فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
گیفت کارت گوگل پلی چیست؟
گوگل

گیفت کارت گوگل پلی چیست؟

مهدی داوری
انتشار در 17 آبان 1401

فروشگاه گوگل پلی یک فروشگاه دیجیتالی است که توسط شرکت گوگل ایجاد شده است و در آن می‌توانید به حجم بسیار زیادی از محتوا دسترسی پیدا کرده و از طریق این فروشگاه می‌توانید در کنار دانلود بازی و نرم‌افزار برای سیستم‌عامل اندروید، فیلم‌ها، سریال‌ها، کتاب‌ها و… را از طریق فروشگاه گوگل پلی خریداری کنید.  با وجود حجم قابل‌توجهی از محتواهای رایگان در گوگل پلی، شاهد فروش محصولات دیجیتالی هستیم که برای خرید آن‌ها نیاز است تا حساب خود را شارژ و از این طریق فرایند خرید خود را انجام دهید. گوگل پلی برای آسان کردن فرایند خرید، گیفت کارتی را برای این فروشگاه ایجاد کرده است و شما می‌توانید با استفاده از این گیفت کارت به‌سرعت فرایند خرید خود را انجام دهید؛ اما گیفت کارت گوگل پلی چیست؟ در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به گیفت کارت Google Play انداخته و در مورد ویژگی‌های این کارت هدیه و نحوه استفاده از آن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

پیش از آن که بخواهیم در مورد نحوه خرید و استفاده از گیفت کارت گوگل پلی اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم، بهتر است تا به‌صورت کامل شما را با کارت هدیه گیفت کارت آشنا کنیم.

گیفت کارت گوگل پلی چیست؟

پیش از آن که بخواهیم در مورد نحوه خرید و استفاده از گیفت کارت گوگل پلی اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم، بهتر است تا به‌صورت کامل شما را با کارت هدیه گیفت کارت آشنا کنیم. گیفت کارت‌های گوگل پلی به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید با استفاده از آن برنامه‌ها، آهنگ‌ها، فیلم‌ها و سایر محتوای دیجیتالی را به‌راحتی از طریق فروشگاه گوگل پلی خریداری کنید.

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از گیفت کارت‌های Google Play این است که هر محتوای دیجیتالی را که به‌صورت آنلاین خریداری کنید، در تمام دستگاه اندرویدی شما قابل‌دسترسی است و می‌توانید همه برنامه‌ها و خدمات موردعلاقه خود را در یک مکان پیدا کنید. در واقع اگر شما چندین دستگاه مختلف اندرویدی داشته باشید و اگر همه دستگاه‌های شما به یک حساب گوگل اکانت باشد، با خرید محتوا با استفاده از گیفت کارت‌های گوگل پلی، آن محتوا در تمامی دستگاه‌های شما وجود دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

کاربردهای گیفت کارت‌ گوگل پلی چیست؟

کاربردهای گیفت کارت‌ گوگل پلی چیست؟

وقتی کارت هدیه Google Play را خریداری و از آن استفاده می‌کنید، پول موجود در گیفت کارت به‌سرعت وارد موجودی اکانت گوگل پلی شما می‌شود. دراین‌بین، اگر بخواهیم شما را با کاربرد گیفت کارت‌ های گوگل پلی آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

همان‌طوری که مشاهده می‌کنید، در صورت خرید گیفت کارت گوگل پلی، می‌توانید از آن در بخش‌های مختلف اپلیکیشن‌های گوگل استفاده کرده و از این طریق به محتواهای پولی و اشتراکی گوگل دسترسی پیدا کنید. موضوع مهمی که باید به آن توجه کنید این است که از آن جایی که به دلیل تحریم‌های موجود علیه مردم ایران، امکان استفاده از کارت‌های بانکی وجود ندارد. در چنین شرایطی یکی از مهم‌ترین کاربردهای گیفت کارت برای کاربران ایرانی، دور زدن تحریم‌ها و استفاده از محتواهای پولی و اشتراکی است که از سوی گوگل ارائه می‌شود.

مانند بسیاری از گیفت کارت‌ها، شما می‌توانید کارت‌های هدیه Google Play را از طریق فروشگاه‌های مختلفی که در داخل کشور در این حوزه فعال هستند خریداری کنید.

خرید گیفت کارت گوگل پلی

مانند بسیاری از گیفت کارت‌ها، شما می‌توانید کارت‌های هدیه Google Play را از طریق فروشگاه‌های مختلفی که در داخل کشور در این حوزه فعال هستند خریداری کنید. به‌صورت کلی، گیفت کارت‌های گوگل پلی به دو شکل مختلف فیزیکی و دیجیتالی به فروش می‌رسند. در صورتی که قصد دارید تا گیفت کارت گوگل پلی را به شخصی هدیه دهید، پیشنهاد ما این است که اقدام به خرید یک گیفت کارت فیزیکی کنید.

از سوی دیگر اگر به دنبال خرید گیفت کارت گوگل پلی به صورت دیجیتال هستید، می‌توانید از طریق فروشگاه‌های اینترنتی و آنلاین فعال در این حوزه، کارت هدیه را با قیمت موردنظرتان خریداری و از آن استفاده کنید. هنگام خرید نسخه دیجیتال، از شما درخواست می‌شود تا یک ایمیل را ثبت کنید. سپس به ایمیل شما کدی ارسال می‌شود که می‌توانید از آن در فروشگاه Google Play استفاده کنید. همچنین لازم است تا برای خرید گیفت کارت‌های دیجیتالی به این نکته توجه داشته باشید که امروزه برخی از افراد اقدام به فریب خریداران کارت‌های هدیه می‌کنند. در چنین شرایطی نیاز است تا برای خرید این دسته از کارت‌های هدیه به سراغ فروشگاه‌های قابل‌اعتماد آمده و از این طریق کارت هدیه موردنظر خود را خریداری کنید.

آموزش استفاده از گیفت کارت گوگل پلی

آموزش استفاده از گیفت کارت گوگل پلی

پس از آن که در مورد گیفت کارت Google Play اطلاعات کاملی را به شما ارائه کردیم، حال لازم است تا در مورد نحوه استفاده از کارت هدیه Google Play صحبت کنیم. به‌منظور شارژ کردن اکانت شما می‌توانید از گیفت کارت‌های Google Play به روش‌های مختلفی استفاده کنید. از آن جایی که چندین روش مختلف برای استفاده از گیفت کارت گوگل پلی وجود دارد، شما باید مشخص کنید که قصد دارید تا از کدام یک از این روش‌ها استفاده کنید. پس از انجام این کار نیاز است تا در صورتی که گیفت کارت فیزیکی خریداری کردید، کد کارت را می‌توانید با خراشیدن نوار خاکستری پشت کارت با استفاده از یک سکه مشاهده کنید.

از سوی دیگر، اگر گیفت کارت دیجیتالی خریداری کردید، کد کارت هدیه به ایمیل شما ارسال می‌شود. در ادامه به‌صورت کامل شما را با روش‌های استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در دستگاه‌های مختلف صحبت خواهیم کرد:

استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در گوشی

در صورتی که قصد دارید تا از طریق گوشی موبایل اندرویدی خود از گیفت کارت گوگل پلی استفاده کنید، نیاز است تا در گام اول برنامه Google Play Store را باز کنید. سپس باید با انتخاب گزینه سه خط در گوشه سمت چپ بالا، به منو گوگل پلی دسترسی پیدا کنید. در این منو باید به دنبال گزینه Redeem بگردید و آن را انتخاب کنید.

استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در گوشی

سپس در گوشی شما کادری نمایش داده می‌شود و می‌توانید در این کادر کد گیفت کارت را وارد کنید تا حساب شما شارژ شود. پس از آن که کد گیفت کارت گوگل پلی را وارد کردید، حال لازم است تا گزینه روی Redeem را انتخاب کرده و در صفحه آخر برای تأیید شارژ حساب گزینه Confirm را انتخاب کنید.

استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در زمان خرید محتوا

استفاده از گیفت کارت گوگل پلی در زمان خرید محتوا

یکی از قابلیت‌های گیفت کارت Google Play دارید، امکان استفاده از این کارت هدیه در زمان خرید محتوا نیز وجود دارد. وقتی قصد دارید تا خریدی را در یک بازی و یا یک برنامه انجام دهید، نیاز است تا گزینه G Pay را انتخاب کنید تا روش پرداخت از طریق گوگل شروع شود. سپس باید از بین گزینه‌های مختلف موجود، گزینه Redeem code را انتخاب کنید. در کادر باز شده باید کد روی گیفت کارت خود را وارد کرده و روی گزینه Redeem بزنید و با انتخاب گزینه Confirm، خرید خود را تأیید کنید.

استفاده از گیفت کارت گوگل پلی از طریق کامپیوتر

استفاده از گیفت کارت گوگل پلی از طریق کامپیوتر

از دیگر روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن حساب گوگل پلی خود را شارژ کنید، استفاده از کامپیوتر و وب‌سایت گوگل پلی است. برای انجام این کار باید به سراغ وب‌سایت فروشگاه Google Play بروید و در سمت چپ صفحه گزینه Redeem را انتخاب کنید.

سپس صفحه جدیدی به شما نمایش داده می‌شود که در وسط این صفحه یک کادر وجود دارد. شما باید کد گیفت کارت Google Play را در این کادر وارد کرده و گزینه Redeem را انتخاب کنید تا از این طریق تأیید شود که قصد دارید تا از کارت هدیه استفاده کنید. پس از طی‌کردن این مراحل، حساب گوگل پلی شما به‌راحتی شارژ می‌شود و می‌توانید از این اعتبار استفاده کنید.

استفاده از گیفت کارت گوگل پلی از طریق ایمیل

استفاده از گیفت کارت گوگل پلی از طریق ایمیل

از دیگر روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید از گیفت کارت‌های گوگل پلی استفاده کنید، ردیم کردن گیفت کارت گوگل پلی از طریق وب‌سایت است. به‌منظور انجام این کار، وقتی گیفت کارت Google Play را به‌صورت دیجیتالی خریداری می‌کنید، ایمیلی به‌حساب شما ارسال می‌شود و در آن کد گیفت کارت ارائه می‌شود. در صورتی که قصد دارید تا از طریق ایمیل خود از گیفت کارتتان استفاده کنید، نیاز است تا ایمیلی را که حاوی کد گیفت کارت Google Play است را باز کنید. سپس در این ایمیل می‌توانید یک دکمه‌ای که بر روی آن عبارت Redeem نوشته شده است را مشاهده کنید. سپس باید این گزینه را انتخاب کنید تا وارد وب‌سایت eGift center, شوید. با باز شدن این وب‌سایت گیفت کارت شما به‌سرعت شناسایی می‌شود و از شما خواسته می‌شود تا ایمیل خود را وارد کنید تا تأیید شود که این گیفت کارت خریداری شده برای شما است.

در صورتی که ایمیل خود را به‌درستی وارد کنید، صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود که در آن به‌صورت کامل اطلاعات گیفت کارتتان نمایش داده می‌شود. برای استفاده از این گیفت کارت باید بر روی گزینه Click to Redeem را انتخاب کنید.  با انتخاب این گزینه مستقیماً به وب‌سایت گوگل پلی فرستاده می‌شود. با باز شدن فروشگاه گوگل پلی نیاز است تا اطلاعات اکانتی که قصد شارژ کردن آن را با استفاده از گیفت کارت Google Play دارید را وارد و پس از ورود به اکانت، حساب شما شارژ می‌شود و می‌توانید با خیال آسوده از اعتبار خود استفاده کنید.

جمع بندی

در این مطلب تلاش کردیم تا به‌صورت کامل شما را با مفهوم گیفت کارت گوگل پلی آشنا کرده و در مورد ویژگی‌های این کارت‌های هدیه اطلاعات جامعی را به شما ارائه دهیم. در این مطلب سعی شد تا در مورد کاربردهای گیفت کارت‌های گوگل پلی صحبت کرده و در بخش انتهایی به این موضوع بسیار مهم پرداختیم که چگونه می‌توانید از طریق روش‌های مختلف از کارت هدیه خریداری شده استفاده کنید.

منبع: google

تاریخ آخرین به روزرسانی: 5 مرداد 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

گیفت کارت گوگل پلی نوعی کارت هدیه است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با استفاده از آن برنامه‌ها، آهنگ‌ها، فیلم‌ها و سایر محتوای دیجیتالی را به‌راحتی از طریق فروشگاه گوگل پلی خریداری کنید.

شما می‌توانید از کارت‌های هدیه گوگل پلی برای خرید نرم‌افزار و بازی از Google Play، خرید اشتراک گوگل پلی پس، خرید کتاب، خرید فیلم و سریال، خرید اشتراک پریمیوم یوتیوب و YouTube Music، خرید اکانت گوگل استادیا و... استفاده کنید.

شما می‌توانید از طریق گوشی اندروید، وب‌سایت گوگل پلی، ایمیل و همچنین خریدهای درون برنامه‌ای از اعتبار کارت هدیه گوگل پلی استفاده کرده و اقدام به شارژ کردن اکانت Google Play خود کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد