روش‌های رفع مشکل چت جی پی تی

ارور های چت جی پی تی

پس از محبوبیت فوق‌العاده‌ای که هوش مصنوعی چت جی پی تی پیدا کرد، کاربران در هنگام استفاده از این ربات با مشکلات و خطاهای مختلفی مواجه شدند. یکی از سوالات بسیار مهمی که کاربران مطرح می‌کنند این است که  ارور های چت جی پی تی را چگونه برطرف کنیم؟ در همین راستا در این مطلب از سایت وب گیفت قصد داریم تا شما را با خطا های ChatGPT آشنا کرده و در مورد نحوه رفع مشکل چت جی پی تی اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

لیست ارور های چت جی پی تی

لیست خطا های ChatGPT

به‌صورت کلی شرکت OpenAI تلاش کرده تا ربات چت جی پی تی را به نحوی تولید کند که خطاهای بسیار کمی داشته باشد تا کاربران بتوانند به بهترین شکل ممکن و بدون مشکل از این ربات استفاده کنند. با این وجود ممکن است در هنگام استفاده از این ربات با خطاهای مختلفی مواجه شوید. به منظور بررسی خطا های ChatGPT می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • An error occurred. If this issue persists
 • Access Denied Error Code 1020
 • There was an error generating a response
 • Internal Server Error
 • ChatGPT is at capacity
 • Checking your browser

در بخش‌های بعدی یک به یک به بررسی دلایل ارور ربات چت ChatGPT پرداخته و همچنین بیان خواهیم کرد که چگونه می‌توان اقدام به رفع مشکل چت جی پی تی کرد.

1) An error occurred. If this issue persists

یکی از انواع  ارور های چت جی پی تی که ممکن است در هنگام استفاده از دستیار مجازی Chat GPT با آن مواجه شوید، خطا An error occurred. If this issue persists است. به منظور بررسی این خطا و ارور باید گفت که مهم‌ترین دلیلی که باعث بروز این مشکل می‌شود، عدم ارتباط با سرورهای چت جی پی تی یا کندی اینترنت است.

در صورتی که با این خطا مواجه شدید، برای رفع مشکل چت جی پی تی نیاز است تا چند گام بسیار مهم را طی کنید. در وهله اول باید گفت که به منظور استفاده از ChatGPT نیاز است تا به اینترنت متصل باشید و اتصال شما نیز با سرعت بالا باشد.

در صورتی که در اتصال شما به اینترنت مشکلی به وجود بیاید، این خطا به شما نمایش داده می‌شود. در چنین شرایطی نیاز است تا بررسی کنید که آیا سیستم شما به اینترنت متصل است یا خیر؟

اگر به اینترنت وصل نبودید نیاز است تا دستگاه خود را به اینترنت متصل کرده و یا در صورتی که سرعت اینترنت شما پایین است، نیاز است تا با انجام کارهای مختلف، مشکلات اینترنت خود را از بین برده و سرعت آن را افزایش دهید.

2) Access Denied Error Code 1020

یکی از رایج‌ترین خطا های ChatGPT که کاربران ایرانی در هنگام استفاده از این ربات AI با آن مواجه هستند، خطا و ارور Access Denied Error Code 1020 است.

همانطور که در مقاله شیوه استفاده از ChatGPT اشاره کردیم، تنها دلیلی که باعث نمایش این خطا و ارور می‌شود، محدودیت دسترسی به این ربات به واسطه تحریم‌ها است. در واقع شرکت OpenAI در کنار ایران، کشورهای روسیه، کره شمالی و ونزوئلا را نیز تحریم کرده است و کاربرانی که با IP های این کشورها وارد ربات چت جی پی تی می‌شوند، با این خطا مواجه خواهند شد.

البته در صورتی که از برنامه‌های تغییر دهنده IP رایگان که به‌صورت هم‌زمان چندین نفر به آن متصل هستند، استفاده کنید نیز ممکن است دسترسی IP شما از سوی شرکت OpenAI بسته شود و دیگر نمی‌توانید از آن فیلترشکن برای دسترسی به این ربات استفاده کنید.

به منظور حل این مشکل پیشنهاد ما این است که از برنامه‌های تغییر دهنده IP استفاده کنید که به شما IP اختصاصی بدهد تا بتوانید بدون مشکل با عوض کردن آی پی دستگاه خود به سراغ ربات ChatGPT آمده و از آن استفاده کنید.

There was an error generating a response در ربات چت جی پی تی

3) There was an error generating a response

از دیگر  ارور های  ربات چت جی پی تی که برخی از کاربران در هنگام استفاده از این ربات با آن مواجه شدند، خطا There was an error generating a response است. در راستای بررسی این خطا و علت آن باید گفت که معمولاً این خطا به علت مشکلات داخلی به وجود می‌آید و این خطا ارتباطی به کاربر ندارد.

به منظور بررسی روش‌های حل این مشکل باید اغلب خطا There was an error generating a response با تلاش دوباره رفع می‌شود. با این اگر همچنان با این خطا روبه‌رو شدید نیاز است تا کمی صبر کرده و بعد از گذشت چند دقیقه دوباره امتحان کنید.

همچنین در برخی از موارد به دلیل پرسیدن سوال به‌صورت غلط و یا طولانی بودن پاسخ نیز ممکن است ربات پاسخگوی ChatGPT به شما این خطا را نمایش دهد. اگر با گذشت زمان این خطا برطرف نشد، نیاز است تا برای رفع مشکل چت جی پی تی سؤال خود را به‌صورت دیگری بپرسید.

خطای Internal Server Error در بات ChatGPT

4) Internal Server Error

با وجود قدرت بالایی که سرورهای شرکت OpenAI دارند، با این حال ممکن است در برخی از زمان‌ها سرورهای شرکت OpenAI با مشکل مواجه شود. در چنین شرایطی به علت بروز مشکلات در سرورهای داخلی سرویس چت جی پی تی ممکن است با خطا Internal Server Error مواجه شوید.

به منظور حل این خطا می‌توانید کمی صبر کرده و با گذشت زمان دوباره برای ورود به چت‌بات چت جی پی تی اقدام کنید. البته این امکان برای شما وجود دارد که در هنگام مواجه با این خطا، بررسی کنید که آیا مشکل از سمت سرورهای اوپن آی ای است یا خیر؟ به منظور بررسی این مسئله می‌توانید از سایت Down Detector استفاده کنید. این ابزار با چک کردن وضعیت سرورهای یک وب سایت به شما نمایش می‌دهد که آیا سرورهای ChatGPT داون هستند یا خیر.

اگر با بررسی این وب سایت متوجه شدید که مشکل از سمت سرورهای چت جی پی تی نیست، نیاز است تا مشکل را از سمت خودتان برطرف کنید. خاموش و روشن کردن اینترنت، استفاده از یک مرورگر دیگر، خاموش و روشن کردن برنامه تغییر دهنده IP و… از مهم‌ترین کارهایی هستند که می‌توانید برای حل این خطا انجام دهید.

روش حل ارور ChatGPT is at capacity در هوش مصنوعی اوپن آی ای

5) ChatGPT is at capacity

پس از محبوبیت فوق‌العاده‌ای که بات چت جی پی تی پیدا کرد، بسیاری از کاربران با خطا و ارور ChatGPT is at capacity مواجه شدند. این خطا در حال حاضر یکی از رایج‌ترین ارورهایی است که بسیاری از کاربران فارغ از محل زندگی خود در هنگام استفاده از این ربات AI با آن مواجه شدند.

پس از افزایش محبوبیت این ربات، در طول روز تعداد بسیار زیادی درخواست برای این ربات فرستاده می‌شود. در چنین شرایطی اگر ظرفیت پردازشی این هوش مصنوعی پر شود، با این خطا مواجه می‌شود.

برای حل این مشکل دو روش وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. در روش اول نیاز است تا مدت زمانی را صبر کرده و سپس درخواست خود را مجدداً ثبت کنید. این روش ممکن است باعث حل مشکل شما شود؛ اما در صورتی که باز هم در زمان شلوغی این سرویس سؤال خود را از چت جی پی تی بپرسید، باز هم با این خطا مواجه خواهید شد.

روش دیگری که به‌صورت کامل باعث می‌شود تا دیگر به‌هیچ‌عنوان با خطا ChatGPT is at capacity مواجه نشوید، خرید اشتراک پرمیوم ربات ChatGPT است. با تهیه اشتراک چت جی پی تی پلاس، درخواست‌ها و سوالات شما از این ربات در اولویت قرار می‌گیرد و دیگر به‌هیچ‌عنوان با این خطا مواجه نخواهید شد. البته برای دریافت اشتراک پریمیوم این سرویس باید 20 دلار در ماه پرداخت کید.

روش‌های رفع مشکل چت جی پی تی با کلوفلر

6) Checking your browser

در صورتی که برای دسترسی به مدل زبانی ChatGPT از برنامه‌های تغییردهنده IP استفاده کنید، در هنگام ورود به این ربات نیاز است تا وضعیت سیستم شما و مرورگرتان بررسی شود. در اکثر مواقع در هنگام چک کردن وضعیت مرورگرتان، با پیام Checking your browser مواجه خواهید شد و پس از چند ثانیه می‌توانید به این ربات دسترسی پیدا کنید.

در این بین اما ممکن است به علت بروز مشکل در نرم‌افزارهای تغییردهنده IP و مرورگرتان در هنگام بررسی وضعیت مرورگر، ارور Checking your browser ثابت باقی بماند و نتوانید به این ربات دسترسی پیدا کنید. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌شود که حتماً وضعیت اینترنت خود را بررسی و نرم افزار تغییردهنده IP خود را خاموش و روشن کنید.

اینفوگرافی خطا های ChatGPT
اینفوگرافی خطا های ChatGPT

جمع‌بندی

سرویس چت جی پی تی، همانند سایر سرویس های هوش مصنوعی به دلیل حجم زیاد کاربر ها و تحریم های این سرویس برای ایرانیان، از خطا و مشکلات معصوم نیست؛ در این مطلب از سایت وب گیفت شما را با ارور های چت جی پی تی آشنا کرده و در مورد روش‌های رفع مشکل چت جی پی تی نیز توضیحات کاملی را به شما ارائه کردیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید بدون مشکل از ربات ChatGPT استفاده کرده و در هنگام نمایش هر یک از خطا های ChatGPT اقدام به رفع این خطاها کنید.

منبع: minitool.com

سوالات متداول

 • علت خطا ChatGPT is at capacity چیست؟

  در صورتی که تعداد بسیار زیادی از کاربران از ربات چت جی پی تی سؤال بپرسند و توان پردازشی آن پر شود، با خطا ChatGPT is at capacity مواجه خواهید شد.

 • چگونه خطا ChatGPT is at capacity را برطرف کنیم؟

  برای رفع این خطا باید مدت زمانی را صبر کرده و سپس درخواست خود را مجدداً ثبت کنید. همچنین شما می‌توانید با خرید اشتراک چت جی پی تی پلاس، درخواست‌ها و سؤالات خود را در اولویت قرار دهید و با این خطا مواجه نشوید.

 • علت خطا Access Denied Error Code 1020 چیست؟

  به دلیل تحریم‌هایی که علیه کاربران ایرانی وجود دارد، ممکن است در هنگام ورود به این ربات با خطا Access Denied Error Code 1020 مواجه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.