتی که دلیل خاصی برای انجام این کار ندارید، می‌توانید گزینه آخر را انتخاب کرده و بر روی Continue کلیک کنید.

در این بخش چک‌لیستی از موارد مهمی که باید قبل از حذف حساب خود بدانید به شما نمایش داده می‌شود.

در این بخش چک‌لیستی از موارد مهمی که باید قبل از حذف حساب خود بدانید به شما نمایش داده می‌شود. سپس باید این چک‌لیست را مرور کرده و بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

در صفحه بعدی شرایط و ضوابط حذف اکانت به شما نمایش داده می‌شود و پیشنهاد ما این است که این قوانین را بررسی کنید.

در صفحه بعدی شرایط و ضوابط حذف اکانت به شما نمایش داده می‌شود و پیشنهاد ما این است که این قوانین را بررسی کنید. سپس باید کادر Read and agree را علامت بزنید و Continue را انتخاب کنید.

در بخش بعدی باید نحوه دریافت به‌روزرسانی‌های وضعیت حساب را انتخاب کنید.

در بخش بعدی باید نحوه دریافت به‌روزرسانی‌های وضعیت حساب را انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید اطلاعات را از طریق ایمیلی که برای ایجاد Apple ID وارد کرده‌اید دریافت کرده، از یک آدرس ایمیل دیگر استفاده کنید یا از طریق تلفن این اطلاعات را دریافت کنید. پس از انتخاب یکی از این گزینه‌ها باید بر روی Continue کلیک کنید.

در صفحه بعدی مهم‌ترین اطلاعات در مورد حذف اپل ایدی به شما نمایش داده می‌شود.

در صفحه بعدی مهم‌ترین اطلاعات در مورد حذف اپل ایدی به شما نمایش داده می‌شود. در این بخش کد دسترسی منحصربه‌فرد را باید دانلود یا یادداشت کنید که برای تماس با پشتیبانی اپل در رابطه با درخواست خود به آن نیاز دارید. سپس باید گزینه Continue را انتخاب کنید.

در بخش بعدی باید کد دسترسی را که در صفحه قبلی دریافت کرده‌اید را وارد کرده تا تأیید شود که آن را دریافت کرده‌اید. سپس باید Continue را انتخاب کنید.

در بخش بعدی باید کد دسترسی را که در صفحه قبلی دریافت کرده‌اید را وارد کرده تا تأیید شود که آن را دریافت کرده‌اید. سپس باید Continue را انتخاب کنید.

در بخش بعدی برای بار آخر باید فهرست جزئیات مهم را در مورد حذف اپل ایدی را یک‌بار دیگر مرور کرده و گزینه Delete Account را انتخاب کنید.

در بخش بعدی برای بار آخر باید فهرست جزئیات مهم را در مورد حذف اپل ایدی را یک‌بار دیگر مرور کرده و گزینه Delete Account را انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه Delete Account وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن اپل تأیید می‌کند که در حال کار روی حذف حساب شما در وب‌سایت و از طریق ایمیل است.

با انتخاب گزینه Delete Account وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن اپل تأیید می‌کند که در حال کار روی حذف حساب شما در وب‌سایت و از طریق ایمیل است. اپل می‌گوید این فرایند ممکن است تا هفت روز طول بکشد. تا زمانی که راستی‌آزمایی در حال انجام است، حساب شما فعال باقی می‌ماند.

به یاد داشته باشید که قبل از حذف حساب، از Apple ID در همه دستگاه‌ها و مرورگرهای وب خارج شوید.

چگونه اکانت اپل ایدی خود را غیرفعال کنیم؟

چگونه اکانت اپل ایدی خود را غیرفعال کنیم؟

گاهی نیاز است تا برای یک مدت مشخصی اکانت خود را غیرفعال کنید. در صورتی که قصد ندارید تا اکانت اپل ایدی خود را برای همیشه حذف کنید، می‌توانید از گزینه غیرفعال‌کردن حساب خود استفاده کنید.

برای انجام این کار باید یک مرورگر وب را در Mac، PC یا iPad خود باز کنید و به وب‌سایت privacy.apple.com بروید.

پس از ورود به این وب‌سایت لازم است تا ایمیل و رمز عبور اپل ایدی خود را وارد کنید.

پس از ورود به این وب‌سایت لازم است تا ایمیل و رمز عبور اپل ایدی خود را وارد کنید. سپس باید به سؤالات امنیتی پاسخ دهید یا در صورت درخواست، احراز هویت دومرحله‌ای را انجام دهید.

پس از ورود به صفحه Apple ID & Privacy، لازم است تا گزینه Continue را انتخاب کنید.

سپس باید در صفحه Apple ID & Privacy، روی گزینه Continue کلیک کنید.

سپس باید در قسمت Deactivate Your Account، گزینه Get Started را انتخاب کنید.

سپس باید در قسمت Deactivate Your Account، گزینه Get Started را انتخاب کنید.

سپس باید از بین گزینه‌های موجود دلیلی برای غیرفعال‌کردن حساب خود را از طریق منوی کشویی انتخاب کنید.

سپس باید از بین گزینه‌های موجود دلیلی برای غیرفعال‌کردن حساب خود را از طریق منوی کشویی انتخاب کنید. در بخش بعدی چک‌لیست موارد مهمی که باید قبل از غیرفعال‌کردن حساب خود بدانید به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن‌ها را مرور کرده و سپس گزینه Continue را انتخاب کنید. سپس به شما شرایط و ضوابط غیرفعال‌سازی اکانت نمایش داده می‌شود که می‌توانید پس از خواندن این موارد، بر روی کادر موجود در پایین صفحه کلیک کرده و سپس گزینه Continue را انتخاب کنید.

سپس باید نحوه دریافت به‌روزرسانی‌های وضعیت حساب را انتخاب کنید. شما می‌توانید از طریق ایمیلی که برای ایجاد Apple ID از آن استفاده کردید برای دریافت اطلاعات کمک بگیرید.

سپس باید نحوه دریافت به‌روزرسانی‌های وضعیت حساب را انتخاب کنید. شما می‌توانید از طریق ایمیلی که برای ایجاد Apple ID از آن استفاده کردید برای دریافت اطلاعات کمک بگیرید. همچنین می‌توانید یک آدرس ایمیل دیگر را انتخاب کرده و یا از طریق تلفن اطلاعات مربوط به غیرفعال‌کردن حساب خود را دریافت کنید. سپس باید گزینه Continue را انتخاب کنید.

در بخش بعدی کد دسترسی منحصربه‌فردی برای غیرفعال‌کردن اپل ایدی به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن را چاپ، دانلود و یا یادداشت کنید.

در بخش بعدی کد دسترسی منحصربه‌فردی برای غیرفعال‌کردن اپل ایدی به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن را چاپ، دانلود و یا یادداشت کنید. این کد برای تماس با پشتیبانی اپل برای زمانی که قصد دارید تا حساب خود را دوباره فعال کنید، لازم است. سپس باید گزینه Continue را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی باید کد دسترسی که دریافت کرده‌اید را وارد کنید تا تأیید شود که آن را دریافت کرده‌اید. سپس باید گزینه Continue را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی باید کد دسترسی که دریافت کرده‌اید را وارد کنید تا تأیید شود که آن را دریافت کرده‌اید. سپس باید گزینه Continue را انتخاب کنید.

یک‌بار دیگر جزئیات مهم برای غیرفعال‌کردن حساب به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید را مرور کرده و سپس گزینه Deactivate Account را انتخاب کنید.

یک‌بار دیگر جزئیات مهم برای غیرفعال‌کردن حساب به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید را مرور کرده و سپس گزینه Deactivate Account را انتخاب کنید.

 

با ورود به صفحه بعدی با پیامی مواجه می‌شوید که در آن مشخص می‌شود که در آن بیان شده است که شرکت اپل در حال کار بر روی غیرفعال‌کردن حساب شما است.

با ورود به صفحه بعدی با پیامی مواجه می‌شوید که در آن مشخص می‌شود که در آن بیان شده است که شرکت اپل در حال کار بر روی غیرفعال‌کردن حساب شما است. در این بخش اپل اعلام می‌کند که این فرایند ممکن است تا هفت روز طول بکشد. تا زمانی که راستی‌آزمایی در حال انجام است، حساب شما فعال باقی می‌ماند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که قبل از غیرفعال‌شدن حساب خود حتماً از اپل ایدی تان در همه دستگاه‌ها و مرورگرهای وب خارج شوید.

جمع بندی

در این به بررسی آموزش حذف اپل ایدی پرداخته و تلاش کردیم تا در کنار بررسی آموزش تصویری حذف اپل ایدی، آموزش غیرفعال‌کردن اپل ایدی را نیز به شما ارائه دهیم. توجه به موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا هر زمانی که نیاز داشتید بتوانید اکانت خود را حذف کرده و یا به‌صورت موقت اپل ایدی خود را غیرفعال کنید. در صورتی که نیاز به خرید اپل آیدی معتبر آمریکا دارید، می توانید به وب گیفت مراجعه کنید و اگر پس از حذف Apple ID خود قصد ساخت اپل آیدی بدون شماره تلفن دارید، می توانید از آموزش های سایت استفاده نمایید.

منبع: macrumors.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 2 شهریور 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

بله. اپل امکانی را به وجود آورده تا شما بتوانید هر زمانی که نیاز داشتید اقدام به حذف اپل ایدی خود کرده و از این طریق اطلاعات شما به‌صورت کامل پاک خواهد شد.

خیر. در صورتی که مراحل حذف اکانت اپل ایدی را طی کرده و پس از گذشت چند روز، اپل به شما اعلام کردن که اطلاعات اپل ایدی شما پاک شده است، به‌هیچ‌عنوان امکان بازگشت این اطلاعات وجود ندارد.

اگر قصد دارید تا اقدام به حذف اپل ایدی کرده و یا فرایند غیرفعال‌کردن اپل ایدی را طی کنید، می‌توانید از طریق وب‌سایت privacy.apple.com این فرایندها را انجام دهید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد