فیلترینگ چت جی پی تی

آیا چت جی پی تی فیلتر است؟

در این بین یکی از سؤالات مهمی که افراد در داخل کشور مطرح می‌کنند این است که آیا چت جی پی تی فیلتر است؟ یا خیر، به منظور پاسخ به این سؤال با ما در سایت وب گیفت همراه باشید تا در مورد چت جی پی تی و مشکلاتدسترسی به آن در ایران اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

وضعیت دسترسی به چت جی پی تی در ایران؛ تحریم یا فیلتر؟

فیلترینگ و تحریم چت جی پی تی در کشور ایران

در صورتی که قصد دارید تا از سرویس چت جی پی تی در داخل کشور استفاده کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید در هنگام نگارش این مطلب، این سرویس در داخل کشور و از سوی دولت فیلتر نشده است. به همین دلیل است که شما می‌توانید با IP ایران و بدون نیاز به برنامه‌های تغییردهنده IP به این سرویس دسترسی پیدا کنید.

البته موضوع مهمی که برای استفاده از چت جی پی تی در داخل کشور باید به آن توجه داشته باشید این است که این سرویس از سوی شرکت مادر خود یعنی OpenAI برای کاربران ایرانی محدود شده است. در واقع به واسطه تحریم‌هایی که علیه مردم ایران وجود دارد، شما می‌توانید وارد وب سایت چت جی پی تی شوید، اما برای عضویت و استفاده از این سرویس باید از شماره‌های خارج از کشور استفاده کنید.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که شما می‌توانید به جای استفاده از نرم افزارهای تغییردهنده IP، برای از بین بردن تحریم‌هایی که علیه کاربران ایرانی وجود دارد می‌توانید از DNSهای تحریم شکن استفاده کنید. این DNSها در وهله اول باعث می‌شود تا بتوانید محدودیت‌هایی که علیه کاربران ایرانی وجود دارد را دور بزنید و از سوی دیگر با مشکل کاهش سرعت که به واسطه استفاده از فیلترشکن‌ها ایجاد می‌شود، روبه‌رو نشوید.

روش دور زدن تحریم چت جی پی تی در ایران و استفاده از آن

روش دور زدن تحریم چت جی پی تی در ایران

بسیاری از افراد که دید کاملی در مورد نحوه استفاده از ChatGPT ندارند، به منظور استفاده از این سرویس با مشکلات و چالش‌های مختلفی مواجه شده و در همان ابتدا کار به منظور تأیید ایمیل و شماره تلفن با خطا و مشکل مواجه شده‌اند.

در این بین اما باید به این نکته توجه داشته روند ثبت‌نام در سایت در داخل کشور کار سختی نیست و در صورتی که نحوه ثبت‌نام را یاد بگیرید، می‌توانید به‌سرعت این کار را انجام دهید. به منظور ثبت‌نام در چت بات چت جی پی تی در داخل کشور نیاز است تا گام‌های زیر را بردارید:

 • نرم افزار تغییردهنده IP خود را روشن کرده و وارد وب سایت openai.com شوید.
 • در صفحه‌ای که باز می‌شود، از شما پرسیده می‌شود که قصد ورود به اکانت یا ساخت اکانت دارید. برای ساخت اکانت باید روی دکمه Log In کلیک کنید.

ورود به چت جی پی تی

 • سپس نیاز است تا اثبات کنید که ربات نیستید.
 • حال به صفحه‌ای منتقل خواهید شد که در آن دو کادر خالی به شما نمایش داده می‌شود. در این دو کادر باید ایمیل و رمز عبوری برای اکانت خود انتخاب کنید.

وارد کردن پسوورد در چت جی پی تی

 • برای ثبت‌نام نیاز است تا حتماً آدرس ایمیل معتبر و یک رمز عبور مطمئن و قدرتمند را وارد کنید.
 • سپس باید بر روی دکمه Continue کلیک کنید.
 • پس از ورود اطلاعات، سرویس ChatGPT یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود و باید از طریق آن اکانت خود را فعال کنید.
 • برای انجام این کار باید وارد صفحه ایمیل خود شوید، پیام ChatGPT را باز کرده و روی دکمه Verify Email Addressکلیک کنید.

تاییده ایمیل ادرس اوپن ای ای

 • پس از تأیید ایمیل، وارد صفحه‌ای می‌شوید که از شما می‌خواهد تا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.
 • در نهایت آخرین مرحله برای ثبت‌نام وارد کردن شماره موبایل است. به واسطه تحریم‌ها، شما نمی‌توانید کشور ایران را انتخاب کرده و از شماره‌های داخل کشور استفاده کنید.
 • برای عبور از این مرحله نیاز است تا شماره تلفن خارج از کشور را وارد و بر روی دکمه Send Code کلیک کنید.

وارد کردن شماره تلفن در چت جی پی تی

 • سپس باید کدی که برای شما ارسال می‌شود را وارد کنید.
 • در صورتی که بتوانید از این مرحله عبور کنید، قادر خواهید بود تا از سرویس چت جی پی تی استفاده کنید.

همان‌طوری که بیان کردیم، مهم‌ترین مشکلی که برای استفاده از چت جی پی تی با آن مواجه هستید، محدودیت در ارسال پیام برای شماره‌تلفن‌های داخل کشور است. برای حل این مشکل امروزه شاهد سرویس‌های مختلفی هستیم که به شما کمک می‌کند تا بتوانید اقدام به خرید شماره مجازی کرده و از این شماره‌ها برای ایجاد اکانت در سرویس چت جی پی تی استفاده کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب از سایت وب گیفت به این سؤال مهم پاسخ دادیم که آیا چت جی پی تی فیلتر است یا خیر؟ در پاسخ باید گفت که از داخل کشور محدودیت‌هایی بر روی سرویس چت جی پی تی اعمال نشده است، اما به واسطه تحریم‌هایی که علیه کاربران ایرانی وجود دارد، شما نمی‌توانید با شماره و IP ایران در این سرویس ثبت‌نام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.