فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
معرفی بهترین پلاگین‌های چت جی پی تی
چت جی پی تی

معرفی بهترین پلاگین‌های چت جی پی تی

مهدی داوری
انتشار در 15 مهر 1402

در صورتی که از چت بات ChatGPT استفاده می‌کنید، برای این که بتوانید قابلیت‌های این چت بات را افزایش داده و ویژگی‌های بیشتری را به این چت بات اضافه کنید، می‌توانید از پلاگین‌های چت جی پی تی استفاده کنید. در این مطلب از سایت وب گیفت قصد داریم تا شما را با پلاگین‌های کاربردی هوش مصنوعی چت جی پی تی آشنا کرده و در مورد کاربردهای هر یک از این پلاگین‌ها صحبت کنیم.

1. Prompt Perfect

پلاگین Prompt Perfect برای جت جی پی تی

یکی از پلاگین‌های ChatGPT-4 که می‌توانید از آن استفاده کنید، Prompt Perfect است. این پلاگین به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید دستورات عالی را برای چت جی پی تی بفرستید. در واقع Prompt Perfect به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید دستوراتی را به چت جی پی تی بدهید که بهترین نتیجه را در اختیار شما قرار دهد.

2. Wolfram

پلاگین کاربردی Wolfram در gpt

یکی از پلاگین‌های کاربردی هوش مصنوعی چت جی پی تی، Wolfram است. شما می‌توانید با استفاده از این افزونه، به محاسبات پیشرفته ریاضی، داده‌های جدید و واقعی، اطلاعات آماری و… دسترسی پیدا کنید. در واقع کارهایی محاسباتی که ChatGPT نمی‌تواند به بهترین شکل انجام دهد، با استفاده از Wolfram قابل انجام است.

3. Zapier

Zapier

اگر قصد دارید تا از چت جی پی تی برای انجام کارهای روزمره خود استفاده کنید، می‌توانید از پلاگین Zapier استفاده کنید. Zapier یکی از بهترین پلاگین‌های ChatGPT-4 است که شما می‌توانید با افزودن آن به چت جی پی تی به بیش از 5000 برنامه مختلف مثل Gmail، MS Outlook، Slack و… دسترسی پیدا کرده و به آن‌ها دستور بدهید. استفاده از این پلاگین باعث می‌شود تا بتوانید بهره وری خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهید.

4. Canva

Canva

Canva یکی از سرویس‌هایی است که در حوزه تولید محتوا تصویری می‌توانید از آن استفاده کنید. این سرویس به تازگی پلاگین ChatGPT خود را معرفی کرده است. شما می‌توانید با استفاده از این پلاگین اقدام به تولید پست برای شبکه‌های اجتماعی کرده، ویدیوهای اینستاگرام، ویدیوهای TikTok و… ایجاد کنید. همچنین می‌توانید از آن برای تولید الگوهایی برای وب سایت‌ها به وجود بیاورید. بهترین بخش این پلاگین آن است که شما می‌توانید محتواهای تولید شده را سفارش سازی کرده و آن را ویرایش کنید.

5. Argil AI

Argil AI

یکی دیگر از پلاگین‌های چت جی پی تی که توانسته محبوبیت بسیار زیادی پیدا کند، پلاگین Argil AI است. این پلاگین به شکلی است که با نصب آن می‌توانید از داخل چت جی پی تی اقدام به ایجاد تصاویر با هوش مصنوعی کند.

6. Kayak

Kayak

Kayak یکی از پلاگین‌های کاربردی هوش مصنوعی چت جی پی تی است که با استفاده از آن می‌توانید با کمک هوش مصنوعی اقدام به برنامه ریزی برای سفر کنید. پلاگین Kayak به کاربران این امکان را می‌دهد که به راحتی پروازها و هتل‌ها را رزرو کرده و توصیه‌های سفر را برای برنامه ریزی سفر در اختیار شما قرار می‌دهد. برای استفاده از این پلاگین تنها کافی است تا جزئیات اولیه مانند مبدا، مقصد، زمان سفر خود و… را اعلام کرده و Kayak بقیه کارها را به صورت هوشمند برای شما انجام می‌دهد.

حتما بخوانید: کاربرد های چت جی پی تی

7. Link Reader

Link Reader

یکی دیگر از پلاگین‌های چت جی پی تی که محبوبیت بسیار زیادی دارد، پلاگین Link Reader است. با نصب این پلاگین می‌توانید لینک صفحات وب، PDF، تصاویر و… را در اختیار چت جی پی قر ار دهید و سپس این ربات می‌تواند با مطالعه آن، اطلاعات کاملی در مورد این لینک و محتوا موجود در آن در اختیار شما قرار دهد.

8. Stories

Stories

ربات چت جی پی تی بدون نصب افزونه می‌تواند داستان‌های جذاب و خلاقه ای ایجاد کند. قدرت این ربات برای داستان نویسی با نصب پلاگین Stories افزایش پیدا می‌کند. این افزونه می‌تواند به صورت خلاقانه داستان‌های جذاب ایجاد کرده و حتی می‌تواند تصاویری را با هوش مصنوعی نیز تولید کند که باعث خاص شدن داستان شما می‌شود.

9. Speak

Speak

اگر به دنبال یک پلاگین هستید که بتوانید از آن به عنوان معلم زبان استفاده کنید، می‌توانید به سراغ پلاگین Speak بیایید. این پلاگین علاوه بر ترجمه متن‌ها، اطلاعاتی در مورد افعال، صرف فعل، گرامر و… در اختیار شما قرار می‌دهد.

10. There’s an AI For That

پلاگین There’s an AI For That

یکی از پلاگین‌های ChatGPT-4 که فوق العاده جذاب است، There’s an AI For That نام دارد. در واقع این پلاگین به نحوی ساخته شده است که از او درخواستی مطرح می‌کنید، مثلاً اعلام می‌کنید که به دنبال ابزاری برای تبدیل فایل‌های مختلف به یکدیگر هستید. سپس پلاگین There’s an AI For That به شما ابزارهای هوش مصنوعی که این کار را انجام می‌دهند، معرفی می‌کند.

11. Instacart

پلاگین Instacart

Instacart یکی دیگر از پلاگین‌های کاربردی هوش مصنوعی چت جی پی تی است که به علاقه مندان به آشپزی کمک می‌کند تا با استفاده از هوش مصنوعی آشپزی کنند. شما می‌توانید با استفاده از این ربات، دستور العمل های غذا و نوشیدنی‌های مختلف را با جزئیات کامل و به صورت مرحله به مرحله مشاهده کنید. همچنین شما با استفاده از پلاگین Instacart می‌توانید مواد غذایی مدنظر خود را نیز سفارش داده و از این طریق مواد مورد نیاز خود را به صورت هوشمند خریداری کنید.

12. Questmate Forms

Questmate Forms

اگر به دنبال ابزاری هستید که بتوانید با استفاده از آن، با کمک هوش مصنوعی به سرعت و به راحتی انواع فرم‌ها را ایجاد کنید، می‌توانید از پلاگین Questmate Forms استفاده کنید. برای استفاده از پلاگین Questmate، فقط باید نیازهای دقیق خود را با جزئیات کم یا به همان اندازه که می‌خواهید وارد کنید. سپس ChatGPT با افزونه ارتباط برقرار کرده و به سرعت یک فرم دقیق ایجاد می‌کند که می‌توانید از آن استفاده کنید.

13. Image Editor

Image Editor

اگر قصد دارید تا ویرایشی را بر روی تصاویر خود اعمال کنید اما علاقه این دارید تا از برنامه‌هایی مثل فتوشاپ استفاده کنید، می‌توانید از Image Editor که یکی از پلاگین‌های ChatGPT-4 است کمک بگیرید. شما می‌توانید از این پلاگین برای تغییر اندازه تصویر، برش دادن، تار کردن یا حتی چرخش تصویر استفاده کنید. البته ویرایش‌هایی که می‌توانید با استفاده از پلاگین Image Editor بر روی تصویر اعمال کنید، ساده است.

14. World News

World News

نکته مهمی که به منظور استفاده از چت جی پی تی باید به آن توجه داشته باشید این است که حتی آخرین  مدل زبان این ربات یعنی GPT-4، تنها به اطلاعات تا سال 2021 محدود شده است. این موضوع باعث شده تا نتوانید به اطلاعاتی که توسط این ربات اعلام می‌شود، اعتماد کنید، به خصوص اگر این اطلاعات اخبار جدید باشند. برای حل این مشکل می‌توانید از افزونه جدید World News استفاده کنید. با نصب World News به عنوان یکی از پلاگین‌های کاربردی هوش مصنوعی چت جی پی تی، می‌توانید آخرین اخبار در سراسر جهان را از این پلاگین بپرسید و به جواب‌های دقیق برسید.

15. GameSight

GameSight

اگر گیمر حرفه ای هستید، یکی بهترین پلاگین‌های چت جی پی تی که می‌توانید از آن استفاده کنید، GameSight است. این پلاگین به شما کمک می‌کند تا اطلاعات مختلف در مورد بازی‌ها، محتوای مربوط به بازی، اخبار جدید و… را به دست بیاورید. حتی شما می‌توانید با استفاده از این پلاگین بازی‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

16. CoderPad

CoderPad

از دیگر پلاگین‌های ChatGPT-4 که فوق العاده قدرتمند است، می‌توان به پلاگین CoderPad اشاره کرد. به منظور معرفی این پلاگین باید گفت که ChatGPT اکنون می‌تواند کدها پایتون را پشتیبانی و اجرا کند. با این حال، با پلاگین CoderPad، می‌توانید کد را به بیش از 30 زبان برنامه نویسی ایجاد کرده و آن را در ChatGPT اجرا کنید. استفاده از این برنامه ساده بوده و تنها کافی است تا پلاگین CoderPad را نصب کرده و سپس می‌توانید هر کدی را در چت جی پی تی اجرا و آزمایش کنید.

17. Keymate.AI Search

Keymate.AI Search

یکی دیگر از پلاگین‌های چت جی پی تی که می‌تواند مشکل قدیمی بودن پایگاه دانش چت جی پی تی را برطرف کند، Keymate.AI Search است. با نصب پلاگین Keymate.AI Search می‌توانید قابلیت جستجوی در Google را به ChatGPT بیاورید. این پلاگین مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند آخرین اطلاعات را از وب به ChatGPT بیاورد.

جمع بندی

در این مطلب از وب سایت وب گیفت شما را با پلاگین‌های کاربردی هوش مصنوعی چت جی پی تی آشنا کرده و بیان کردیم که چگونه می‌توانید با نصب پلاگین‌های مخصوص چت جی پی تی، محدودیت‌ها و مشکلات ChatGPT را برطرف کرده و به شکل حرفه ای تری از این چت بات استفاده کنید.

منبع: beebom.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 29 مهر 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

Canva، Argil AI، Stories و... از بهترین پلاگین‌های ChatGPT-4 است که تولید کنندگان محتوا می‌توانند از آن استفاده کند.

شما می‌توانید با پلاگین‌های World News و Keymate.AI Search مشکل قدیمی بودن اطلاعات چت جی پی تی را برطرف کرده و به اطلاعات جدید دسترسی پیدا کنید.

پلاگین Wolfram، یک افزونه قدرتمند برای مهندسین است که با استفاده از آن می‌توانید محاسبات ریاضی پیچیده را به سریع‌ترین شکل ممکن انجام دهید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد