فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
آیا چت جی پی تی فیلتر است؟
چت جی پی تی

آیا چت جی پی تی فیلتر است؟

مهدی داوری
انتشار در 28 اردیبهشت 1402

در این بین یکی از سؤالات مهمی که افراد در داخل کشور مطرح می‌کنند این است که آیا چت جی پی تی فیلتر است؟ یا خیر، به منظور پاسخ به این سؤال با ما در سایت وب گیفت همراه باشید تا در مورد چت جی پی تی و مشکلاتدسترسی به آن در ایران اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

وضعیت دسترسی به چت جی پی تی در ایران؛ تحریم یا فیلتر؟

فیلترینگ و تحریم چت جی پی تی در کشور ایران

در صورتی که قصد دارید تا از سرویس چت جی پی تی در داخل کشور استفاده کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید در هنگام نگارش این مطلب، این سرویس در داخل کشور و از سوی دولت فیلتر نشده است. به همین دلیل است که شما می‌توانید با IP ایران و بدون نیاز به برنامه‌های تغییردهنده IP به این سرویس دسترسی پیدا کنید.

البته موضوع مهمی که برای استفاده از چت جی پی تی در داخل کشور باید به آن توجه داشته باشید این است که این سرویس از سوی شرکت مادر خود یعنی OpenAI برای کاربران ایرانی محدود شده است. در واقع به واسطه تحریم‌هایی که علیه مردم ایران وجود دارد، شما می‌توانید وارد وب سایت چت جی پی تی شوید، اما برای عضویت و استفاده از این سرویس باید از شماره‌های خارج از کشور استفاده کنید.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که شما می‌توانید به جای استفاده از نرم افزارهای تغییردهنده IP، برای از بین بردن تحریم‌هایی که علیه کاربران ایرانی وجود دارد می‌توانید از DNSهای تحریم شکن استفاده کنید. این DNSها در وهله اول باعث می‌شود تا بتوانید محدودیت‌هایی که علیه کاربران ایرانی وجود دارد را دور بزنید و از سوی دیگر با مشکل کاهش سرعت که به واسطه استفاده از فیلترشکن‌ها ایجاد می‌شود، روبه‌رو نشوید.

روش دور زدن تحریم چت جی پی تی در ایران و استفاده از آن

روش دور زدن تحریم چت جی پی تی در ایران

بسیاری از افراد که دید کاملی در مورد نحوه استفاده از ChatGPT ندارند، به منظور استفاده از این سرویس با مشکلات و چالش‌های مختلفی مواجه شده و در همان ابتدا کار به منظور تأیید ایمیل و شماره تلفن با خطا و مشکل مواجه شده‌اند.

در این بین اما باید به این نکته توجه داشته روند ثبت‌نام در سایت در داخل کشور کار سختی نیست و در صورتی که نحوه ثبت‌نام را یاد بگیرید، می‌توانید به‌سرعت این کار را انجام دهید. به منظور ثبت‌نام در چت بات چت جی پی تی در داخل کشور نیاز است تا گام‌های زیر را بردارید:

ورود به چت جی پی تی

وارد کردن پسوورد در چت جی پی تی

تاییده ایمیل ادرس اوپن ای ای

وارد کردن شماره تلفن در چت جی پی تی

همان‌طوری که بیان کردیم، مهم‌ترین مشکلی که برای استفاده از چت جی پی تی با آن مواجه هستید، محدودیت در ارسال پیام برای شماره‌تلفن‌های داخل کشور است. برای حل این مشکل امروزه شاهد سرویس‌های مختلفی هستیم که به شما کمک می‌کند تا بتوانید اقدام به خرید شماره مجازی کرده و از این شماره‌ها برای ایجاد اکانت در سرویس چت جی پی تی استفاده کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب از سایت وب گیفت به این سؤال مهم پاسخ دادیم که آیا چت جی پی تی فیلتر است یا خیر؟ در پاسخ باید گفت که از داخل کشور محدودیت‌هایی بر روی سرویس چت جی پی تی اعمال نشده است، اما به واسطه تحریم‌هایی که علیه کاربران ایرانی وجود دارد، شما نمی‌توانید با شماره و IP ایران در این سرویس ثبت‌نام کنید.

تاریخ آخرین به روزرسانی: 28 اردیبهشت 1402

دیدگاه‌ها (3) آخرین نظرات کاربران
مجید
13 دی 1402

آخه دکتر! تغییر دهنده آی پی یا وی پی ان مگه غیرمجاز و حرام نیست؟ پس چطور ازش استفاده کنیم؟

وب گیفت
پشتیبانی
در پاسخ به مجید
14 بهمن 1402

به هر حال استفاده از سرویس هایی که تحریم کردند با چالش روبرو هستند و باید استفاده کنید 😁😁

مجید
20 مهر 1402

دیگه خریدن شماره مجازی جواب نمیده چون از یک روش جدید استفاده کردن که دیگه پیامک منتقل نمیشه‌.

افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد