فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
فروشگاه گیفت کارت وب گیفت
تخفیف‌های زمان‌دار
تفاوت گیفت کارت پلی استیشن با پلاس چیست؟
پلی استیشن

تفاوت گیفت کارت پلی استیشن با پلاس چیست؟

مهدی داوری
انتشار در 20 بهمن 1401

افرادی که کنسول پلی استیشن دارند، به‌منظور تهیه گیفت کارت پلی استیشن این سؤال را مطرح می‌کنند که چه تفاوتی بین گیفت کارت پلی استیشن با پلاس وجود دارد؟ به‌منظور بررسی تفاوت بین این گیفت کارت‌ها با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله بپردازیم و اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

گیفت کارت پلی استیشن برای خرید بازی، DLC و سایر محتواها در فروشگاه پلی استیشن استفاده می شود.

گیفت کارت پلی استیشن چیست؟

اگر بخواهیم شما را با گیفت کارت پلی استیشن آشنا کنیم باید به این نکته اشاره کرد که اگر قصد دارید تا بر روی کنسول پلی استیشن 4 یا پلی استیشن 5 خود بازی خریداری کرده، DLC ‌های جدید را برای بازی خود خریداری کرده، آپدیت‌های پولی را خریداری و آن را نصب کنید، نیاز است تا با پرداخت هزینه این کار را انجام دهید.

از آن جایی که امکان خرید این محتواها به‌صورت مستقیم برای گیمرهای ایرانی وجود ندارد، نیاز است تا از گیفت کارت پلی استیشن استفاده کنید. در واقع شما می‌توانید با این گیفت کارت‌ها حساب خود را شارژ و سپس از این طریق محتواهای مورد علاقه خود را خریداری و از آن‌ها استفاده کنید.

گیفت کارت های پلی استیشن در انواع مختلفی عرضه می شوند و می توانند کارت های فیزیکی یا دیجیتالی باشند.

انواع گیفت کارت پلی استیشن

طبقه‌بندی انواع گیفت کارت‌های پلی استیشن بر اساس مبلغ و موجودی آن تعیین می‌شود. در همین راستا اگر قصد دارید تا گیفت کارت پلی استیشن (PlayStation gift card) را خریداری کنید، می‌توانید از 1 دلار تا 100 دلار گیفت کارت پلی استیشن مورد نظر خود را خریداری کرده و از این طریق حساب خود را شارژ کنید.

گیفت کارت پلی استیشن یک شیوه شارژ حساب پلی استیشن است که می توان از آن برای خرید محتوا از فروشگاه پلی استیشن استفاده کرد.

گیفت کارت پلی استیشن پلاس چیست؟

پس از آن که شما را با گیفت کارت پلی استیشن آشنا کردیم، حال نیاز است تا در مورد گیفت کارت‌های مخصوص پلی استیشن پلاس نیز توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. پیش از بررسی این دسته از کارت‌های هدیه نیاز است تا در مورد سرویس پلی استیشن پلاس توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. در راستای بررسی این مسئله باید گفت که سرویس پلی استیشن پلاس یک سرویس اشتراکی است که با پرداخت هزینه ماهانه، شما می‌توانید به لیست قابل‌توجهی از بازی‌ها دسترسی پیدا کرده و این عناوین را بتوانید به‌راحتی دانلود کنید.

در واقع می‌توان گفت که سرویس پلی استیشن پلاس، ایجاد شده تا رقیبی برای سرویس گیم پس ایکس باکس شرکت مایکروسافت باشد و همان‌طوری که گیمرها کنسول‌های ایکس باکس می‌توانند با عضویت در سرویس گیم پس به صدها بازی مختلف دسترسی پیدا کنند، اگر شما عضو سرویس پلی استیشن پلاس شوید نیز می‌توانید به صدها بازی بر روی کنسول پلی استیشن خود دسترسی پیدا کنید.

پس از آن که شما را با سرویس پلی استیشن پلاس آشنا کردیم، حال نیاز است تا در مورد گیفت کارت پلی  استیشن پلاس صحبت کنیم. این گیفت کارت‌ها به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید به‌صورت مستقیم اقدام به خرید اشتراک پلی استیشن پلاس کنید. این سرویس پلن‌های مختلفی داشته و به‌صورت یک ماهه، سه ماهه و یک ساله می‌توانید آن را خریداری کنید.

از آن جایی که شما نمی‌توانید در داخل کشور به‌صورت مستقیم اشتراک پلی استیشن پلاس را خریداری کنید، می‌توانید برای دور زدن این تحریم‌ها، گیفت کارت پلی استیشن پلاس را خریداری کرده و از این طریق عضو این سرویس شوید. پس از بررسی این موضوع حال می‌توان گفت که گیفت کارت پلی استیشن پلاس تنها برای خرید اشتراک این سرویس است، این در حالی است که با خرید گیفت کارت پلی استیشن می‌توانید حساب خود را شارژ و از آن برای خرید بازی و محتواهای مختلف استفاده کنید.

گیفت کارت های پلی استیشن پلاس را به سه دسته کلی Essential، Extra، Premium تقسیم کرد.

انواع گیفت کارت پلی استیشن پلاس

در صورتی که قصد خرید پلی استیشن پلاس را دارید، به گزینه‌ها و پلن‌های مختلفی مواجه خواهید شد. گیمرها و دارندگان کنسول پلی استیشن 4 و 5 که قصد دارند تا برای اولین بار گیفت کارت پلی استیشن پلاس را خریداری کنند ممکن است در انتخاب خرید این گیفت کارت‌ها با مشکل و سردرگمی مواجه شوند. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با هر یک از این گیفت کارت‌ها آشنا کنیم و در مورد مزایا آن اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پلن Essential پلی استیشن پلاس در واقع همان نسخه Ps Plus معمولی است که حالا تغییر اسم داده است.

گیفت کارت پلی استیشن پلاس Essential

یکی از انواع گیفت کارت‌های پلی استیشن پلاس، گیفت کارت Essential است. به‌منظور بررسی این گیفت کارت و اشتراک باید گفت که پلن Essential پلی استیشن پلاس در واقع همان نسخه Ps Plus معمولی است که حالا تغییر اسم داده است. مهم‌ترین ویژگی که عضویت در این سرویس و خرید گیفت کارت Essential دارد این است که با استفاده از آن می‌توانید به‌صورت آنلاین بازی‌ها را تجربه کرده و با دوستان خود به‌صورت مولتی پلیر بازی کنید.

در واقع این ویژگی مشابه با سرویس ایکس باکس لایو است. همچنین اگر عضو پلن پلی استیشن پلاس اسنشیال شوید، در هر ماه دو بازی رایگان به اکانت شما اضافه می‌شود و می‌توانید این بازی‌ها را تجربه کنید. اگر این اشتراک را خریداری کنید، فضای ابری برای ذخیره Save ‌ها به شما اضافه می‌شود. همچنین می‌توانید از تخفیف‌های ویژه برای خرید بازی‌های مورد نظر خود استفاده کنید.

در واقع با عضویت در پلاس Essential هم می‌توانید بازی‌ها را به‌صورت مولتی پلیر تجربه کرده و هم در هر ماه 2 بازی رایگان به شما ارائه می‌شود.

گیفت کارت پلی استیشن پلاس Extra

نوع دیگری از گیفت کارت‌ پلی استیشن پلاس که می‌توانید آن را خریداری کنید، گیفت کارت پلی استیشن پلاس Extra است. به‌منظور بررسی ویژگی‌های عضویت در سرویس Extra باید گفت که خرید این سرویس به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید به همه امکانات پلاس Essential دسترسی پیدا کنید. در واقع با عضویت در این سرویس هم می‌توانید بازی‌ها را به‌صورت مولتی پلیر تجربه کرده و هم در هر ماه 2 بازی رایگان به شما ارائه می‌شود. امکان استفاده از فضای ابری برای ذخیره Save‌ ها و همچنین دسترسی به تخفیف‌های ویژه برای خرید بازی در این پلن وجود دارد.

در کنار این موارد اگر شما گیفت کارت Extra پلی استیشن پلاس را خریداری کنید، می‌توانید به یک آرشیو که در آن بیش از ۴۰۰ بازی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 وجود دارد دسترسی پیدا کنید. همچنین شما بدون پرداخت هزینه اضافی می‌توانید عضو سرویس Ubisoft+ Classics نیز شوید و به بازی‌های کلاسیک شرکت فرانسوی یوبی سافت دسترسی پیدا کنید.

عضو اشتراک Premium پلی استیشن پلاس شوید، می‌توانید بازی‌ها را به‌صورت مولتی پلیر تجربه، در هر ماه 2 بازی رایگان دریافت، بازی‌های خود را به‌صورت ابری و کلود سیو و به تخفیف‌های ویژه دسترسی پیدا کنید.

گیفت کارت پلی استیشن پلاس Premium

پیشرفته‌ترین و کامل‌ترین پلن و گیفت کارت پلی استیشن پلاس، گیفت کارت پلی استیشن پرمیوم است. در صورتی که اقدام به خرید این گیفت کارت کرده و عضو اشتراک Premium پلی استیشن پلاس شوید، می‌توانید بازی‌ها را به‌صورت مولتی پلیر تجربه، در هر ماه 2 بازی رایگان دریافت، بازی‌های خود را به‌صورت ابری و کلود سیو و به تخفیف‌های ویژه دسترسی پیدا کنید.

در کنار این ویژگی‌ها که در سرویس Essential نیز وجود دارد، با عضویت در سرویس Premium به ویژگی‌های Extra نیز دسترسی خواهید داشت. این یعنی شما می‌توانید به بیش از ۴۰۰ بازی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 دسترسی پیدا کرده و عضو سرویس Ubisoft+ Classics نیز شوید. در کنار این ویژگی‌ها، افرادی که گیفت کارت پلی استیشن پلاس پریمیوم را خریداری می‌کنند، می‌توانند به 400 بازی کلاسیک و قدیمی کنسول‌های پلی استیشن 1، پلی استیشن 2 و PSP دسترسی پیدا کنند.

البته امکان تجربه بازی‌های کنسول پلی استیشن 3 نیز وجود دارد؛ اما باید به این نکته توجه کنید که برای انجام بازی‌های پلی استیشن 3 باید آن‌ها را به‌صورت اینترنتی و کلود تجربه کنید. در کنار این ویژگی‌ها شما می‌توانید بازی‌های مورد علاقه خود را از طریق دستگاه‌های دیگر به‌صورت کلود گیمینگ انجام دهید.

در نهایت نیز گیمرهایی که گیفت کارت پلی استیشن پلاس Premium را خریداری می‌کنند، می‌توانند برخی از بازی‌های جدید را به‌صورت زمان‌دار و Trial نیز تجربه کنند. به دلیل ویژگی‌های جذابی که پلن پریمیوم دارد، پیشنهاد ما این است که اگر قصد خرید گیفت کارت پلی استیشن پلاس را دارید، از بین گزینه‌های مختلف به سراغ گیفت کارت پلی استیشن پلاس Premium آمده و از این کارت هدیه برای عضویت در سرویس پلی استیشن پلاس استفاده کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب شما را با تفاوت گیفت کارت پلی استیشن با پلاس، آشنا کرده و در مورد مزایا و ویژگی‌های هر یک از این گیفت کارت‌ها اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. پس از بررسی این مسئله نیز در مورد انواع گیفت کارت‌های پلی استیشن و پلی استیشن پلاس آشنا کرده و در این زمینه توضیح توضیحاتی را ارائه کردیم. توجه به موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید با خیال آسوده گیفت کارت مناسبی را برای کنسول پلی استیشن خود خریداری و از آن استفاده کنید.

منبع: bestbuy.com

تاریخ آخرین به روزرسانی: 28 مهر 1402

سوالات متداول

جواب سوال‌های رایج و متداول شما

تفاوت گیفت کارت پلی استیشن پلاس، کارت هدیه‌ای است که برای عضویت در سرویس PlayStation Plus می‌توانید از آن استفاده کنید.

گیفت کارت پلی استیشن به شما اجازه می‌دهد تا اکانت خود را شارژ و از طریق آن بازی‌ها و محتواهای مورد علاقه خود را از فروشگاه PlayStation خریداری کنید.

شما می‌توانید گیفت کارت‌های پلی استیشن را در مدل‌های مختلفی چون Essential، Extra و Premium خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (0) آخرین نظرات کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...
افزودن دیدگاه
ایمیل شما منتشر نخواهد شد