فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
راهنمای کامل تنظیمات اسپاتیفای
مقالات اسپاتیفای

راهنمای کامل تنظیمات اسپاتیفای

مهدی داوری
انتشار در 11 تیر 1402

اسپاتیفای یکی از مشهورترین پلتفرم‌های پخش موزیک و پادکست آنلاین است که فعالیت آن از سال ۲۰۰۸ آغاز شده و از آن زمان تا به امروز این سرویس توانسته میلیون‌ها کاربر را از سراسر دنیا جذب خود کند. یکی از چالش‌های کاربران ایرانی، نحوه تنظیمات اسپاتیفای است.

در همین راستا در این مطلب از سایت وب گیفت قصد داریم تا شما را با ترجمه و معنی تنظیمات اسپاتیفای (Spotify) آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

بخش‌های مختلف تنظیمات اسپاتیفای

راهنمای تنظیمات اسپاتیفای

در صورتی که قصد دارید تا به بخش تنظیمات اسپاتیفای دسترسی پیدا کنید، برای انجام این کار باید روی نماد چرخ‌دنده در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی برنامه بزنید تا بتوانید وارد این قسمت شوید. در ادامه شما را با بخش‌های مختلف تنظیمات این اپلیکیشن آشنا کرده و در مورد ترجمه تنظیمات سرویس موزیک اسپاتیفای صحبت خواهیم کرد:

1. Playback Settings

یکی از بخش‌های تنظیمات اسپاتیفای قسمت Playback Settings است. معنا آن تنظیمات پخش است. با ورود به این قسمت شما می‌توانید از جنبه‌های مختلف، نحوه پخش موسیقی را در دستگاه خود تنظیم کنید.

در این قسمت امکان تنظیم crossfade وجود دارد که باعث می‌شود تا بین انتها آهنگ در حال پخش و ابتدا آهنگ بعدی Fade اتفاق بیفتد و به نحوی دو آهنگ به یکدیگر متصل شوند. همچنین امکان نرمالایز کردن صدا در این بخش وجود دارد.

قابلیت دیگری که در قسمت Playback Settings می‌توانید آن را تنظیم کنید، قابلیت gapless playback است که باعث می‌شود تا آهنگ‌ها بدون گپ و فاصله از هم پخش شود.

2. Audio Quality

یکی دیگر از بخش‌های موجود در تنظیمات اسپاتیفای، قسمت Audio Quality است. در این قسمت می‌توانید کیفیت پخش موسیقی را تنظیم کنید. گزینه‌های تنظیم کیفیت صدا در این بخش شامل موارد زیر می‌شود:

به هر میزانی که کیفیت صدا افزایش پیدا کند، حجم اینترنت مصرفی شما نیز بیشتر می‌شود. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که کیفیت‌های بالا تنها در اختیار کاربران پرمیوم اسپاتیفای قرار می‌گیرد.

3. Download Settings

کاربرانی که عضو پلن پرمیوم اسپاتیفای می‌شوند، می‌توانند آهنگ‌های مورد علاقه خود را دانلود کنند. در بخش Download Settings می‌توانید تنظیمات دانلود را مشخص کنید. در این قسمت از بخش تنظیمات اسپاتیفای شما می‌توانید کیفیت موسیقی دانلود شده را انتخاب کرده و همچنین مشخص کنید که در هنگام استفاده از داده‌های موبایل هم اجازه دانلود به اسپاتیفای می‌دهید یا خیر؟

حتما بخوانید: چگونه از اسپاتیفای آهنگ دانلود کنیم؟

4. Social Settings

بخش Social Settings در سرویس اسپاتیفای مربوط به تنظیمات شبکه‌های اجتماعی است. این قسمت از تنظیمات اسپاتیفای به شما این اجازه را می‌دهد تا بتوانید حساب Spotify خود را به شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر متصل کرده و به‌راحتی اقدام به اشتراک‌گذاری آهنگ‌های مورد علاقه خود کنید.

5. Notifications

مثل اکثر اپلیکیشن‌های موبایل، پلتفرم اسپاتیفای نیز به نحوی برنامه‌نویسی شده است که نوتیفیکیشن و اعلان برای شما ارسال می‌کند. در قسمت Notifications تنظیمات اسپاتیفای می‌توانید اعلان‌های اسپاتیفای را فعال یا غیرفعال کنید.

6. Privacy Settings

سرویس اسپاتیفای امکان مختلفی را برای حفظ حریم خصوصی شما در اختیارتان قرار می‌دهد. شما می‌توانید در بخش Privacy Settings به این تنظیمات دسترسی پیدا کنید. در این قسمت می‌توانید اکانت خود را پرایوت یا خصوصی کنید.

7. Car Mode

بسیاری از کاربران در هنگام رانندگی از سرویس اسپاتیفای برای پخش آهنگ مورد علاقه خود استفاده می‌کنند. برای این که کاربران در زمان رانندگی بتوانند به‌راحتی اقدام به استفاده از سرویس اسپاتیفای کنند، در این اپلیکیشن امکانی به نام Car View فراهم شده است. در شما می‌توانید در قسمت Car View تنظیم رابط کاربری را برای زمان رانندگی بهینه‌سازی کنید.

8. Language

شما می‌توانید از اپلیکیشن اسپاتیفای به زبان‌های مختلف استفاده کنید. در بخش Language می‌توانید معنی تنظیمات اسپاتیفای را بر اساس زبان مورد نظر خود تغییر دهید. انتظار می‌رود که در آینده زبان‌های بیشتری به اپلیکیشن اسپاتیفای اضافه شود.

9. Storage

اگر چه اپلیکیشن اسپاتیفای آنلاین بوده و برای استفاده از این سرویس نیازی به حافظه زیادی ندارید؛ اما برای ذخیره کردن آهنگ‌های دانلود شده و ذخیره کش‌های برنامه نیاز است تا بخشی از حافظه دستگاه خود را به این کار اختصاص دهید. در قسمت Storage می‌توانید میزان فضای ذخیره‌سازی استفاده شده توسط برنامه Spotify را مشاهده کنید و لیست‌های پخش و محتواهای دانلود شده را مدیریت کنید.

10. About

در این بخش می‌توانید اطلاعاتی درباره نسخه اپلیکیشن اسپاتیفای که از آن استفاده می‌کنید را مشاهده کنید.

11. Canvas

یکی از قابلیت‌های جدیدی که به سرویس اسپاتیفای اضافه شده، Canvas است. این ویژگی کلیپ‌های ویدئویی کوتاهی را در هنگام پخش شدن موسیقی به شما نمایش می‌دهد. در این بخش می‌توانید ویژگی Canvas را فعال یا غیرفعال کنید.

12. Equalizer

اپلیکیشن اسپاتیفای یک سرویس حرفه‌ای است که به شما اجازه اکولایزر کردن آهنگ را نیز می‌دهد. شما می‌توانید در بخش Equalizer تنظیمات اکولایزر را برای شخصی‌سازی صدای موسیقی خود تغییر دهید.

13. Data Saver

یکی از ویژگی‌هایی که اپلیکیشن اسپاتیفای دارد، امکان صرفه‌جویی در مصرف اینترنت است. در واقع شما می‌توانید با ورود به بخش Data Saver تعیین کنید که در هنگام پخش موسیقی از طریق داده‌های موبایل، مصرف اینترنت خود را کاهش دهید.

14. Wrapped

از دیگر قابلیت‌های جدیدی که اپلیکیشن اسپاتیفای دارد، ویژگی Wrapped است که بهترین آهنگ‌ها و خواننده‌ها را برای شما هایلایت می‌کند تا بتوانید سریع‌تر آن‌ها را شناسایی کنید. شما می‌توانید این ویژگی را در بخش Wrapped فعال و غیرفعال کنید.

15. Account

شما می‌توانید در قسمت Account تنظیمات اسپاتیفای اقدام به تغییر اطلاعات اکانت خود کنید. در این بخش می‌توانید آدرس ایمیل و رمز عبور را مدیریت کرده و آن را تغییر دهید.

16. Voice Interactions

شما می‌توانید از طریق دستورات صوتی اقدام به انجام کارهای مختلف در اپلیکیشن اسپاتیفای کنید. در بخش Voice Interactions می‌توانید کنترل صوتی را برای برنامه اسپاتیفای فعال یا غیرفعال کنید.

همچنین در این قسمت شاهد بخشی به نام Voice Feedback هستیم که به شما اجازه می‌دهد تا مشخص کنید که آیا در هنگام استفاده از کنترل صوتی از اپلیکیشن اسپاتیفای صدایی برای تأیید دستورات خود دریافت کنید یا خیر؟

17. Connect to a Device

شما می‌توانید اپلیکیشن اسپاتیفای را برای پخش به دستگاه‌های دیگر مانند بلندگوها وصل کنید. برای تنظیم این دستگاه‌ها می‌توانید به بخش Connect to a Device آمده و تنظیمات مورد نظر خود را تغییر دهید.

جمع‌بندی

در این مطلب از وب سایت وب گیفت شما را با ترجمه تنظیمات Spotify آشنا کرده و بیان کردیم که هر یک از بخش‌های تنظیمات اسپاتیفای برای انجام چه کاری می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. بررسی موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید ترجمه تنظیمات Spotify را به خوبی بفهمید و از این طریق تنظیمات اسپاتیفای را با توجه به نیاز خود تغییر دهید.

منبع: whathifi.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 13 آبان 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

شما می‌توانید در صفحه اصلی اپلیکیشن اسپاتیفای، با انتخاب آیکون چرخ دنده به بخش تنظیمات اسپاتیفای دسترسی پیدا کنید.

شما می‌توانید در بخش تنظیمات و در قسمت Audio Quality کیفیت صدا اسپاتیفای را تغییر دهید.

با رفتن به بخش تنظیمات اسپاتیفای و در قسمت Equalizer می‌توانید آهنگ‌های در حال پخش را اکولایز کنید.

دیدگاه‌ها (1) آخرین نظرات کاربران
الهام
2 اردیبهشت 1403

اطلاعات خوبی گرفتم،ممنون

افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد